Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 11. 5. 2014 19:50

kostka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 2. 2013
Příspěvky: 406

Skrábání se po těle

Nevím, zda jsem své téma založila na správném vlákně, netuším, zda jde o projev alergie, ale už si celkem nevím rady.
Syn 4 roky se poslední asi 3 týdny neustále škrábe kdekoli po těle, na vnitřních stranách stehen se dokonce jemně štípe, až mu vznikají malé modřinky.
Na dotaz proč to dělá říká, že ho pořád něco svědí.
Pokud pominu estetický prvek, tak neujdeme 100 metrů, aby se neustále nezastavoval kvůli škrábání. U oběda, při jakékoli denní činnosti. Mic ho nezabaví natolik, aby na škrábání zapomněl.
Jsem z toho poměrně nešastná, nezměnili jsme ani prášek na praní, aviváž, krém, mýdlo, vše používám už léta stejné. Taktéž stravovací návyky. Nyní jsem mu přestala dávat sladkosti, omezili jsme mléčné výrobky, ovoce, ale efekt se nedostavil.
Zkusila jsem podávat fenistil, na zmírnění alergických projevů, ale taky efekt žádný.
Nemáme ani domácí zvířata, ani nemá syn žádný projev alergie na kůži, pupínky, začervenání, prostě nikde nic.
Taky po psychické stránce žádná změna, žádné stresové situace, nic takového.
Máte někdo s tímto podobnou zkušenost, radu?

Není tady

 

#2 11. 5. 2014 22:06

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Skrábání se po těle

Projev alergie a hlavně ekzému je vidět, vždy je nějaký ten průvodní jev na kůži. Dál mě napadá, nemá třeba jen extrémně vysušenou pokožku? Zkusit co nejvíce promazávat. Dále to může  být pak jistě i psychického původu, či jakýsi druh "zlozvyku". No a pak trošku jiným směrem, přece jen to byla jiná situace, ale můj otec se také extrémně škrábal po celém těle a u něj to byl projev selhávání ledvin hmm - což pochopitelně nechci strašit, jen vlastně říkám, že svědění se nemusí týkat vždy jen kůže jako takové.

Není tady

 

#3 11. 5. 2014 22:14

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Skrábání se po těle

U nás dost pomohlo vynechat každodenní koupání a pořádné promazání.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#4 12. 5. 2014 9:01

Irena001
♥♥♥♥---
Registrovaný: 2. 1. 2013
Příspěvky: 341

Re: Skrábání se po těle

Neměl syn klíště někdy? Mám boreliózu, svědí mě celé tělo, na kůži nic nemám, ale je to na zbláznění.

Není tady

 

#5 12. 5. 2014 9:29

kostka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 2. 2013
Příspěvky: 406

Re: Skrábání se po těle

Děkuji za příspěvky.
Na úterý jsme objednáni na alergologii, a klíště syn opravdu měl, asi před měsícem, tak budu chtít i vyšetřeni na borelie, snad mi paní dokrotka vyhoví.

Není tady

 

#6 24. 5. 2017 12:22

Barunka33
Zablokovaný
Registrovaný: 5. 3. 2016
Příspěvky: 3

Re: Skrábání se po těle

To škrábání jsem taky zažila, pak jsme komplet přešli na Euronu (včetně šamponu) a je klid, připojte se k FB skupině Čistota a vůně https://www.facebook.com/groups/451181925223773/ a napiště si o vzorečky zdarma.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů