Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 15. 10. 2014 19:44

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Jak se bezbolestně rozejít s přítelem

Barča napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Eva. napsal(a):

Mám zkušenost, že když jsem odešla z nefunkčního vztahu po vnitřním boji, nepřipadala jsem si jako vyvrhel. Věděla jsem, že je to správné, zavřela jsem dveře, odcházela a cítila, jak volně dýchám. Bylo mi to líto, ale cítila jsem se dobře, že jsem se konečně rozhodla udělat to, co je správné, že bychom se trápili oba. Jen to trvá, než člověk dojde k rozhodnutí, to před rozhodnutím bolí.

No.. a právě o ten vnitřní boj jde stolt
Když proběhne a ty se pro to rozhodneš, odejdeš.
Někdy ale odejdeš i když se tak docela nerozhodneš.... a to je pak mazec.

Vnitřní boj, který navíc pískám já? Dost smutná představa, boj vždycky někdo prohraje, už nikdy víc. To radši vnitřní dialog. Může být i nahlas, kdyby se člověk dost neslyšel. Při něm je dobré jít nebo vytírat v zákleku, nebo něco podobného,více méně  rytmického, kývavého a prostého. První, na co je třeba se zeptat, poté co si přeříkᚠVŠECHNO jak to vidíš, cítíš, neseš a tak, je: o co OPRAVDU jde, jak to vlastně OPRAVDU JE. A ve vnitřním dialogu, ne boji, hledᚠodpověď Když si tohle všechno vyříkáš, mᚠpo problému. Žes to udělala poznáš, že tě najednou vede přímá cestička k určitému řešení bez toho, že bys měla pocit, žes ZBYTEČNĚ UBL͎ILA (včetně sebe), že je ti odpovědnost příliš těžká a nechce se ti ji nést. Že nejsi unavená, neztrácíš energii, nemᚠvýčitky. Nemusí se to podařit hned napoprvé, vnitřně to probrat, pravdy se dobrat a domluvit se. Ale už první setkání na této bázi ti přinese úlevu.

Mᚠpravdu, vnitřní dialog je přesnější pojmenování, protože vnitřní boje samých se sebou vždycky prohrajeme. Taky je blbost bojovat sám se sebou.

Nicméně to v určitém období života děláme všichni sad


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#27 15. 10. 2014 19:54

Filoménka
♥♥-----
Registrovaný: 20. 8. 2014
Příspěvky: 49

Re: Jak se bezbolestně rozejít s přítelem

Pandorraa napsal(a):

Filoménka napsal(a):

Pandorraa napsal(a):


JAK to pro tebe bude špatné?
V ČEM?
ČEHO se to konkretně bojíš?
Že budeš sama? Jako bez kluka? Bez CHLAPA? Ale to přece už jsi. Reakce tvého přítelé na to, že nejsi tak úplně ve všem spokojená rozhodně nejsou CHLAPSKÉ. A není to vůbec o tom, že chlapi nepláčou. Jasně, že pláčou, protože i oni mají city. Jenže je nepoužívají k tomu, aby druhého vydírali....

Bojím se toho, že se s ním rozejdu, pak budu litovat a budu ho chtít zpátky, že to prostě nezvládnu vydržet pak bez něho.

To není odpověď na mou otázku.
ČEHO budeš litovat, ČEHO KONKRÉTNĚ, CO ti ten vztah dává?
A odpověz si pravdivě, protože když budeš kličkovat, tak se z toho nevymotáš.

Jen na okraj: jaký je tvůj vztah k matce? Jak to u vás doma funguje?

Co mi ten vztah dává? Asi především, že teď momentálně mám někoho na koho se můžu spolehnout, opravdu spolehnout, i když je to na dálku, vím, že když budu potřebovat mám kam se obrátit. Drív jsem taky díky tomuto vztahu byla hodně nabitá energií, ale to už je fuč, teď mám spíš pocit, že mi tu energii zase zpátky bere.
Vztah s mámou? Jde to, mám ji ráda, ale asi ji nikdy neodpustím její až chorobnou závislost na mém otci.

Není tady

 

#28 15. 10. 2014 19:57

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Jak se bezbolestně rozejít s přítelem

Proč mámě neodpustíš její chorobnou závislost? Proto, že ty jsi na partnerovi také závislá?
Ty se nemůžeš spolehnout především sama na sebe? Proč?


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#29 15. 10. 2014 19:58

Filoménka
♥♥-----
Registrovaný: 20. 8. 2014
Příspěvky: 49

Re: Jak se bezbolestně rozejít s přítelem

Eva. napsal(a):

Filoménka napsal(a):

No jo, je to těžké, asi jsem ještě k tomu rozchodu úplně nedospěla, asi to chce ještě čas. Obávám se, že nejsem dostatečně silná, abych toho nakonec ještě nelitovala a pak ještě nakonec nedolejzala já za ním.On má i kladné stránky,myslím,že to je hodný chlap, pracovitý, fér, když něco potřebuji vždy ochotně pomůže atd. Je ale velmi citlivý. Asi dvakrát jsem mu už naznačovala, že mi některé věci vadí a že s ním nemusím být a on vždy brečel. Fakt je, že jsem to ještě u chlapa neviděla, že by se takhle choval. Kvůli jeho zdravotním problémům mám obavy, že když se s ním rozejdu ublížím mu a hodně. Bohužel i sex není co býval, nějak se vše horší, ale to je možná tím, že ta počáteční euforie je pryč. Uvažovala jsem, že možná já prostě na dlouhodobý vztah nemám, prostě se mi nedaří si chlapa udržet, bud ho omrzím já, nebo on omrzí mě.

Kluk (muž tohle není), který mě vydírá a manipuluje tím, že brečí, to není partner do života a otec pro děti. Hledᚠvztah, anebo chceš být matkou Terezou? Na to si odpověz.
Koukám, že už ti to napsala i Pan o tom vydírání.

no jo, celý život si vybírám slabochy, to vím

Není tady

 

#30 15. 10. 2014 20:00

Filoménka
♥♥-----
Registrovaný: 20. 8. 2014
Příspěvky: 49

Re: Jak se bezbolestně rozejít s přítelem

Eva. napsal(a):

Proč mámě neodpustíš její chorobnou závislost? Proto, že ty jsi na partnerovi také závislá?
Ty se nemůžeš spolehnout především sama na sebe? Proč?

Láska je přeci vždycky závislost.
City se dají těžko ovládat rozumem si myslím

Není tady

 

#31 15. 10. 2014 20:03

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Jak se bezbolestně rozejít s přítelem

Filoménka napsal(a):

Láska je přeci vždycky závislost.
City se dají těžko ovládat rozumem si myslím

Skutečná láska není závislost.
Láska je láska.
Závislost je závislost. Pleteš si to.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#32 15. 10. 2014 20:07

Filoménka
♥♥-----
Registrovaný: 20. 8. 2014
Příspěvky: 49

Re: Jak se bezbolestně rozejít s přítelem

Eva. napsal(a):

Filoménka napsal(a):

Láska je přeci vždycky závislost.
City se dají těžko ovládat rozumem si myslím

Skutečná láska není závislost.
Láska je láska.
Závislost je závislost. Pleteš si to.

Asi záleží na osobnosti člověka, co je podle tebe skutečná láska? Já to vidím tak, že lidi se na začátku vztahu do sebe poblázní, pak to opadne zůstane takové přátelství na vyšší úrovni, tak bych to asi nazvala. Tam já asi nikdy nedojdu, já potřebuji mít asi pořád ten adrenalin

Není tady

 

#33 15. 10. 2014 20:11

Filoménka
♥♥-----
Registrovaný: 20. 8. 2014
Příspěvky: 49

Re: Jak se bezbolestně rozejít s přítelem

Eva. napsal(a):

Proč mámě neodpustíš její chorobnou závislost? Proto, že ty jsi na partnerovi také závislá?
Ty se nemůžeš spolehnout především sama na sebe? Proč?

Lepší je mít ještě někoho dalšího na koho se můžu spolehnout

Není tady

 

#34 15. 10. 2014 20:13

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Jak se bezbolestně rozejít s přítelem

Filoménka napsal(a):

Co mi ten vztah dává? Asi především, že teď momentálně mám někoho na koho se můžu spolehnout, opravdu spolehnout, i když je to na dálku, vím, že když budu potřebovat mám kam se obrátit. Drív jsem taky díky tomuto vztahu byla hodně nabitá energií, ale to už je fuč, teď mám spíš pocit, že mi tu energii zase zpátky bere.
Vztah s mámou? Jde to, mám ji ráda, ale asi ji nikdy neodpustím její až chorobnou závislost na mém otci.

Možná tak trochu klameš sama sebe, že? To neříkám ironicky ani ve zlém. Prostě jsi UVNITŘ, tak nevidíš to, co já ZVENKU.
Něco bylo, už není, ale ty to stále nebereš na vědomí.... To je normální, takový poločas rozpadu.

Nu a pokud jde o mámu, tak jednak ji nemᚠco odpouštět a druhák se zaměř na to, zda ji tak trochu nekopíruješ. Tak trochu hodně. A nebylo by divu, co jiného bys taky měla dělat, když jsi to viděla od dětství...

Tipnu si: táta není slaboch, možná spíš z tvého pohledu despota....? Nakonec i slaboch je despota, protože svou "slabostí" - kňouráním, pláčem, citovým vydíráním - ovládá toho,kdo se dá, stejně efektivně jako to někdo jiný dělá svou otevřenou agresivitou. Protože ono hodně záleží na tom, na co "slyšíme". Ten, kdo to rozezná a použije proti nám, se pak vždycky už najde.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#35 15. 10. 2014 20:15

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Jak se bezbolestně rozejít s přítelem

Filoménka napsal(a):

Eva. napsal(a):

Proč mámě neodpustíš její chorobnou závislost? Proto, že ty jsi na partnerovi také závislá?
Ty se nemůžeš spolehnout především sama na sebe? Proč?

Láska je přeci vždycky závislost.
City se dají těžko ovládat rozumem si myslím

Tak to je jeden velký omyl.
City isce rozumem nemůžeš ovládnout, ale to, jak je promítneš do své reality, to už rozumem zkorigovat můžeš. A můžeš to dokonce udělat dvěma způsoby - sebedestruktivně a nebo sebeinspirativně a s láskou k sobě i tomu druhému.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#36 15. 10. 2014 20:17

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Jak se bezbolestně rozejít s přítelem

Filoménka napsal(a):

Eva. napsal(a):

Filoménka napsal(a):

Láska je přeci vždycky závislost.
City se dají těžko ovládat rozumem si myslím

Skutečná láska není závislost.
Láska je láska.
Závislost je závislost. Pleteš si to.

Asi záleží na osobnosti člověka, co je podle tebe skutečná láska? Já to vidím tak, že lidi se na začátku vztahu do sebe poblázní, pak to opadne zůstane takové přátelství na vyšší úrovni, tak bych to asi nazvala. Tam já asi nikdy nedojdu, já potřebuji mít asi pořád ten adrenalin

Hmm...kdo chce kam, pomůže si tam stolt


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#37 15. 10. 2014 20:18

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Jak se bezbolestně rozejít s přítelem

Filoménka napsal(a):

Eva. napsal(a):

Proč mámě neodpustíš její chorobnou závislost? Proto, že ty jsi na partnerovi také závislá?
Ty se nemůžeš spolehnout především sama na sebe? Proč?

Lepší je mít ještě někoho dalšího na koho se můžu spolehnout

To nemᚠnikdy, pokud se nemůžeš spolehnout především sama na sebe, nevěříš hlavně sama sobě.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#38 15. 10. 2014 20:23

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Jak se bezbolestně rozejít s přítelem

Filoménka napsal(a):

Asi záleží na osobnosti člověka, co je podle tebe skutečná láska? Já to vidím tak, že lidi se na začátku vztahu do sebe poblázní, pak to opadne zůstane takové přátelství na vyšší úrovni, tak bych to asi nazvala. Tam já asi nikdy nedojdu, já potřebuji mít asi pořád ten adrenalin

Neumím ti slovy popsat, co je láska. Cítím ji. Ale nedovedu najít slova, kterými bych to popsala.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#39 15. 10. 2014 23:39

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Jak se bezbolestně rozejít s přítelem

Eva. napsal(a):

Není pravda, že boj vždy někdo prohraje. Svůj vnitřní boj, o kterém mluvím, si vždy vyhrávám a nikdo neprohrává. Přijde mi, že nevíš, o čem mluvím.

To je velmi pravděpodobné, že o tvých vnitřních bojích vím málo až nic. Použiji-li analogii, předpokládám, že jsou dlouhé (když si myslíš, že by ses kvůli vytírání při vnitřním dialogu nevyspala a neuživila) smile A to je asi všechno a pouhý předpoklad.

Není tady

 

#40 16. 10. 2014 6:54

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jak se bezbolestně rozejít s přítelem

mám někoho na koho se můžu spolehnout, opravdu spolehnout
Neodporuješ si poněkud, když současně říkᚠ"no jo, celý život si vybírám slabochy, to vím"?
já potřebuji mít asi pořád ten adrenalin
Trochu mi to připomíná Grainne...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#41 16. 10. 2014 7:12

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Jak se bezbolestně rozejít s přítelem

helena napsal(a):

já potřebuji mít asi pořád ten adrenalin
Trochu mi to připomíná Grainne...

To mně také. Když jsem to jen okem přelétla, myslela jsem si, že to jsou příspěvky od Grainne. V tom případě je to dost těžké, protože podivíni, kteří dodají adrenalín jsou jiného typu, než podivíni, kteří slibují zázemí a porozumění.

Není tady

 

#42 16. 10. 2014 7:17

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jak se bezbolestně rozejít s přítelem

MUDr. Plzák kdysi psal o tom, jak žena uloví orla a pokusí se ho obratem nacpat do bačkor...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#43 16. 10. 2014 8:47

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jak se bezbolestně rozejít s přítelem

Láska je cit, často neovládatežný vôžou... ale jeho vyjadrením v hmotnom svete 3D reality je vzah, a ten už veru ovládatežný JE... stolt Aký si ho urobíš, taký ho máš. wink


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#44 16. 10. 2014 8:58

rudolf
♥♥♥♥---
Registrovaný: 25. 3. 2013
Příspěvky: 339

Re: Jak se bezbolestně rozejít s přítelem

Filomenka- odporuješ si a vlastně nevíš co chceš a myslím, že my Ti tady nepomůžeme- protože mᚠpořád tu svoji teorii. Těch Tvých partnerů je mi asi líto.
Pořiď si tygra, když chceš adrenalin.

Není tady

 

#45 16. 10. 2014 11:17

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Jak se bezbolestně rozejít s přítelem

Barča napsal(a):

helena napsal(a):

já potřebuji mít asi pořád ten adrenalin
Trochu mi to připomíná Grainne...

To mně také. Když jsem to jen okem přelétla, myslela jsem si, že to jsou příspěvky od Grainne. V tom případě je to dost těžké, protože podivíni, kteří dodají adrenalín jsou jiného typu, než podivíni, kteří slibují zázemí a porozumění.

nemyslím, že se musí jednat o podivíny ... spíše o udržení  toho počátečního stavu  než to upadne do stereotypu a lehkého nezájmu ... což by snad mělo fungovat u každého vztahu


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#46 16. 10. 2014 11:30

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jak se bezbolestně rozejít s přítelem

spíše o udržení  toho počátečního stavu  než to upadne do stereotypu a lehkého nezájmu
Jako kafemlejnek...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#47 16. 10. 2014 11:35

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Jak se bezbolestně rozejít s přítelem

helena napsal(a):

spíše o udržení  toho počátečního stavu  než to upadne do stereotypu a lehkého nezájmu
Jako kafemlejnek...

jen poznámka k těm podivínům smile


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#48 16. 10. 2014 11:46

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jak se bezbolestně rozejít s přítelem

jen poznámka k těm podivínům
Ale prd a vořech... pořád to samý... koukám, že na věku někdy fakt nezáleží...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#49 16. 10. 2014 11:52

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Jak se bezbolestně rozejít s přítelem

helena napsal(a):

jen poznámka k těm podivínům
Ale prd a vořech... pořád to samý... koukám, že na věku někdy fakt nezáleží...

asi ne .. je vidět , že někdo ten " adrenalin "  v mém pojetí ..zájem , touhu , vášen.. k životu nepotřebuje a stačí mu něco  jiného .. to už zase já netuším co to je .


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#50 16. 10. 2014 12:06

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Jak se bezbolestně rozejít s přítelem

Grainne napsal(a):

asi ne .. je vidět , že někdo ten " adrenalin "  v mém pojetí ..zájem , touhu , vášen.. k životu nepotřebuje a stačí mu něco  jiného .. to už zase já netuším co to je .

O tom, kdo adrenalin ve tvém pojetí potřebuje, si myslím, že je nevyzrálý. Ještě nedospěl. I když je mu třeba 50.
Btw touha a vášeň je v dobrém vztahu pořád.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů