Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 24. 11. 2014 13:23

janettess
♥------
Registrovaný: 24. 11. 2014
Příspěvky: 3

Bezradná matka

dobrý den,potřebovala bych poradit s dcerou a jejím  přítelem,chodí spolu přibližně rok,vidí se denně před školou,chodí spolu do třídy ,vidí se po škole,o víkendech jsou spolu také,dcera u přítele přespává. nedávno nám volali ze školy,že její přítel ji sprostě uráží( zdechni,děvko ...)dokonce ji zakazuje se kamarádit se spolužačkama,zakazuje ji chodit i na záchod,že ho tam podvede atd. Manžel to samozřejmě vyřešil pochlapsku,přítele si odchytil a pohrozil ,že si nepřeje ,aby se s naší dcerou nadále stýkal. Vydrželo to asi 4 dny ,dcera se mi svěřila,že se jí nelíbí,že jsme to ukončili za ni a,že se s přítelem chce i nadále stýkat,že je dospělá (17 let)  a své problémy chce řešit sama.Máme podezření,že se nadále stýkají tajně a nám dcera lže,že šla do školy v den kdy měla praxi na 9,30,odjela ráno brzo s tím,že mají dnes praxi ve škole od rána. Na praxi na9,30,došla ,nicméně mě mrzí,že nám lhala a byla s ním. Dnes přijede domů a já nechci nᚠrozhovor pokazit hádkami,ale chci to nějak rozumně vyřešit a nevím jak. Mrzí mě,že dcera je tak slepě zamilovaná a hroutí se dle mého do neštěstí.

Není tady

 

#2 24. 11. 2014 13:45

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Bezradná matka

Pokud dcera plní všechny povinnosti, které má plnit, chodí do školy, plní přiměřeně to, co po ní požadujete ohledně práce v domácnosti a dalšího vzhledem k tomu, že ji stále ještě živíte, nemáte jako rodiče právo zasahovat do jejího vztahu. Maximálně můžete rozhodovat, jestli u vás spí její přítel, a možná jestli ona spí u přítele, do jejich 18-ti let.
Ale natlouct pusu si musí sama, vy můžete jenom přihlížet a být s ní.
Já bych s dcerou promluvila, jestli je spokojená ve vztahu, kde je její přítel k ní sprostý a omezuje její osobní svobodu a manipuluje s ní. Pokud to ale sama nevidí anebo jí to nevadí, neudělᚠnic.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#3 24. 11. 2014 13:51

janettess
♥------
Registrovaný: 24. 11. 2014
Příspěvky: 3

Re: Bezradná matka

To máte pravdu,mluvily jsme spolu o tom a chce si to vyřešit sama,bránit ji nebudu ,jako matku mě to bolí,ale asi nic nenadělám. Děkuji za vᚠnázor.

Není tady

 

#4 24. 11. 2014 14:02

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Bezradná matka

Ještě mě napadla jedna věc, co bych udělala a udělaly jsme to po domluvě i s mou dcerou, když byla v tomhle věku. Dcera by si měla nechat napsat antikoncepci, pokud ji už nemá.
To ostatní si jistě vyřeší sama a časem jí jistě dojde. Je ještě mladá, tohle není její poslední kluk.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#5 24. 11. 2014 14:10

janettess
♥------
Registrovaný: 24. 11. 2014
Příspěvky: 3

Re: Bezradná matka

antikoncepci už má od začátku jejich vztahu,nechtěli jsme nic zanedbat,i když už to bylo za pět min.dvanáct,dcera se mi nesdvěřila,ale prozradil ji zánět moč.měchýře a mě hned napadlo jestli měla pohl. styk,poté se přiznala, štěstí,že neotěhotněla.

Není tady

 

#6 24. 11. 2014 14:19

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Bezradná matka

Tak sa fakt už viac urobi asi nedá, len sa pomodli... a do budpcnosti zapracova na jej sebavedomí a sebaláske, aby takéto kusy nebrala a vyhýbala sa im...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#7 24. 11. 2014 14:27

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Bezradná matka

Jestli vám dcera lže anebo se nesvěřuje, není to proto, že se bojí vašich reakcí? Viz to, co udělal její otec, že zřejmě bez jejího vědomí řešil jejího přítele. To by se mi také nelíbilo.
Promluv si se svým manželem o jiném přístupu k vaší dceři a jejím problémům.
Dcera k vám musí mít důvěru, aby se svěřovala.
A musí být zdravě sebevědomá, jak o tom píše Selima, aby znala svou cenu a nebrala každého, kdo se objeví, jen aby nebyla bez přítele.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#8 24. 11. 2014 20:19

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Bezradná matka

nedávno nám volali ze školy,že její přítel ji sprostě uráží( zdechni,děvko ...)dokonce ji zakazuje se kamarádit se spolužačkama,zakazuje ji chodit i na záchod,že ho tam podvede atd.
Kdo ze školy vám podal tyhle informace?


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#9 25. 11. 2014 22:02

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Bezradná matka

dusička napsal(a):

nedávno nám volali ze školy,že její přítel ji sprostě uráží( zdechni,děvko ...)dokonce ji zakazuje se kamarádit se spolužačkama,zakazuje ji chodit i na záchod,že ho tam podvede atd.
Kdo ze školy vám podal tyhle informace?

ano,přesně tahle info mě taky zarazila...

Není tady

 

#10 25. 11. 2014 23:06

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Bezradná matka

Přidat práci :-) Fakt, poslat ji na brigádu, a je mezi lidmi a rozšíří si obzory, vždy ona je s ním pořád, to není zdravé. Zakazovat vztah je na nic. Zakázané ovoce chutná nejlíp. Když už jsou spolu tak daleko ve vztahu, škoda, že si nemůžou vyzkoušet bydlet spolu nanečisto a živit se sami. Třeba pak by ji ta láska přešla rychleji.

Není tady

 

#11 26. 11. 2014 11:08

karfice
♥♥♥♥---
Registrovaný: 28. 2. 2014
Příspěvky: 276

Re: Bezradná matka

eva4444 napsal(a):

Přidat práci :-) Fakt, poslat ji na brigádu, a je mezi lidmi a rozšíří si obzory, vždy ona je s ním pořád, to není zdravé. Zakazovat vztah je na nic. Zakázané ovoce chutná nejlíp. Když už jsou spolu tak daleko ve vztahu, škoda, že si nemůžou vyzkoušet bydlet spolu nanečisto a živit se sami. Třeba pak by ji ta láska přešla rychleji.

Souhlasím. A ten její amant bydlí sám? Nebo s rodiči?

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů