Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 12. 2. 2015 16:39

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: zůstat ve vztahu, nebo odejít?

Pandorraa napsal(a):

Kirina napsal(a):

Vím, že ze mě máte holky zmatek a ani se vám nedivím. Ale možná si to sama začínám ujasňovat.
Bez chlapa jsem byla spoustu let a bylo to fajn, tak by se svět nezhroutil, kdybych byla zase sama.
Co by mi vadilo je, kdybych byla za blba. V nejistotě a manželově nevěře jsem byla skoro 2 roky a bylo to nejhorší období mého života. Možná proto mám kolem sebe tolik obranných sítí. Situace byla tenkrát horší o to, že jsem měla 2 děti a malý plat. Dnes už "kopu" sama za sebe, tak bych to zvládla mnohem lépe.
Nechám tomu volný průběh, sama pro sebe se budu snažit ten vztah uvolnit, protože by tam nebylo dýchatelno pro mě ani pro něj.
Když byl ten vztah na počáteční úrovni, tak tam nebyly moje majetnické sklony, bylo tam víc volnosti a víc humoru. Teď je tam víc strachu a utajeného pláče, z toho, že takto nejsem šastná.
Ještě jednou děkuji, že mi pomáháte to rozebrat :-)

- Jo? A co PŘESNĚ by ti na tom vadilo? Co to JE být za blba? Jak to vypadá? A čím se platí za to NEBÝT za blba?
To já jsem za blba často a ráda. Vlastně jen u blbých lidí, protože jejich představy prostě neovlivním a tak mi jsou šumák. Se mnou totiž nemají - ty představy - nic společného wink

- Jak TAKTO? Kdo je původcem toho tvého TAKTO? Kdo ho generuje a proč? Hm? K čemu to TAKTO vlastně potřebuješ? Nebo přesněji: která tvá ČÁST ho potřebuje?

Já myslím, že Kirina nechce věřit, protože pak by se mohlo stát, že by všichni věděly, že její přítel má jinou a ona jediná by to nevěděla. Pak by podle jejího názoru byla za blba. Tomu rozumím. Jak říká Pan, přijmout, že budu za blba.
Když si pak ale vezmeš, kdo je větší blb? Ten, co podvádí svoji přítelkyni nebo ta, co mu věří?

Upravil(a) Tulipánka (12. 2. 2015 16:49)


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#27 12. 2. 2015 16:46

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: zůstat ve vztahu, nebo odejít?

"...kdo je větší blb? Ten, co podvádí svoji přítelkyni nebo ta, co mu věří?"

Tulip, podle mne ani jeden, ani druhý.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#28 12. 2. 2015 16:56

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: zůstat ve vztahu, nebo odejít?

podle mne ani jeden, ani druhý
Jako vždycky v životě... C je správně... http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#29 12. 2. 2015 17:03

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: zůstat ve vztahu, nebo odejít?

Tak tak, helčo, přesně tak, Cé je správně, ale to jsem po zralé úvaze umazala, protože na to si každý musí přijít sám cool

Upravil(a) Pandorraa (12. 2. 2015 17:04)


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#30 12. 2. 2015 23:00

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: zůstat ve vztahu, nebo odejít?

Podle mě je správně A, protože ten blb má blbý zábavy. Ale je třeba stále soutěžit?!?

Ale já tě Kirino chápu. Taky jsem mívala pocit, že nejsem co do vzhledu nic moc, spíš hůř, než líp. Ale že jsem docela inteligentní .......... A prd ho! To bylo smutku, pláče, kvikotu a debréze! Útroby se mi bolestí kroutily, že jsem štemplovaná blbka, blbka titulovaná a VŠICHNI TO VĚDÍ!!!!!big_smile

Není tady

 

#31 13. 2. 2015 6:33

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: zůstat ve vztahu, nebo odejít?

protože ten blb má blbý zábavy
Pokud "ten blb", jak říká Tulipánka, "podvádí svoji přítelkyni", pak ano...
Ale neměla by se používat presumpce neviny? O tomhle konkrétním pánovi víme jen to, že fotí akty, což jaksi bez nahatejch modelů nelze... a zřejmě to nebude jen kvůli tomu, že by se chtěl pokoukat nebo zahejbat. "Studuje si kolem toho dost materiálu, chodí na workshopy", píše Kirina - kdyby mu šlo o něco z výše uvedenýho, tak by se na nějaký študování vykašlal a ušetřenej čas využil "smysluplněji" http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#32 13. 2. 2015 10:04

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: zůstat ve vztahu, nebo odejít?

Pandorraa napsal(a):

Kirina napsal(a):

Vím, že ze mě máte holky zmatek a ani se vám nedivím. Ale možná si to sama začínám ujasňovat.
Bez chlapa jsem byla spoustu let a bylo to fajn, tak by se svět nezhroutil, kdybych byla zase sama.
Co by mi vadilo je, kdybych byla za blba. V nejistotě a manželově nevěře jsem byla skoro 2 roky a bylo to nejhorší období mého života. Možná proto mám kolem sebe tolik obranných sítí. Situace byla tenkrát horší o to, že jsem měla 2 děti a malý plat. Dnes už "kopu" sama za sebe, tak bych to zvládla mnohem lépe.
Nechám tomu volný průběh, sama pro sebe se budu snažit ten vztah uvolnit, protože by tam nebylo dýchatelno pro mě ani pro něj.
Když byl ten vztah na počáteční úrovni, tak tam nebyly moje majetnické sklony, bylo tam víc volnosti a víc humoru. Teď je tam víc strachu a utajeného pláče, z toho, že takto nejsem šastná.
Ještě jednou děkuji, že mi pomáháte to rozebrat :-)

- Jo? A co PŘESNĚ by ti na tom vadilo? Co to JE být za blba? Jak to vypadá? A čím se platí za to NEBÝT za blba?
To já jsem za blba často a ráda. Vlastně jen u blbých lidí, protože jejich představy prostě neovlivním a tak mi jsou šumák. Se mnou totiž nemají - ty představy - nic společného wink

- Jak TAKTO? Kdo je původcem toho tvého TAKTO? Kdo ho generuje a proč? Hm? K čemu to TAKTO vlastně potřebuješ? Nebo přesněji: která tvá ČÁST ho potřebuje?

u nekterych .. treba to Kirina vidi jinak ... byt za blba = investovat , duverovat nekomu , kdo to nevraci , je tam slaba zpetna vazba a nakonec te stejne posle nekam


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#33 13. 2. 2015 12:45

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: zůstat ve vztahu, nebo odejít?

helena napsal(a):

protože ten blb má blbý zábavy
Pokud "ten blb", jak říká Tulipánka, "podvádí svoji přítelkyni", pak ano...
Ale neměla by se používat presumpce neviny? O tomhle konkrétním pánovi víme jen to, že fotí akty, což jaksi bez nahatejch modelů nelze... a zřejmě to nebude jen kvůli tomu, že by se chtěl pokoukat nebo zahejbat. "Studuje si kolem toho dost materiálu, chodí na workshopy", píše Kirina - kdyby mu šlo o něco z výše uvedenýho, tak by se na nějaký študování vykašlal a ušetřenej čas využil "smysluplněji" http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png

Já jsem to pochopila jako příklad a ne jako Kirinino konkrétno!

Není tady

 

#34 13. 2. 2015 12:53

Kirina
♥------
Registrovaný: 11. 2. 2015
Příspěvky: 18

Re: zůstat ve vztahu, nebo odejít?

Vždycky se snažím volit slova tak, aby to co nejvíce vyjadřovalo moje pocity. Být za blba se mi však asi nepodařilo vystihnout správně. Spíš v tom tenkrát byla lítost, že to, co se kdysi dostávalo mě (něžnosti, objetí), má nyní jiná, ...že oni dva jsou spojenci a já jsem sama. V tom oslabení jsem nemohla, nebo spíše neuměla vztyčit hlavu a odejít středem. Byla jsem tedy za tu chudinku. Kdyby mi manžel tenkrát řekl rozhodně:" odcházím, rozhodl jsem se pro jinou", byla bych vzteky bez sebe, ale časem bych to vstřebala. Ale on chtěl mít manželku, milenku děti, byt...a hlavně NIC neřešit!!! A to pro mě bylo zničující

Není tady

 

#35 13. 2. 2015 19:21

Anna M
♥♥-----
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 96

Re: zůstat ve vztahu, nebo odejít?

...

Upravil(a) Anna M (13. 2. 2015 22:57)

Není tady

 

#36 13. 2. 2015 23:46

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: zůstat ve vztahu, nebo odejít?

Kirina napsal(a):

Ahoj
Nejdříve vysvětlím, proč toto zdánlivě psychologické téma dávám právě sem - protože věřím na nějaké vesmírné zákony a na to, že pokud ON ke mě našel cestu, je tu od toho, aby mě něco naučil.

Vztah jsem neplánovala, ON přišel nečekán, nezván a vedl mě.  A já jsem po 9ti leté absenci vážnějšího vztahu začala pociovat, že to není zlé, nechat se vést, být s někým.....wink
Máme společný humor, společného koníčka-focení, máme si co říct, je nám spolu fajn, intimní chvilky jsou skvělé.
Problém je v tom, že jsem žárlivá. Jeho koníček je totiž focení žen a to často neoděných. Protože sama občas fotím, tak vím, jak tenká může být hranice mezi modelkou a fotografem.
Vím, že má svého koníčka rád a nikdy bych po něm nechtěla ústupek! Studuje si kolem toho dost materiálu, chodí na workshopy, není to jenom o tom vidět nahou ženu. Ale já, protože mám negativní zkušenost z manželství, které se rozpadlo kvůli jiné ženě, jsem ostražitá, by nemám (zatím) žádný důvod.

Navíc sama nemám dostatek sebevědomí, takže jsem si vědoma, že pochybuji předně sama o sobě!!

Chodíme spolu cca 10 měsíců, on je dost uzavřený, tak pro mě není zase až tak čitelný. Zajímavé je, že nemá téměř žádné přátele ze stran mužů, ale díky svému koníčku se často kontaktuje se ženami. Spíše virtuálně, pokud osobně, tak o tom (krom focení) nevím
Snažím se pracovat na svém sebevědomí a sebelásce meditacemi, vizualizacemi. Tak jsem jak na houpačce. Občas něco poléčím, a pak se vyvrbí další zkouška a já si říkám, jestli mám v tom vztahu vydržet, když se opakovaně trápím, nebo jestli je to škola pro "nacvičování" sebevědomí big_smile.
Připadám si jako v pasti. Protože kvůli svým pochybnostem nejsem ve vztahu šastná, ale po partnerovi by mi bylo smutno, kdybych ses ním rozešla. A pravděpodobně by se ke mě dostal někdo další, kdo by mi dal podobnou lekci.
Vím, že ON mě mám taky moc rád a vzalo by ho to.
Jak to vidíte vy?

JE to výzva, JE to práca na sebe - lebo okrem invalida upútaného na lôžko (a možno aj na toho! wink ) by si asi žiarlila na každého. Keby nemal takéhoto koníčka, stýkal by sa so ženami pracovne, apod. Na druhej strane - okrem práce na sebavedomí by som preskúmala, prečo mám tieto pocity - či to nie je aj niečím v jeho správaní, reči, gestách...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#37 13. 2. 2015 23:51

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: zůstat ve vztahu, nebo odejít?

Kirina napsal(a):

Heleno, vím, že je to ve mě a ne v těch svlečnách smile))
Teď nevím, jestli to : "...(zatím) ani nenaznačuješ"  bylo ke mě, či citace.
To je právě to, čemu se chci vyhnout, aby se neprovalilo, že jsem žárlivá a tím bych mohla působit, jako závislá chudinka. A to je myslím si ve vztahu na škodu!!
Je fakt, že pak jdu "přes sebe" a tvářím se, že jsem nad věcí. A pak fňukám tady wink

Energeticky to vo vzahu robí šarapatu, aj keď sa to nepovie, neurobí - len myslí a cíti. Ak nie je padnutý na hlavu a otupený, tak tvoju žiarlivos vycíti. A mmch - najviac to aj tak máva s tebou... so vzahom a s ním len druhotne.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#38 14. 2. 2015 14:24

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: zůstat ve vztahu, nebo odejít?

Barča napsal(a):

Podle mě je správně A, protože ten blb má blbý zábavy. Ale je třeba stále soutěžit?!?

Ale já tě Kirino chápu. Taky jsem mívala pocit, že nejsem co do vzhledu nic moc, spíš hůř, než líp. Ale že jsem docela inteligentní .......... A prd ho! To bylo smutku, pláče, kvikotu a debréze! Útroby se mi bolestí kroutily, že jsem štemplovaná blbka, blbka titulovaná a VŠICHNI TO VĚDÍ!!!!!big_smile

Jak si tímhle můžeš být tak jistá?
Co když je to ale úplně jinak?


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#39 14. 2. 2015 14:26

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: zůstat ve vztahu, nebo odejít?

Grainne napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Kirina napsal(a):

Vím, že ze mě máte holky zmatek a ani se vám nedivím. Ale možná si to sama začínám ujasňovat.
Bez chlapa jsem byla spoustu let a bylo to fajn, tak by se svět nezhroutil, kdybych byla zase sama.
Co by mi vadilo je, kdybych byla za blba. V nejistotě a manželově nevěře jsem byla skoro 2 roky a bylo to nejhorší období mého života. Možná proto mám kolem sebe tolik obranných sítí. Situace byla tenkrát horší o to, že jsem měla 2 děti a malý plat. Dnes už "kopu" sama za sebe, tak bych to zvládla mnohem lépe.
Nechám tomu volný průběh, sama pro sebe se budu snažit ten vztah uvolnit, protože by tam nebylo dýchatelno pro mě ani pro něj.
Když byl ten vztah na počáteční úrovni, tak tam nebyly moje majetnické sklony, bylo tam víc volnosti a víc humoru. Teď je tam víc strachu a utajeného pláče, z toho, že takto nejsem šastná.
Ještě jednou děkuji, že mi pomáháte to rozebrat :-)

- Jo? A co PŘESNĚ by ti na tom vadilo? Co to JE být za blba? Jak to vypadá? A čím se platí za to NEBÝT za blba?
To já jsem za blba často a ráda. Vlastně jen u blbých lidí, protože jejich představy prostě neovlivním a tak mi jsou šumák. Se mnou totiž nemají - ty představy - nic společného wink

- Jak TAKTO? Kdo je původcem toho tvého TAKTO? Kdo ho generuje a proč? Hm? K čemu to TAKTO vlastně potřebuješ? Nebo přesněji: která tvá ČÁST ho potřebuje?

u nekterych .. treba to Kirina vidi jinak ... byt za blba = investovat , duverovat nekomu , kdo to nevraci , je tam slaba zpetna vazba a nakonec te stejne posle nekam

Investovat (nerovná se důvěřovat) a nebo očekávat?


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#40 14. 2. 2015 14:28

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: zůstat ve vztahu, nebo odejít?

Pandorraa napsal(a):

Grainne napsal(a):

Pandorraa napsal(a):


- Jo? A co PŘESNĚ by ti na tom vadilo? Co to JE být za blba? Jak to vypadá? A čím se platí za to NEBÝT za blba?
To já jsem za blba často a ráda. Vlastně jen u blbých lidí, protože jejich představy prostě neovlivním a tak mi jsou šumák. Se mnou totiž nemají - ty představy - nic společného wink

- Jak TAKTO? Kdo je původcem toho tvého TAKTO? Kdo ho generuje a proč? Hm? K čemu to TAKTO vlastně potřebuješ? Nebo přesněji: která tvá ČÁST ho potřebuje?

u nekterych .. treba to Kirina vidi jinak ... byt za blba = investovat , duverovat nekomu , kdo to nevraci , je tam slaba zpetna vazba a nakonec te stejne posle nekam

Investovat (nerovná se důvěřovat) a nebo očekávat?

investovat myšleno jako dovolit si  cítit nějaké emoce a důvěřovat


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#41 14. 2. 2015 14:30

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: zůstat ve vztahu, nebo odejít?

helena napsal(a):

protože ten blb má blbý zábavy
Pokud "ten blb", jak říká Tulipánka, "podvádí svoji přítelkyni", pak ano...
Ale neměla by se používat presumpce neviny? O tomhle konkrétním pánovi víme jen to, že fotí akty, což jaksi bez nahatejch modelů nelze... a zřejmě to nebude jen kvůli tomu, že by se chtěl pokoukat nebo zahejbat. "Studuje si kolem toho dost materiálu, chodí na workshopy", píše Kirina - kdyby mu šlo o něco z výše uvedenýho, tak by se na nějaký študování vykašlal a ušetřenej čas využil "smysluplněji" http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png

Helčo, znám desítky případu, kdy "ten blb" jasně na začátku vztahu deklaruje, že neumí být věrný jen jedné ženě a "ta blbka" ve svatém přesvědčení, že její láska ho prostě změní, ho vůbec neposlouchá.....

Prostě označení "ten/ta blb/ka" mi tu obecně nesedí. Jsou to nálepky, které vždy vypovídají hlavně o tom, kdo je lepí stolt

A myslím, že Kirina je ani nelepí, nevnímá to tak. Ona to celé vnímá jako svůj vlastní problém a to je dobrý předpoklad pro to, aby si ho vyřešila. Nezávisle na partnerovi, protože jinak to ani řešit nejde.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#42 14. 2. 2015 14:37

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: zůstat ve vztahu, nebo odejít?

Grainne napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Grainne napsal(a):


u nekterych .. treba to Kirina vidi jinak ... byt za blba = investovat , duverovat nekomu , kdo to nevraci , je tam slaba zpetna vazba a nakonec te stejne posle nekam

Investovat (nerovná se důvěřovat) a nebo očekávat?

investovat myšleno jako dovolit si  cítit nějaké emoce a důvěřovat

Jenže tohle je prostě VŽDYCKY spojeno s rizikem, že si nabiješ nos, někdo tě zraní.
Pokud tohle riziko nepříjmeš, nemůžeš nikdy neúspěch - své držkopády svádět na toho "blba" - druhého člověka, který nese naprosto stejné riziko a většinou ho taky odmítá přijmout.
Stejné prostě přitahuje stejné a to vždycky končí nějakou společnou lekcí.

Jít do vztahu a domnívat se, že "ten druhý" mi zařídí nehynoucí štěstí a ochranu, postará se o mé štěstí a bude do smrti milovat jen MNĚ jedinou, nikdy mi nijak neublíží a neudělá nic, co by se mne MOHLO nějak dotknout, to je hodně, ale hodně nedospělé.
Do vztahu s takovýmhle nedospělcem jde obvykle jiný nedospělec a nakonec si vždycky vzájemně rozkopou bábovičky.
To prostě nemůže jinak dopadnout.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#43 14. 2. 2015 14:37

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: zůstat ve vztahu, nebo odejít?

"ten blb"
Počkej... jsem si s "blbem" nezačala, jen cituju http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png
Ona to celé vnímá jako svůj vlastní problém
Vždy jo... taky se nepohoršuju nad pánovým hobby a fakt v něm nevidím předpoklad pro nějakou zahejbačku... ta se dá pořídit levnějc, jak už jsem zmínila. A Kirině jsem psala cosi o kostlivci, kterýho přes jarmaru nevidí...

investovat myšleno jako dovolit si  cítit nějaké emoce a důvěřovat
Pokud neinvestuješ, nemůžeš nic dostat zpátky... a jít do vztahu s nedůvěrou je a) kontraproduktivní a b) docela nefér k tomu druhýmu.

Upravil(a) helena (14. 2. 2015 14:39)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#44 14. 2. 2015 18:11

Kirina
♥------
Registrovaný: 11. 2. 2015
Příspěvky: 18

Re: zůstat ve vztahu, nebo odejít?

Pandorraa napsal(a):

Grainne napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Investovat (nerovná se důvěřovat) a nebo očekávat?

investovat myšleno jako dovolit si  cítit nějaké emoce a důvěřovat

Jenže tohle je prostě VŽDYCKY spojeno s rizikem, že si nabiješ nos, někdo tě zraní.
Pokud tohle riziko nepříjmeš, nemůžeš nikdy neúspěch - své držkopády svádět na toho "blba" - druhého člověka, který nese naprosto stejné riziko a většinou ho taky odmítá přijmout.
Stejné prostě přitahuje stejné a to vždycky končí nějakou společnou lekcí.

Jít do vztahu a domnívat se, že "ten druhý" mi zařídí nehynoucí štěstí a ochranu, postará se o mé štěstí a bude do smrti milovat jen MNĚ jedinou, nikdy mi nijak neublíží a neudělá nic, co by se mne MOHLO nějak dotknout, to je hodně, ale hodně nedospělé.
Do vztahu s takovýmhle nedospělcem jde obvykle jiný nedospělec a nakonec si vždycky vzájemně rozkopou bábovičky.
To prostě nemůže jinak dopadnout.

Pěkně napsáno Pan tummenupp
Já o sobě vím, že jsem nevyzrálej jedinec. A všechnu tuhle teorii vím, jen ji neumím žít. Pak se to ve mě mele. grater

Upravil(a) Kirina (14. 2. 2015 18:26)

Není tady

 

#45 14. 2. 2015 18:53

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: zůstat ve vztahu, nebo odejít?

Pandorraa napsal(a):

Barča napsal(a):

Podle mě je správně A, protože ten blb má blbý zábavy. Ale je třeba stále soutěžit?!?

Ale já tě Kirino chápu. Taky jsem mívala pocit, že nejsem co do vzhledu nic moc, spíš hůř, než líp. Ale že jsem docela inteligentní .......... A prd ho! To bylo smutku, pláče, kvikotu a debréze! Útroby se mi bolestí kroutily, že jsem štemplovaná blbka, blbka titulovaná a VŠICHNI TO VĚDÍ!!!!!big_smile

Jak si tímhle můžeš být tak jistá?
Co když je to ale úplně jinak?

To je úplně možný, že je všechno jinak. Ale nemám se jak dozvědět jak smile.
Z příkladu, který jsi uvedla, vyplývá toto. Možná, že jsi při psaní myslela na Kirinu nebo někoho jiného. Mohu tušit, mohu se i domnívat, ...... ale to je asi tak všechno.

Není tady

 

#46 14. 2. 2015 23:33

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: zůstat ve vztahu, nebo odejít?

Pandorraa napsal(a):

Grainne napsal(a):

Pandorraa napsal(a):


Investovat (nerovná se důvěřovat) a nebo očekávat?

investovat myšleno jako dovolit si  cítit nějaké emoce a důvěřovat

Jenže tohle je prostě VŽDYCKY spojeno s rizikem, že si nabiješ nos, někdo tě zraní.
Pokud tohle riziko nepříjmeš, nemůžeš nikdy neúspěch - své držkopády svádět na toho "blba" - druhého člověka, který nese naprosto stejné riziko a většinou ho taky odmítá přijmout.
Stejné prostě přitahuje stejné a to vždycky končí nějakou společnou lekcí.

Jít do vztahu a domnívat se, že "ten druhý" mi zařídí nehynoucí štěstí a ochranu, postará se o mé štěstí a bude do smrti milovat jen MNĚ jedinou, nikdy mi nijak neublíží a neudělá nic, co by se mne MOHLO nějak dotknout, to je hodně, ale hodně nedospělé.
Do vztahu s takovýmhle nedospělcem jde obvykle jiný nedospělec a nakonec si vždycky vzájemně rozkopou bábovičky.
To prostě nemůže jinak dopadnout.

jo to chápu


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#47 14. 2. 2015 23:35

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: zůstat ve vztahu, nebo odejít?

Kirina napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Grainne napsal(a):


investovat myšleno jako dovolit si  cítit nějaké emoce a důvěřovat

Jenže tohle je prostě VŽDYCKY spojeno s rizikem, že si nabiješ nos, někdo tě zraní.
Pokud tohle riziko nepříjmeš, nemůžeš nikdy neúspěch - své držkopády svádět na toho "blba" - druhého člověka, který nese naprosto stejné riziko a většinou ho taky odmítá přijmout.
Stejné prostě přitahuje stejné a to vždycky končí nějakou společnou lekcí.

Jít do vztahu a domnívat se, že "ten druhý" mi zařídí nehynoucí štěstí a ochranu, postará se o mé štěstí a bude do smrti milovat jen MNĚ jedinou, nikdy mi nijak neublíží a neudělá nic, co by se mne MOHLO nějak dotknout, to je hodně, ale hodně nedospělé.
Do vztahu s takovýmhle nedospělcem jde obvykle jiný nedospělec a nakonec si vždycky vzájemně rozkopou bábovičky.
To prostě nemůže jinak dopadnout.

Pěkně napsáno Pan tummenupp
Já o sobě vím, že jsem nevyzrálej jedinec. A všechnu tuhle teorii vím, jen ji neumím žít. Pak se to ve mě mele. grater

nápodobně smile


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#48 26. 2. 2015 22:26

Kirina
♥------
Registrovaný: 11. 2. 2015
Příspěvky: 18

Re: zůstat ve vztahu, nebo odejít?

Tak po tom týdnu, či dvou přemýšlím, jak moc je ten můj pocit o žárlivosti, či o jiných pochybnostech.
Všechno se samozřejmě vyvíjí. Někdy mám pochybnosti a žárlím to ano, ale taky vím, že partner je celkem uzavřený a moc o něm vlastně nevím. V mnoha oblastech je pro mě tajemný.  Neříká mi slovy, že mě má rád, ale je občas tak milý, že mě to dojímá. Jindy z něj mám pocit, že je nejdřív on, jeho potřeby, jeho koníček a pak možná nedořešená bývalá žena, (jejímž jménem mě občas omylem osloví) a pak.....někde já. Jakoby mě on nechtěl k sobě citově pustit sad
U ostatních mužů jsem byla zvyklá, že byli v komunikaci takoví romantičtější. Dokázali napsat něco milostného do SMS nebo mailu, dávali najevo víc city, stesk, ale současný přítel je často v komunikaci, jako můj kamarád. Na netu každopádně, protože co je prý na netu je všude, (na to je až nezdravě opatrný co napíše do chatu nebo do mailu) .
Když spolu telefonujeme třeba 20-30 minut nikdo by nepoznal, že spolu chodíme. Vyloženě kamarádský rozhovor. Možná je to dobře, ale mě by občas potěšilo nějaké důvěrnější slůvko, oslovení, vzkaz, že mu chybím.... sad
Možná tedy z toho mám pochybnosti, nevím

Není tady

 

#49 27. 2. 2015 7:39

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: zůstat ve vztahu, nebo odejít?

Kirino, bydlíte od sebe daleko? Jak často se spolu vidíte?
Tys psala, že do něj nejspíš nejsi zamilovaná a teď zase, že by nikdo nepoznal, že spolu chodíte, kamarádský rozhovor. Je takový i z tvé strany? Ty používᚠdůvěrnější slůvka, oslovení, vzkazy, že ti chybí?
To je divné, že tě ještě i teď oslovuje jménem své bývalé ženy. Možná má opravdu nedořešený vztah k ní a ty jsi jen převoznice, že nechce být sám, anebo se zkouší tímto způsobem od ní odpoutat. To jsou jenom mé dedukce.
Miluješ ho? Jestli ne, tak proč jsi s ním?


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#50 27. 2. 2015 8:01

Kirina
♥------
Registrovaný: 11. 2. 2015
Příspěvky: 18

Re: zůstat ve vztahu, nebo odejít?

Bydlíme od sebe cca 40 km, vidíme se většinou o víkendu, občas v týdnu na kafe....
Rozvedený je cca 1,5 roku a tenkrát ho to dost vzalo, bylo náhlé rozhodnutí jeho tehd. manželky.
Ano připadám si jako převoznice, to je trefné. Přesto je mi s ním často moc dobře, mám ho ráda, ale kdy přechází hranice mezi "mám ho ráda" a "miluji" ho, to nedokážu ohodnotit.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů