Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 11. 3. 2015 20:31

Petuna26
♥------
Registrovaný: 8. 10. 2008
Příspěvky: 7

Samé léky a nic nepomáhá!!

Samé léky a není mi dobře!! Nevím si rady

Nevím jak začít, protože je toho moc a možná to nebude srozumitelné.

Je mi přes 40 let, před několika lety jsem byla na hysterektomii z důvodu myomu. Odstraněna děloha jen. Několik let vše v klidu. Vše začala asi před 3 lety. Nespavost, bušení srdce, tlak na hrudi, nechut vstát z postele, hrozná únava. Navštívila jsem psychiatra s tím, dostala jsem léky na depresi. Ulevilo se mi asi na 1 rok a pak jsem přestala pocitovat ulevu a zdálo se, že se vše vrací opět k horšímu ale ne k takovému stavu jako předtím. Snažila jsem se co to dalo myslet optimisticky, cvičit ale stejně jsem přibírala pořád, únava setrvala stále.
Lékařka mě poslala na endokrinologii a já se skoro radovala, že příjdou na to, že mám špatnou štítnou žlázu, dostanu léky a bude mi lépe. Takže jsem začala k antidepresivům brát letrox s nadějí, :cert: že to bude ono, že ta unava je ze štítné žlázy. Mám za sebou braní 3 měsíce a stále hrozná únava, deprese a pocení.

Při návštěvě gynekologa jsem sdělila své trápení a také že nenávidím teplo, stále jsem mokrá zpocená, unavená. Dostala jsem hormony Estrofem. Takže 3 léky.

Stále mi není dobře, dnes venku jsem byla mokrá i v tričku, jsem unavená, bez nálady, buší mi srdce, každý den asi už 14 dní mám v sobě lexaurin, abych pracovala a přežila den.
Takže sumasumárum:

Antidepresiva Olwexa
Letrox
Estrofem

Ve svých 48 letech tuto škálu tablet a cítím se na 60. Už nevím co vyhodit co vynechat, netuším co je špatně jestli vyhodit vše fakt nevím. Každý mi dá lék ze svého oboru a mi je stále zle:::

Není tady

 

#2 12. 3. 2015 8:26

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Samé léky a nic nepomáhá!!

A nejste v přechodu? To mi přijde jako typické klimakterické příznaky.

Není tady

 

#3 12. 3. 2015 8:48

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Samé léky a nic nepomáhá!!

Každý mi dá lék ze svého oboru a mi je stále zle
A vědí o sobě vzájemně, co předepisujou?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#4 12. 3. 2015 9:20

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Samé léky a nic nepomáhá!!

A co hořčík? Podobné stavy jsem měla při jeho nedostatku.

Není tady

 

#5 12. 3. 2015 9:52

Petuna26
♥------
Registrovaný: 8. 10. 2008
Příspěvky: 7

Re: Samé léky a nic nepomáhá!!

Ale co ty deprese proč prášky přestaly zabírat, tak jsem doufala že to bude štítnou žlázou..není je mi stále hrozně. Ted hormony...zase stále stejně. Je možné že opraqvdu např. prášky olwexya co beru 3 roky přestaly zabírat úplně? Protože jsem dostala letrox na štítnou žřlázu, hormony estrofem ale stejně jsem uplně vyřízená. Dnes ráno jsem sotva vstala z postele, unavená, tlak na hrudi zpocená, musela jsem si vzít lexaurin abych přežila den a vstala do práce.
Přestat brát úplně? Nebo vše vyhodit..jsem už neštastná

Není tady

 

#6 12. 3. 2015 10:35

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Samé léky a nic nepomáhá!!

Lexaurin je silně návykový, nepřeháněla bych to.
S depresí by se měl člověk vypořádat jinak, než práškama. Chodit třeba k psychologovi a řešit s ním to, co depresi způsobuje. Nečekat, že si vezmu chemii a deprese bude pryč.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#7 12. 3. 2015 11:56

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Samé léky a nic nepomáhá!!

Petuna26 napsal(a):

Ale co ty deprese proč prášky přestaly zabírat, tak jsem doufala že to bude štítnou žlázou..není je mi stále hrozně. Ted hormony...zase stále stejně. Je možné že opraqvdu např. prášky olwexya co beru 3 roky přestaly zabírat úplně? Protože jsem dostala letrox na štítnou žřlázu, hormony estrofem ale stejně jsem uplně vyřízená. Dnes ráno jsem sotva vstala z postele, unavená, tlak na hrudi zpocená, musela jsem si vzít lexaurin abych přežila den a vstala do práce.
Přestat brát úplně? Nebo vše vyhodit..jsem už neštastná

Já vyzkoušela hodně antidepresiv, vždy se zdálo, že zabraly a pak se mi vrátila deprese znovu. Chce to zkonzultovat s psychiatrem, který vám zkusí dát něco jiného. Léčba deprese je běh na dlouhou tra, není to angína, aby zabraly první prášky. Taky to chce nějakou psychoterapii, dostat se na kořen problému. Hormony bych asi nebrala, nevím, zkuste se zeptat vašeho gynekologa. Lexaurin jen občas, když jsou největší potíže, aby nevznikla závislost. Ale chce to poradit se vždy s doktorem.

Není tady

 

#8 12. 3. 2015 16:27

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Samé léky a nic nepomáhá!!

AndreaP. napsal(a):

A co hořčík? Podobné stavy jsem měla při jeho nedostatku.

já byla šíleně unavená při anémii.
petuno, myslím, že pomoc by jsi měla hledat u dr. a určitě nic nevysazovat a neřídit se radami na netu.

Není tady

 

#9 12. 3. 2015 18:10

annie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 2920

Re: Samé léky a nic nepomáhá!!

Andrea P. - a jak jsi zjistila málo hořčíku?
Já jsem měla podobné stavy jako autorka vlákna, k tomu migrény, tak jsem si ten hořčík naordinovala sama a cítím se mnohem líp. Ale zajímalo by mě, jestli se to dá zjistit třeba z krve...

Není tady

 

#10 12. 3. 2015 18:21

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Samé léky a nic nepomáhá!!

annie napsal(a):

Andrea P. - a jak jsi zjistila málo hořčíku?
Já jsem měla podobné stavy jako autorka vlákna, k tomu migrény, tak jsem si ten hořčík naordinovala sama a cítím se mnohem líp. Ale zajímalo by mě, jestli se to dá zjistit třeba z krve...

Ano, dá se to zjistit z krve. Mě tenkrát lékař dokonce ihned nasadil injekční podávání magneska + ještě klasické tabletkové, bylo to období, kdy jsem procházela velmi silným a dlouhodobým stresem. Jinak doporučuji se podívat ještě zde http://www.tetanie.blogspot.cz/  - možná, že i zde by zakladatelka vlákna našla nějakou odpověď.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů