Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#451 31. 7. 2014 13:17

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Zneužité dítě

helena napsal(a):

"Najkratší slovník slovenského jazyka", ale to vyšlo ešte v r. 1991 a reedície niet...
Třeba se mi povede na něj narazit v nějakým zaprášeným antikvariátě... dík za tip http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png
Mám krom Šmírbuchu ještě pár slangovejch slovníků... a strašně lituju, že ten českoruskej nebylo možný nijak získat... tak si říkám, že možná jednou... někde...

Majú to v slovenských e-antikvariátoch, myslím, autor je Anton Zelený, tuším.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#452 31. 7. 2014 13:19

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Zneužité dítě

helena napsal(a):

Daphné, jsi chytrá holka http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png - zapamatuj si už konečně, že když nějakou "věc vytáhneš ještě po takové době", budeš kárána, páč to je povolený jen vyvolenejm... pouze ti mohou použít cokoli kdykoli... http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif

Podža možnosti na inom vlákne a občas aj proti iným žuďom - ale čo je dovolené Mossadu, to si obyčajní smrtežníci dovoli nemôžu. hmm


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#453 31. 7. 2014 13:20

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Zneužité dítě

ELVIA napsal(a):

Selima -deti sa rodia nosom- píšeš a jakpak se tam dostaly??

Nevedno... cez krk možno? rodna Prehltnutím kôstky?


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#454 31. 7. 2014 13:23

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Zneužité dítě

aprill napsal(a):

to museli mít spolucestující radost hmm

Úplně stejnou, jako když jsi se svými dětmi jezdila hromadnou dopravou ty. smile
Jo, pardon, tys vlastně nejezdila nikdy, buď jsi měla hned auto, anebo byly děti zavřené a mezi lidi jsi je vypustila, až když dospěly, aby je náhodou nerušily. smile

Btw zrovna cestou tam i zpět jsme byli v kupé sami. reta Úmyslně jsem vybírala termíny, kdy nejezdí tolik lidí.

Jo, prosím tě, což takhle že bys jezdila vlaky, kterými jezdím do práce a z práce já a pacifikovala tam rodiče, děti a puberáky, kdyby si náhodou dovolili "dělat cestujícím radost"? lol

aprill, o tvé moudrosti jsem si iluze nedělala, ale jak vidím, byla jsem ještě velmi optimistická. Přehodnotím to.
Šmarjájózef, do čehos to mozek dal? va


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#455 31. 7. 2014 13:24

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Zneužité dítě

Pandorraa napsal(a):

Míša Kulička napsal(a):

Tak mě napadá, jak se to všechno vyvíjí ... sice se vracíme od určitého tabu spojeného s nepojmenováváním, zakrýváním a dalším "obcházením" určitých částí těla, k přirozenému vnímání intimních míst ... nahota začíná být opět přirozená, což je zcela v pořádku ... ale na druhé straně to znamená, že ta hranice mezi přípustným a nepřípustným dotykem, pohledem, myšlenkou se maže ... a občas je těžké poznat, kdy končí hra - lechtání, mazlení, blbnutí ... a kdy už je to za hranicí a dochází ke zneužití ... přičemž důležitým faktorem je, že doteky, které vnímáme jako přirozené v případě mámy, už nejsme schopni brát stejně přirozeně od otců ... zvl᚝ v případě malých holčiček ...

Další věcí je, že v tomto věku (2-3 roky) děti objevují svá intimní místa a zjišují, že některé doteky jsou jim hodně příjemné. Samy je vyhledávají a je třeba jim nějak vysvětlit, že v soukromí a samy mohou cokoliv ... ale každý jiný způsob je nevhodný ...

Je to strašně citlivé téma, řekla bych ... nejen pro tu mámu a dceru, ale v podstatě pro všechny zúčastněné vč. otce. A pokud selhává veškerá komunikace mezi rodiči, může nastat obrovský průšvih, protože v rodině to partneři mohou probrat, vyříkat si to mezi sebou, uvést na pravou míru ... i v tomto případě je často těžké rozhodnout, komu věřit, dítěti či partnerovi, ale máma má alespoň možnost vidět vztah otec x dítě, sledovat, jak se vyvíjí a zda se v něm děje něco podivného ... má víc podnětů ... zatímco u partnerů, kteří spolu nežijí, ztratili k sobě důvěru, je to věc takřka neřešitelná ...

Proč to píšu - Věro, je v tvých silách sejít se s otcem tvé dcery a probrat s ním třeba prostřednictvím psychologa nebo mediátora, co se vlastně stalo?

Myslím, že to je je zatím to nejrozumnější, co tu padlo. A jediné nejlepší a nezatěžující řešení pro dítě.
Stejně tak jako matka není zvrhlá, není zvrhlý ani otec, chová-li se k dceři stejně. Oba musejí mít stejnou empatii pro to, aby poznali, kdy ještě mohou s dítětem stejně "laškovat", dotýkat se ho na intimních místech, ap.
Třetí osoba může být v případě, že rodiče nefungují jako partneři, jedinou možností, aby fungovali jako rodiče

Mňo, ja som dlho rozmýšžala, keď som sa dozvedela, že napríklad v "zalíhacom" poriadku vežkej havajskej rodiny rodiny, ktorá celá spávala spolu v jednom dome - vlastne v jednej miestnosti (ale se.x.o.valo sa vonku, v prírode, aby sme si rozumeli, spálňa bola len na spanie) - nesmel otec spa vedža svojej vlastnej dcéry. usch Bola som z toho hotová, ale keď to tu tak čítam, začínam starým Havajčanom rozumie. stolt


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#456 31. 7. 2014 13:27

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Zneužité dítě

Selimo, na tom není nic divného. Chlap je prostě furt jen chlap... smile


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#457 31. 7. 2014 13:39

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Zneužité dítě

to museli mít spolucestující radost
Počkej až začnou lítat... http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png

Podža možnosti na inom vlákne a občas aj proti iným žuďom
Každej den aspoň jednu čárku si udělat... http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#458 31. 7. 2014 13:59

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Zneužité dítě

Eva. napsal(a):

Selimo, na tom není nic divného. Chlap je prostě furt jen chlap... smile

Ale chlap je proste furt zároveň aj otec, nie? mad


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#459 31. 7. 2014 14:07

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Zneužité dítě

chlap je proste furt zároveň aj otec
Původem incestního tabu se zabývala celá řada psychologů, antropologů a sociologů a ti vyplodili spoustu teorií, proč se vztah mezi příbuznými netoleruje. Téměř všechny se shodují v tom, že lidé cítí sexuální averzi k těm, se kterými vyrůstali, případně byli svědky jejich dětství. Pro otce je tak nepřijatelná představa sexu s dcerou, kterou viděl vyrůstat. Praví pedofilové se proto zpravidla nedopouštějí incestu na vlastních dětech.
Finský antropolog Edvard Westemrmarck prováděl rozsáhlé studie v izraelském kibucu, kde matky umisují své děti krátce po narození do komunity ostatních dětí. Tyto děti jsou spolu od útlého dětství a přestože nemají žádný příbuzenský vztah, nikdy k sobě nepocítili sexuální náklonnost.
Shoduje se s ním i antropoložka Liebermanová, která studovala kulturní zvyky jednoho původního tahitského kmene, kde se manželství uzavírá prostřednictvím rodičů hned po narození. Nevěsta tak vyrůstá spolu s manželem a tím pádem spolu v dospělosti odmítají souložit. Kmen to řeší tak, že jsou u sexu přítomní oba otcové a akt kontrolují.
Jediný kdo se svými teoriemi vymyká je Sigmund Freud, který tvrdí, že sklon k incestu je universální a každý ho má v sobě zakódovaný, ale ruku na srdce, kdy jste měli naposledy chu na sex se svoji sestrou nebo dokonce matkou?
Hledat partnerku mimo svůj klan (rodinu) je v mužské přirozenosti. Obohacuje se tak nejen společnost, ale především genetický materiál. Instinktivně se tak snažíme vyhnout defektním genům a dát našim potomkům větší šanci na přežití.
Pokud byste totiž měli defektní gen a vaše partnerka ne, tak ten její bude fungovat jako záloha, která potomky ochrání. Jestliže byste ale měli dítě se svoji sestrou, která přenáší tentýž defekt, hrozí, že potomek bude degenerovaný.

http://www.mzone.cz/clanek/incest-tabu- … etoleruje/


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#460 31. 7. 2014 14:16

olasik
Zablokovaný
Registrovaný: 1. 6. 2014
Příspěvky: 1747

Re: Zneužité dítě

aprill napsal(a):

Eva. napsal(a):

Daphné napsal(a):

.

Daphne, možná ti konečně dojde, jaký požič, taký vrac.
Jestli ty mě napadáš, že jedu s dětmi, které milují cestu vláčkem, na výlet vláčkem, tak já ti oplácím stejnou mincí. wink Dej mi pokoj ty, dám ti i já. Aneb - co vysíláš, to se ti vrací.
Takovou věc vytáhneš ještě po takové době. Fakt nechápu. va
Mᚠzřejmě nulovou empatii... wink

Btw nedávno jsem jela s vnoučkem vlakem AŽ na Slovensko, představ si to. Hodnější dítě jsem ve vlaku ještě nezažila, ani ty mé cestu k babičce takhle dobře nesnášely. Neměli jsme totiž auto, víš? Vnuk je prostě do vlaků udělanej a celou cestou se bavil tím, jak ve vlaku hlásí, jestli vidí koleje, že támhle jede nákladní vlak atd. A vnučku vláčky zajímají taky.

to museli mít spolucestující radost hmm

April ty nemᚠani vnoučata a ani nejezdíš vlakem .....to je zjevný .
Vlaky jsou plný malých dětí , který komentujou neustále všechno a řvou a běhají .

Rychlíky mají kupátka pro rodiny s dětma .....dřív měly i pomalíky a světe div se pořád byly narvaný lidma bez dětí.......věčně jsem je musela za pomoci průvodčího vyhazovat ...big_smile


Radši umřít a být svatý než dřít jako mourovatý.

Není tady

 

#461 31. 7. 2014 14:32

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Zneužité dítě

Míša Kulička napsal(a):

helena napsal(a):

je v tvých silách sejít se s otcem tvé dcery
Věra hned ze začátku psala - "jsem navštívila sociálního pracovníka... ale žádnou konkrétní radu jsem nedostala.Jediná rada zněla do soudu se vyhýbat otci".

No to je právě ten obrovský průse...švih, Heli. To všechno se mělo stát dřív, než došlo k podání trestního oznámení, jenže kdo by v tom šoku takhle přemýšlel, že jo ... leda stroj bez emocí, ale předpokládám, že Věra je člověk smile ...

V tuto chvíli bych na tvém místě, Věrko, navštívila psycholožku - sama za sebe ... tam je zřejmě spousta věcí k řešení, možnost, kterou jsem tu nastínila, je jen jednou z nich ... také by bylo vhodné zvážit právní pomoc ... třeba přes FOD

Bingo.
Jednat se má s chladnou hlavou a ne v emocích. Právě proto, že jsme lidé.
Udělat si jasno v sobě a až pak to chtít po někom druhém.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#462 31. 7. 2014 14:39

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Zneužité dítě

Selima napsal(a):

Mňo, ja som dlho rozmýšžala, keď som sa dozvedela, že napríklad v "zalíhacom" poriadku vežkej havajskej rodiny rodiny, ktorá celá spávala spolu v jednom dome - vlastne v jednej miestnosti (ale se.x.o.valo sa vonku, v prírode, aby sme si rozumeli, spálňa bola len na spanie) - nesmel otec spa vedža svojej vlastnej dcéry. usch Bola som z toho hotová, ale keď to tu tak čítam, začínam starým Havajčanom rozumie. stolt

Sel,
osobně si myslím,že snaha implantovat do naší kultury zvyky kultury jiné je prostě na hlavu.
Zvl᚝ když si tu tak legračně hrajeme na to, že neexistují mužské a ženské role. Zvládáme všechno, všude a vždy...a pak jsme z toho zblblý jak grónský fčely.
Otec, který například myje a po koupeli ošetřuje svou kupříkladu čtyčletou dceru je zvrhlík, matka která totéž dělá se svým synem je starostlivá...
Měly bychom si to tedy nejprve srovnat sami se sebou a pak se možná mrknout i někam jinam a to v kontextu dané kultury s tou naší.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#463 31. 7. 2014 15:41

modrovous
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2013
Příspěvky: 3285

Re: Zneužité dítě

olasik napsal(a):

April ty nemᚠani vnoučata a ani nejezdíš vlakem .....to je zjevný .
Vlaky jsou plný malých dětí , který komentujou neustále všechno a řvou a běhají .

Z čehož jsou ostatně cestující fakt celý bez sebe blahem. Hlavně z doprovodu takových rozkošných robátek, který není
schopen si je umravnit. roll


Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

 

#464 31. 7. 2014 16:30

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Zneužité dítě

Eva. napsal(a):

aprill napsal(a):

to museli mít spolucestující radost hmm

Úplně stejnou, jako když jsi se svými dětmi jezdila hromadnou dopravou ty. smile
Jo, pardon, tys vlastně nejezdila nikdy, buď jsi měla hned auto, anebo byly děti zavřené a mezi lidi jsi je vypustila, až když dospěly, aby je náhodou nerušily. smile

Btw zrovna cestou tam i zpět jsme byli v kupé sami. reta Úmyslně jsem vybírala termíny, kdy nejezdí tolik lidí.

Jo, prosím tě, což takhle že bys jezdila vlaky, kterými jezdím do práce a z práce já a pacifikovala tam rodiče, děti a puberáky, kdyby si náhodou dovolili "dělat cestujícím radost"? lol

aprill, o tvé moudrosti jsem si iluze nedělala, ale jak vidím, byla jsem ještě velmi optimistická. Přehodnotím to.
Šmarjájózef, do čehos to mozek dal? va

nemusíš být ke své osobě tak kritická...vissla

Není tady

 

#465 31. 7. 2014 16:51

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Zneužité dítě

Vlaky jsou plný malých dětí , který komentujou neustále všechno a řvou a běhají .
Jak který... děti, ne vlaky...
Zlatý kupátka pro mámy s děckama - jenže ČD kupé houfně ruší...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#466 31. 7. 2014 18:00

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Zneužité dítě

helena napsal(a):

Zlatý kupátka pro mámy s děckama - jenže ČD kupé houfně ruší...

Neruší, heleno. To může říct jen člověk, který vlakem nejezdí. Já jezdím každý den. A také jezdím často rychlíkem, EC nebo IC nebo EN do Prahy nebo do Olomouce a zpět.
V rychlících, EC a IC vlacích jsou v naprosté většině dětské půlvagony, ve kterých jsou "kupátka". A teď je v těch dětských půlvagonech, které jsou obvykle ve vagoně, kde je půlka vozu služební pro kola, kočárky atd. a druhá dětská, obvykle i jedno kupé, na kterém je napsáno, že je DÁMSKÉ. A dokonce jsou v některých vlacích i tichá oddělení.
O těch dětech, co řvou a běhají, to také neplatí všeobecně. Když jede nějaká škola na výlet a nemají schopný doprovod, může se to stát. Ale rodiče či prarodiče cestující s dětma, to je o něčem jiném. offtopic kapitulation Už končím s vlaky. Jestli se chcete bavit o vlacích a dětech v nich, tak by bylo lepší na vhodnějším vlákně.

Upravil(a) Eva. (31. 7. 2014 18:01)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#467 31. 7. 2014 18:21

janička25
♥♥♥♥---
Registrovaný: 26. 4. 2006
Příspěvky: 258

Re: Zneužité dítě

Také mi zarazila představa jak nahá holčička skáče po posteli a já bych jí řekla "dej mi svou buchtu" jednak ten výraz, ale mnohem víc ta formulace - takto bych své dceři nikdy neřekla (ani "dej mi svou pipinku" - proč by mi jí jako měla dávat?) Přijde mi nad rámec "normálnosti" už toto....

pokud spala nahá, o to to měl tatínek snažší....
Jak má dítě nabýt pocitu, že "buchta" je jen její, že to je něco jiného než jiné části těla, když jí může volně ukazovat a rodiče s ní běžně laškují - je předmětem hry?

Není tady

 

#468 1. 8. 2014 21:48

Věra72
♥♥-----
Registrovaný: 17. 6. 2014
Příspěvky: 59

Re: Zneužité dítě

Rozhodně vím,že nejsem schopna s ním komunikovat mezi čtyřma očima..Ale rozhodně bych byla ochotna(a snad i ráda) komunikovat prostřednictvím mentora.Vůbec jsem nevěděla,že něco takového existuje..Dozvěděla jsem se v Dětském krizovém centru,že je taková možnost..V pondělí se sejdu s kurátorem,a zkusím ho o to požádat.Přítomnost psychologa by byla jistě přínosem,pro mne určitě..

Míša Kulička napsal(a):

Tak mě napadá, jak se to všechno vyvíjí ... sice se vracíme od určitého tabu spojeného s nepojmenováváním, zakrýváním a dalším "obcházením" určitých částí těla, k přirozenému vnímání intimních míst ... nahota začíná být opět přirozená, což je zcela v pořádku ... ale na druhé straně to znamená, že ta hranice mezi přípustným a nepřípustným dotykem, pohledem, myšlenkou se maže ... a občas je těžké poznat, kdy končí hra - lechtání, mazlení, blbnutí ... a kdy už je to za hranicí a dochází ke zneužití ... přičemž důležitým faktorem je, že doteky, které vnímáme jako přirozené v případě mámy, už nejsme schopni brát stejně přirozeně od otců ... zvl᚝ v případě malých holčiček ...

Další věcí je, že v tomto věku (2-3 roky) děti objevují svá intimní místa a zjišují, že některé doteky jsou jim hodně příjemné. Samy je vyhledávají a je třeba jim nějak vysvětlit, že v soukromí a samy mohou cokoliv ... ale každý jiný způsob je nevhodný ...

Je to strašně citlivé téma, řekla bych ... nejen pro tu mámu a dceru, ale v podstatě pro všechny zúčastněné vč. otce. A pokud selhává veškerá komunikace mezi rodiči, může nastat obrovský průšvih, protože v rodině to partneři mohou probrat, vyříkat si to mezi sebou, uvést na pravou míru ... i v tomto případě je často těžké rozhodnout, komu věřit, dítěti či partnerovi, ale máma má alespoň možnost vidět vztah otec x dítě, sledovat, jak se vyvíjí a zda se v něm děje něco podivného ... má víc podnětů ... zatímco u partnerů, kteří spolu nežijí, ztratili k sobě důvěru, je to věc takřka neřešitelná ...

Proč to píšu - Věro, je v tvých silách sejít se s otcem tvé dcery a probrat s ním třeba prostřednictvím psychologa nebo mediátora, co se vlastně stalo?

Není tady

 

#469 1. 8. 2014 21:55

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Zneužité dítě

Věra72 napsal(a):

Rozhodně vím,že nejsem schopna s ním komunikovat mezi čtyřma očima..Ale rozhodně bych byla ochotna(a snad i ráda) komunikovat prostřednictvím mentora.Vůbec jsem nevěděla,že něco takového existuje..Dozvěděla jsem se v Dětském krizovém centru,že je taková možnost..V pondělí se sejdu s kurátorem,a zkusím ho o to požádat.Přítomnost psychologa by byla jistě přínosem,pro mne určitě..

Míša Kulička napsal(a):

Tak mě napadá, jak se to všechno vyvíjí ... sice se vracíme od určitého tabu spojeného s nepojmenováváním, zakrýváním a dalším "obcházením" určitých částí těla, k přirozenému vnímání intimních míst ... nahota začíná být opět přirozená, což je zcela v pořádku ... ale na druhé straně to znamená, že ta hranice mezi přípustným a nepřípustným dotykem, pohledem, myšlenkou se maže ... a občas je těžké poznat, kdy končí hra - lechtání, mazlení, blbnutí ... a kdy už je to za hranicí a dochází ke zneužití ... přičemž důležitým faktorem je, že doteky, které vnímáme jako přirozené v případě mámy, už nejsme schopni brát stejně přirozeně od otců ... zvl᚝ v případě malých holčiček ...

Další věcí je, že v tomto věku (2-3 roky) děti objevují svá intimní místa a zjišují, že některé doteky jsou jim hodně příjemné. Samy je vyhledávají a je třeba jim nějak vysvětlit, že v soukromí a samy mohou cokoliv ... ale každý jiný způsob je nevhodný ...

Je to strašně citlivé téma, řekla bych ... nejen pro tu mámu a dceru, ale v podstatě pro všechny zúčastněné vč. otce. A pokud selhává veškerá komunikace mezi rodiči, může nastat obrovský průšvih, protože v rodině to partneři mohou probrat, vyříkat si to mezi sebou, uvést na pravou míru ... i v tomto případě je často těžké rozhodnout, komu věřit, dítěti či partnerovi, ale máma má alespoň možnost vidět vztah otec x dítě, sledovat, jak se vyvíjí a zda se v něm děje něco podivného ... má víc podnětů ... zatímco u partnerů, kteří spolu nežijí, ztratili k sobě důvěru, je to věc takřka neřešitelná ...

Proč to píšu - Věro, je v tvých silách sejít se s otcem tvé dcery a probrat s ním třeba prostřednictvím psychologa nebo mediátora, co se vlastně stalo?

prostřednictvím mediátora....

Není tady

 

#470 1. 8. 2014 22:04

Věra72
♥♥-----
Registrovaný: 17. 6. 2014
Příspěvky: 59

Re: Zneužité dítě

Ano opravdu jsem takhle nepřemýšlela..Psychologa určitě:)Musím se,ale vzpamatovat i finačně..Pro ty,které rozčílí zmínka o financích:do nejbližšího města to mám 30km,tam a zpátky 60 km..Cca 200 kč..Nemám hlídání pro malou(velká dcera je na brigádě),takže něco za hlídání..V žádném případě ho nezavrhuju,naopak docela se na něj těším..smile

Míša Kulička napsal(a):

helena napsal(a):

je v tvých silách sejít se s otcem tvé dcery
Věra hned ze začátku psala - "jsem navštívila sociálního pracovníka... ale žádnou konkrétní radu jsem nedostala.Jediná rada zněla do soudu se vyhýbat otci".

No to je právě ten obrovský průse...švih, Heli. To všechno se mělo stát dřív, než došlo k podání trestního oznámení, jenže kdo by v tom šoku takhle přemýšlel, že jo ... leda stroj bez emocí, ale předpokládám, že Věra je člověk smile ...

V tuto chvíli bych na tvém místě, Věrko, navštívila psycholožku - sama za sebe ... tam je zřejmě spousta věcí k řešení, možnost, kterou jsem tu nastínila, je jen jednou z nich ... také by bylo vhodné zvážit právní pomoc ... třeba přes FOD

Není tady

 

#471 1. 8. 2014 22:13

Věra72
♥♥-----
Registrovaný: 17. 6. 2014
Příspěvky: 59

Re: Zneužité dítě

smile mediátora..už z toho fakt blbnu:)

aprill napsal(a):

Věra72 napsal(a):

Rozhodně vím,že nejsem schopna s ním komunikovat mezi čtyřma očima..Ale rozhodně bych byla ochotna(a snad i ráda) komunikovat prostřednictvím mentora.Vůbec jsem nevěděla,že něco takového existuje..Dozvěděla jsem se v Dětském krizovém centru,že je taková možnost..V pondělí se sejdu s kurátorem,a zkusím ho o to požádat.Přítomnost psychologa by byla jistě přínosem,pro mne určitě..

Míša Kulička napsal(a):

Tak mě napadá, jak se to všechno vyvíjí ... sice se vracíme od určitého tabu spojeného s nepojmenováváním, zakrýváním a dalším "obcházením" určitých částí těla, k přirozenému vnímání intimních míst ... nahota začíná být opět přirozená, což je zcela v pořádku ... ale na druhé straně to znamená, že ta hranice mezi přípustným a nepřípustným dotykem, pohledem, myšlenkou se maže ... a občas je těžké poznat, kdy končí hra - lechtání, mazlení, blbnutí ... a kdy už je to za hranicí a dochází ke zneužití ... přičemž důležitým faktorem je, že doteky, které vnímáme jako přirozené v případě mámy, už nejsme schopni brát stejně přirozeně od otců ... zvl᚝ v případě malých holčiček ...

Další věcí je, že v tomto věku (2-3 roky) děti objevují svá intimní místa a zjišují, že některé doteky jsou jim hodně příjemné. Samy je vyhledávají a je třeba jim nějak vysvětlit, že v soukromí a samy mohou cokoliv ... ale každý jiný způsob je nevhodný ...

Je to strašně citlivé téma, řekla bych ... nejen pro tu mámu a dceru, ale v podstatě pro všechny zúčastněné vč. otce. A pokud selhává veškerá komunikace mezi rodiči, může nastat obrovský průšvih, protože v rodině to partneři mohou probrat, vyříkat si to mezi sebou, uvést na pravou míru ... i v tomto případě je často těžké rozhodnout, komu věřit, dítěti či partnerovi, ale máma má alespoň možnost vidět vztah otec x dítě, sledovat, jak se vyvíjí a zda se v něm děje něco podivného ... má víc podnětů ... zatímco u partnerů, kteří spolu nežijí, ztratili k sobě důvěru, je to věc takřka neřešitelná ...

Proč to píšu - Věro, je v tvých silách sejít se s otcem tvé dcery a probrat s ním třeba prostřednictvím psychologa nebo mediátora, co se vlastně stalo?

prostřednictvím mediátora....

Není tady

 

#472 1. 8. 2014 22:26

Věra72
♥♥-----
Registrovaný: 17. 6. 2014
Příspěvky: 59

Re: Zneužité dítě

Docela by mě zajímalo jak se dělají takové testy na to,zda je člověk nějakou patologickou osobností..Těžko se přeci někdo přizná,že je na děti,nebo má  násilnické sklony..

Není tady

 

#473 1. 8. 2014 22:38

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Zneužité dítě

Premietajú mu obrazy dospelých žien, mužov, detí, násilia... a merajú reakcie.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#474 1. 8. 2014 22:47

Věra72
♥♥-----
Registrovaný: 17. 6. 2014
Příspěvky: 59

Re: Zneužité dítě

To ano,to vím..Ale přece ty reakce se dají ovlivnit..Na ulici taky nejde chlap a nemá hned erekci,když vidí  "objekt"A když se před tím uspokojí,tak ta touha nebude tak silná..smile

Selima napsal(a):

Premietajú mu obrazy dospelých žien, mužov, detí, násilia... a merajú reakcie.

Není tady

 

#475 2. 8. 2014 9:18

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Zneužité dítě

Věra72 napsal(a):

Rozhodně vím,že nejsem schopna s ním komunikovat mezi čtyřma očima..Ale rozhodně bych byla ochotna(a snad i ráda) komunikovat prostřednictvím mentora.Vůbec jsem nevěděla,že něco takového existuje..Dozvěděla jsem se v Dětském krizovém centru,že je taková možnost..V pondělí se sejdu s kurátorem,a zkusím ho o to požádat.Přítomnost psychologa by byla jistě přínosem,pro mne určitě..

Super, drzim palec tummenupp


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů