Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#176 31. 8. 2014 15:15

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Pekelní lidé

Vilemína napsal(a):

Nezlob se, ale existují dvě možnosti - buď jsem já tak mimo, když to vytučtěné nedovedu pochopit a ztotožnit se s tím, nebo jsi mimo úplně ty.

Anebo ta třetí, patrně správná: jste prostě mimoběžky. smile


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#177 31. 8. 2014 15:19

olasik
Zablokovaný
Registrovaný: 1. 6. 2014
Příspěvky: 1747

Re: Pekelní lidé

lupina montana napsal(a):

Vilemína napsal(a):

Nezlob se, ale existují dvě možnosti - buď jsem já tak mimo, když to vytučtěné nedovedu pochopit a ztotožnit se s tím, nebo jsi mimo úplně ty.

Anebo ta třetí, patrně správná: jste prostě mimoběžky. smile

Ano tohle vždycky říkaj blbý lidi, co nechápou matametiku ....nejsou prej hloupí,ale jsou " jiní ".......lol


Radši umřít a být svatý než dřít jako mourovatý.

Není tady

 

#178 31. 8. 2014 15:22

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Pekelní lidé

blbý lidi, co nechápou matametiku
I kdyby byli v jiným oboru geniální...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#179 31. 8. 2014 15:28

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Pekelní lidé

haiel napsal(a):

Názvy diagnóz totiž nejsou ničím jiným než moderními jmény démonů.

To snad ani nemusí být psychiatrický názvy...............známý syndrom studenta medicíny by mohl vykládat. Jenže od toho se učíme zacházet s myslí, Draku, právě od toho.
A medicínu bych zase tak černě neviděla: léčí to, čemu důvěřuješ, nezapomínej. A je to cokoliv.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#180 1. 9. 2014 13:02

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Pekelní lidé

haiel napsal(a):

Těžko spočítat, kolikrát už z naší strany bylo zdejším skeptikům naznačeno, jak se vyhnout nedorozuměním. Jak je možné, že to při své chytrosti stále nepobírají?
Dámy, chcete-li se dobrat nějakého pro vás rozumného hlediska, měly byste se raději připrdolit na nějaké odborné fórum, kde diskutují psychiatři. Asi jste si nevšimly, že jste na duchovním. Je zbytečné, abyste se násilnily do nějakého názoru, který se vám z duše příčí. On vám ho nikdo nenutí,nacházíte se v prostoru, kde si vyměňují názory duchaři. Každý moudrý psychiatr by vám poradil, abyste urychleně vycouvaly.
Leda že byste nás navštěvovaly proto, abyste mohly vyrypovat, což by nějakou tu špatně léčenou psych. diagnózu potvrzovalo.

Ojojoj ... jak kdybych četla nějakého zarytého Sysifovce ... občas je aj zábavné sledovat tu výraznou podobnost mezi Duchaři a Sysifovci ... jak si navzájem šlapou po bábovičkách ... smile

No myslím, že každé lidské poznání v sobě zahrnuje duchovní rozměr, tedy i psychiatrie ... je to totiž jen jiná část slona ... takže ji není třeba vyjímat z pokecu na duchovním.


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#181 1. 9. 2014 19:16

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Pekelní lidé

občas je aj zábavné sledovat tu výraznou podobnost mezi Duchaři a Sysifovci ... jak si navzájem šlapou po bábovičkách ...

big_smile  stolt


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#182 1. 9. 2014 22:33

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Pekelní lidé

lupina montana napsal(a):

haiel napsal(a):

Názvy diagnóz totiž nejsou ničím jiným než moderními jmény démonů.

To snad ani nemusí být psychiatrický názvy...............známý syndrom studenta medicíny by mohl vykládat. Jenže od toho se učíme zacházet s myslí, Draku, právě od toho.
A medicínu bych zase tak černě neviděla: léčí to, čemu důvěřuješ, nezapomínej. A je to cokoliv.

Hoj, ty černý Vlku! smile  Kéž by víra byla v úzdravě tím nejvíc určujícím. Ale znᚠto. Věřili dlouhé roky medicíně, když jim nemohla pomoct a měli namále, obrátili se k alternativě, ne proto, že by jí věřili, ale jen ze zoufalství, poslední stéblo, a pomohla. (Těmto se předhazuje, jak jsou hloupí, když věří šamanovi, ale že předtím celý život věřili té vědě, to se jaksi nepočítá.) A naopak – věřili alternativě, ale se netrefili, obrátili se na doktora, kterému nevěřili – a dobrý. Víra sama to neutáhne, úspěšnost metody je relativní – co je pro jednoho, není pro druhýho….. takže mi tak postupně z toho vysvítá, jestli k tomu nebude zapotřebí ještě něčeho dalšího, aneb jak říkaly naše babičky „Bez božího požehnání marné naše počínání“ gloria

Upravil(a) haiel (1. 9. 2014 22:46)

Není tady

 

#183 1. 9. 2014 22:41

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Pekelní lidé

Míša Kulička napsal(a):

haiel napsal(a):

Těžko spočítat, kolikrát už z naší strany bylo zdejším skeptikům naznačeno, jak se vyhnout nedorozuměním. Jak je možné, že to při své chytrosti stále nepobírají?
Dámy, chcete-li se dobrat nějakého pro vás rozumného hlediska, měly byste se raději připrdolit na nějaké odborné fórum, kde diskutují psychiatři. Asi jste si nevšimly, že jste na duchovním. Je zbytečné, abyste se násilnily do nějakého názoru, který se vám z duše příčí. On vám ho nikdo nenutí,nacházíte se v prostoru, kde si vyměňují názory duchaři. Každý moudrý psychiatr by vám poradil, abyste urychleně vycouvaly.
Leda že byste nás navštěvovaly proto, abyste mohly vyrypovat, což by nějakou tu špatně léčenou psych. diagnózu potvrzovalo.

Ojojoj ... jak kdybych četla nějakého zarytého Sysifovce ... občas je aj zábavné sledovat tu výraznou podobnost mezi Duchaři a Sysifovci ... jak si navzájem šlapou po bábovičkách ... smile

No myslím, že každé lidské poznání v sobě zahrnuje duchovní rozměr, tedy i psychiatrie ... je to totiž jen jiná část slona ... takže ji není třeba vyjímat z pokecu na duchovním.

Hoj, ty kulatá Míšo! smile V čem vidíš tu podobnost? Já jsem to nepobrala. Chodím já snad někam vopruzovat?  Chodím do kuchyňky na masové recepty přednášet něco o veganství? Nebo cukrářkám o kaloriích? Maminkám, jak mají správně kurýrovat nespavce a usoplence? Chodím ohrnovat nos nad něčími koníčky?  Nad jiným životním stylem?  Dřepím na duchárně, poklidně klábosím o strašidlech,  přijdou rozumné bytosti naznačit  mi, jak jsem blbá a ony chytré, zdvořile jim vysvětlím, že jsou tu špatně a tím se jako podobám sysiflusům??   Nerozumím va

K té druhé části tvého příspěvku - proč tedy nenavážeš na nějakou pěknou zdejší psychiatrickou nit? Namísto toho píšeš mně dumbom

Není tady

 

#184 1. 9. 2014 22:44

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Pekelní lidé

Judyna napsal(a):

občas je aj zábavné sledovat tu výraznou podobnost mezi Duchaři a Sysifovci ... jak si navzájem šlapou po bábovičkách ...

big_smile  stolt

A ty to chňápěš, Judyno? Taky ne, viď big_smile Ale hlavně, že je sranda dumbom

Není tady

 

#185 1. 9. 2014 23:06

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Pekelní lidé

Ale Dračice....Proč by sis nemohla chodit třeba do kuchyňky a občas se i k něčemu vyjádřit - i když tomu moc nerozumíš? Myslíš, že by Ti taky doporučili "připrdolit se na nějké odborné fórum" ?
A co rozšiřování obzorů - to Ti nic neříká? Já se chodím docela ráda - umožňuje mi to kouknout na věci trošku jinak. I dkyž se tady většinou nezapojuju.A když mám to potřebu podivit se, čím se to lidi zajímají - no a co? Já se fakt divím upřímně. Jinak jsem se k tomuto tématu nevyjadřovala, jelikož o tom opravdu nic nevím a nerozumím tomu.
Ale že zrovna na duchařském se dočkám i toho, že někdo bude "pohany" posílat jinam ...No to mě taky nenapadlo. Tady bych čekala víc tolerance. Třeba i k mé nevědomosti a k tomu, že jsem si dovolila vyjádřit svoje podivení. Prostě jsem se s tím nikdy nesetkala, tak jsem se podivila nahlas.

Ale jinak - Míša to myslím vyjádřila dobře.
A sranda - ta je k životu hodně potřeba. To zase jo.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#186 1. 9. 2014 23:21

olasik
Zablokovaný
Registrovaný: 1. 6. 2014
Příspěvky: 1747

Re: Pekelní lidé

haiel napsal(a):

Míša Kulička napsal(a):

haiel napsal(a):

Těžko spočítat, kolikrát už z naší strany bylo zdejším skeptikům naznačeno, jak se vyhnout nedorozuměním. Jak je možné, že to při své chytrosti stále nepobírají?
Dámy, chcete-li se dobrat nějakého pro vás rozumného hlediska, měly byste se raději připrdolit na nějaké odborné fórum, kde diskutují psychiatři. Asi jste si nevšimly, že jste na duchovním. Je zbytečné, abyste se násilnily do nějakého názoru, který se vám z duše příčí. On vám ho nikdo nenutí,nacházíte se v prostoru, kde si vyměňují názory duchaři. Každý moudrý psychiatr by vám poradil, abyste urychleně vycouvaly.
Leda že byste nás navštěvovaly proto, abyste mohly vyrypovat, což by nějakou tu špatně léčenou psych. diagnózu potvrzovalo.

.

Hoj, ty kulatá Míšo! smile V čem vidíš tu podobnost? Já jsem to nepobrala. Chodím já snad někam vopruzovat?  Chodím do kuchyňky na masové recepty přednášet něco o veganství? Nebo cukrářkám o kaloriích? Maminkám, jak mají správně kurýrovat nespavce a usoplence? Chodím ohrnovat nos nad něčími koníčky?  Nad jiným životním stylem?  Dřepím na duchárně, poklidně klábosím o strašidlech,  přijdou rozumné bytosti naznačit  mi, jak jsem blbá a ony chytré, zdvořile jim vysvětlím, že jsou tu špatně a tím se jako podobám sysiflusům??   Nerozumím va

K té druhé části tvého příspěvku - proč tedy nenavážeš na nějakou pěknou zdejší psychiatrickou nit? Namísto toho píšeš mně dumbom

Prosímtě Haiel , jak jsi přišla na to, že já jsem skeptik?
Já jsem čarodejnice , která si vykládá karty a má předtuchy a má kolem sebe jasnovidce .
Proto se můžu vyjadřovat k tomu tématu .......většina takových lidí je i duševně nemocná , třeba můj masér , který je jasnovidec , má bipolární poruchu. S léky je schopen člověka diagnostikovat a co řekne to platí , má geniální intuici .
Bez léků má bludy jako Pavel Vlkodlav.
Pavel má taky nadání ,ale bohužel se mu to rozbíhá do neužitečných nesmyslů .


Radši umřít a být svatý než dřít jako mourovatý.

Není tady

 

#187 1. 9. 2014 23:33

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Pekelní lidé

Judyna napsal(a):

Ale Dračice....Proč by sis nemohla chodit třeba do kuchyňky a občas se i k něčemu vyjádřit - i když tomu moc nerozumíš? Myslíš, že by Ti taky doporučili "připrdolit se na nějké odborné fórum" ?
A co rozšiřování obzorů - to Ti nic neříká? Já se chodím docela ráda - umožňuje mi to kouknout na věci trošku jinak. I dkyž se tady většinou nezapojuju.A když mám to potřebu podivit se, čím se to lidi zajímají - no a co? Já se fakt divím upřímně. Jinak jsem se k tomuto tématu nevyjadřovala, jelikož o tom opravdu nic nevím a nerozumím tomu.
Ale že zrovna na duchařském se dočkám i toho, že někdo bude "pohany" posílat jinam ...No to mě taky nenapadlo. Tady bych čekala víc tolerance. Třeba i k mé nevědomosti a k tomu, že jsem si dovolila vyjádřit svoje podivení. Prostě jsem se s tím nikdy nesetkala, tak jsem se podivila nahlas.

Ale jinak - Míša to myslím vyjádřila dobře.
A sranda - ta je k životu hodně potřeba. To zase jo.

Judyno, kdybych já šla do kuchyňky, tak pro recept nebo pro radu. Určitě bych tedy nevlezla mezi zabijačkové recepty s hláškou typu „nechápu, jak můžete jíst vepřové“.  Bych se vůbec nedivila, kdyby mě poslali do někam.  Nebo bych jim  měla opáčit, že by si ode mne měli nechat rozšířit obzory? lol   Já myslím, že nikdo nepotřebuje takovou osvětu. Kdyby tedy někdo z masožravých, když už zůstanu u toho příkladu,  pojal rozhodnutí stát se vegetariánem, prostor a návody a zkušenosti a společnost si vygůglí razdva. Takhle se rozšiřují obzory.  Jenom když člověk sám chce. Všechno ostatní má spíš opačný účinek. smile

Není tady

 

#188 1. 9. 2014 23:36

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: Pekelní lidé

haiel napsal(a):

Hoj, ty kulatá Míšo! smile V čem vidíš tu podobnost? Já jsem to nepobrala. Chodím já snad někam vopruzovat?  Chodím do kuchyňky na masové recepty přednášet něco o veganství? Nebo cukrářkám o kaloriích? Maminkám, jak mají správně kurýrovat nespavce a usoplence? Chodím ohrnovat nos nad něčími koníčky?  Nad jiným životním stylem?  Dřepím na duchárně, poklidně klábosím o strašidlech,  přijdou rozumné bytosti naznačit  mi, jak jsem blbá a ony chytré, zdvořile jim vysvětlím, že jsou tu špatně a tím se jako podobám sysiflusům??   Nerozumím va

K té druhé části tvého příspěvku - proč tedy nenavážeš na nějakou pěknou zdejší psychiatrickou nit? Namísto toho píšeš mně dumbom

Já o sobě nikdy nikde neřekla/nenapsala, že jsem chytrá! Ani si to o sobě nemyslím.

Není tady

 

#189 1. 9. 2014 23:43

olasik
Zablokovaný
Registrovaný: 1. 6. 2014
Příspěvky: 1747

Re: Pekelní lidé

haiel napsal(a):

Míša Kulička napsal(a):

haiel napsal(a):

potvrzovalo.

Ojojoj ... jak kdybych četla nějakého zarytého Sysifovce ... občas je aj zábavné sledovat tu výraznou podobnost mezi Duchaři a Sysifovci ... jak si navzájem šlapou po bábovičkách ... smile

No myslím, že každé lidské poznání v sobě zahrnuje duchovní rozměr, tedy i psychiatrie ... je to totiž jen jiná část slona ... takže ji není třeba vyjímat z pokecu na duchovním.

Hoj, ty kulatá Míšo! smile V čem vidíš tu podobnost? Já jsem to nepobrala. Chodím já snad někam vopruzovat?  Chodím do kuchyňky na masové recepty přednášet něco o veganství? Nebo cukrářkám o kaloriích? Maminkám, jak mají správně kurýrovat nespavce a usoplence? Chodím ohrnovat nos nad něčími koníčky?  Nad jiným životním stylem?  Dřepím na duchárně, poklidně klábosím o strašidlech,  přijdou rozumné bytosti naznačit  mi, jak jsem blbá a ony chytré, zdvořile jim vysvětlím, že jsou tu špatně a tím se jako podobám sysiflusům??   Nerozumím va

K té druhé části tvého příspěvku - proč tedy nenavážeš na nějakou pěknou zdejší psychiatrickou nit? Namísto toho píšeš mně dumbom

Protože ty se chovᚠpřesně jako Sysifovci, jsi zarytá a nechceš slyšet pohled druhýho, jako oni . Jsi slepá k pohledu druhých lidí , posedlá svou pravdou jako oni . Místo aby ses snažila něco naučit a někam posunout.


Radši umřít a být svatý než dřít jako mourovatý.

Není tady

 

#190 2. 9. 2014 0:10

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Pekelní lidé

Hoj, ty jedna holko duchařská smile ... Vemu to popořádku:

haiel napsal(a):

V čem vidíš tu podobnost? Já jsem to nepobrala.

Onehdá jsem byla přítomna na jedné sysifovské debatě o přednášce Marka Orko Váchy, přírodovědce a kněze. Přednáška to byla veskrze vědecká, jen s malým náznakem duchovního přesahu ve smyslu "věcí mezi nebem a zemí", do kterých nám není dáno vidět a jen se o nich dohadujeme ... A v té debatě většina sysifů vyslovila nepatrnou modifikaci tvé věty, tzn. asi toto: "Pane Vácho, chcete-li se dobrat nějakého pro vás rozumného hlediska, měl byste se raději připrdolit na nějaké křesanské fórum, kde diskutují flanďáci. Asi jste si nevšiml, ale my tady jsme vědecká společnost ..."
V tom smyslu jste stejní - máte vcelku ostře vymezené mantinely a jakmile je někdo rozvolní či nějak jinak překročí, vystrkujete drápy a chystáte se dštít oheň smile

haiel napsal(a):

Chodím já snad někam vopruzovat?

A chodí snad sem někdo "vopruzovat"?

haiel napsal(a):

Dřepím na duchárně, poklidně klábosím o strašidlech,  přijdou rozumné bytosti naznačit  mi, jak jsem blbá a ony chytré ...

Toho jsem si nevšimla ... přišly sdělit svůj názor. Ok, ty mᚠjiný, v čem je problém?

haiel napsal(a):

K té druhé části tvého příspěvku - proč tedy nenavážeš na nějakou pěknou zdejší psychiatrickou nit? Namísto toho píšeš mně dumbom

Protože jsem nehodlala navázat na žádnou ni. Prostě mě překvapil příspěvek takového druhu od tak duchovní bytosti ... asik jsem předpokládala nějakou míru tolerance k jiným názorům, čičo ... njn, člověk nemá předpokládat ... smile


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#191 2. 9. 2014 1:37

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Pekelní lidé

Co to, Míšo? Tolerance k jiným názorům? Z mé strany? V žádném případě! 
Je vás tady plno, kdo jste úžasně tolerantní k jiným názorům vissla
A někdo musí zajišovat tu rovnováhu, víme?
Hlavně se nedejte rušit, já si budu tiše v koutku brousit drápy a pozorovat, jak si  pěkně tolerantně švitoříte cool

Není tady

 

#192 2. 9. 2014 6:51

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Pekelní lidé

můj masér... má bipolární poruchu... má geniální intuici
Myslíš, že to souvisí? http://fora.babinet.cz/img/smilies/va.gif

přijdou rozumné bytosti naznačit  mi, jak jsem blbá a ony chytré
Ale no tak... nemusíš je hned zakusovat http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png
Jen mi řekni, jak "někdo musí zajišovat tu rovnováhu", když ti Vil napíše "Já o sobě nikdy nikde neřekla/nenapsala, že jsem chytrá! Ani si to o sobě nemyslím."... kdepak mᚠty "chytrý" na druhou stranu houpačky?
http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#193 2. 9. 2014 8:13

modrovous
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2013
Příspěvky: 3285

Re: Pekelní lidé

olasik napsal(a):

Protože ty se chovᚠpřesně jako Sysifovci, jsi zarytá a nechceš slyšet pohled druhýho, jako oni . Jsi slepá k pohledu druhých lidí , posedlá svou pravdou jako oni . Místo aby ses snažila něco naučit a někam posunout.

Tohle by sis měla vytisknout a pověsit někam, kde to dobře uvidíš. A často si to číst. To je totiž o tobě.


Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

 

#194 2. 9. 2014 9:20

olasik
Zablokovaný
Registrovaný: 1. 6. 2014
Příspěvky: 1747

Re: Pekelní lidé

helena napsal(a):

můj masér... má bipolární poruchu... má geniální intuici
Myslíš, že to souvisí? http://fora.babinet.cz/img/smilies/va.gif
http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png

Ano to bohužel úzce souvisí .
Třeba nejlepší česká kartářka Ariana Argoni má těžkou bipolární poruchu a je po pokusu o sebevraždu , měla i elektrošoky .Přitom bravurně vykládá karty a napsala řadu knih , já se od ní už leta učím duchovno
Jde o to, že tomu Vlkodsvovi se to rozbíhá do bludu, kdyby to dokázal nějak ukočírovat , mohl by lidem hodně pomoct.
Taky proto já tak dobře odhaduju , jací lidi jsou na druhý straně kompu, nacítím se a je to.


Radši umřít a být svatý než dřít jako mourovatý.

Není tady

 

#195 2. 9. 2014 9:58

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Pekelní lidé

Míša Kulička napsal(a):

Hoj, ty jedna holko duchařská smile ... Vemu to popořádku:

haiel napsal(a):

V čem vidíš tu podobnost? Já jsem to nepobrala.

Onehdá jsem byla přítomna na jedné sysifovské debatě o přednášce Marka Orko Váchy, přírodovědce a kněze. Přednáška to byla veskrze vědecká, jen s malým náznakem duchovního přesahu ve smyslu "věcí mezi nebem a zemí", do kterých nám není dáno vidět a jen se o nich dohadujeme ... A v té debatě většina sysifů vyslovila nepatrnou modifikaci tvé věty, tzn. asi toto: "Pane Vácho, chcete-li se dobrat nějakého pro vás rozumného hlediska, měl byste se raději připrdolit na nějaké křesanské fórum, kde diskutují flanďáci. Asi jste si nevšiml, ale my tady jsme vědecká společnost ..."
V tom smyslu jste stejní - máte vcelku ostře vymezené mantinely a jakmile je někdo rozvolní či nějak jinak překročí, vystrkujete drápy a chystáte se dštít oheň smile

............

Přirozeně smile Kterýsi sysifovec už před lety na otázku stran nějakých mimosmyslových jevů odpověděl zcela jasně „Já jsem fyzik. Fyzika nic takového nezná.“
To beru. To je pro mne jasný jak facka a hodlám to respektovat. Nikdy by mě ani nenapadlo takovému člověku „rozšiřovat obzory“ o květinové elfy například.  On se nerušeně zabývá svojí fyzikou, já se nerušeně zabývám svými skřítky. To je názorová tolerance podle mýho gusta.
Takže se vůbec nedivím, že toho kněze upozornili, že tam u nich  tedy opravdu nee... V tomto se skalními sysifovci zcela názorově souzním stolt  Kdo se bude chtít o své vlastní vůli dobrat přes hranice svého oblíbeného prostoru, ten se dobere i bez cizí dopomoci.

Není tady

 

#196 2. 9. 2014 10:45

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Pekelní lidé

haiel napsal(a):

Judyna napsal(a):

Ale Dračice....Proč by sis nemohla chodit třeba do kuchyňky a občas se i k něčemu vyjádřit - i když tomu moc nerozumíš? Myslíš, že by Ti taky doporučili "připrdolit se na nějké odborné fórum" ?
A co rozšiřování obzorů - to Ti nic neříká? Já se chodím docela ráda - umožňuje mi to kouknout na věci trošku jinak. I dkyž se tady většinou nezapojuju.A když mám to potřebu podivit se, čím se to lidi zajímají - no a co? Já se fakt divím upřímně. Jinak jsem se k tomuto tématu nevyjadřovala, jelikož o tom opravdu nic nevím a nerozumím tomu.
Ale že zrovna na duchařském se dočkám i toho, že někdo bude "pohany" posílat jinam ...No to mě taky nenapadlo. Tady bych čekala víc tolerance. Třeba i k mé nevědomosti a k tomu, že jsem si dovolila vyjádřit svoje podivení. Prostě jsem se s tím nikdy nesetkala, tak jsem se podivila nahlas.

Ale jinak - Míša to myslím vyjádřila dobře.
A sranda - ta je k životu hodně potřeba. To zase jo.

Judyno, kdybych já šla do kuchyňky, tak pro recept nebo pro radu. Určitě bych tedy nevlezla mezi zabijačkové recepty s hláškou typu „nechápu, jak můžete jíst vepřové“.  Bych se vůbec nedivila, kdyby mě poslali do někam.  Nebo bych jim  měla opáčit, že by si ode mne měli nechat rozšířit obzory? lol   Já myslím, že nikdo nepotřebuje takovou osvětu. Kdyby tedy někdo z masožravých, když už zůstanu u toho příkladu,  pojal rozhodnutí stát se vegetariánem, prostor a návody a zkušenosti a společnost si vygůglí razdva. Takhle se rozšiřují obzory.  Jenom když člověk sám chce. Všechno ostatní má spíš opačný účinek. smile

Tys to pochopila úplně opačně. Já si sem chodím rozšiřovat obzory. Rozhodně to není tak, že když napíšu, že něco nechápu, tak tím myslím, že rozšiřuji obzory někomu jinému. To je přece blbost.
OK. Napsala jsi, co bys dělala Ty. Jenže já nejsem ty a obzory si rozšiřuji i tady. Tak snad Ti to nevadí.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#197 2. 9. 2014 11:10

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Pekelní lidé

Judyna napsal(a):

.......
Tys to pochopila úplně opačně. Já si sem chodím rozšiřovat obzory. Rozhodně to není tak, že když napíšu, že něco nechápu, tak tím myslím, že rozšiřuji obzory někomu jinému. To je přece blbost.
OK. Napsala jsi, co bys dělala Ty. Jenže já nejsem ty a obzory si rozšiřuji i tady. Tak snad Ti to nevadí.

va va va Tak teď jsem málem spadla ze židle. Co si tady chceš rozšiřovat, šmarjapano Judyno???  Tady je prachobyčejná kecárna. Tady se ti můžou rozšířit tak leda zorničky lol
K rozšiřování obzorů slouží ucelená tematická pojednání na specializovaných webech například. Nebo kurzy a tak….
Jeeežkovy brejleeeee va va va
Já jdu zpytovat svědomí gloria

Není tady

 

#198 2. 9. 2014 11:21

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Pekelní lidé

Haiel, nechᚠto prosím na mě?
A mimochodem - jen díky tomuto fóru jsem se dozvěděla o pekelných lidech a o tom, že jsou lidé, kteří jejich existenci připouštějí.
To Ti opravdu tak vadí, že sem občas nakouknu a dovolím si napsat, že něčemu nerozumím?


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#199 2. 9. 2014 11:24

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Pekelní lidé

Co si tady chceš rozšiřovat
Nemohlo by to bejt třeba tak, že tady se člověk "něco" dozví a když ho to zaujme, pokračuje "na specializovaných webech"?
Taková - zjednodušeně řečeno - ochutnávka neznámýho novýho.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#200 2. 9. 2014 11:29

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Pekelní lidé

Judyna napsal(a):

Haiel, nechᚠto prosím na mě?
A mimochodem - jen díky tomuto fóru jsem se dozvěděla o pekelných lidech a o tom, že jsou lidé, kteří jejich existenci připouštějí.
To Ti opravdu tak vadí, že sem občas nakouknu a dovolím si napsat, že něčemu nerozumím?

Už mlčím.....stydím se.....zalejzám do kouta.....nejsu tady grater

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů