Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 30. 9. 2014 8:27

ADFka2
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 9. 2006
Příspěvky: 1044

Podvodník?

Zdravím všechny po dlouhé době.
Prodávám teď nemovitost, na kterou mám hypo s ex-přítelem. Zájemce je horlivý a chce nemovitost hned s tím, že na hypo "bude mít" až po podání daňového přiznání za tento rok. Nabízí hory doly černý les, abychom ho nechali začít na baráku dělat hned, zaplatí, doplatí, smlouvou všechno podloží, daň z prodeje uhradí, nic není problém, nicméně ofic bude moci barák koupit přes banku až po novém roce. Já na to přistoupit nechci, tyhle tři měsíce do konce roku toho stejně moc neudělá a i tak by to se vším tím podkládáním smlouvami trvalo docela dlouho, takže mi ten rozdíl jestli např. v listopadu nebo lednu nepřijde tak zásadní. Takže přistoupit na to nehodlám. Jen si tak říkám, je-li to nějaký podvodník, co by mohl teoreticky mít v plánu - napadá vás někoho něco? Kreativita lidí nezná mezí, jen já jsem na tyhle pokoutnosti dosti tupá, každopádně by mě zajímalo, jak by mě mohl případně napálit. dumbom Díky moc. ADFka2.


So please, don´t slow me down, if I´m going too fast!

Není tady

 

#2 30. 9. 2014 8:32

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Podvodník?

Nu co by mohl mít v plánu. Nezaplatí a barák už bude fakticky mít, už vám ho rozbourá...
Do tohohle bych nešla. Já jsem měla v kupní smlouvě, že uvolním a předám dům až po zaplacení kupní ceny. Do ničeho jiného bych nešla.
Daň z převodu hradíte vy a ne on...


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#3 30. 9. 2014 8:40

ADFka2
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 9. 2006
Příspěvky: 1044

Re: Podvodník?

Eva. napsal(a):

Nu co by mohl mít v plánu. Nezaplatí a barák už bude fakticky mít, už vám ho rozbourá...
Do tohohle bych nešla. Já jsem měla v kupní smlouvě, že uvolním a předám dům až po zaplacení kupní ceny. Do ničeho jiného bych nešla.
Daň z převodu hradíte vy a ne on...

Daň z převodu může po dohodě platit i nabyvatel. Jít do toho nechci, to je jasná věc, jen si tak říkám, co ho tak asi může k tomu vést... Nabízel i složení jistiny u advokáta pro případ, že třeba do termínu nestihne dům koupit atd... Jde mi prostě o motiv, nedokážu vymyslet, co by z toho měl, dávat peníze do rekonstrukce cizího objektu. Chápu, že mi může hrozit, že mi rozvrtá barák a nazdar, na druhou stranu - co z toho? Kdyby to šlo, zeptala bych se jeho. Ale pochybuju, že by odpověděl :-D


So please, don´t slow me down, if I´m going too fast!

Není tady

 

#4 30. 9. 2014 10:57

sunshine...
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 1. 2009
Příspěvky: 653

Re: Podvodník?

Já nevím ADFko smile my jsme na tom byli s manželem podobně jako ten Vᚠkupující dumbom prodejce nám vyšel vstříc a než se vyřídilo všechno papírování, my už jsme měli dva pokoje hotové a mohli se stěhovat. Rozdíl byl v tom, že my se stěhovali v červnu a od dubna už makali na "svým". Museli jsme se vystěhovat z minulého bytu, kde jsme ukončili smlouvu z důvodu vysokého nájemného, které nám majitel zvýšil bezdůvodně ze dne na den. Takže nám pomohl tehdy každý měsíc smile  ale může to být podvodník, jen mě taky nenapadá, co by tím získal ...

Není tady

 

#5 30. 9. 2014 11:06

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Podvodník?

napadá vás někoho něco?
Ne, že bych každýho podezírala z nějaký nepravosti... třeba chce opravdu jen makat na "svým"...
Ale druhá možnost, co mě "kreativně" http://fora.babinet.cz/img/smilies/gloria.gif napadla je, že může barák "rozebrat" tak, aby výrazně ztížil jeho obyvatelnost, zdrhnout od toho - a pak se "najednou" objeví novej kupec, kterej samozřejmě z výše uvedenejch důvodů bude požadovat nižší cenu.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#6 30. 9. 2014 11:29

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Podvodník?

On to ani nemusí být podvodník, může mít dobré úmysly.
Ale když tak čtu, že bude mít na hypotéku po podání daňového přiznání, což bude nejdříve 31.3.2015 a je to ještě hodně vzdálené, kdoví, co se do té doby může zvrtnout.
Prostě já bych bez toho, abych měla na účtu kupní cenu, dům nepředávala.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#7 30. 9. 2014 12:21

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Podvodník?

Já bych do toho taky nešla.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#8 30. 9. 2014 12:47

ADFka2
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 9. 2006
Příspěvky: 1044

Re: Podvodník?

No právě, může mít dobré úmysly, ale taky nemusí. Nemám ve zvyku lidem nedůvěřovat, ale tohle je prostě moc velká ryba na to, abych si mohla dovolit se splést. Pak budu mít v domě cizí lidi, kteří sice budou platit "nájem" v podobě splátek hypotéky, ale zároveň tam sypat peníze... A nebudou je pak chtít po mně? Mám z toho prostě strach. Do ledna prostě musí vydržet (přiznání lze podat hned v novém roce, ne?). Díky za názory.


So please, don´t slow me down, if I´m going too fast!

Není tady

 

#9 30. 9. 2014 17:19

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Podvodník?

Daňové přiznání lze podat hned. Ale je to nesmysl a nikdo to tak nedělá. Ještě docházejí doklady, plátci DPH vystavují doklady o službách ještě do 15. ledna... A závěrka chvíli přece jenom trvá. Kdyby to i podal, termín DP dle zákona je 31.březen, teď už snad 1. duben. A finanční úřad vrací přeplatky na daních nejdříve 30 dní po zákonném termínu podání DP a teprve po tomto termínu lze získat i potvrzení o příjmech za předchozí rok od FÚ, dříve ne, i kdyby daňové přiznání podal 1. ledna.
Můžete přijít o dům a ještě nadále splácet hypotéku za něj. Zjistěte si všechno pořádně, nejlépe přes dobrého právníka, než naletíte. Nevěřte všemu, co vám někdo řekne a ověřte si to v zákonech a u těch, co to doopravdy vědí.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#10 30. 9. 2014 18:05

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Podvodník?

ADFka2 napsal(a):

Zdravím všechny po dlouhé době.
Prodávám teď nemovitost, na kterou mám hypo s ex-přítelem. Zájemce je horlivý a chce nemovitost hned s tím, že na hypo "bude mít" až po podání daňového přiznání za tento rok. Nabízí hory doly černý les, abychom ho nechali začít na baráku dělat hned, zaplatí, doplatí, smlouvou všechno podloží, daň z prodeje uhradí, nic není problém, nicméně ofic bude moci barák koupit přes banku až po novém roce. Já na to přistoupit nechci, tyhle tři měsíce do konce roku toho stejně moc neudělá a i tak by to se vším tím podkládáním smlouvami trvalo docela dlouho, takže mi ten rozdíl jestli např. v listopadu nebo lednu nepřijde tak zásadní. Takže přistoupit na to nehodlám. Jen si tak říkám, je-li to nějaký podvodník, co by mohl teoreticky mít v plánu - napadá vás někoho něco? Kreativita lidí nezná mezí, jen já jsem na tyhle pokoutnosti dosti tupá, každopádně by mě zajímalo, jak by mě mohl případně napálit. dumbom Díky moc. ADFka2.

Znovu si to pročítám, a ten vytučněný důvod se mi nezdá.  Jak to daňové přiznání, tak ten nákup přes banku po novém roce. Nenapadá mě žádný důvod, proč. On podniká první rok?


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#11 30. 9. 2014 21:08

BrenTen
♥♥♥----
Registrovaný: 1. 8. 2006
Příspěvky: 227

Re: Podvodník?

Eva. napsal(a):

Znovu si to pročítám, a ten vytučněný důvod se mi nezdá.  Jak to daňové přiznání, tak ten nákup přes banku po novém roce. Nenapadá mě žádný důvod, proč. On podniká první rok?

Tohle mi přijde docela logické. Buď podniká první rok, nebo v minulosti vykazoval minimální příjem, takže by hypotéku nedostal.  Proto musí počkat do příštího roku, kdy za letošek vykáže dostatečný příjem pro získání hypotéky.

Není tady

 

#12 1. 10. 2014 7:19

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Podvodník?

kdy za letošek vykáže dostatečný příjem pro získání hypotéky
Pokud vykáže... a pokud bude jednoroční příjem pro banku postačující.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#13 1. 10. 2014 7:21

ADFka2
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 9. 2006
Příspěvky: 1044

Re: Podvodník?

BrenTen napsal(a):

Eva. napsal(a):

Znovu si to pročítám, a ten vytučněný důvod se mi nezdá.  Jak to daňové přiznání, tak ten nákup přes banku po novém roce. Nenapadá mě žádný důvod, proč. On podniká první rok?

Tohle mi přijde docela logické. Buď podniká první rok, nebo v minulosti vykazoval minimální příjem, takže by hypotéku nedostal.  Proto musí počkat do příštího roku, kdy za letošek vykáže dostatečný příjem pro získání hypotéky.

No, jako většina jemu podobných podnikatelů zřejmě nepřiznává všechno, takže proto. Podniká dle dostupných informací léta. Každopádně pokud nedokáže sehnat peníze jinak do doby, než mu je dá banka, ale tak, abych já zmizela z hypotéky i katastru, tak do toho nejdu. Furt sice nevím, kde by mohl být ten háček, ale riskovat to nebudu. Jen a je to hezky oficiálně...


So please, don´t slow me down, if I´m going too fast!

Není tady

 

#14 1. 10. 2014 7:49

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Podvodník?

abych já zmizela z hypotéky i katastru
V týhle souvislosti jsem si vzpomněla na podvodný zápisy v katastru - zvl᚝ pěkný je "Katastr není povinen sdělit vlastníkovi, že s jeho nemovitostí je nakládáno."
http://www.strazcekatastru.cz/podvody-s-nemovitostmi/


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#15 1. 10. 2014 8:22

ADFka2
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 9. 2006
Příspěvky: 1044

Re: Podvodník?

helena napsal(a):

abych já zmizela z hypotéky i katastru
V týhle souvislosti jsem si vzpomněla na podvodný zápisy v katastru - zvl᚝ pěkný je "Katastr není povinen sdělit vlastníkovi, že s jeho nemovitostí je nakládáno."
http://www.strazcekatastru.cz/podvody-s-nemovitostmi/

Jj, to je pravda. Naštěstí se nemusím až tak bát. Barák je banky.


So please, don´t slow me down, if I´m going too fast!

Není tady

 

#16 1. 10. 2014 11:53

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Podvodník?

ADFka2 napsal(a):

No právě, může mít dobré úmysly, ale taky nemusí. Nemám ve zvyku lidem nedůvěřovat, ale tohle je prostě moc velká ryba na to, abych si mohla dovolit se splést. Pak budu mít v domě cizí lidi, kteří sice budou platit "nájem" v podobě splátek hypotéky, ale zároveň tam sypat peníze... A nebudou je pak chtít po mně? Mám z toho prostě strach. Do ledna prostě musí vydržet (přiznání lze podat hned v novém roce, ne?). Díky za názory.

Jaky mas odhad, jak dlouho to muze trvat vse legalne aby to bylo v  normalu. Kupujici musi predevsim prevzit hypoteku, ze. Ja se v tom moc nevyznam. Kde by mohl byt problem? Ze tu hypoteku musite pak splacet vy?


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#17 1. 10. 2014 11:55

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Podvodník?

ADFka2 napsal(a):

BrenTen napsal(a):

Eva. napsal(a):

Znovu si to pročítám, a ten vytučněný důvod se mi nezdá.  Jak to daňové přiznání, tak ten nákup přes banku po novém roce. Nenapadá mě žádný důvod, proč. On podniká první rok?

Tohle mi přijde docela logické. Buď podniká první rok, nebo v minulosti vykazoval minimální příjem, takže by hypotéku nedostal.  Proto musí počkat do příštího roku, kdy za letošek vykáže dostatečný příjem pro získání hypotéky.

No, jako většina jemu podobných podnikatelů zřejmě nepřiznává všechno, takže proto. Podniká dle dostupných informací léta. Každopádně pokud nedokáže sehnat peníze jinak do doby, než mu je dá banka, ale tak, abych já zmizela z hypotéky i katastru, tak do toho nejdu. Furt sice nevím, kde by mohl být ten háček, ale riskovat to nebudu. Jen a je to hezky oficiálně...

Nema ted na hypoteku a kde je dukaz, ze na ni bude mit potom? Existuje? nebo si vymysli? Proc tak pospicha?


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#18 1. 10. 2014 12:42

ADFka2
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 9. 2006
Příspěvky: 1044

Re: Podvodník?

Nabízel, že bude platit moje splátky plus něco navíc do doby, než to půjde oficiálně. Jenže jak píšeš, nikdo mi nezaručí, že na ní bude mít potom. Takže budu mít v baráku "nájemníka", což samo o sobě nevadí, ale když bude bez peněz, tak já platit musím furt, a jak se ho případně zbavím... navíc já barák prodávám, nepronajímám, takže mi taky nejde do hlavy, nač ten spěch, není to jak nákup housek, a pokud o něj opravdu stojí, tak mi mnohem důvěryhodnější bude připadat, když normálně počká, než když bude slibovat hory doly a tvrdit, jak spěchá (někde přece teď bydlet musí, prý má čtyři děti...). Že lidi kujou různý pikle je mi dávno známo, ale co by mohl získat tento pán, kdybych přistoupila na jeho požadavek, to jsem zatím nerozklíčovala...


So please, don´t slow me down, if I´m going too fast!

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů