Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 17. 3. 2014 13:34

Wikina
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 29. 12. 2013
Příspěvky: 822

Buchta s pudingem

Mám takový technický dotaz. Vy jste tady vesměs dobré kuchařky, poradte mi prosím - jistě znáte takovou tu buchtu, jak se do světlého těsta lije puding (čokoládový), popř. je těsto světlé i tmavé(kakaové) + puding a výsledek je takový profilovaný, strakatý...
Už jsem ho dělala dvakrát, poprve byl ok ( nemám ten recept),ale teď mi nějak špatně vyběhl, asi jsem tam naplácala moc pudingu. Přitom jsem to dělala podle rcp z netu. Tak nevím. Nemáte prosím osvědčený recept? Děkuji.

Není tady

 

#2 17. 3. 2014 21:10

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Buchta s pudingem

UTŘÍT:
5 žloutků
1 a půl dcl oleje
20 dkg m.cukru
vanil.cukr

PŘIDÁME:
1 dcl mléka
25dkg hl.mouky
prášek do pečiva
z bílků sníh

Do vysypaného plechu nalijeme polovinu těsta, (já dávám pečící papír) do druhé poloviny přidáme kakao a nalijeme na světlé těsto. UVAŘÍME v půl litru 1l vanilkový puding bez přidání cukru a nalijeme vařící cik cak na těsto a dáme péct.

3 zakysané smetany smícháme se 3-4 lžícemi ml.cukru. Na upečenou vařící buchtu ji natřeme a
posypeme skořicovým cukrem nebo Grankem, dle chuti.


Ale já dávám dospodu normálně šlehačkovou bábovku, přijde mi to chutnější:

4 Šlehačková bábovka


4 vajíčka
1 hrnek cukru
1 vanilkový cukr
1 šlehačka – 250 ml
1 prášek do pečiva
1 a 1/2 hrnku hladké mouky

Vajíčka a cukr ušleháme,
přidáme šlehačku a postupně přidáváme hladkou mouku a prášek do pečiva


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#3 17. 3. 2014 21:38

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Buchta s pudingem

Wikino, nemyslíš náhodou "Péřovou buchtu" ?!? Já jsem na ni objevila recept tady na Babinetu v roce 2011 a od té doby ji pravidelně dělávám.

Recept:

200 g hladké mouky
200 g moučkového cukru
1 ks prášek do pečiva
100 ml oleje
50 ml mléka
4 vejce

Navrch:
1 l mléka
2 ks vanilkové pudingy
2 ks zakysané smetany
1 ks skořicového cukru

Smícháme mouku, cukr, prášek do pečiva, olej, mléko, vejce a nalijeme na vymaštěný a vysypaný plech.
Uvaříme puding v 1 l mléka a nalijeme na SYROVÉ těsto na plechu.
Troubu máme na 200 stupňů. Pečeme asi 15-20 minut.
Po upečení potřeme HORKOU buchtu zakysanou smetanou a posypeme skořicovým cukrem.

Tento recept se dá libovolně obměňovat: a) do těsta můžeš přidat kakao a polít ho vanilkovým pudinkem, takže vznikne tříbarevný moučník tmavá-žlutá-bílá barva, b) těsto nechat světlé, použít kokosový pudink, upečený korpus potřít zakysanou smetanou a posypat kokosem, c) místo skořicovým cukrem posypat zakysanou smetanu Grankem. Fantazii se opravdu meze nekladou smile


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#4 17. 3. 2014 21:47

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Buchta s pudingem

To myslite propadli kolac s tvarohem?


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#5 17. 3. 2014 22:24

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Buchta s pudingem

Ne, erem. Ten recept, na který se ptala Wikina, tam se žádný tvaroh nedává, zásadní ingrediencí je pudink smile


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#6 18. 3. 2014 7:38

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Buchta s pudingem

Kiara napsal(a):

Wikino, nemyslíš náhodou "Péřovou buchtu" ?!? Já jsem na ni objevila recept tady na Babinetu v roce 2011 a od té doby ji pravidelně dělávám.

Recept:

200 g hladké mouky
200 g moučkového cukru
1 ks prášek do pečiva
100 ml oleje
50 ml mléka
4 vejce

Navrch:
1 l mléka
2 ks vanilkové pudingy
2 ks zakysané smetany
1 ks skořicového cukru

Smícháme mouku, cukr, prášek do pečiva, olej, mléko, vejce a nalijeme na vymaštěný a vysypaný plech.
Uvaříme puding v 1 l mléka a nalijeme na SYROVÉ těsto na plechu.
Troubu máme na 200 stupňů. Pečeme asi 15-20 minut.
Po upečení potřeme HORKOU buchtu zakysanou smetanou a posypeme skořicovým cukrem.

Tento recept se dá libovolně obměňovat: a) do těsta můžeš přidat kakao a polít ho vanilkovým pudinkem, takže vznikne tříbarevný moučník tmavá-žlutá-bílá barva, b) těsto nechat světlé, použít kokosový pudink, upečený korpus potřít zakysanou smetanou a posypat kokosem, c) místo skořicovým cukrem posypat zakysanou smetanu Grankem. Fantazii se opravdu meze nekladou smile

Tohle je jedna z nej buchet, co znám tummenupp. Nejraději mám světlé těsto a vanilkový pudink a sypané skořicí, ostatní zase raději sypané nastrouhanou čokoládou, tak to střídáme.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#7 19. 3. 2014 12:29

Wikina
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 29. 12. 2013
Příspěvky: 822

Re: Buchta s pudingem

Holky jste zlatý. Děkuju moc. Myslela jsem přesně tu buchtu, co jste popsaly. A ingredience té, co jsem dělala já, byly jiné a jiný poměr.

Jak tam zminujete ten tvaroh, Erem, tak ta buchta s ním (lije se taky do syrového těsta)- je dost podobná,  je stejně vynikající. Ta se mi podařila vždy, tam problém nemám.

Vyzkouším si vaše všechny varianty. Přemýšlím, proč mi to nevyběhlo. Ono to trochu vyběhlo, nikdo nic nepoznal, všem to chutná, ale já vím, že to jde i líp. Možná jsem tam měla víc mouky, možná moc pudingu.

A holky, smetana se fakt lije na horkou buchtu? To se přece musí rozpustit..ne?

Není tady

 

#8 19. 3. 2014 12:34

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Buchta s pudingem

Taky jsem myslela prošívanou deku jako erem.

http://www.apetitonline.cz/recepty/3194 … -deka.html

Upravil(a) Eva. (19. 3. 2014 12:55)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#9 24. 3. 2014 23:02

modrovous
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2013
Příspěvky: 3285

Re: Buchta s pudingem

Zkusila jsem včera tu podle Bety, s těstem na šlehačkovou bábovku. Jen se po ní zaprášilo, urvala jsem stěží na ochutnání.
Tímto Betynce děkuji, děkují taktéž mí muži. godlike


Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

 

#10 24. 3. 2014 23:40

Wikina
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 29. 12. 2013
Příspěvky: 822

Re: Buchta s pudingem

modrovous napsal(a):

Zkusila jsem včera tu podle Bety, s těstem na šlehačkovou bábovku. Jen se po ní zaprášilo, urvala jsem stěží na ochutnání.
Tímto Betynce děkuji, děkují taktéž mí muži. godlike

Jo, je moc dobrá...
mám ráda móc, i její obdobu, kdy se zase na těsto naleje cikcak tvaroh

Není tady

 

#11 24. 3. 2014 23:49

modrovous
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2013
Příspěvky: 3285

Re: Buchta s pudingem

Prošívaná deka, že jo? Tu taky dělám, ale tohle je o třídu vejš, řekla bych. Aspoň podle rychlosti mizení z pekáče. big_smile


Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

 

#12 25. 3. 2014 7:30

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Buchta s pudingem

modrovous napsal(a):

Prošívaná deka, že jo? Tu taky dělám, ale tohle je o třídu vejš, řekla bych. Aspoň podle rychlosti mizení z pekáče. big_smile

tummenupp minimálně o jednu třídu výš stolt Děláte mi holky chutě!


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#13 31. 3. 2014 12:02

karfice
♥♥♥♥---
Registrovaný: 28. 2. 2014
Příspěvky: 276

Re: Buchta s pudingem

Mě tady děláte chutě, upeču si tady jeden z receptů... jdu kouknout do špíze, co vše mám k dispozici.

Není tady

 

#14 6. 7. 2014 20:01

kostka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 2. 2013
Příspěvky: 406

Re: Buchta s pudingem

Kiara napsal(a):

Wikino, nemyslíš náhodou "Péřovou buchtu" ?!? Já jsem na ni objevila recept tady na Babinetu v roce 2011 a od té doby ji pravidelně dělávám.

Recept:

200 g hladké mouky
200 g moučkového cukru
1 ks prášek do pečiva
100 ml oleje
50 ml mléka
4 vejce

Navrch:
1 l mléka
2 ks vanilkové pudingy
2 ks zakysané smetany
1 ks skořicového cukru

Smícháme mouku, cukr, prášek do pečiva, olej, mléko, vejce a nalijeme na vymaštěný a vysypaný plech.
Uvaříme puding v 1 l mléka a nalijeme na SYROVÉ těsto na plechu.
Troubu máme na 200 stupňů. Pečeme asi 15-20 minut.
Po upečení potřeme HORKOU buchtu zakysanou smetanou a posypeme skořicovým cukrem.

Tento recept se dá libovolně obměňovat: a) do těsta můžeš přidat kakao a polít ho vanilkovým pudinkem, takže vznikne tříbarevný moučník tmavá-žlutá-bílá barva, b) těsto nechat světlé, použít kokosový pudink, upečený korpus potřít zakysanou smetanou a posypat kokosem, c) místo skořicovým cukrem posypat zakysanou smetanu Grankem. Fantazii se opravdu meze nekladou smile

Dnes jsem vyzkoušela a mohu vřele doporučit. tummenupp

Není tady

 

#15 8. 7. 2014 20:50

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Buchta s pudingem

LENNNA napsal(a):

Kiara napsal(a):

Wikino, nemyslíš náhodou "Péřovou buchtu" ?!? Já jsem na ni objevila recept tady na Babinetu v roce 2011 a od té doby ji pravidelně dělávám.

Recept:

200 g hladké mouky
200 g moučkového cukru
1 ks prášek do pečiva
100 ml oleje
50 ml mléka
4 vejce

Navrch:
1 l mléka
2 ks vanilkové pudingy
2 ks zakysané smetany
1 ks skořicového cukru

Smícháme mouku, cukr, prášek do pečiva, olej, mléko, vejce a nalijeme na vymaštěný a vysypaný plech.
Uvaříme puding v 1 l mléka a nalijeme na SYROVÉ těsto na plechu.
Troubu máme na 200 stupňů. Pečeme asi 15-20 minut.
Po upečení potřeme HORKOU buchtu zakysanou smetanou a posypeme skořicovým cukrem.

Tento recept se dá libovolně obměňovat: a) do těsta můžeš přidat kakao a polít ho vanilkovým pudinkem, takže vznikne tříbarevný moučník tmavá-žlutá-bílá barva, b) těsto nechat světlé, použít kokosový pudink, upečený korpus potřít zakysanou smetanou a posypat kokosem, c) místo skořicovým cukrem posypat zakysanou smetanu Grankem. Fantazii se opravdu meze nekladou smile

Tohle je jedna z nej buchet, co znám tummenupp. Nejraději mám světlé těsto a vanilkový pudink a sypané skořicí, ostatní zase raději sypané nastrouhanou čokoládou, tak to střídáme.

Holky, já tuhle upekla podle zdejšího receptu včera svým chlapům, a byla ještě týž večer celá pryč. Oblizovali se velice.
Děkuji za supr tip.
Není to levné ani zrovna dietní smile Ale je to moc moc dobré.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů