Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 13. 3. 2006 9:15

Chyara
♥♥-----
Registrovaný: 2. 3. 2006
Příspěvky: 25

játra v hnědé omáčce

Ahojky, můžete mi poradit s receptem na klasická játra v takové hnědé omáčce s rýží? No prostě klasika ze školních jídelen. Děkuji moc.

Není tady

 

#2 13. 3. 2006 9:28

Isidia
♥♥♥----
Místo: Česká republika
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 247

Re: játra v hnědé omáčce

Játra(vepřová) nakrájíš na kostičky a trochu orestuješ na oleji. Osmažíš drobně nakrájenou cilbulku, přidᚠk játrům a trochu podleješ vodou (nesolit). Nechᚠdusit do měka. Podle potřeby (podle toho kolik potřebuješ omáčky) přidᚠvodu, nechᚠpřejít varem a přidᚠrozmíchanou mouku ve vodě a vše za stálého míchání promícháš. Na konec osolit. Aby se  v omáčce nevytvořily hrudky, tak do hrnečku dáme mouku a potom studenou vodu. V opačném případě se tvoří hrudky. Dobrou chu.

Není tady

 

#3 13. 3. 2006 9:29

Isidia
♥♥♥----
Místo: Česká republika
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 247

Re: játra v hnědé omáčce

Za stálého míchání se ta omáčka musí provařit, aby nebyl cítit lepek.

Není tady

 

#4 13. 3. 2006 9:30

sunny
Host

Re: játra v hnědé omáčce

Na oleji nebo na sádle zpěnit cibulku, přidat játra nakrájená na kostky a orestovat. Podlít vodou a dusit v papiňáku do měkka, zahustit moukou, osolit, dochutit drceným kmínem, pepřem, česnekem.

 

#5 13. 3. 2006 9:59

Chyara
♥♥-----
Registrovaný: 2. 3. 2006
Příspěvky: 25

Re: játra v hnědé omáčce

Děkuji moc, jste šikulky

Není tady

 

#6 13. 3. 2006 12:10

lada-kuchtík
♥♥-----
Místo: Ostrava
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 53

Re: játra v hnědé omáčce

já játra připravuji tak,že tuku osmažím,cibulku,peř,kmím,zaleji vodou,přidám bujon,uvedu do varu a přídá nakrájené a horkou vodou spařené játra(kuřecí),podusím a zahustím moukou,provařím   a dochutím(soj.omáčka a sůl)

Není tady

 

#7 13. 3. 2006 14:47

Jája
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 10163

Re: játra v hnědé omáčce

já nakonec přidávám ještě lžičku sladký mletý papriky (někde jsem to vyčetla) a dá to omáčce lepší chu.


Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů