Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

  • Diskuse
  •  » Psychologická
  •  » Čtyřicátníce a více poraďte, kdo jedná špatně já, manžel nebo ta třetí

#26 29. 1. 2015 7:25

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Čtyřicátníce a více poraďte, kdo jedná špatně já, manžel nebo ta třetí

Vzhledem k tomu, že se část svatební hostiny zřejmě bude odehrávat ve vířivce, já bych na svatbu v tomto případě určitě nešla. A přemýšlela bych o tom, jestli chci dál být se svým manželem.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#27 29. 1. 2015 8:00

sunshine...
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 1. 2009
Příspěvky: 653

Re: Čtyřicátníce a více poraďte, kdo jedná špatně já, manžel nebo ta třetí

Barča to vystihla skvěle, nastávající nevěsta je asi z jiné planety a ženich s manželem jsou pěkní bambuláci lol První, co bych udělala já na místě vlaštovky je, že bych si o celé situaci promluvila se svým manželem, a vím, co si o celé té situaci myslí a taky bych mu řekla svůj názor a své pocity z plesu. Někteří chlapi jsou v těchto věcech dost natvrdlí a než jim něco dojde, trvá to - chlapům je prostě třeba říct věci narovinu, nečekat, až se něco samo vyvrbí. Myslím, že vůbec neví, co vlaštovku trápí.
Na svatbu ve vířivce bych asi jít nechtěla, takže za mě ne.

Není tady

 

#28 29. 1. 2015 11:29

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Čtyřicátníce a více poraďte, kdo jedná špatně já, manžel nebo ta třetí

Barča napsal(a):

To vypadá, že panna nevěsta má poruchu osobnosti a pan manžel je přinejlepším poněkud dezorientovaný bambula. Jestli je ženich kamarád, tak bych asi na svatbu šla, a chovala se adekvátně situaci, zdvořile, ale bez nějakých zvláštních resentimentů vůči zúčastněným. Vůbec si nepouštěj k tělu a nepřijímej jakákoli případná obviňování, výčitky, vysvětlování, atd.. Vesměs to budou lživé konstrukce a manipulace. Ženich i manžel jsou dostatečně staří na to, aby rozpoznali nebo v brzku byli schopni rozpoznat, s kým mají tu čest. Pokud ne, je to chyba (jejich!). Pokud se člověk pustí do vztahu se sociopatem, pak holt ponese následky.

Taky souhlasim, sla bych tam, ale s rezervou a rezervovane.  Sdelila bych to taky primo manzelovi aby se pripravil a nedivil se.

Oba nastavajici se mi asi jen zdaji.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#29 29. 1. 2015 13:47

rudolf
♥♥♥♥---
Registrovaný: 25. 3. 2013
Příspěvky: 339

Re: Čtyřicátníce a více poraďte, kdo jedná špatně já, manžel nebo ta třetí

vlaštovko- Tvůj manžel a ona paní - zřejmě to jiskří i u něj. Jinak by na plese učinil nějaké rozodnutí, že takto ne, když ví, že Tobě se to nelíbí. Na svatbu bych nešla za těchto okolností (vířivka atd.) a totéž bych očekávala od manžela. Vůbec ale nechápu, proč  na závěr - u toho společného objímání - proč jsi si to nechala líbít a nezasáhla jsi už tehdy. Myslím, že Tvůj manžel by se nechal hodně snadno tou ženou ukecat. Je mi to líto.

Není tady

 

#30 29. 1. 2015 14:00

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Čtyřicátníce a více poraďte, kdo jedná špatně já, manžel nebo ta třetí

sahleb napsal(a):

Barča napsal(a):

To vypadá, že panna nevěsta má poruchu osobnosti a pan manžel je přinejlepším poněkud dezorientovaný bambula. Jestli je ženich kamarád, tak bych asi na svatbu šla, a chovala se adekvátně situaci, zdvořile, ale bez nějakých zvláštních resentimentů vůči zúčastněným. Vůbec si nepouštěj k tělu a nepřijímej jakákoli případná obviňování, výčitky, vysvětlování, atd.. Vesměs to budou lživé konstrukce a manipulace. Ženich i manžel jsou dostatečně staří na to, aby rozpoznali nebo v brzku byli schopni rozpoznat, s kým mají tu čest. Pokud ne, je to chyba (jejich!). Pokud se člověk pustí do vztahu se sociopatem, pak holt ponese následky.

Taky souhlasim, sla bych tam, ale s rezervou a rezervovane.  Sdelila bych to taky primo manzelovi aby se pripravil a nedivil se.

Oba nastavajici se mi asi jen zdaji.

tak to by tě samu nemohlo bavit-chovat se někde jak nafučená papuč,když už bys tam teda přišla,ne?

Není tady

 

#31 29. 1. 2015 14:59

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Čtyřicátníce a více poraďte, kdo jedná špatně já, manžel nebo ta třetí

Navíc představa, že během svatby proběhne společná vířivka....No to je vlastně nepředstavitelné.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#32 29. 1. 2015 15:24

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Čtyřicátníce a více poraďte, kdo jedná špatně já, manžel nebo ta třetí

rudolf napsal(a):

vlaštovko- Tvůj manžel a ona paní - zřejmě to jiskří i u něj. Jinak by na plese učinil nějaké rozodnutí, že takto ne, když ví, že Tobě se to nelíbí. Na svatbu bych nešla za těchto okolností (vířivka atd.) a totéž bych očekávala od manžela. Vůbec ale nechápu, proč  na závěr - u toho společného objímání - proč jsi si to nechala líbít a nezasáhla jsi už tehdy. Myslím, že Tvůj manžel by se nechal hodně snadno tou ženou ukecat. Je mi to líto.

Jak bys zasahovala?

Není tady

 

#33 29. 1. 2015 15:26

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Čtyřicátníce a více poraďte, kdo jedná špatně já, manžel nebo ta třetí

Judyna napsal(a):

Navíc představa, že během svatby proběhne společná vířivka....No to je vlastně nepředstavitelné.

Pokud bude probíhat obřad ve vířivce, neúčastnila bych se (nemám svatební plavky). Pokud bude vířivka následovat, účastnila bych se obřadu.

Není tady

 

#34 29. 1. 2015 15:28

Messi
♥------
Registrovaný: 25. 11. 2007
Příspěvky: 15

Re: Čtyřicátníce a více poraďte, kdo jedná špatně já, manžel nebo ta třetí

Na svatbu bych nešla, to ani omylem, a je ženich kamarád nebo ne. Manželovi bych jasně řekla co mi vadí a proč mi to vadí. Nevěstě bych s předstihem řekla kam si má celou svatbu strčit včetně vřelých citů k mému manželovi.dumbom


Sílu proudu poznᚠteprve až plaveš proti němu.......

Není tady

 

#35 29. 1. 2015 18:58

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Čtyřicátníce a více poraďte, kdo jedná špatně já, manžel nebo ta třetí

Barča napsal(a):

Judyna napsal(a):

Navíc představa, že během svatby proběhne společná vířivka....No to je vlastně nepředstavitelné.

Pokud bude probíhat obřad ve vířivce, neúčastnila bych se (nemám svatební plavky). Pokud bude vířivka následovat, účastnila bych se obřadu.

obřad ve vířivce lol
svatební plavky lol

to nemá chybu lol

Upravil(a) Jaku (29. 1. 2015 18:59)

Není tady

 

#36 29. 1. 2015 20:43

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Čtyřicátníce a více poraďte, kdo jedná špatně já, manžel nebo ta třetí

vlaštovko,
tohle je moc dobrá příležitost pousnout se na cestě k vyzrálé ženské moudrosti, takže BU, když pomineme ty obvyklé tanečky typu: ona je ta kráva, kdežto já jsem letadlo, upřímně a pravdivě sama k sobě: jsi nebo nejsi žarliva?
Jen a jen o tom tohle je... správná odpověď na TUHLE otázku přinese i odpověď na tvou otázku jít či nejít na svatbu, řešení celé té situace příjde zcela spontánně samo a bude pro tebe to nejsprávnější :-)

Sakris, ne BU, ale BI = bez ironie :-)

Upravil(a) Pandorraa (29. 1. 2015 21:51)


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#37 29. 1. 2015 20:55

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Čtyřicátníce a více poraďte, kdo jedná špatně já, manžel nebo ta třetí

Nikdo není povinen jít někam, třeba na svatbu, kde se necítí dobře a nemá povinnost tam jít, (třeba že se vdává blízká příbuzná), jen aby někomu (komu?, sobě?) dokazoval, že není žárlivý. Tohle vůbec není o žárlivosti. To si myslím já.
Manžel se chová uboze a paní nevěsta také. Nikdo není povinen trápit sám sebe. I to je o vyzrálé ženské moudrosti.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#38 29. 1. 2015 22:16

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Čtyřicátníce a více poraďte, kdo jedná špatně já, manžel nebo ta třetí

Evo, každý máme jinou úroveň vnímání. Ty vidíš jádro pudla v tom, zda jít či nejít a soudis manžela a nevěstu. Nu proč ne, to je taky cesta. Minimálně na tuto konkrétní akci možná uspokojivá, nevím, zda právě moudra, ale třeba pro někoho ano, proč ne :-)

Pro mně je to žalostně málo.
Já nesoudim nikoho, protože neziju životy těch lidí, jádro pudla vidím v tom, co vlaštovka SKUTEČNĚ cítí nebo necítí, tedy jaké děje a energie si proto přitahuje do zivota a jak by to mohla změnit. A to TRVALE a bez zemětřesení ve svém manželství.

Náhled na sebe sama a propojení rozumu a intuice, tedy hlavy a srdce, není jednoduché, protože vyžaduje spolupráci lásky a pravdy. Lásky k sobě samotné a pravdy o sobě samotné. To je samozřejmě vyšší dívčí, ale jsme v kategorii 40 a víc, takže by to už měla být brnkacka, naprostá samozřejmost namísto nekonečného sebeobelhavani.
Chlácholit se, že oni jsou ti špatní a já ta lepší, tedy budu sedět doma, abych si neublizovala, mi příjde alibisticke a hlavně neúčinné.
Protože o to tu v podstatě vůbec nejde.

Ale jak říkám: každý to vidí jinak a má na to plné právo.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#39 30. 1. 2015 6:21

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Čtyřicátníce a více poraďte, kdo jedná špatně já, manžel nebo ta třetí

Pandorraa napsal(a):

Evo, každý máme jinou úroveň vnímání. Ty vidíš jádro pudla v tom, zda jít či nejít a soudis manžela a nevěstu. Nu proč ne, to je taky cesta. Minimálně na tuto konkrétní akci možná uspokojivá, nevím, zda právě moudra, ale třeba pro někoho ano, proč ne :-)

Pro mně je to žalostně málo.
Já nesoudim nikoho, protože neziju životy těch lidí, jádro pudla vidím v tom, co vlaštovka SKUTEČNĚ cítí nebo necítí, tedy jaké děje a energie si proto přitahuje do zivota a jak by to mohla změnit. A to TRVALE a bez zemětřesení ve svém manželství.

Náhled na sebe sama a propojení rozumu a intuice, tedy hlavy a srdce, není jednoduché, protože vyžaduje spolupráci lásky a pravdy. Lásky k sobě samotné a pravdy o sobě samotné. To je samozřejmě vyšší dívčí, ale jsme v kategorii 40 a víc, takže by to už měla být brnkacka, naprostá samozřejmost namísto nekonečného sebeobelhavani.
Chlácholit se, že oni jsou ti špatní a já ta lepší, tedy budu sedět doma, abych si neublizovala, mi příjde alibisticke a hlavně neúčinné.
Protože o to tu v podstatě vůbec nejde.

Ale jak říkám: každý to vidí jinak a má na to plné právo.

tummenupp

Není tady

 

#40 30. 1. 2015 7:17

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Čtyřicátníce a více poraďte, kdo jedná špatně já, manžel nebo ta třetí

Pan to je jen tvá domněnka, kde já vidím jádro pudla. Autorka vlákna se ptá  a já odpovídám, že bych za těchto okolností na svatbu nešla. To ale neznamená, že nevidím dál. Kdybys mě pozorně četla, věděla bys to. Protože já bych si současně řešila o čem píšeš ty a také proč mám partnera, jakého mám. A jestli už pro mě není čas jít dál. A už s ním nebo bez něj.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#41 30. 1. 2015 7:23

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Čtyřicátníce a více poraďte, kdo jedná špatně já, manžel nebo ta třetí

Manžel se chová uboze a paní nevěsta také.
Hm... a ty myslíš, že manželka dosáhne změny jejich chování tím, že se nezúčastní veselky?

Chlácholit se, že oni jsou ti špatní a já ta lepší, tedy budu sedět doma, abych si neublizovala, mi příjde alibisticke a hlavně neúčinné.
Nicméně některejm typům to namísto pouhýho "neubližování si" může přinést dokonce uspokojení ve smyslu "JÁ jsem ta slušná/lepší/nemrcha"... v extrémních případech dokonce "světice" a tak dál... což myslím vážně, nikoli jako jedovatost.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#42 30. 1. 2015 11:07

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Čtyřicátníce a více poraďte, kdo jedná špatně já, manžel nebo ta třetí

Eva. napsal(a):

Nikdo není povinen jít někam, třeba na svatbu, kde se necítí dobře a nemá povinnost tam jít, (třeba že se vdává blízká příbuzná), jen aby někomu (komu?, sobě?) dokazoval, že není žárlivý. Tohle vůbec není o žárlivosti. To si myslím já.
Manžel se chová uboze a paní nevěsta také. Nikdo není povinen trápit sám sebe. I to je o vyzrálé ženské moudrosti.

Nevěsta se chová jako relativní mláďátko v partě chlápků o dva roky mladších, než kamenný uhlí a má pocit, že ty jejich domácí staroby jí nemohou konkurovat, tak trošku víří vztahy. Manžel je zase poněkud do měkka (asi si to vynahrazuje lovy), nechce si dělat problémy. Nic z toho nemusí být augerechnet ubohé, jen takové normální.......
Myslím si, že "vyzrálá ženská moudrost" klidně může jít na svatbu, protože se tímhle ale fakt netrápí ....... (i kdyby snad povinna trápit se byla tongue).

Není tady

 

#43 30. 1. 2015 11:58

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Čtyřicátníce a více poraďte, kdo jedná špatně já, manžel nebo ta třetí

Když nevěsta manžela miluje, uvažuje o zrušení svatby a svatbu zruší, není třeba řešit, jestli na svatbu jít abebo ne. Pak je třeba nejspíš řešit rozvod...


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#44 30. 1. 2015 12:00

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Čtyřicátníce a více poraďte, kdo jedná špatně já, manžel nebo ta třetí

Eva. napsal(a):

Když nevěsta manžela miluje, uvažuje o zrušení svatby a svatbu zruší, není třeba řešit, jestli na svatbu jít abebo ne. Pak je třeba nejspíš řešit rozvod...

PROČ ?!? ČÍ ??va
Ty by ses rozváděla jenom proto, že ti někdo řekl, že tě miluje? To bys byla urozváděná smile

Upravil(a) Barča (30. 1. 2015 12:03)

Není tady

 

#45 30. 1. 2015 12:09

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Čtyřicátníce a více poraďte, kdo jedná špatně já, manžel nebo ta třetí

Ty by ses rozváděla jenom proto, že ti někdo řekl, že tě miluje?
Rozvod/rozchod je Evy oblíbenej leitmotiv... to sis ještě nevšimla?
Mně onoho času taky radila podobně... možná je to proto, že se jako rozvedená cítí báječně a chce podobný poznání zprostředkovat i těm, co ještě neprohlídly... http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#46 30. 1. 2015 12:21

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Čtyřicátníce a více poraďte, kdo jedná špatně já, manžel nebo ta třetí

Nevěsta a manžel se dají dohromady...


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#47 30. 1. 2015 12:26

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Čtyřicátníce a více poraďte, kdo jedná špatně já, manžel nebo ta třetí

Eva. napsal(a):

Nevěsta a manžel se dají dohromady...

Ty jsi, zdá se, obyvatelka země, kde zítra již znamená včera ......

Není tady

 

#48 30. 1. 2015 12:49

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Čtyřicátníce a více poraďte, kdo jedná špatně já, manžel nebo ta třetí

Eva. napsal(a):

Nevěsta a manžel se dají dohromady...

lol

Není tady

 

#49 30. 1. 2015 12:52

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Čtyřicátníce a více poraďte, kdo jedná špatně já, manžel nebo ta třetí

Nechápu, čemu se řehtáš, april... vždy je to hezký, když se mají lidi rádi... pak na počtu a pohlaví nezáleží... http://fora.babinet.cz/img/smilies/tongue.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#50 30. 1. 2015 12:53

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Čtyřicátníce a více poraďte, kdo jedná špatně já, manžel nebo ta třetí

helena napsal(a):

Nechápu, čemu se řehtáš, april... vždy je to hezký, když se mají lidi rádi... pak na počtu a pohlaví nezáleží... http://fora.babinet.cz/img/smilies/tongue.png

mᚠpravdu...lol

Není tady

 
  • Diskuse
  •  » Psychologická
  •  » Čtyřicátníce a více poraďte, kdo jedná špatně já, manžel nebo ta třetí
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů