Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 7. 3. 2014 9:28

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Zubní protéza- je mně divně

Já s nima i spím.
Do hrnky s tabletou nedávám, neslyšela jsem o tom. vissla Mám je v poho čistý, tak nevím,.
Jinak obličej jiný nemám, jsem to stále stejná já. Když jsem chodila na zkoušky protezy, tak si zubař doslova vyhrál, aby byla taková jako zuby. smile  (byla jsem na čtyřech zkouškách, než to bylo stoprocentní)
Dokonce mám takové i trochu "našpulené" rty jako jsem měla dřív.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#27 7. 3. 2014 9:41

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Zubní protéza- je mně divně

JJ, je skvělá. Čistíme tím i vodotěsné hodinky. Mám úplně obyčejnou bez ohřívání vody. Odkaz pošlu.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#28 11. 3. 2014 12:02

Leila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 4. 2006
Příspěvky: 1095

Re: Zubní protéza- je mně divně

Zdravím vás všechny, tak nakonec to mám"za sebou" dnes, včera dělal otisk a do dneška vyráběli protézu

Nakonec těch kořenů bylo sedm :-(, vytrhl i kořeny už zarostlé. Prý mi řekl o dva mín, abych se tolik nebála.

Pocity- šlo to rychle, zubař je šikula.
Přišlo to už k sobě, nijak to ani nebolí zatím, ne na prášek. Mám pro případ potřeby nachystaný Aulin.

Jen ta protéza s tím "podnebím"je divná usch.

Jdu spát, jsem unavená po tom, jak jsem se nervovala a po tom zásahu.

Upravil(a) Leila (11. 3. 2014 12:07)

Není tady

 

#29 11. 3. 2014 12:10

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Zubní protéza- je mně divně

To je dobře, že už to mᚠza sebou. Držím palce, aby to moc nebolelo.
Ještě mě napadlo, co mi v prvních dnech pomáhalo. V lékárně jsem si koupila "pytlík" naplněný gelem, dávala ho do mrazáku a pak přikládala na tvář, aby to chladilo. Dá se to použit i naopak, zahřát a ohřívat obličej. Podle potřeby, jak to cítíš, co je lepší.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#30 11. 3. 2014 15:40

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Zubní protéza- je mně divně

Leila napsal(a):

Zdravím vás všechny, tak nakonec to mám"za sebou" dnes, včera dělal otisk a do dneška vyráběli protézu

Nakonec těch kořenů bylo sedm :-(, vytrhl i kořeny už zarostlé. Prý mi řekl o dva mín, abych se tolik nebála.

Pocity- šlo to rychle, zubař je šikula.
Přišlo to už k sobě, nijak to ani nebolí zatím, ne na prášek. Mám pro případ potřeby nachystaný Aulin.

Jen ta protéza s tím "podnebím"je divná usch.

Jdu spát, jsem unavená po tom, jak jsem se nervovala a po tom zásahu.

tummenupp Jsi šikovná, vidíš, mᚠto za sebou, teď odpočívej. Ptala jsem se svého muže, jak si zvykl, že má neustále něco v puse,vlastně jakoby další horní patro. Řekl, že už mu to ani nepřijde, že si zvykl, že si jen musel zvyknout s tím mluvit, ale to trvalo chviličku. Dnes říká, že je rád, že má po starostech se zubama. A jak říkám zase já, kdyby mi to neřekl, že má nasazovací zuby, nepoznala bych to.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#31 11. 3. 2014 23:20

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Zubní protéza- je mně divně

Teda valim oci to vas tady ma protezu v tak mladem veku.Ja mam nastesti zuby jeste vsechny.Zrejme genetika po tatovi.Ten do 50 let poradne nevedel co je zubar a pak prisel o vsechny.Ma take vyndavaci.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#32 12. 3. 2014 5:03

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Zubní protéza- je mně divně

Erem, stačí úraz a nemᚠzuby natošup


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#33 12. 3. 2014 6:36

Leila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 4. 2006
Příspěvky: 1095

Re: Zubní protéza- je mně divně

Děkuji za reakce, Evi a Modroočko smile.
Včera nakonec na ten Aulin došlo a pak už se bolest neozvala. Dnes :|taky o.k.
Za chvilku jdu na zubní, vyčistí mně tu protézu a nasadí znova,tak uvidím.

V každém případě- jsem ráda, že to mám za sebou, to čekání na to bylo tak a Chocholouška smile.

Není tady

 

#34 12. 3. 2014 9:20

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Zubní protéza- je mně divně

Eva. napsal(a):

dusičko, porcelánové jsou prý kvalitnější, neokoušou se a drží si barvu. Ale já bych ani nepoznala rozdíl mezi porcelánovými a z jiného materiálu.
To lepidlo mi fungovalo tak, že když jsem ráno nalepila, do večera se to nějak postupně rozpustilo a večer už nebyly nalepené. Bála jsem se, co budu dělat, až to nepůjde odlepit. smile,,

Taky dávám do hrnku s tabletou Correga tabs, jak píše Modroočka.
A minulý rok jsem si po dlouhých úvahách koupila ultrazvukovou čističku, i na brýle a šperky, a je i na zubní protézy. Je suprová.

Upravil(a) Jaku (12. 3. 2014 9:36)

Není tady

 

#35 12. 3. 2014 9:21

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Zubní protéza- je mně divně

Jaku napsal(a):

Eva. napsal(a):

dusičko, porcelánové jsou prý kvalitnější, neokoušou se a drží si barvu. Ale já bych ani nepoznala rozdíl mezi porcelánovými a z jiného materiálu.
To lepidlo mi fungovalo tak, že když jsem ráno nalepila, do večera se to nějak postupně rozpustilo a večer už nebyly nalepené. Bála jsem se, co budu dělat, až to nepůjde odlepit. smile,,

Taky dávám do hrnku s tabletou Correga tabs, jak píše Modroočka.
A minulý rok jsem si po dlouhých úvahách koupila ultrazvukovou čističku, i na brýle a šperky, a je i na zubní protézy. Je suprová.

Si nedovedu představit Evo,co na ty tvoje vyndávací "žuby" říká tvůj přítel? A kor když se na něj ty žuby tlemí ještě ke všemu z hrnku s vodou?big_smile A to si jako před ním bezzubá,když si vyndᚠzuby nebo je mᚠs ním pořád?

Sorry za otázky,ale fakt je tohle pro mě úsměvná představa.

A jak je možné,že někdo si protézu musíte lepit a třeba přítel od Očky si to nelepí a drží? - je to pro to,že nemá jako protézu komplet všechny zuby a drží ta náhrada nějak za ty stávající?

Jinak jako Erem taky koukám,kolik mladých bab tady už má protézu.Při svých skoro 50ti letech jsem furt jaksi žila teda v omylu,že je to záležitost starých babek;úrazy jsou jiná kapitola.

Není tady

 

#36 12. 3. 2014 9:25

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Zubní protéza- je mně divně

Jaku napsal(a):

Si nedovedu představit Evo,co na ty tvoje vyndávací "žuby" říká tvůj přítel? A kor když se na něj ty žuby tlemí ještě ke všemu z hrnku s vodou?big_smile A to si jako před ním bezzubá,když si vyndᚠzuby nebo je mᚠs ním pořád?

Sorry za otázky,ale fakt je tohle pro mě úsměvná představa.

A jak je možné,že někdo si protézu musíte lepit a třeba přítel od Očky si to nelepí a drží? - je to pro to,že nemá jako protézu komplet všechny zuby a drží ta náhrada nějak za ty stávající?

Jinmak jako Erem taky koupám,kolik mladých bab tady už má protézu.Při svých skoro 50ti letech jsem furt jaksi žila teda v omylu,že je to záležitost starých babek;úrazy jsou jiná kapitola.

Koupej, Jaku, koupej.
Btw taky jsem po úrazu. Jak víš, že se mé protézy tlemí na mého přítele z hrnku z vodou? smile Může to být i jinak, co říkáš?

Stačí si svůj původní příspěvek opravit, nemusíš ho celý kopírovat a tam opravovat a pak je tu 2x a nepřehledně.

Upravil(a) Eva. (12. 3. 2014 9:35)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#37 12. 3. 2014 9:42

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Zubní protéza- je mně divně

Do dvaceti žádný kaz, do třiceti jedna opravovaná stolička pětka nahoře vpravo, která mě pořád a pořád zlobila, až mi jí nakonec vytáhl něco po třicítce a pak už to jelo. Občas nějaký ten kaz, nic extra, ale začaly se kývat. Njn, přikládám do dědičnosti a dlouhému kojení (když si sečtu tři dítka).
Ale v dnešní době už to jde zastavit. Kluci chodí k dentt.

Upravil(a) dusička (12. 3. 2014 9:55)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#38 12. 3. 2014 9:46

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Zubní protéza- je mně divně

Eva. napsal(a):

Jaku napsal(a):

Si nedovedu představit Evo,co na ty tvoje vyndávací "žuby" říká tvůj přítel? A kor když se na něj ty žuby tlemí ještě ke všemu z hrnku s vodou?big_smile A to si jako před ním bezzubá,když si vyndᚠzuby nebo je mᚠs ním pořád?

Sorry za otázky,ale fakt je tohle pro mě úsměvná představa.

A jak je možné,že někdo si protézu musíte lepit a třeba přítel od Očky si to nelepí a drží? - je to pro to,že nemá jako protézu komplet všechny zuby a drží ta náhrada nějak za ty stávající?

Jinmak jako Erem taky koupám,kolik mladých bab tady už má protézu.Při svých skoro 50ti letech jsem furt jaksi žila teda v omylu,že je to záležitost starých babek;úrazy jsou jiná kapitola.

Koupej, Jaku, koupej.
Btw taky jsem po úrazu. Jak víš, že se mé protézy tlemí na mého přítele z hrnku z vodou? smile Může to být i jinak, co říkáš?

Stačí si svůj původní příspěvek opravit, nemusíš ho celý kopírovat a tam opravovat a pak je tu 2x a nepřehledně.

Jojo,chtěla jsem dát opravit,ale dala jsem citovat,si rychlá Evo jako víš co... big_smile.Ale už jsem to napravila snad,takže ted už jsem dokoupala big_smile a ted jen koukám big_smile

Jinak ohledně toho tlemení zubů z hrnku ( big_smile): no můžeš ho mít samo někde schovanýžejo asi.Ale pak si zas bezzubá s ním,ni?I když chápu,že všechno špatné může i být na něco dobré,alespon je to pak na "honolulu" a ne na "karakandu" a to se chlapům velmi líbí ta bezkousavá technik.tongue

Ale nic ve zlým.Všechny vás tady obdivuju,co jste prošly trháním tolika zubů najednou,proboha,než vypáčí všechny ty kořeny,najednou, na mě při té představě už jenom,jdou mátohy. Já prozatím poznala teda jen vrtání zubních kazů,ale je mi jasné,že bude i hůř.

Leila tu psala něco o implantátech - to je něco jiného než protéza?Nebo se tím myslí jednotlivé nahrazené zuby,které se nějak připevní na stávající čelist?Ale jak?

Není tady

 

#39 12. 3. 2014 10:01

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Zubní protéza- je mně divně

Jaku, nevím, co je "na honolulu" ani "na karakandu", ale to je jedno.
Btw (už jsem to tu psala), když mi trhali 13 zubů, byla jsem v ordinaci 20 minut včetně opíchání dásní třemi injekcemi, nasazení provizorních protéz a úhrady provizorních protéz v hotovosti. smile
Ten strach před tím byl daleko horší, než celá záležitost samotná. Jak psala i Leila.
A po té mě to taky bolelo mnohem méně, než jsem se obávala předem.

Zubní implantáty např. tady:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Zubn%C3%AD_implant%C3%A1t

Upravil(a) Eva. (12. 3. 2014 10:06)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#40 12. 3. 2014 10:13

Leila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 4. 2006
Příspěvky: 1095

Re: Zubní protéza- je mně divně

Eva. napsal(a):

Jaku, nevím, co je "na honolulu" ani "na karakandu", ale to je jedno.
Btw (už jsem to tu psala), když mi trhali 13 zubů, byla jsem v ordinaci 20 minut včetně opíchání dásní třemi injekcemi, nasazení provizorních protéz a úhrady provizorních protéz v hotovosti. smile
Ten strach před tím byl daleko horší, než celá záležitost samotná. Jak psala i Leila.
A po té mě to taky bolelo mnohem méně, než jsem se obávala předem.

Zubní implantáty např. tady:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Zubn%C3%AD_implant%C3%A1t

Šlo to fakt rychle- napřed všechny zuby opíchal a začal trhat v pořadí, v jakém to opíchal- zprava doleva. Jeden moc nechtěl ven, ale nakonec i ten byl poměrně rychle stolt

Fakt ten strach předem je horší, dělalo se mně včera ráno při té představě úplně slabo.

Dnes o tom nevím, co se týče bolestí. Akorát musím opatrně kousat, jinak to bolí- jím měkčí věci- teď snídám česnekovou pomazánku, měkký salám, eidam. No a rohlík si trhám na malé kousky.
Včera jsem měla puding s marmeládou, kousek pečeného kuřete, oplatky jsem namáčela do kávy.

Je to lepší než jsem čekala smile.

Upravil(a) Leila (12. 3. 2014 10:15)

Není tady

 

#41 12. 3. 2014 10:17

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Zubní protéza- je mně divně

Zubní implantáty lze použít když je alespon jeden zub. že se k němu upevní. Nebo to je jinak?
Leily - tak to je fajn. stolt
Já si dělala pořád krupicovou kaši a kupovala ovocné přesnídávky, ale pak jsem měla chut na maso. dumbom Zkus omáčku z jater a rýži, jde to dobře rozžvejkat.
Asi nejvíc mě zabolelo, jakoby zapíchlo trhání špičáků. To jsem cítila tlak až u nosu.

Upravil(a) dusička (12. 3. 2014 10:17)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#42 12. 3. 2014 10:21

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Zubní protéza- je mně divně

Tak to je teda frkot to trhání - díky za uklidnující slova,manželovi už taky něco trhali,ale chlapi jsou velcí bolestínci,takže už jsem poněkud víc v klidu,kdyby k tomu muselo dojít.

Zřejmě vám to oběma (Evě i Leile)trhal zubař - ti jsou na to prý mnohem lepší než zubařky,které jako ženské nemají bohužel tolik síly,která je někdy fakt u toho třeba.

Není tady

 

#43 12. 3. 2014 10:23

Leila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 4. 2006
Příspěvky: 1095

Re: Zubní protéza- je mně divně

Jaku napsal(a):

Eva. napsal(a):

Jaku napsal(a):

Si nedovedu představit Evo,co na ty tvoje vyndávací "žuby" říká tvůj přítel? A kor když se na něj ty žuby tlemí ještě ke všemu z hrnku s vodou?big_smile A to si jako před ním bezzubá,když si vyndᚠzuby nebo je mᚠs ním pořád?

Sorry za otázky,ale fakt je tohle pro mě úsměvná představa.

A jak je možné,že někdo si protézu musíte lepit a třeba přítel od Očky si to nelepí a drží? - je to pro to,že nemá jako protézu komplet všechny zuby a drží ta náhrada nějak za ty stávající?

Jinmak jako Erem taky koupám,kolik mladých bab tady už má protézu.Při svých skoro 50ti letech jsem furt jaksi žila teda v omylu,že je to záležitost starých babek;úrazy jsou jiná kapitola.

Koupej, Jaku, koupej.
Btw taky jsem po úrazu. Jak víš, že se mé protézy tlemí na mého přítele z hrnku z vodou? smile Může to být i jinak, co říkáš?

Stačí si svůj původní příspěvek opravit, nemusíš ho celý kopírovat a tam opravovat a pak je tu 2x a nepřehledně.

Jojo,chtěla jsem dát opravit,ale dala jsem citovat,si rychlá Evo jako víš co... big_smile.Ale už jsem to napravila snad,takže ted už jsem dokoupala big_smile a ted jen koukám big_smile

Jinak ohledně toho tlemení zubů z hrnku ( big_smile): no můžeš ho mít samo někde schovanýžejo asi.Ale pak si zas bezzubá s ním,ni?I když chápu,že všechno špatné může i být na něco dobré,alespon je to pak na "honolulu" a ne na "karakandu" a to se chlapům velmi líbí ta bezkousavá technik.tongue

Ale nic ve zlým.Všechny vás tady obdivuju,co jste prošly trháním tolika zubů najednou,proboha,než vypáčí všechny ty kořeny,najednou, na mě při té představě už jenom,jdou mátohy. Já prozatím poznala teda jen vrtání zubních kazů,ale je mi jasné,že bude i hůř.

Leila tu psala něco o implantátech - to je něco jiného než protéza?Nebo se tím myslí jednotlivé nahrazené zuby,které se nějak připevní na stávající čelist?Ale jak?

Jaku, dnes to mᚠtak, že hodíš zuby do skleničky na nějakou chvilku- nevím, na jak dlouho, vytáhneš ze skleničky, nalepíš a vegetuješ s tím 2- 3 dny bez vytahování, tzn, že s tím i spíš.
Já to mám dnes ošetřené repinem od zubaře, mám zákaz to do pátku vyndat- pokud se to neuvolní no a v pátek to mám vyndat a očistit kartáčkem, pusu vypláchnout listerinkou a repinem to zase nalepit. Mám hodného zubaře, dal mně repin domů smile.
Vpondělí mám dojít, tu protézu mně upraví- trošku mně zkkrátí to podnebí- mám je prý větší z důvodu hojení- proto mně to tam tak vadí- občas polknu, jako by mně bolelo v krku. To jsem do dneška nevěděla, že to mám trošudelší, než jakto má být.

Není tady

 

#44 12. 3. 2014 10:28

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Zubní protéza- je mně divně

dusička napsal(a):

Zubní implantáty lze použít když je alespon jeden zub. že se k němu upevní. Nebo to je jinak?

Duši, zubní implantát se vrtá do kosti v čelisti. Na okolních zubech nezáleží tolik, jako na kvalitě kosti pod nimi. Když je dobrá, do kosti se navrtá šroub a na něj se upevní korunka. Výhodou je velká trvanlivost (pokud je dobrá ta kost) a šetrnost k okolním zubům (na rozdíl od můstku). Časem třeba může odejít ta korunka, ale když šroub drží v kosti, prostě se dá nová. Jen ta cena je teda problém, plus to, že to není řešení pro každého.


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#45 12. 3. 2014 10:28

Leila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 4. 2006
Příspěvky: 1095

Re: Zubní protéza- je mně divně

Jaku napsal(a):

Tak to je teda frkot to trhání - díky za uklidnující slova,manželovi už taky něco trhali,ale chlapi jsou velcí bolestínci,takže už jsem poněkud víc v klidu,kdyby k tomu muselo dojít.

Zřejmě vám to oběma (Evě i Leile)trhal zubař - ti jsou na to prý mnohem lepší než zubařky,které jako ženské nemají bohužel tolik síly,která je někdy fakt u toho třeba.

Je to frkot, i když já jsem tam byla asi 3/4 hodiny. Evin zubař byl rychlejší big_smile.

Mám zubaře chlapa, mᚠpravdu, ale nevím, jestli je to takhle paušalizující. I zubař chlap může být na trhání na nic, pomalej va Podle mně.

Není tady

 

#46 12. 3. 2014 10:35

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Zubní protéza- je mně divně

Ronja napsal(a):

dusička napsal(a):

Zubní implantáty lze použít když je alespon jeden zub. že se k němu upevní. Nebo to je jinak?

Duši, zubní implantát se vrtá do kosti v čelisti. Na okolních zubech nezáleží tolik, jako na kvalitě kosti pod nimi. Když je dobrá, do kosti se navrtá šroub a na něj se upevní korunka. Výhodou je velká trvanlivost (pokud je dobrá ta kost) a šetrnost k okolním zubům (na rozdíl od můstku). Časem třeba může odejít ta korunka, ale když šroub drží v kosti, prostě se dá nová. Jen ta cena je teda problém, plus to, že to není řešení pro každého.

Ronjo -dík
Mám za to, že to je pálka, stotisíc. vissla
Já už si zvykla, a je to v poho. Teď už vlastně neplatím za výměnu nic.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#47 12. 3. 2014 10:36

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Zubní protéza- je mně divně

zubař - ti jsou na to prý mnohem lepší než zubařky
Mejlíš se - trhání u mojí zubařky je téměř společenská záležitost http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#48 12. 3. 2014 10:41

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Zubní protéza- je mně divně

Duši tak to zase ne, řádově kolem 25 tisíc, záleží, jaký zub to je (a samozřejmě na výrobci implantátu).
Mě teda trhání vždycky přišlo míň traumatizující než vrtání, ale uznávám, že mi zuby trhala zubařka, která ve volném času vyhrává seniorská mistrovství ve veslování, takže má celkem páru lol


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#49 12. 3. 2014 10:51

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Zubní protéza- je mně divně

Ronja napsal(a):

Duši tak to zase ne, řádově kolem 25 tisíc, záleží, jaký zub to je (a samozřejmě na výrobci implantátu).
Mě teda trhání vždycky přišlo míň traumatizující než vrtání, ale uznávám, že mi zuby trhala zubařka, která ve volném času vyhrává seniorská mistrovství ve veslování, takže má celkem páru lol

Nojo Ronjo - počítám celou čelist nahoře.
Když je zub nemocný, nepomůže ani injekce. trhání celého patra mě ani tak nebolelo , bylo to hned. Ale ta nemocná stolička, kterou mi nakonec stejně vytrhl a tím to začalo, to jsem šla domů s brekem. A že vydržím hodně.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#50 12. 3. 2014 10:53

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Zubní protéza- je mně divně

25 tisíc x cca 28 zubů, když nebudu mít moudráky... A ještě není jistota, že to klapne, i když by měl člověk vhodné kosti, jako že já je nemám. Drahá "legrace".
Známý si je nechal udělat, tenkrát ho to stálo asi 300 tisíc a po necelých 10 letech to muselo do háje a má taky vyndavací protézy. Vyhozené peníze.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů