Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 20. 2. 2014 21:07

kvietok medovy
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 2. 7. 2011
Příspěvky: 542

Re: Mám problém se zaměstnanci v restauraci - prodávají vlastní nápoje

Petr100 napsal(a):

kvietok medovy napsal(a):

vsetko sa da, staci vycapit pri pokladni, alebo na dobre viditelnych miestach prevadzky oznam, ze bez pokladnicneho bloke je utrata bez platenia. Ucelne a overene.

To bylo v jídelňáku napsané když kluk otevřel pizzerii. U štamgastů to neplatí.

uf, je to hnus, a kamery nad pokladnami? Aby bolo dobre vidiet, co sa blokuje?

Není tady

 

#27 20. 2. 2014 21:11

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Mám problém se zaměstnanci v restauraci - prodávají vlastní nápoje

Nebo zamestnavat "overeny lidi" a zaplatit je podle zasluh...
Overeny lidi ti totiz reknou, za jakych okolnosti budou pracovat poctive.
Priklad: Rodinnej, ci jinak dlouhodobe znamej ti rekne: Pujdu ti dela za x penez... Kdyz je "overenej", nerekne neprimerene pozadavky, ze jo, no a tak te snad nepodvede, nebo jo? va

Nakonec, nasi vladari to delaj taky tak, ac jejich vize je zrejme jina dumbom - dam ti "statni prachy, kdyz me nepodrazis"...

Soukromy podnikatel, kdyz se chce delit se svymi zisky a nebyt okraden, rika: Dam ti svy prachy, kdyz je rozmnozis v MEM a TVEM zajmu, a to POCTIVE... styrka


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#28 20. 2. 2014 21:13

kvietok medovy
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 2. 7. 2011
Příspěvky: 542

Re: Mám problém se zaměstnanci v restauraci - prodávají vlastní nápoje

Holga napsal(a):

No a čemu se divíte? Pořádný, spolehlivý lidi si odradíte hned 1. výplatou, tak vám nezbývá nic jinýho než zaměstnávat "študenty" z pracáku co čórnou všechno co neni přišroubovaný, nebo jsou levý jako šavle a u žádný práce dlouho nevydrží.
To taky neni jen o těch lidech. To je taky o vás a vašem přístupu k nim. Holt jaký pán, takový krám.

blbost, skoro kazdy clovek sa citi v praci nedoceneny, najviac pracujuci bla, bla, bla.

Není tady

 

#29 20. 2. 2014 21:13

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Mám problém se zaměstnanci v restauraci - prodávají vlastní nápoje

Holga napsal(a):

...Fuj!!! Od kdy se upřímná soustrast přeje dumbom

Snad odjakziva, ne? I kdyz, hm, ne vzdy uprimne... sjuk


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#30 20. 2. 2014 21:15

Holga
♥♥♥----
Registrovaný: 19. 2. 2013
Příspěvky: 193

Re: Mám problém se zaměstnanci v restauraci - prodávají vlastní nápoje

Dorka napsal(a):

Holga napsal(a):

...Fuj!!! Od kdy se upřímná soustrast přeje dumbom

Snad odjakziva, ne? I kdyz, hm, ne vzdy uprimne... sjuk

Upřímná soustrast se přeje? Rozumíš vůbec pojmu upřímná soustrast?


Dobrá zásada je – nevědět.

Není tady

 

#31 20. 2. 2014 21:17

Holga
♥♥♥----
Registrovaný: 19. 2. 2013
Příspěvky: 193

Re: Mám problém se zaměstnanci v restauraci - prodávají vlastní nápoje

kvietok medovy napsal(a):

Holga napsal(a):

No a čemu se divíte? Pořádný, spolehlivý lidi si odradíte hned 1. výplatou, tak vám nezbývá nic jinýho než zaměstnávat "študenty" z pracáku co čórnou všechno co neni přišroubovaný, nebo jsou levý jako šavle a u žádný práce dlouho nevydrží.
To taky neni jen o těch lidech. To je taky o vás a vašem přístupu k nim. Holt jaký pán, takový krám.

blbost, skoro kazdy clovek sa citi v praci nedoceneny, najviac pracujuci bla, bla, bla.

Ono to není jen o těch penězích. Ono je to taky o přístupu, víš.


Dobrá zásada je – nevědět.

Není tady

 

#32 20. 2. 2014 21:18

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Mám problém se zaměstnanci v restauraci - prodávají vlastní nápoje

Jo. Prala jsem ji mockrat. Jako vetsina tech, co to delaji.
Rikaji: PREJI TI uprimnou soustrast. Je to souciteni v nejake bolesti jineho (mozna i v "smutku z toho, ze mam spatne podrizene"... dumbom kapitulation )


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#33 20. 2. 2014 21:20

Holga
♥♥♥----
Registrovaný: 19. 2. 2013
Příspěvky: 193

Re: Mám problém se zaměstnanci v restauraci - prodávají vlastní nápoje

Dorka napsal(a):

Jo. Prala jsem ji mockrat. Jako vetsina tech, co to delaji.
Rikaji: PREJI TI uprimnou soustrast. Je to souciteni v nejake bolesti jineho (mozna i v "smutku z toho, ze mam spatne podrizene"... dumbom kapitulation )

Přát můžešk svátku, nebo narozeninám, narození dítěte, promoci ale nikdy NE K ÚMRTÍ, ty trubko!!!


Dobrá zásada je – nevědět.

Není tady

 

#34 20. 2. 2014 21:21

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Mám problém se zaměstnanci v restauraci - prodávají vlastní nápoje

Dorka napsal(a):

Holga napsal(a):

...Fuj!!! Od kdy se upřímná soustrast přeje dumbom

Snad odjakziva, ne? I kdyz, hm, ne vzdy uprimne... sjuk

Uprimna soustrast se nepreje, ale PROJEVUJE.

A o tom to tu taky cele je.
Kdyz chci kvalitu, bud si ji preju: nasadim spiony a kamery, bla bla, pritoze zamestnanci jsou stejne povl a je potreba je hlidat.
Nebo jasne projevim, ze ji chci, tedy si ji zaplatim a nehlidam, ale kontroluju.

A opravdu plati: co posles, to se vrati. Jaky pan, taky kram....


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#35 20. 2. 2014 21:22

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Mám problém se zaměstnanci v restauraci - prodávají vlastní nápoje

Dorka napsal(a):

Jo. Prala jsem ji mockrat. Jako vetsina tech, co to delaji.
Rikaji: PREJI TI uprimnou soustrast. Je to souciteni v nejake bolesti jineho (mozna i v "smutku z toho, ze mam spatne podrizene"... dumbom kapitulation )

Néééé proboha, upřímná soustrast se opravdu nepřeje, upřímná soustrast se "vyjadřuje" .... zhruba ve znění "přijměte" - a ne přeji Vám prosím mou upřímnou soustrast" a podobně.

Není tady

 

#36 20. 2. 2014 21:22

Holga
♥♥♥----
Registrovaný: 19. 2. 2013
Příspěvky: 193

Re: Mám problém se zaměstnanci v restauraci - prodávají vlastní nápoje

Dorka napsal(a):

Jo. Prala jsem ji mockrat. Jako vetsina tech, co to delaji.
Rikaji: PREJI TI uprimnou soustrast. Je to souciteni v nejake bolesti jineho (mozna i v "smutku z toho, ze mam spatne podrizene"... dumbom kapitulation )

Pokud ti někdo řekne že ti PŘEJE UPŘÍMNOU SOUSTRAST, tak je do čistokrevnej negramot!!!


Dobrá zásada je – nevědět.

Není tady

 

#37 20. 2. 2014 21:23

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Mám problém se zaměstnanci v restauraci - prodávají vlastní nápoje

Holga napsal(a):

Pokud ti někdo řekne že ti PŘEJE UPŘÍMNOU SOUSTRAST, tak je do čistokrevnej negramot!!!

Naprostý souhlas.

Není tady

 

#38 20. 2. 2014 21:27

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Mám problém se zaměstnanci v restauraci - prodávají vlastní nápoje

Holga napsal(a):

No a čemu se divíte? Pořádný, spolehlivý lidi si odradíte hned 1. výplatou, tak vám nezbývá nic jinýho než zaměstnávat "študenty" z pracáku co čórnou všechno co neni přišroubovaný, nebo jsou levý jako šavle a u žádný práce dlouho nevydrží.
To taky neni jen o těch lidech. To je taky o vás a vašem přístupu k nim. Holt jaký pán, takový krám.

Holgo, to jako když někam nastoupím jako servírka a nedají mi dvacet tisíc čistého, tak jim tam začnu najust krást va ?!?


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#39 20. 2. 2014 21:35

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Mám problém se zaměstnanci v restauraci - prodávají vlastní nápoje

helena napsal(a):

Pouze agent.
Z řad štamgastů... http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png

Náhodou - to je dobrý nápad. Jelikož štamgastům o jejich hospodu jde, mají ji rádi.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#40 20. 2. 2014 21:35

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Mám problém se zaměstnanci v restauraci - prodávají vlastní nápoje

Kiara napsal(a):

Holga napsal(a):

No a čemu se divíte? Pořádný, spolehlivý lidi si odradíte hned 1. výplatou, tak vám nezbývá nic jinýho než zaměstnávat "študenty" z pracáku co čórnou všechno co neni přišroubovaný, nebo jsou levý jako šavle a u žádný práce dlouho nevydrží.
To taky neni jen o těch lidech. To je taky o vás a vašem přístupu k nim. Holt jaký pán, takový krám.

Holgo, to jako když někam nastoupím jako servírka a nedají mi dvacet tisíc čistého, tak jim tam začnu najust krást va ?!?

Ale no tak. Nekdo zacne, jiny nezacne. Kazdy fakt, ze jako servirka dostane cca 6-7 s tim, ze zbytek si dorovna diskama, resi podle sveho naturelu. Nekdo zacne "dorovnavet" jak se da, druhy se na to vykasle a hleda jinou praci.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#41 20. 2. 2014 21:37

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Mám problém se zaměstnanci v restauraci - prodávají vlastní nápoje

AndreaP. napsal(a):

Holga napsal(a):

Pokud ti někdo řekne že ti PŘEJE UPŘÍMNOU SOUSTRAST, tak je do čistokrevnej negramot!!!

Naprostý souhlas.

Tak jo. Kdyz jsem se nad tim zamyslela, uvedomila jsem si, ze jsem asi nikdy nerekla: "...preji...". ale jenom ... Uprimnou soustrast, nebo: Citim s vami... Ok. Ale stejne je to urcitym zpusobem jakesi prani, ne?


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#42 20. 2. 2014 21:39

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Mám problém se zaměstnanci v restauraci - prodávají vlastní nápoje

Jinak Jarko, je obecně známo, že hospodu by si měl vzít ten, kdo v této oblasti už nějakou tu řádku let pracuje a v těch fíglech se vyzná. Pokud si hospodu vezme někdo mimo obor - většinou nemná šanci.
Myslím, že Petr Ti radí dobře - najmi a zapla někoho, komu věříš, kdo ti to ohlídá. Nebo tam pořád buďte - ty nebo manžel a dejte jim najevo, že jste schopni si udělat pořádek.
A neproděláte kalhoty.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#43 20. 2. 2014 21:54

kvietok medovy
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 2. 7. 2011
Příspěvky: 542

Re: Mám problém se zaměstnanci v restauraci - prodávají vlastní nápoje

Dorka napsal(a):

Nebo zamestnavat "overeny lidi" a zaplatit je podle zasluh...
Overeny lidi ti totiz reknou, za jakych okolnosti budou pracovat poctive.
Priklad: Rodinnej, ci jinak dlouhodobe znamej ti rekne: Pujdu ti dela za x penez... Kdyz je "overenej", nerekne neprimerene pozadavky, ze jo, no a tak te snad nepodvede, nebo jo? va

Nakonec, nasi vladari to delaj taky tak, ac jejich vize je zrejme jina dumbom - dam ti "statni prachy, kdyz me nepodrazis"...

Soukromy podnikatel, kdyz se chce delit se svymi zisky a nebyt okraden, rika: Dam ti svy prachy, kdyz je rozmnozis v MEM a TVEM zajmu, a to POCTIVE... styrka

"overeny lidi" nie su vzdy dobry napad, po kratkom case sa citia nedoceneny, a to sa potom deju veci! Poznam ludi, co im to rozbilo sirsie rodinne vztahy, a este oni zostali zly pred celou rodinou, pretoze s "overenymi" chudakmi vyrazili dvere, stanovisko a argument rodiny bolo, vsak vy mate dost, a nemate deti, naco vam je tolko penazi?

Není tady

 

#44 20. 2. 2014 21:54

Holga
♥♥♥----
Registrovaný: 19. 2. 2013
Příspěvky: 193

Re: Mám problém se zaměstnanci v restauraci - prodávají vlastní nápoje

Dorka napsal(a):

AndreaP. napsal(a):

Holga napsal(a):

Pokud ti někdo řekne že ti PŘEJE UPŘÍMNOU SOUSTRAST, tak je do čistokrevnej negramot!!!

Naprostý souhlas.

Tak jo. Kdyz jsem se nad tim zamyslela, uvedomila jsem si, ze jsem asi nikdy nerekla: "...preji...". ale jenom ... Uprimnou soustrast, nebo: Citim s vami... Ok. Ale stejne je to urcitym zpusobem jakesi prani, ne?

Přání k čemu myslíš?


Dobrá zásada je – nevědět.

Není tady

 

#45 20. 2. 2014 21:57

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Mám problém se zaměstnanci v restauraci - prodávají vlastní nápoje

kvietok medovy napsal(a):

... pretoze s "overenymi" chudakmi vyrazili dvere, stanovisko a argument rodiny bolo, vsak vy mate dost, a nemate deti, naco vam je tolko penazi?

No tak ked pre nic ine, bolo to dobre aspon pre preverenie kto za nieco stoji a kto nie...
Ako stoji v Biblii... "neprisiel som pre mier, ale pre rozdelenie..." kapitulation


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#46 20. 2. 2014 22:02

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Mám problém se zaměstnanci v restauraci - prodávají vlastní nápoje

Holga napsal(a):

Dorka napsal(a):

...Ale stejne je to urcitym zpusobem jakesi prani[/b], ne?

Přání k čemu myslíš?

Preji uprimnou soustrast. Citim ve vasi bolesti s vami. Preju si, aby se vam v ni ulevilo... , treba?
Kdyz mi v patnacti zemrel tata a nejaci lide mi kdovico prali, tak kdyz jsem z jejich stisku ruky a drmoleni cehosi citila souciteni, ulevilo se mi...
Uznavam, ze mozna nerikali "preji uprimnou soustrast" - ale ve mne to tak zustalo... kapitulation


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#47 20. 2. 2014 22:06

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Mám problém se zaměstnanci v restauraci - prodávají vlastní nápoje

Holga napsal(a):

...Pokud ti někdo řekne že ti PŘEJE UPŘÍMNOU SOUSTRAST, tak je do čistokrevnej negramot!!!

Tak jo, jsem negramot. Cistokrevnej...
A kdyz uz to tolik rozebirame, ja byla na pohrbech a u ruznych umrti mockrat, taky u ruznych "padu", jako podnikani, nezdarenych akci, nevydarenych vztahu a pod., myslim, ze jsem pak rekla: tak to ti preju uprimnou soustrast..., mno, a nikdy mi nikdo nerekl: Ses blba, nebo co?
Ale asi jsem, no... dumbom


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#48 20. 2. 2014 22:20

Holga
♥♥♥----
Registrovaný: 19. 2. 2013
Příspěvky: 193

Re: Mám problém se zaměstnanci v restauraci - prodávají vlastní nápoje

Měla jsem šéfa - majitel malý pekárny. Dělalo se tam jen na nočních směnách, kdo někdy dělal v pekárnách ví o čem mluvím. Žádná flákárna, do určitý hodiny muselo být napečíno, aby se pečivo stihlo dostat na krám včas. Celou noc jsme jeli jako fretky, ráno jsme byli upocený, utahaný. On pak přišel do zaměstnání a když vstal levou nohou, kontroval jestli není náhodou jeden rohlík zakroucenej víc jak druhej. Hledal až našel a to potom bylo čóro, neštítil se na nás řvát že jsme kreténi, mrzáci, magoři, strhával peníze za blbosti, za 15 let působení jeho pekárny se tam vystřídalo několik stovek lidí.
To se pak takovej krkovička nemůže divit že slušný zaměstnanec je nedostatkový zboží. Do takovýho podniku nikdo normální a slušnej ani nevpáchne.
To jednání některých je opravdu na pováženou a když tady čtu Petra100 jak tu chrlí lávu na všechny zaměstnance, dává rady jak na ty zloděje a lenochy jít, jak je zpacifikovat - VŠECHNY VYRAZIT!!!! tak jsem ráda, že můj nynější šéf je rozumný člověk godlike

Upravil(a) Holga (20. 2. 2014 22:40)


Dobrá zásada je – nevědět.

Není tady

 

#49 20. 2. 2014 22:30

Holga
♥♥♥----
Registrovaný: 19. 2. 2013
Příspěvky: 193

Re: Mám problém se zaměstnanci v restauraci - prodávají vlastní nápoje

Dorka napsal(a):

Holga napsal(a):

...Pokud ti někdo řekne že ti PŘEJE UPŘÍMNOU SOUSTRAST, tak je do čistokrevnej negramot!!!

Tak jo, jsem negramot. Cistokrevnej...
A kdyz uz to tolik rozebirame, ja byla na pohrbech a u ruznych umrti mockrat, taky u ruznych "padu", jako podnikani, nezdarenych akci, nevydarenych vztahu a pod., myslim, ze jsem pak rekla: tak to ti preju uprimnou soustrast..., mno, a nikdy mi nikdo nerekl: Ses blba, nebo co?
Ale asi jsem, no... dumbom

Ona totiž tahle věta -  "přeji ti upřímnou soustrast"  nedává ani žádný smysl.


Dobrá zásada je – nevědět.

Není tady

 

#50 20. 2. 2014 23:04

kvietok medovy
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 2. 7. 2011
Příspěvky: 542

Re: Mám problém se zaměstnanci v restauraci - prodávají vlastní nápoje

Holga napsal(a):

Měla jsem šéfa - majitel malý pekárny. Dělalo se tam jen na nočních směnách, kdo někdy dělal v pekárnách ví o čem mluvím. Žádná flákárna, do určitý hodiny muselo být napečíno, aby se pečivo stihlo dostat na krám včas. Celou noc jsme jeli jako fretky, ráno jsme byli upocený, utahaný. On pak přišel do zaměstnání a když vstal levou nohou, kontroval jestli není náhodou jeden rohlík zakroucenej víc jak druhej. Hledal až našel a to potom bylo čóro, neštítil se na nás řvát že jsme kreténi, mrzáci, magoři, strhával peníze za blbosti, za 15 let působení jeho pekárny se tam vystřídalo několik stovek lidí.
To se pak takovej krkovička nemůže divit že slušný zaměstnanec je nedostatkový zboží. Do takovýho podniku nikdo normální a slušnej ani nevpáchne.
To jednání některých je opravdu na pováženou a když tady čtu Petra100 jak tu chrlí lávu na všechny zaměstnance, dává rady jak na ty zloděje a lenochy jít, jak je zpacifikovat - VŠECHNY VYRAZIT!!!! tak jsem ráda, že můj nynější šéf je rozumný člověk godlike

tummenupp obchadzaj si ho ako v bavlnke, a dufaj, ze ho zamestnanci nezmenia stolt

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů