Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 7. 1. 2015 8:24

Kavasaki
♥♥♥♥---
Místo: Zlínsko
Registrovaný: 21. 11. 2008
Příspěvky: 269

spořící účet

Ahoj a pěkný den všem.
Má cenu mít spořící účet?
Jaké máte zkušenosti?
Který je nejvýhodnější?
Do důchodu mám sice ještě 17 let, ale člověk na zadní kolečka myslet musí.
Děkuji.

Není tady

 

#2 7. 1. 2015 8:35

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: spořící účet

Zmiňuješ se o důchodu. Pokud se ti jedná o finance na důchod, nejvýhodnější je penzijní pojištění.
A jestli chceš spořit a mᚠna to finance, je jasné, že má cenu mít spořící účet. Co jiného bys s těmi penězi dělala? Možná investovala? Nebo nákup akcií?


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#3 7. 1. 2015 9:34

Kavasaki
♥♥♥♥---
Místo: Zlínsko
Registrovaný: 21. 11. 2008
Příspěvky: 269

Re: spořící účet

Eva. napsal(a):

Zmiňuješ se o důchodu. Pokud se ti jedná o finance na důchod, nejvýhodnější je penzijní pojištění.
A jestli chceš spořit a mᚠna to finance, je jasné, že má cenu mít spořící účet. Co jiného bys s těmi penězi dělala? Možná investovala? Nebo nákup akcií?

Ahoj,
penzijní pojištění mám.
Mám našetřené nějaké penízky,tak jsem si říkala,a je nemám doma na zdařbůh.

Není tady

 

#4 7. 1. 2015 9:37

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: spořící účet

Ve většině osvědčených bank mají bohužel velmi nízký úrok. A tam, kde ho mají vysoký, mi to přijde riskantní anebo na příliš dlouhou blokaci financí. Tak těžko říct. Taky si musíš zvážit, na jak dlouho chceš peníze uložit a mít blokované anebo jestli je chceš mít pořád přístupné.
Některé banky to mají zase tak, že mají vyšší úrok na nižší vklady, třeba Česká spořitelna ho má vyšší, jen pokud nemᚠna spořícím účtu víc, než 200 tisíc, Poštovní spořitelna, pokud nepřesáhne 250 tisíc. Je to různé.
Na internetu na stránkách bank získᚠpotřebné informace vzhledem k tvým požadavkům a výši částky, kterou chceš uložit.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#5 7. 1. 2015 9:43

Kavasaki
♥♥♥♥---
Místo: Zlínsko
Registrovaný: 21. 11. 2008
Příspěvky: 269

Re: spořící účet

Eva. napsal(a):

Ve většině osvědčených bank mají bohužel velmi nízký úrok. A tam, kde ho mají vysoký, mi to přijde riskantní anebo na příliš dlouhou blokaci financí. Tak těžko říct. Taky si musíš zvážit, na jak dlouho chceš peníze uložit a mít blokované anebo jestli je chceš mít pořád přístupné.
Některé banky to mají zase tak, že mají vyšší úrok na nižší vklady, třeba Česká spořitelna ho má vyšší, jen pokud nemᚠna spořícím účtu víc, než 200 tisíc, Poštovní spořitelna, pokud nepřesáhne 250 tisíc. Je to různé.
Na internetu na stránkách bank získᚠpotřebné informace vzhledem k tvým požadavkům a výši částky, kterou chceš uložit.

Děkuji,mrknu se

Není tady

 

#6 7. 1. 2015 10:05

sunshine...
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 1. 2009
Příspěvky: 653

Re: spořící účet

Kavasaki, možná bych zapřemýšlela i nad stavebním spoření, pořád je tam příspěvek státu, který jiné spoření nemá wink a pokud by nevadila fixaxe vkladu, tak je to lepší, než je doma nechat ležet ve strožoku smile

Není tady

 

#7 7. 1. 2015 10:17

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: spořící účet

Stavebko je taky fajn. Ale tam nelze jednorázově uložit vyšší částku a pokud ji tam uloží, státní příspěvek na rok dostane stejně jenom na vklad do výše 20 tisíc. Úrok tam už taky není bůhvíjaký, myslím že momentálně 1,7 %, ale až po splnění nějakých podmínek a už je taky daněný. A je to vázané minimálně na 6 let.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#8 7. 1. 2015 11:03

sunshine...
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 1. 2009
Příspěvky: 653

Re: spořící účet

Nevím, jak velkou částkou Kavasaki disponuje. Zda si chce ukládat nadále pravidelně, nebo zhodnotit to, co má doma a hotovo smile každopádně, v bance teď úroky taky nejsou moc vysoké, pohybují se kolem 1,5% pokud se nemýlím a beru bankovní ústavy, kterým alespoň trochu důvěřuji wink

Není tady

 

#9 7. 1. 2015 12:15

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: spořící účet

Eva. napsal(a):

Stavebko je taky fajn. Ale tam nelze jednorázově uložit vyšší částku a pokud ji tam uloží, státní příspěvek na rok dostane stejně jenom na vklad do výše 20 tisíc. Úrok tam už taky není bůhvíjaký, myslím že momentálně 1,7 %, ale až po splnění nějakých podmínek a už je taky daněný. A je to vázané minimálně na 6 let.

Než napíšeš nepradivé bláboly o konkrétním produktu,tak si o něm napřed něco zjisti - pomáhá to,to mi věř! Jeden nesmysl za druhým,co si napsala!

Není tady

 

#10 7. 1. 2015 12:18

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: spořící účet

Jaku, nejsem to já, kdo by si měl nastudovat... Zrovna v prosinci mi končila jedna smlouva a uzavírala jsem další.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#11 7. 1. 2015 12:23

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: spořící účet

Zkus termínovaný vklad,ale nedjřív si načti podmínky.Ty jsou úročeny více než na spoř.účtech.

Mít ale alespon jeden spoř.bezplatný účet jetaky fajn,byt jsou úroky téměř na 1%,protože zde můžeš mít větší částku,která se ti stále úročí a přitom,kdyby si najednou penízky potřebovala,v pohodě a bez sankcí s penězi na spořáku můžeš kdykoli manipulovat.

Doufám,že nemᚠpeníze na bú třeba u spořky nebo jakémkoli jiném placeném účtu,to by byla velká ostuda,pokud jseš "internetově" gramotná!

Do stavebka bych moc nešla,velké vstupní poplatky,velké roční nesmyslné poplatky za vedení účtu,nemožnost si vybrat peníze dřív jak za 6 let a když tak se sankcemi.To co píše Eva o stavebku i o penzijku je vesměs nesmyslný blábol.

Penzijko je dnes jen pro fin.negramotné,je dobré ještě pro ty,jímž tam zaměstnavatel posílá nějaké peníze,s úrokem je na tom stejně jako spořící účty a 90 - 230 měsíčně st.příspěvek,není žádným zajistěním na důchod! Četla jsem,že dokonce u penzijka uvažují,že bude možno vypovědět až v důchodu,nikoli předčasně jako ted.Stát je velmi špatný hospodář a od toho se odráží vše.

Není tady

 

#12 7. 1. 2015 12:28

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: spořící účet

Eva. napsal(a):

Jaku, nejsem to já, kdo by si měl nastudovat... Zrovna v prosinci mi končila jedna smlouva a uzavírala jsem další.

Proč si jenom nenavýšila stávající? Pokud si teda ty prachy z té staré nepotřebovala.Neměla bys tak znovu všechny peníze uvázané dalších 6 let(bez úvěru),ale už by byly kdykoli k dispozici.Nehledě na platbu za zase celou cílovku a jak jsem psala - mají velké poplatky za vedení,za smlouvu - PROČ to platit??? zkrátka když si vše spočítáš,není to už zdaleko to,co to bývalo,jen vymývají mozky těm,co o tom nemaj bližší potuchy.

A s těma vysokýma částkama si fakt mimo - radím stále,nastuduj si to,at nevysílᚠnesmysly do eteru.

Není tady

 

#13 7. 1. 2015 12:32

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: spořící účet

Udělala jsem to přesně tak, jak jsem chtěla.
V stavební spořitelně, kde mám smlouvu, jsem neplatila jednorázový poplatek za smlouvu - procento z cílové částky, protože měli právě takovou akci...
Pravdu mᚠv tom, že lze složit celé spoření najednou, ale pak je vázané 6 let.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#14 7. 1. 2015 13:44

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: spořící účet

Já mám stavebko, penzijní a investuju v podílových fondech. Co se týče stavebka, tak státní příspěvek dělá deset procent z ročního vkladu, + nějaké ten úrok. To je pořád slušné. Penzijní z podobného důvodu vychází taky dobře. No a ty podílové fondy (otevřené), tam už je to sázka do loterie - záleží, co si vybereš, můžeš vydělat, ale i prodělat. Peníze jsou k dispozici do pár dnů. Případné zdtráty můžeš eliminovat pravidelnými měsíčními investicemi.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#15 7. 1. 2015 18:21

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: spořící účet

Penzijko i stavebko jsou dobré. Na penzijku je prima i to, že je tam daňová odečitatelnost při ročním zúčtování daně z příjmu fyzických osob, pokud se spoří tak, aby bylo co odečíst. Stavebko má zatím také poměrně slušnou výnosnost oproti jiným způsobům uložení financí. Tyto druhy spoření jsou i bezpečné.
Jsem ekonom a podílovým fondům nevěřím.  Dneska peníze být můžou a zítra může být vše v tahu. Jsem konzervativní a opatrná a vyplácí se mi to. Takže ve stejném duchu radím i ostatním.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#16 12. 1. 2015 8:22

Kavasaki
♥♥♥♥---
Místo: Zlínsko
Registrovaný: 21. 11. 2008
Příspěvky: 269

Re: spořící účet

Jaku napsal(a):

Zkus termínovaný vklad,ale nedjřív si načti podmínky.Ty jsou úročeny více než na spoř.účtech.

Mít ale alespon jeden spoř.bezplatný účet jetaky fajn,byt jsou úroky téměř na 1%,protože zde můžeš mít větší částku,která se ti stále úročí a přitom,kdyby si najednou penízky potřebovala,v pohodě a bez sankcí s penězi na spořáku můžeš kdykoli manipulovat.

Doufám,že nemᚠpeníze na bú třeba u spořky nebo jakémkoli jiném placeném účtu,to by byla velká ostuda,pokud jseš "internetově" gramotná!Do stavebka bych moc nešla,velké vstupní poplatky,velké roční nesmyslné poplatky za vedení účtu,nemožnost si vybrat peníze dřív jak za 6 let a když tak se sankcemi.To co píše Eva o stavebku i o penzijku je vesměs nesmyslný blábol.

Penzijko je dnes jen pro fin.negramotné,je dobré ještě pro ty,jímž tam zaměstnavatel posílá nějaké peníze,s úrokem je na tom stejně jako spořící účty a 90 - 230 měsíčně st.příspěvek,není žádným zajistěním na důchod! Četla jsem,že dokonce u penzijka uvažují,že bude možno vypovědět až v důchodu,nikoli předčasně jako ted.Stát je velmi špatný hospodář a od toho se odráží vše.

Doufám,že nemᚠpeníze na bú třeba u spořky nebo jakémkoli jiném placeném účtu,to by byla velká ostuda,pokud jseš "internetově" gramotná!    Nechápu to.

Upravil(a) Kavasaki (12. 1. 2015 8:29)

Není tady

 

#17 24. 5. 2016 16:45

ladmur
♥------
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 5. 2016
Příspěvky: 11

Re: spořící účet

Doporučuji spořící účet u Equa bank. Mají tam jeden z nejvyšších úroků vůbec, založení účtu je zdarma a peníze mᚠkdykoliv k dispozici. Sama jej používám a každý měsíc tam posílám část výplaty. Vím, že když bych potřebovala, můžu peníze kdykoliv přesunout a peníze mám k dispozici.

Není tady

 

#18 31. 8. 2016 18:08

SaraLid
♥------
Registrovaný: 31. 8. 2016
Příspěvky: 5

Re: spořící účet

napsal(a):

Já mám stavebko, penzijní a investuju v podílových fondech. Co se týče stavebka, tak státní příspěvek dělá deset procent z ročního vkladu, + nějaké ten úrok. To je pořád slušné. Penzijní z podobného důvodu vychází taky dobře. No a ty podílové fondy (otevřené), tam už je to sázka do loterie - záleží, co si vybereš, můžeš vydělat, ale i prodělat. Peníze jsou k dispozici do pár dnů. Případné zdtráty můžeš eliminovat pravidelnými měsíčními investicemi.

Přesně jsem na tom podobně, zkusila jsem od ing fondů se stovkou a pomalu přidávala a za těch pár měsíců jsem na zhodnocení skoro 6 procent což je pro mě neuvěřitelné. Snad to poroste stejným tempem. rock

Koukám, že ještě platí ta akce s tím, že dostaneš 300 korun na vyzkoušení http://www.sporiciucet.eu/ing-investice/ . V květnu jsem to právě hned využila. To ing se mi líbí v tom, že to mají opravdu jednoduché i pro naprostého laika a je to blbuvzodné dumbom

Není tady

 

#19 31. 8. 2016 18:50

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: spořící účet

jednoduché i pro naprostého laika a je to blbuvzodné
Jak pro tě stvořený... http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů