Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 25. 8. 2014 10:39

TerezaTe
♥------
Registrovaný: 24. 6. 2014
Příspěvky: 12

Jesle- obavy

Zdravím.
Je tu někdo, kdo měl dítě v jeslích? Měla bych nastoupit do práce, ale mám z toho dost strach. Je to v pohodě, nebo si myslíte, že by dítě mělo být co nejdýl se mnou doma?

Není tady

 

#2 25. 8. 2014 12:59

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Jesle- obavy

TerezaTe napsal(a):

Zdravím.
Je tu někdo, kdo měl dítě v jeslích? Měla bych nastoupit do práce, ale mám z toho dost strach. Je to v pohodě, nebo si myslíte, že by dítě mělo být co nejdýl se mnou doma?

mUJ NAZOR JE,ZE DITE BY MELO BYT S MATKOU CO NEJDYL.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#3 25. 8. 2014 13:07

modrovous
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2013
Příspěvky: 3285

Re: Jesle- obavy

eremuruss napsal(a):

TerezaTe napsal(a):

Zdravím.
Je tu někdo, kdo měl dítě v jeslích? Měla bych nastoupit do práce, ale mám z toho dost strach. Je to v pohodě, nebo si myslíte, že by dítě mělo být co nejdýl se mnou doma?

mUJ NAZOR JE,ZE DITE BY MELO BYT S MATKOU CO NEJDYL.

To je sice chvályhodné, ale záleží na tom, proč se má (chce) Tereza vrátit do práce.
Chybí peníze? Hrozí zaměstnavatel, že místo obsadí, a to je natolik lukrativní, že ho Tereza nechce ztratit? Jiné důvody?
Ono se těžko radí - osobně jsem taky pro, aby dítě bylo s mámou co nejdéle, ale jsou situace, kdy prostě není jiná cesta.


Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

 

#4 25. 8. 2014 13:18

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jesle- obavy

DITE BY MELO BYT S MATKOU CO NEJDYL
Ono to taky pokaždý nejde...
Jedno mý dítě šlo v půl roce, ty další ve dvou letech... a na žádným to následky nezanechalo.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#5 25. 8. 2014 13:20

modrovous
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2013
Příspěvky: 3285

Re: Jesle- obavy

helena napsal(a):

DITE BY MELO BYT S MATKOU CO NEJDYL
Ono to taky pokaždý nejde...
Jedno mý dítě šlo v půl roce, ty další ve dvou letech... a na žádným to následky nezanechalo.

Ale podle tebe se to přece nedá brát. Ty jsi tady vyhlášená krkavčí máteř, přeciž. lol


Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

 

#6 25. 8. 2014 15:17

olasik
Zablokovaný
Registrovaný: 1. 6. 2014
Příspěvky: 1747

Re: Jesle- obavy

helena napsal(a):

DITE BY MELO BYT S MATKOU CO NEJDYL
Ono to taky pokaždý nejde...
Jedno mý dítě šlo v půl roce, ty další ve dvou letech... a na žádným to následky nezanechalo.

To bychom se museli zeptat tvých dětí ...........podle mě jsou jesle hrozná záležitost ,ale dneska jsou lidi hladoví a nemůžou se obejít bez "důležitých věcí " , tak na to doplácejí děti .


Radši umřít a být svatý než dřít jako mourovatý.

Není tady

 

#7 25. 8. 2014 17:37

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Jesle- obavy

helena napsal(a):

DITE BY MELO BYT S MATKOU CO NEJDYL
Ono to taky pokaždý nejde...
Jedno mý dítě šlo v půl roce, ty další ve dvou letech... a na žádným to následky nezanechalo.

Přesně tak! Za nás se chodilo do jeslí od malička normálně a myslím, že jsme to všichni přežili a žádné následky nemáme. V cizině mají mateřské dost krátké a také tam ty děti žijou.
Myslím, že se z toho dnes dělá velký humbuk.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#8 25. 8. 2014 17:54

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Jesle- obavy

LENNNA napsal(a):

helena napsal(a):

DITE BY MELO BYT S MATKOU CO NEJDYL
Ono to taky pokaždý nejde...
Jedno mý dítě šlo v půl roce, ty další ve dvou letech... a na žádným to následky nezanechalo.

Přesně tak! Za nás se chodilo do jeslí od malička normálně a myslím, že jsme to všichni přežili a žádné následky nemáme. V cizině mají mateřské dost krátké a také tam ty děti žijou.
Myslím, že se z toho dnes dělá velký humbuk.

souhlasím...

Není tady

 

#9 25. 8. 2014 18:42

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jesle- obavy

dneska jsou lidi hladoví
A včera se nás nikdo moc neptal...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#10 25. 8. 2014 18:52

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Jesle- obavy

helena napsal(a):

dneska jsou lidi hladoví
A včera se nás nikdo moc neptal...

to je jasné... dříve se chodilo do práce pro zábavu vissla

Není tady

 

#11 25. 8. 2014 19:25

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Jesle- obavy

Jsem ráda, že jsem mohla být s každým dítětem do tří let doma. Nedovedu si představit, jak dávám rok a půl roční dítě do jeslí. Děti vyrostou, a jejich dětství už nikdo nevrátí.
Ale jestliže mᚠpráci prestižní , nebo do práce prostě musíš....


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#12 25. 8. 2014 20:10

olasik
Zablokovaný
Registrovaný: 1. 6. 2014
Příspěvky: 1747

Re: Jesle- obavy

helena napsal(a):

dneska jsou lidi hladoví
A včera se nás nikdo moc neptal...

Tys neměla manžela , kterej by tě s dítětem živil?
Já se pamatuju, že za nás byly všechny ženský dlouho doma a jen jedna sousedka lítala do jeslí a všichni okolo jí pomlouvali .A její děti jsou fakt exoti ......dodnes.


Radši umřít a být svatý než dřít jako mourovatý.

Není tady

 

#13 25. 8. 2014 20:12

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Jesle- obavy

olasik napsal(a):

helena napsal(a):

dneska jsou lidi hladoví
A včera se nás nikdo moc neptal...

Tys neměla manžela , kterej by tě s dítětem živil?
Já se pamatuju, že za nás byly všechny ženský dlouho doma a jen jedna sousedka lítala do jeslí a všichni okolo jí pomlouvali .A její děti jsou fakt exoti ......dodnes.

to není tím, že chodily do jeslí... erem seděla s dětmi doma a syn je taky "exot"

Není tady

 

#14 25. 8. 2014 20:22

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jesle- obavy

Tys neměla manžela , kterej by tě s dítětem živil?
Neměla jsem jedno dítě...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#15 25. 8. 2014 20:25

olasik
Zablokovaný
Registrovaný: 1. 6. 2014
Příspěvky: 1747

Re: Jesle- obavy

aprill napsal(a):

olasik napsal(a):

helena napsal(a):

dneska jsou lidi hladoví
A včera se nás nikdo moc neptal...

Tys neměla manžela , kterej by tě s dítětem živil?
Já se pamatuju, že za nás byly všechny ženský dlouho doma a jen jedna sousedka lítala do jeslí a všichni okolo jí pomlouvali .A její děti jsou fakt exoti ......dodnes.

to není tím, že chodily do jeslí... erem seděla s dětmi doma a syn je taky "exot"

NO jasně, spíš to bylo tím, že maminka -ta sousedka byla exot a neuměla svojí situaci vyřešit jinak než jeslema.


Radši umřít a být svatý než dřít jako mourovatý.

Není tady

 

#16 25. 8. 2014 21:11

lea64
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2009
Příspěvky: 1130

Re: Jesle- obavy

Syna jsem dala do jeslí, když měl dva roky. Byl tam jenom dopoledne, v práci mi vyšli vstříc. Jesle jsem měla hned u  baráku. Bylo to tam takového rodinného typu a klukovi se tam líbilo. A každý den po "o" tam byla maminka jako na koni.

Není tady

 

#17 25. 8. 2014 21:19

olasik
Zablokovaný
Registrovaný: 1. 6. 2014
Příspěvky: 1747

Re: Jesle- obavy

Pravda je , že moje máma s náma byla do mých 15 let doma .
Milovala moji sestru a zůstalo jí to , dodnes ji považuje za svoje miminko (letos je sestře 50 let ) A skutečně moje sestra je naprosto nesamostatnej člověk, kterej potřebuje vodit za ručičku .
20 let jí živil manžel (seděla doma) a ted pracuje s mojí dcerou (samozřejmě jsem to já zařídila) a vyžaduje, aby se dcera, která je o 30 let mladší o ni starala, radila jí a vyžaduje různé úsluihy, včetně toho, že si půjčuje peníze. Prostě je zvyklá mít maminku za zadkem a všude jí hledá celej život .
A kdyby se náhodou mooje dcera vzepřela , obě svorně -babička i sestra by jí tvrdě odsoudily, že nechce sloužit miláčkovi .


Radši umřít a být svatý než dřít jako mourovatý.

Není tady

 

#18 26. 8. 2014 6:53

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jesle- obavy

je zvyklá mít maminku za zadkem
Nebo je jen "šikovná"... co by zařizovala, když má na to lidi...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#19 26. 8. 2014 8:30

olasik
Zablokovaný
Registrovaný: 1. 6. 2014
Příspěvky: 1747

Re: Jesle- obavy

helena napsal(a):

je zvyklá mít maminku za zadkem
Nebo je jen "šikovná"... co by zařizovala, když má na to lidi...

To je možný,ale je na tom dobře vidět, jak může člověk výchovou ovlivnit dítě, nebo zničit . Já jsem celej život díky tomu měla za sebou prázdno, žádnou oporu.


Radši umřít a být svatý než dřít jako mourovatý.

Není tady

 

#20 26. 8. 2014 10:35

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Jesle- obavy

Kdyz jsem jeste byla svobodna holka bez zavazku,pracovala jsem ve fabrice,ktera mela skolku.Uz tehdy me bylo lito tech deti,ktere museli vstavat tak brzo,aby maminky stihli praci na 6 hodinu,skolka byla otevrena od 5.30.Sama jsem si rikala,ze nedopustim,aby moje deti museli od mala takhle brzo vstavat.S detma jsem byla doma u kluka do predskolaka u dcery do 4 let.Potom jsem pracovala od 8 hodin,abych si deti vypravila do skoly a nemuseli pred skolou chodit do druziny..Na zkracenou pracovni dobu jsem chodila do synovo 13 let.Potom jsem rovnou presla do trismeneho provozu.
Me samotne vadilo,kdyz moje mama chodila do prace na 8.30 a ja od 7 hodin musela ve skole sedet v satne na lavicce samozrejme sama,protoze nikdo tak brzy nechodil.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#21 26. 8. 2014 13:20

olasik
Zablokovaný
Registrovaný: 1. 6. 2014
Příspěvky: 1747

Re: Jesle- obavy

eremuruss napsal(a):

Kdyz jsem jeste byla svobodna holka bez zavazku,pracovala jsem ve fabrice,ktera mela skolku.Uz tehdy me bylo lito tech deti,ktere museli vstavat tak brzo,aby maminky stihli praci na 6 hodinu,skolka byla otevrena od 5.30.Sama jsem si rikala,ze nedopustim,aby moje deti museli od mala takhle brzo vstavat.S detma jsem byla doma u kluka do predskolaka u dcery do 4 let.Potom jsem pracovala od 8 hodin,abych si deti vypravila do skoly a nemuseli pred skolou chodit do druziny..Na zkracenou pracovni dobu jsem chodila do synovo 13 let.Potom jsem rovnou presla do trismeneho provozu.
Me samotne vadilo,kdyz moje mama chodila do prace na 8.30 a ja od 7 hodin musela ve skole sedet v satne na lavicce samozrejme sama,protoze nikdo tak brzy nechodil.

Mᚠpravdu Erem, já to vidím na našich vnoučatech , někdy je veze dcera za mnou do Prahy a vstávají v šest a jsou úplně hotový , jedou asi hodinu , jsou zničený, zelený , ospalý a to je ještě čeká jen hodná babička , která jim udělá, co jim na očích vidí .
Zatímco ve školce je otravnej kolektiv a často zlá učitelka.

Třeba vnučka měla ve školce učitelku, která dětem vyhrožovala ( 3, 5  letý děti), že když budou brečet, že je vyhodí ze školky na ulici  , řadová učitelka !!


Radši umřít a být svatý než dřít jako mourovatý.

Není tady

 

#22 26. 8. 2014 13:40

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jesle- obavy

Zatímco ve školce je otravnej kolektiv a často zlá učitelka.
Když jste si vybrali blbou školku...
Pokud mluvím za "naše" školky, nikde si nestěžujou - ani děti, ani rodiče.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#23 26. 8. 2014 13:46

modrovous
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2013
Příspěvky: 3285

Re: Jesle- obavy

olasik napsal(a):

eremuruss napsal(a):

Kdyz jsem jeste byla svobodna holka bez zavazku,pracovala jsem ve fabrice,ktera mela skolku.Uz tehdy me bylo lito tech deti,ktere museli vstavat tak brzo,aby maminky stihli praci na 6 hodinu,skolka byla otevrena od 5.30.Sama jsem si rikala,ze nedopustim,aby moje deti museli od mala takhle brzo vstavat.S detma jsem byla doma u kluka do predskolaka u dcery do 4 let.Potom jsem pracovala od 8 hodin,abych si deti vypravila do skoly a nemuseli pred skolou chodit do druziny..Na zkracenou pracovni dobu jsem chodila do synovo 13 let.Potom jsem rovnou presla do trismeneho provozu.
Me samotne vadilo,kdyz moje mama chodila do prace na 8.30 a ja od 7 hodin musela ve skole sedet v satne na lavicce samozrejme sama,protoze nikdo tak brzy nechodil.

Mᚠpravdu Erem, já to vidím na našich vnoučatech , někdy je veze dcera za mnou do Prahy a vstávají v šest a jsou úplně hotový , jedou asi hodinu , jsou zničený, zelený , ospalý a to je ještě čeká jen hodná babička , která jim udělá, co jim na očích vidí .
Zatímco ve školce je otravnej kolektiv a často zlá učitelka.

Třeba vnučka měla ve školce učitelku, která dětem vyhrožovala ( 3, 5  letý děti), že když budou brečet, že je vyhodí ze školky na ulici  , řadová učitelka !!

To je teda hrůza. Řadová učitelka a co si dovolí. Kdyby to byla ředitelka, tak neřeknu, ale obyčejná úča... big_smile


Ale vážně, myslím, že kolektiv je pro tyhle prata leckdy lepší, než rozmazlující babička.
A ne každé dítě je hotové, když musí brzy vstávat. Synáčkové jsou oba ranní ptáčata, hlavně ten mladší.
Oba chodili do školy od tří let, a nevypadají, že by to na nich nechalo neblahé následky. Naopak. Byli brzy hodně samostatní, nedrželi se mě pořád za sukně.
Já byla taky ve školce od dvou let. A snad ze mě není ani asociál ani životní ztroskotanec. smile
Nedělala bych z toho tragédii.

Ad saňoidní učitelka ve školce - taky jsme na jednu narazili, tedy spíš ona narazila, a docela tvrdě. Stačil jeden rozhovor (tedy spíš můj monolog) z oka do oka, a byl klid a pokoj, nebylo ve školce milejší učitelky


Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

 

#24 26. 8. 2014 15:22

olasik
Zablokovaný
Registrovaný: 1. 6. 2014
Příspěvky: 1747

Re: Jesle- obavy

Já si myslím, že záleží na typu dítěte a ti introverti to skutečně špatně snášej, ten kolektiv v tak nízkým věku .
U introverta je to spíš zátěž, než trénink .


Radši umřít a být svatý než dřít jako mourovatý.

Není tady

 

#25 26. 8. 2014 18:10

lea64
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2009
Příspěvky: 1130

Re: Jesle- obavy

olasik napsal(a):

Já si myslím, že záleží na typu dítěte a ti introverti to skutečně špatně snášej, ten kolektiv v tak nízkým věku .
U introverta je to spíš zátěž, než trénink .

My jsme měli štěstí jak na jesle, tak na školku. Ráno jsme chodili na 8 hod., ale i později podle  domluvy. Jesle i školka byly menší zařízení, příjemná rodinná atmosféra. A kluk je spíše introvert, ale nebyl dítě, které si samo hraje v koutečku.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů