Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 17. 5. 2014 17:28

nikka1
♥------
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 20

Prosím o radu

Ahoj děvčata,
potřebuji poradit jak dál, jak přežít další dny a nezbláznit se. Možná vám budu připadat jako úplný debil, ale hrozně se v tom plácám a víceméně hraju o čas. Mě i manželovi je 50 let, takže "nejlepší čas" na životní změny. Před 14 dny mi manžel oznámil, že doma není šastný, pořád jen práce,domov, bla bla bla. Po přímém dotazu přiznal, že má přítelkyni, bohužel to není jen tak nějaké zamilování ale tenhle vztah už prý trvá asi 8 let ( my jsme manželé přes 20 let),paní je stejně stará jako my. Popisovat ten šok asi nemá cenu, stejně si z toho moc nepamatuju. Chtěl by s ní trávit víc času (je fakt, že skoro nikam nechodil, takže to s ní byly opravdu jen ukradené chvilky, které už mu nestačí). Odejít natrvalo hned nechce, teda pokud ho přímo nevyhodím, ale do budoucna s tím asi počítá, protože je uplně zblblej (snažil se mi vysvětlit, jak s tím roky bojuje, ale je to silnější, chudáček). Teda počítá s tím spíš určitě, až dcera vyletí z hnízda. Asi jsem měla udělat to nejrozumnější a rovnou ho vyhodit, ale v tom šoku jsem si představila tu spoustu problémů včetně finančních, na které nejsem vůbec připravená a stejně asi ani nikdy nebudu, na samotu, no prostě jsme se dohodli, že zatím nebudeme nic měnit, dcera má před sebou ještě 3 roky vejšky, takže než dostuduje tak to necháme tak, nikomu nic nebudeme říkat, budeme hrát divadlo a pak se uvidí. On samozřejmě se přítelkyně nevzdá, jezdí za ní každý den tak na hodinku, občas by s ní rád trávil víkend.  Jenomže ono takhle žít moc  nejde. Teda mě, i když jsem to vlastně byla já, kdo řekl, a to zatím takhle zůstane.grater Jsem úplně v háji a je pro mě hrozně těžký přežít den, cítím se strašně sama a jak s kudlou v zádech. Doma se k sobě chováme hezky, tak jako vždycky. Říkám si, že budu hrát o čas, třeba ho to zamilování přejde a nakonec stu zůstane, ale mám pocit, že už je to dělám jenom z paniky, že zůstanu na starý kolena sama. Naprosto jsem přišla o sebevědomí, sny, chu do života, o všechno. Nevím, jestli někdo moje chování pochopí,že si tohle chci nechat líbit, ale že jsem úplně blbá mi psát nemusíte, to vím sama. Ale prostě udělat konec teď nedokážu i kdybych se na hlavu postavila. Možná časem, až to trochu poberu. Jen bych chtěla poprosit o nějakou radu, jak to zatím přežít, jestli jste to taky některá měla takhle. Díky Nika.grater

Není tady

 

#2 17. 5. 2014 17:54

karfice
♥♥♥♥---
Registrovaný: 28. 2. 2014
Příspěvky: 276

Re: Prosím o radu

nikka1 - okamžitě vyrazit! To se chceš trápit další 3 roky? 3 roky v kuse vědět, že šoustá jinou? A už 8 let z tebe dělá vola?

Není tady

 

#3 17. 5. 2014 18:15

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Prosím o radu

karfice napsal(a):

nikka1 - okamžitě vyrazit! To se chceš trápit další 3 roky? 3 roky v kuse vědět, že šoustá jinou? A už 8 let z tebe dělá vola?

nebo společnou domácnost může opustit ona wink

Není tady

 

#4 17. 5. 2014 18:18

karfice
♥♥♥♥---
Registrovaný: 28. 2. 2014
Příspěvky: 276

Re: Prosím o radu

aprill napsal(a):

karfice napsal(a):

nikka1 - okamžitě vyrazit! To se chceš trápit další 3 roky? 3 roky v kuse vědět, že šoustá jinou? A už 8 let z tebe dělá vola?

nebo společnou domácnost může opustit ona wink

To je pravda, pokud má kam jít! Chlap jí odejde k milence, s kterou je už 8 let. Ale ona? A jejich dcera co dělá ještě 3 roky vysokou?
Já ty chlapy nechápu a ještě více nechápu zakladatelku, že může doma zůstat s chlapem, u kterého ví, že jede k milence na víkend a vrátí se domů. Fakt nechápu.

Není tady

 

#5 17. 5. 2014 18:24

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Prosím o radu

Nájs si niečo alebo niekoho, kto a citovo naplní - potom ti bude fuck, či už spolubývajúci dorazil domov alebo sa niekde túla.... stolt


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#6 17. 5. 2014 18:32

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Prosím o radu

Selima napsal(a):

Nájs si niečo alebo niekoho, kto a citovo naplní - potom ti bude fuck, či už spolubývajúci dorazil domov alebo sa niekde túla.... stolt

To si myslím, že v této fázi nejde. Je příliš citově angažovaná.

Niko, nevím, jestli to ustojíš - dělat jakoby nic a přitom vědět, jak Ti manžel chodí za jinou. Já bych to teda neustála. Zkus se zatím ve své mysli pomalu připravovat na to, že budeš sama. (No, tedy.....možná nejen ve své mysli. Bachca na společný účet např.)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#7 17. 5. 2014 18:36

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Prosím o radu

potom ti bude fuck, či už spolubývajúci dorazil domov alebo sa niekde túla
To by jí musel bejt lhostejnej nejen spolubydlící, ale taky vlastní budoucnost - nejen co do obavy z osamělýho stáří...

Pán bude podobnej materiál jako manžel od "blondýny"... ten se zatím rozhoduje, tenhle v podstatě rozhodnutej je - ovšem za tři roky se toho může stát... tak co kdyby si náhodou současnou manželku potřeboval ponechat skurt

Upravil(a) helena (17. 5. 2014 18:42)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#8 17. 5. 2014 19:33

nikka1
♥------
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 20

Re: Prosím o radu

Já vím, že nejlíp by bylo okamžitě vyrazit, jenomže to mě právě nejde.Já mám pocit, že jsem v nějaký bublině a všechno se mi to jen zdá. Tohle chování se mi vůbec nepodobá, to prostě nejsem já. Vždycky jsem měla pocit, že jsem docela silná a teď jsem na s....y. Taky nevím jestli to ustojím, ale přesně jak píše Judyna, musím se připravit na vlastní život. Ty roky mi možná pomůžou najít si líp placenou práci (teď jsem na manželovi finančně závislá), udělat si řidičák a trochu se postavit na vlastní nohy, s čímž jsem teda už nepočítala. A nebo taky možná za měsíc se mi otevřou oči a řeknu si, že si tohle nenechám dál líbit. A nebo třeba budu na nějakých antidepresivech. Fakt netuším. Zatím to jen hrozně bolí. O to víc, že jsem žádné problémy neviděla, žili jsme si v klidu jeden pro druhého ( a druhý pro třetího) a myslela jsem, že už je to napořád.

Není tady

 

#9 17. 5. 2014 19:44

Axi
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2857

Re: Prosím o radu

Možná, že taková nezávislá dáma s lépe placenou prací a s řidičákem (tragicky zjednodušuju) bude o dost přitažlivější než někdo, kdo je závislý a chce to tak nějak v klidu doklepat.


Jsme příliš slábi ve víře a svatou pravdu na kříž vlekou...

Není tady

 

#10 17. 5. 2014 19:52

modrovous
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2013
Příspěvky: 3285

Re: Prosím o radu

helena napsal(a):

Pán bude podobnej materiál jako manžel od "blondýny"... ten se zatím rozhoduje, tenhle v podstatě rozhodnutej je - ovšem za tři roky se toho může stát... tak co kdyby si náhodou současnou manželku potřeboval ponechat skurt

Stejně jako majkafin "můj milý" a spousta dalších. Chlapi bez koulí. hmm


Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

 

#11 17. 5. 2014 19:53

nikka1
♥------
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 20

Re: Prosím o radu

Axi napsal(a):

Možná, že taková nezávislá dáma s lépe placenou prací a s řidičákem (tragicky zjednodušuju) bude o dost přitažlivější než někdo, kdo je závislý a chce to tak nějak v klidu doklepat.

Hm,možná. Bohužel u mě ten řidičák by byl nutnost. Rodiče bydlí v takovém zapadákově, kam ani nic přímo z Prahy nejede, jezdíme jim pravidelně na velké nákupy a tahat to s přestupama autobusem? Když jsem si ho chtěla dělat za mlada, tak nám to přišlo zbytečný, kam jsem potřebovala, tam mě manžel hodil, práci mám kousek od baráku, takže to nutný nebylo.

Není tady

 

#12 17. 5. 2014 19:59

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Prosím o radu

nikko, já bych ho zatím nevyhazovala, když na to nejsi připravená, ale některé věci bych už utla. netajtrdlíkovala bych kolem chlapa, který jezdí za jinou.
spíš si pomalinku plánovala život bez něj, hledala možnosti, jak celou situaci vyřešit, aby se mi žilo hezky. pořešila si bydlení, finance a další věci.
někomu by třeba tenhle stav zase až tolik nevadil, milenky neřeší, ale já bych žít ve třech nechtěla.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#13 17. 5. 2014 20:00

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Prosím o radu

Axi napsal(a):

Možná, že taková nezávislá dáma s lépe placenou prací a s řidičákem (tragicky zjednodušuju) bude o dost přitažlivější než někdo, kdo je závislý a chce to tak nějak v klidu doklepat.

Nikko, to je fakt. Je možné, že při takovéto přípravě na samostatný život se najednou staneš i pro svého manžela nějak nová a neokoukaná a kdoví.... Ale možná při tom zjistíš, že už sama o něj nestojíš. 8 let nevěry - to už není žádný úlet.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#14 17. 5. 2014 20:00

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Prosím o radu

nikka1 napsal(a):

Axi napsal(a):

Možná, že taková nezávislá dáma s lépe placenou prací a s řidičákem (tragicky zjednodušuju) bude o dost přitažlivější než někdo, kdo je závislý a chce to tak nějak v klidu doklepat.

Hm,možná. Bohužel u mě ten řidičák by byl nutnost. Rodiče bydlí v takovém zapadákově, kam ani nic přímo z Prahy nejede, jezdíme jim pravidelně na velké nákupy a tahat to s přestupama autobusem? Když jsem si ho chtěla dělat za mlada, tak nám to přišlo zbytečný, kam jsem potřebovala, tam mě manžel hodil, práci mám kousek od baráku, takže to nutný nebylo.

no tak si ho udělᚠteď, o co jde ?


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#15 17. 5. 2014 20:05

nikka1
♥------
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 20

Re: Prosím o radu

PPavlaa napsal(a):

nikka1 napsal(a):

Axi napsal(a):

Možná, že taková nezávislá dáma s lépe placenou prací a s řidičákem (tragicky zjednodušuju) bude o dost přitažlivější než někdo, kdo je závislý a chce to tak nějak v klidu doklepat.

Hm,možná. Bohužel u mě ten řidičák by byl nutnost. Rodiče bydlí v takovém zapadákově, kam ani nic přímo z Prahy nejede, jezdíme jim pravidelně na velké nákupy a tahat to s přestupama autobusem? Když jsem si ho chtěla dělat za mlada, tak nám to přišlo zbytečný, kam jsem potřebovala, tam mě manžel hodil, práci mám kousek od baráku, takže to nutný nebylo.

no tak si ho udělᚠteď, o co jde ?

No to mě neznáš, budu postrach Prahy skurt

Není tady

 

#16 17. 5. 2014 20:10

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Prosím o radu

nepřeháněj. já byla taky nemožná, když jsem začínala a myslela si, že mi to nikdy nepůjde. a dobrý. to zvládneš, neboj se.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#17 17. 5. 2014 20:12

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Prosím o radu

PPavlaa napsal(a):

nepřeháněj. já byla taky nemožná, když jsem začínala a myslela si, že mi to nikdy nepůjde. a dobrý. to zvládneš, neboj se.

pavli, on je rozdíl .- nemožná mladá a nemožná stará... ty starší to už většinou nedoženou hmm

Není tady

 

#18 17. 5. 2014 20:16

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Prosím o radu

myslíš ? já si říkám, že někdo jen potřebuje víc času. někomu to prostě jde hned, mě to taky chvíli trvalo.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#19 17. 5. 2014 20:30

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: Prosím o radu

aprill napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

nepřeháněj. já byla taky nemožná, když jsem začínala a myslela si, že mi to nikdy nepůjde. a dobrý. to zvládneš, neboj se.

pavli, on je rozdíl .- nemožná mladá a nemožná stará... ty starší to už většinou nedoženou hmm

Blbost: v padesáti jsem dělala papíry na motorku... v pohodě: a to nejsem žádný lumen.
Aprill, dej si bacha, my jsme baby princmetálový...

Upravil(a) gymnasión (17. 5. 2014 20:34)


Zpomal.

Není tady

 

#20 17. 5. 2014 20:32

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Prosím o radu

gymnasión napsal(a):

aprill napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

nepřeháněj. já byla taky nemožná, když jsem začínala a myslela si, že mi to nikdy nepůjde. a dobrý. to zvládneš, neboj se.

pavli, on je rozdíl .- nemožná mladá a nemožná stará... ty starší to už většinou nedoženou hmm

Blbost: v padesáti jsem dělala papíry na motorku... v pohodě: a to nejsem žádný lumen.

ale už předtím jsi jezdila... to je velké plus, na motorku se taky chystám  wink

Není tady

 

#21 17. 5. 2014 20:40

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: Prosím o radu

aprill napsal(a):

ale už předtím jsi jezdila... to je velké plus, na motorku se taky chystám  wink

To je skvělý a chválim ti to.

Jo a co se týče věty: "ty starší to už většinou nedoženou" ...Předpovědi takovýhle druhu si prosim nech vod cesty, jo? smile Neni třeba stahovat gatě, když brod je ještě daleko :-D.
Nepodceňuj nás, starý báby princmetálový, bo ti to ještě natřeme lol,


Zpomal.

Není tady

 

#22 17. 5. 2014 20:41

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Prosím o radu

nikka1 napsal(a):

Já vím, že nejlíp by bylo okamžitě vyrazit, jenomže to mě právě nejde.Já mám pocit, že jsem v nějaký bublině a všechno se mi to jen zdá. Tohle chování se mi vůbec nepodobá, to prostě nejsem já. Vždycky jsem měla pocit, že jsem docela silná a teď jsem na s....y. Taky nevím jestli to ustojím, ale přesně jak píše Judyna, musím se připravit na vlastní život. Ty roky mi možná pomůžou najít si líp placenou práci (teď jsem na manželovi finančně závislá), udělat si řidičák a trochu se postavit na vlastní nohy, s čímž jsem teda už nepočítala. A nebo taky možná za měsíc se mi otevřou oči a řeknu si, že si tohle nenechám dál líbit. A nebo třeba budu na nějakých antidepresivech. Fakt netuším. Zatím to jen hrozně bolí. O to víc, že jsem žádné problémy neviděla, žili jsme si v klidu jeden pro druhého ( a druhý pro třetího) a myslela jsem, že už je to napořád.

Proč jsi na něm finančně i jinak závislá, když už máte tak velkou dceru? Proč si udělᚠřidičák až teď? Doteď jsi manželovi visela na krku spoléhajíc, že to tak zůstane do konce života? Proč?
Život, který sis zvolila na následující roky, je velmi těžké ustát. Takové období jsem žila 4 měsíce a bylo to strašný. Lepší je rozejít se hned. Udělat radikální řez, pak už se jenom rána hojí. Vaše dcera je už dost velká.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#23 17. 5. 2014 20:49

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Prosím o radu

gymnasión napsal(a):

aprill napsal(a):

ale už předtím jsi jezdila... to je velké plus, na motorku se taky chystám  wink

To je skvělý a chválim ti to.

Jo a co se týče věty: "ty starší to už většinou nedoženou" ...Předpovědi takovýhle druhu si prosim nech vod cesty, jo? smile Neni třeba stahovat gatě, když brod je ještě daleko :-D.
Nepodceňuj nás, starý báby princmetálový, bo ti to ještě natřeme lol,

to bych si nedovolila lol

Není tady

 

#24 17. 5. 2014 20:49

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Prosím o radu

Eva. napsal(a):

nikka1 napsal(a):

Já vím, že nejlíp by bylo okamžitě vyrazit, jenomže to mě právě nejde.Já mám pocit, že jsem v nějaký bublině a všechno se mi to jen zdá. Tohle chování se mi vůbec nepodobá, to prostě nejsem já. Vždycky jsem měla pocit, že jsem docela silná a teď jsem na s....y. Taky nevím jestli to ustojím, ale přesně jak píše Judyna, musím se připravit na vlastní život. Ty roky mi možná pomůžou najít si líp placenou práci (teď jsem na manželovi finančně závislá), udělat si řidičák a trochu se postavit na vlastní nohy, s čímž jsem teda už nepočítala. A nebo taky možná za měsíc se mi otevřou oči a řeknu si, že si tohle nenechám dál líbit. A nebo třeba budu na nějakých antidepresivech. Fakt netuším. Zatím to jen hrozně bolí. O to víc, že jsem žádné problémy neviděla, žili jsme si v klidu jeden pro druhého ( a druhý pro třetího) a myslela jsem, že už je to napořád.

Proč jsi na něm finančně i jinak závislá, když už máte tak velkou dceru? Proč si udělᚠřidičák až teď? Doteď jsi manželovi visela na krku spoléhajíc, že to tak zůstane do konce života? Proč?
Život, který sis zvolila na následující roky, je velmi těžké ustát. Takové období jsem žila 4 měsíce a bylo to strašný. Lepší je rozejít se hned. Udělat radikální řez, pak už se jenom rána hojí. Vaše dcera je už dost velká.

pokud vím, tak ty ho nemᚠdodnes...

Není tady

 

#25 17. 5. 2014 20:51

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: Prosím o radu

aprill napsal(a):

gymnasión napsal(a):

aprill napsal(a):

ale už předtím jsi jezdila... to je velké plus, na motorku se taky chystám  wink

To je skvělý a chválim ti to.

Jo a co se týče věty: "ty starší to už většinou nedoženou" ...Předpovědi takovýhle druhu si prosim nech vod cesty, jo? smile Neni třeba stahovat gatě, když brod je ještě daleko :-D.
Nepodceňuj nás, starý báby princmetálový, bo ti to ještě natřeme lol,

to bych si nedovolila lol

No to bych si vyprosila! wink tummenupp ... lol


Zpomal.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů