Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 7. 10. 2014 8:05

JPMB
♥♥♥----
Registrovaný: 4. 3. 2008
Příspěvky: 204

přivýdělek při evidenci na úřadu práce

Dobrý den, při evidenci na úřadu práce si člověk může přivydělat 4250,- Kč hrubého.

DPČ - odvádí se zdravotní i sociální pojištění (při výdělku nad 2500,- Kč), takže čistého 4250-(daň+ZP+SP)

Jak je to ale u DPP, tam se odvádí ZP, SP a daň jen z výdělku nad 10000,- Kč, takže 4250,- Kč hrubého = 4250,- Kč čistého?

Není tady

 

#2 7. 10. 2014 15:30

Cirilla
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 1. 2008
Příspěvky: 314

Re: přivýdělek při evidenci na úřadu práce

Dotaz je tak stručný, až je poněkud nepřehledný.
Daň z příjmu vychází nulová v případě, že bude u zaměstnavatele podepsáno růžové Prohlášení poplatníka.
DPČ z hrubého 4250,- bude 3785,- čistého.
DPP z hrubého 4250,- bude 4250,- čistého.
Jednoznačně je výhodnější DPP.

Není tady

 

#3 14. 10. 2014 8:30

JPMB
♥♥♥----
Registrovaný: 4. 3. 2008
Příspěvky: 204

Re: přivýdělek při evidenci na úřadu práce

No máte pravdu, dotaz je stručný a nepřehledný.

Mě jde spíše o to, že když to bude přivýdělek na DPP, jak může být tento přivýdělek vysoký.
Protože to má být do 4250,- Kč hrubého. Takže kdybych na ÚP přinesla potvrzení o příjmu z DPP a měla bych, že jsem si vydělala 4250,- Kč (což je u DPP do 10 000,- Kč zároveň hrubého i čistého), jestli by s tím ÚP neměl nějaký problém, nevyškrtly by mě? Jestli bych neměla mít přivýdělek na DPP maximálně do 3 781,- Kč (tj. dle kalkulačky na internetu čistý příjem z částky 4250,- Kč).
Doufám, že je srozumitelné, co mám na mysli.


No a když to bude přivýdělek na DPČ, tak zaměstnavatel bude odvádět, jak zdravotní, tak sociální, takže zdravotní budu mít jako placené 2x?

Promiňte za dotazy, ale nemám s tímto žádné zkušenosti.

Není tady

 

#4 14. 10. 2014 9:46

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Re: přivýdělek při evidenci na úřadu práce

Mne bylo na UP před měsícem řečeno, že když bude přivýdělek, nebude podpora v nezaměstnanosti. Tak jak to tedy je?

Není tady

 

#5 14. 10. 2014 12:22

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: přivýdělek při evidenci na úřadu práce

miaa napsal(a):

Mne bylo na UP před měsícem řečeno, že když bude přivýdělek, nebude podpora v nezaměstnanosti. Tak jak to tedy je?

Řekli nám to samé: smíš si přivydělat max. 4250,- Kč hrubého a po tu dobu přivýdělku ti zastaví podporu.
Dodnes mi to zní jako hodně blbej vtip big_smile


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#6 14. 10. 2014 12:51

JPMB
♥♥♥----
Registrovaný: 4. 3. 2008
Příspěvky: 204

Re: přivýdělek při evidenci na úřadu práce

miaa napsal(a):

Mne bylo na UP před měsícem řečeno, že když bude přivýdělek, nebude podpora v nezaměstnanosti. Tak jak to tedy je?

Jo, to mi říkali také. Buď přivýdělek nebo podpora. Má to být tak, že když bereš podporu a najdeš si nějaký přivýdělek, musíš to nejpozději v den, kdy podepíšeš dohodu oznámit ÚP, po dobu, co si budeš přivydělávat ti stopnou podporu. Ale nepřijdeš o ni, pak až si přivydělávat přestaneš, měla by ti zase naskočit podpora.

No, ale já už vlastně podporu nepobírám. Dneska jsem obdržela poslední "splátku". Na ÚP zůstávám dále evidována, tak se začínám zajímat o ten přivýdělek.

Není tady

 

#7 14. 10. 2014 16:14

karfice
♥♥♥♥---
Registrovaný: 28. 2. 2014
Příspěvky: 276

Re: přivýdělek při evidenci na úřadu práce

Pokud jsi na úp a již nepobírᚠdávky z úp, je možné si vydělat 4.000,-Kč hrubého měsíčně, ale tím pádem zase třeba nedostáhneš na hmotnou nouzi ze sociálky.

Není tady

 

#8 14. 10. 2014 16:15

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: přivýdělek při evidenci na úřadu práce

karfice napsal(a):

Pokud jsi na úp a již nepobírᚠdávky z úp, je možné si vydělat 4.000,-Kč hrubého měsíčně, ale tím pádem zase třeba nedostáhneš na hmotnou nouzi ze sociálky.

a proč by nedosáhla?????????
a kdyby to tak bylo (ale není) nebylo by lepší mít 4000 než 3410 Kč?

Upravil(a) aprill (14. 10. 2014 16:16)

Není tady

 

#9 14. 10. 2014 18:32

JPMB
♥♥♥----
Registrovaný: 4. 3. 2008
Příspěvky: 204

Re: přivýdělek při evidenci na úřadu práce

aprill napsal(a):

karfice napsal(a):

Pokud jsi na úp a již nepobírᚠdávky z úp, je možné si vydělat 4.000,-Kč hrubého měsíčně, ale tím pádem zase třeba nedostáhneš na hmotnou nouzi ze sociálky.

a proč by nedosáhla?????????
a kdyby to tak bylo (ale není) nebylo by lepší mít 4000 než 3410 Kč?

Na hmotnou nouzi nedosáhnu stejně. Myslím, že se počítá příjem celé domácnosti, ne?

Není tady

 

#10 14. 10. 2014 18:34

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: přivýdělek při evidenci na úřadu práce

JPMB napsal(a):

aprill napsal(a):

karfice napsal(a):

Pokud jsi na úp a již nepobírᚠdávky z úp, je možné si vydělat 4.000,-Kč hrubého měsíčně, ale tím pádem zase třeba nedostáhneš na hmotnou nouzi ze sociálky.

a proč by nedosáhla?????????
a kdyby to tak bylo (ale není) nebylo by lepší mít 4000 než 3410 Kč?

Na hmotnou nouzi nedosáhnu stejně. Myslím, že se počítá příjem celé domácnosti, ne?

jj,pokud je vás víc , je jasné, že se  počítá příjem celé rodiny ...

Není tady

 

#11 16. 10. 2014 12:30

Cirilla
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 1. 2008
Příspěvky: 314

Re: přivýdělek při evidenci na úřadu práce

Při evidenci na ÚP si můžete vydělat maximálně polovinu minimální mzdy, tedy ideálně 4249,-Kč hrubého.
U DPČ zdravotní 2x mít nebudete. Protože je za vás současně plátcem zdrav. pojištění stát i zaměstnavatel, tak nemusíte platit zdravotní z minimální mzdy , ale platíte pouze ze skutečného příjmu.

Není tady

 

#12 16. 10. 2014 16:54

JPMB
♥♥♥----
Registrovaný: 4. 3. 2008
Příspěvky: 204

Re: přivýdělek při evidenci na úřadu práce

Cirilla napsal(a):

Při evidenci na ÚP si můžete vydělat maximálně polovinu minimální mzdy, tedy ideálně 4249,-Kč hrubého.

Děkuji, to vím. Ale stále nerozumím tomuto:

Dohoda o pracovní činnosti, hrubý příjem je 4249,- Kč, z toho je tedy čistý 3780,- Kč
Dohoda o provedení práce, hrubý příjem je 4249,- Kč, z toho je tedy čistý příjem 4249,- Kč

Takže přinesu na Úřad Práce potvrzení, že jsem si vydělala na DPP 4249,- Kč (hrubého tedy zároveň čistého). Jak na to budou koukat? Nevyškrtnou mě náhodou? Protože si můžu vydělat maximálně 4249,- Kč HRUBÉHO ne ČISTÉHO.
Neměla bych si tedy náhodou na DPP vydělat jen 3780,- Kč (hrubého tedy zároveň čistého)?

Doufám, že mi rozumíte, jak to myslím. Kolik si můžu maximálně vydělat na DPP čistého a kolik si můžu vydělat na DPČ čistého?

Upravil(a) JPMB (17. 10. 2014 6:06)

Není tady

 

#13 19. 10. 2014 17:42

Cirilla
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 1. 2008
Příspěvky: 314

Re: přivýdělek při evidenci na úřadu práce

Asi si moc nerozumíme. Na ÚP nedonesete potvrzení, ale výplatní pásku, na které bude razítko firmy a podpis zodpovědné osoby ( já dávám na rubovou stranu pásky). Na ÚP si ověří zda je tam vykázaná hrubá mzda do limitu a víc je nezajímá. Vaše čistá mzda je jim úplně fuk.
Takže ještě jednou: na obě dohody si můžete vydělat stejně hrubého, v čisté mzdě je rozdíl podle toho zda se bude odvádět i zdrav. a soc. poj, ( u DPČ). Záleží na tom, jaký typ dohody vám zaměstnavatel bude ochoten nabídnout.

Není tady

 

#14 26. 10. 2014 5:19

JPMB
♥♥♥----
Registrovaný: 4. 3. 2008
Příspěvky: 204

Re: přivýdělek při evidenci na úřadu práce

Cirilla napsal(a):

Asi si moc nerozumíme. Na ÚP nedonesete potvrzení, ale výplatní pásku, na které bude razítko firmy a podpis zodpovědné osoby ( já dávám na rubovou stranu pásky). Na ÚP si ověří zda je tam vykázaná hrubá mzda do limitu a víc je nezajímá. Vaše čistá mzda je jim úplně fuk.
Takže ještě jednou: na obě dohody si můžete vydělat stejně hrubého, v čisté mzdě je rozdíl podle toho zda se bude odvádět i zdrav. a soc. poj, ( u DPČ). Záleží na tom, jaký typ dohody vám zaměstnavatel bude ochoten nabídnout.

Díky, Cirillo, měla jste úplnou pravdu. ÚP vůbec nezajímá, kolik máte čistého. Jen kolik, je tam napsáno hrubého.

Není tady

 

#15 9. 12. 2014 22:52

rozik
♥------
Registrovaný: 9. 12. 2014
Příspěvky: 1

Re: přivýdělek při evidenci na úřadu práce

Dobrý večer. Chtěla bych se zeptat jsem vedena na úřadu práce a přesáhla jsem mzdu o 140kč.Paní z pracovní agentury u které jsem mi to dnes zavolala a samozřejmě mi oznámila ,že mě asi z úřadu práce vyřadí.Jako pokladní mám čipovku a přiznám se že to ani moc nešlo ohlídat myslím z moji pozice hodiny.Když máte přestávku v zaměstnání taky si musíte čipnout a moje chyba, že jsem si to špatně spočítala.Co mám ted dělat opravdu mě vyřadí,jak mám postupovat dál.Žiji se synem sama a ještě jestli si budu muset zaplatit zdravotní a socialní tak to už nevím.Děkuji za odpověd Jitka.

Není tady

 

#16 10. 12. 2014 5:44

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: přivýdělek při evidenci na úřadu práce

rozik napsal(a):

Dobrý večer. Chtěla bych se zeptat jsem vedena na úřadu práce a přesáhla jsem mzdu o 140kč.Paní z pracovní agentury u které jsem mi to dnes zavolala a samozřejmě mi oznámila ,že mě asi z úřadu práce vyřadí.Jako pokladní mám čipovku a přiznám se že to ani moc nešlo ohlídat myslím z moji pozice hodiny.Když máte přestávku v zaměstnání taky si musíte čipnout a moje chyba, že jsem si to špatně spočítala.Co mám ted dělat opravdu mě vyřadí,jak mám postupovat dál.Žiji se synem sama a ještě jestli si budu muset zaplatit zdravotní a socialní tak to už nevím.Děkuji za odpověd Jitka.

znova se zaevidovat, jiné řešení není.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů