Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 4. 2. 2014 18:28

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Babinetí knihovna

Já mám takhle Herrioty. O Zeměploše nemluvě samozřejmě - ale ta zase není až tak lehká, přestože humorná.
A když jsme jezdívali na vodu, čítala jsem zhruba touhle dobou Proč bychom se netopili, smála se  těšila.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#52 4. 2. 2014 18:29

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Babinetí knihovna

Dočetla jsem knihu Všechno nebo nic od Evy Urbaníkové. Nooo nevím, píše se o ní jako o nejprodávanější knize roku 2007 na Slovensku, spisovatelka je přirovnávaná k naší Simoně Monyové - přesněji je stavěna ještě výše....a teda fakt nevím. Jako joo, kniha se dá číst, je to oddechovka, ale prostě mě nijak extra neoslovila. Asi 3x jsem měla chu knihu odložit, nicméně dočetla jsem jí, ale rozhodně to není kniha, která by ve mě něco zanechala. 

Teď čtu Doktorku Samanthu od Barbary Wood, která má skvělé recenze, tak jsem zvědavá.

Není tady

 

#53 4. 2. 2014 18:31

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Babinetí knihovna

Od Frýbové mám ve čtečce knihu Otcem i matkou proti své vůli, tak jsem zvědavá. Četl někdo, stojí to za to? Většinou jí jako autorku tady chválíte, tak zkusím.

Není tady

 

#54 4. 2. 2014 18:43

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Babinetí knihovna

Jo... období na vracení se ke knížkám jsou různá...
Takhle jsem při obou těhotenstvích četla Rosemary má děátko http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif
Nastávajícího otce mohli vomejvat (a to znal jen stručnej obsah) a já si to vyloženě užívala... http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png
A od Levina se mi moc líbilo i Polib mne a zemřeš.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#55 4. 2. 2014 18:47

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Babinetí knihovna

helena napsal(a):

Nastávajícího otce mohli vomejvat (a to znal jen stručnej obsah) a já si to vyloženě užívala... [url]

Ááá! Ty jsi na SM Helčo? lol Mně vysoce těhotnou zase vzal muž do kina.....já, nadšená že vůbec někam jdeme spolu jsem se neptala kam..............Čelisti to byly cool
Ale film vlastně končil v úplně opačném smyslu, než kniha - všimla sis? Teda Rosemary, ne Čelisti.

Upravil(a) lupina montana (4. 2. 2014 18:48)


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#56 4. 2. 2014 18:55

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Babinetí knihovna

všimla sis?
Si piš... http://fora.babinet.cz/img/smilies/tongue.png
Hlavní důvod, proč preferuju písmenka před obrázkama... nejen u Rosemary. Z toho, co jsem kdy viděla, knížce téměř do detailu odpovídá Jako jed... jináč to bejvaj v lepším případě druháky.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#57 4. 2. 2014 19:00

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Babinetí knihovna

Já mívám období, kdy potřebuju číst Káju Maříka. To je takové pohlazení.

Jo, skvělá knížka je Argo - Argo, Matt Baglio a Antonio J. Mendez. Ale je to politické, je to takové t잚í čtení. Ale hodně zajímavé. Ke konci minulého roku dávali v kinech i film.
http://www.kosmas.cz/knihy/173905/argo/ … wwodAywAAw


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#58 4. 2. 2014 19:13

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Babinetí knihovna

Musím říct, a ne že se mi budeme smát, že jako dítě jsem milovala knížku Robinson Crusoe od Daniela Defoe, četla jsem jí několikrát, znala už i určité pasáže zpaměti ... a v poslední době mám nějak pořád chu si jí přečíst znova. Tak nevím, zda se jako vracím do dětských let či co big_smile

Není tady

 

#59 4. 2. 2014 19:17

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Babinetí knihovna

a ne že se mi budeme smát
Neboj... když mi je blbě, beru si Babičku... nebo Čapkovy povídky... nebo podobnou klasiku, notoricky a do puntíku známou - a možná právě proto uklidňující. Žádnej skok do neznáma,


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#60 4. 2. 2014 19:19

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Babinetí knihovna

helena napsal(a):

všimla sis?
Si piš... http://fora.babinet.cz/img/smilies/tongue.png
Hlavní důvod, proč preferuju písmenka před obrázkama... nejen u Rosemary. Z toho, co jsem kdy viděla, knížce téměř do detailu odpovídá Jako jed... jináč to bejvaj v lepším případě druháky.

Bane - Pán prstenů mi přišel převedenej moc hezky i přesto, že tam spousta věcí chyběla. Ale mám knihu o tom, jak ty filmy vznikaly a točily se - to nebylo normální natáčení, to bylo kongeniální dílko. Většinou ovšem je lepší napřed film a pak kniha smile jinak člověk bývá zklamán.
U té Rosemary mi to ale přišlo vyloženě proti smyslu knihy.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#61 4. 2. 2014 19:21

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Babinetí knihovna

helena napsal(a):

nebo Čapkovy povídky...

No ty taky jdou dokola smile i cestopisy. Romány ale ne-e.....


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#62 4. 2. 2014 19:23

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Babinetí knihovna

helena napsal(a):

Neboj... když mi je blbě, beru si Babičku... nebo Čapkovy povídky... nebo podobnou klasiku, notoricky a do puntíku známou - a možná právě proto uklidňující. Žádnej skok do neznáma,

Ty a víš, že na tom něco bude? Asi taky potřebuju podvědomě nějakou tu jistotu, klid ... a ten můj mozek to ví dříve jak já big_smile Takže mu vyhovím a přečtu si milovaného Robinsona tummenupp

Není tady

 

#63 4. 2. 2014 19:24

Wikina
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 29. 12. 2013
Příspěvky: 822

Re: Babinetí knihovna

Holky a četly jste taky Gabru a Málinku?? lol Tím jsem se krmila, coby malá. A pak později Černý korzár a Vinnetou lol - to tak kolem 13ti let.

A Herriot - to je naprostá jednička. Je z něho cítit ta láska ke zvířatům - a to mě baví

Není tady

 

#64 4. 2. 2014 19:24

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Babinetí knihovna

vyloženě proti smyslu knihy
Není jediná... řekla bych, že je to způsobený vidinou vejdělku... do kina jde přeci jen víc lidí a - "už jsem to viděl, tak to nebudu číst" - takže na podobný scénaristický kreativní kousky nepřijdou.
To jen my jsme baby rejpavý... tongue

Gabru a Málinku
A víš, že Amálie Kutinová byla maminka Marie Kubátové? Taky čtivá paní big_smile

Upravil(a) helena (4. 2. 2014 19:27)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#65 4. 2. 2014 19:26

Wikina
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 29. 12. 2013
Příspěvky: 822

Re: Babinetí knihovna

helena napsal(a):

a ne že se mi budeme smát
Neboj... když mi je blbě, beru si Babičku... nebo Čapkovy povídky... nebo podobnou klasiku, notoricky a do puntíku známou - a možná právě proto uklidňující. Žádnej skok do neznáma,

Já si zas v Bábě prohlížím fotky. Často. Znám je absolutně do detailu. Od dětství . Kněžná tam má nádherné šaty - tedy coby dítě mě nadchly. To jsou fakt úchylky..lollol

Není tady

 

#66 4. 2. 2014 19:28

Wikina
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 29. 12. 2013
Příspěvky: 822

Re: Babinetí knihovna

AndreaP. napsal(a):

helena napsal(a):

Neboj... když mi je blbě, beru si Babičku... nebo Čapkovy povídky... nebo podobnou klasiku, notoricky a do puntíku známou - a možná právě proto uklidňující. Žádnej skok do neznáma,

Ty a víš, že na tom něco bude? Asi taky potřebuju podvědomě nějakou tu jistotu, klid ... a ten můj mozek to ví dříve jak já big_smile Takže mu vyhovím a přečtu si milovaného Robinsona tummenupp

Přesně vím, o čem mluvíš. A to ti můžu říct, že Robinson je na mě strašně krutej lol necítím tam ten nádhernej klid, co potřebuju a co je třeba v Bábě.

Není tady

 

#67 4. 2. 2014 19:29

Wikina
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 29. 12. 2013
Příspěvky: 822

Re: Babinetí knihovna

helena napsal(a):

vyloženě proti smyslu knihy
Není jediná... řekla bych, že je to způsobený vidinou vejdělku... do kina jde přeci jen víc lidí a - "už jsem to viděl, tak to nebudu číst" - takže na podobný scénaristický kreativní kousky nepřijdou.
To jen my jsme baby rejpavý... tongue

Gabru a Málinku
A víš, že Amálie Kutinová byla maminka Marie Kubátové? Taky čtivá paní big_smile

Aha, to jsem nevěděla. Cos četla od kubátové?

Není tady

 

#68 4. 2. 2014 19:33

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Babinetí knihovna

Knihy dětství - teda to je krásné téma, přenést se xxx let zpět a snít hjarta

Není tady

 

#69 4. 2. 2014 19:42

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Babinetí knihovna

Cos četla od kubátové?
Skoro všechno... i pohádky...
A když jsme u pohádek - donesla jsem si z knihovny Krásu nesmírnou... pamatujete se někdo?

Kdo by neznal Babu Jagu Kostlivou Nohu, Kostěje Nesmrtelného, krásnou Vasilisu, Finista, jasného sokola, Žabku Carevnu?
http://www.levneknihy.cz/fotocache/mid/78127.jpg

Upravil(a) helena (4. 2. 2014 19:45)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#70 4. 2. 2014 19:45

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Babinetí knihovna

Já  jsem v první třídě žrala knížky Jano a pak Čenkovej deti od Fraňa Kráža. big_smile

Jo, a když mi bylo asi 11, přijela na návštěvu dlouho ztracená teta, tátova sestra, a přinesla mi 3 díly Anny. Anna ze Zeleného domu, Anna z Avonlea a Anna v Redmondě od Lucy Maud Montgomeryové. Mám pocit, že je budu brzy zase číst, miluji je. Jsou tak krásně odpočinkové, krásné a laskavé.

Upravil(a) Eva. (4. 2. 2014 19:46)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#71 4. 2. 2014 19:49

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Babinetí knihovna

Heli, no jasně, že znám, člověče já mám pocit, že tu knihu jsme snad měli i doma, musím se po ní podívat.

Není tady

 

#72 4. 2. 2014 21:41

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Babinetí knihovna

AndreaP. napsal(a):

Než jsem Tě poznala - Jojo Moyes

http://www.databazeknih.cz/knihy/nez-js … ala-155109


holky četla jste některá? Upřímně říkám, že v životě nikdy jsem u knihy tak neřvala, zasáhla mě fakt hodně a je to jedna z knih, kterou i když jsem četla na čtečce, tak si jí koupím i v papírové podobě. Ono jde o silný příběh, což je vidět i na té databázi z recenzí čtenářů. Po dočtení jsem jen tak seděla a přemýšlela a je fakt, že další asi tři dny jsem nepřečetla nic. Nevím proč to na mě tak působilo, ale u žádné knihy se mi to ještě nestalo.

Chystám se i na její další knihu, a sice Poslední dopis od Tvé lásky - je prý údajně také skvělá.

http://www.databazeknih.cz/knihy/posled … sky-166292

Autorku už mám v oblíbených a budu jí sledovat.

Mělas bezva nápad s tímto vláknem:supr:

Zvýrazněná knížka mě taky  velmi zaujala,studovala jsem chvíli tu Databázi-je perfektní-dají se z ní ztahovat či kupovat knížky?Nějak jsem tam něco takového neobjevila.

Není tady

 

#73 4. 2. 2014 21:45

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Babinetí knihovna

Wikina napsal(a):

Holky a četly jste taky Gabru a Málinku?? lol Tím jsem se krmila, coby malá. A pak později Černý korzár a Vinnetou lol - to tak kolem 13ti let.

A Herriot - to je naprostá jednička. Je z něho cítit ta láska ke zvířatům - a to mě baví

gabru a málinku jsem kdysi četla několikrát,taky Káju Maříka nebo Malého Bobeše - kouzelné knížky:hjarta:

Není tady

 

#74 4. 2. 2014 21:47

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Babinetí knihovna

AndreaP. napsal(a):

Musím říct, a ne že se mi budeme smát, že jako dítě jsem milovala knížku Robinson Crusoe od Daniela Defoe, četla jsem jí několikrát, znala už i určité pasáže zpaměti ... a v poslední době mám nějak pořád chu si jí přečíst znova. Tak nevím, zda se jako vracím do dětských let či co big_smile

Taky se mi tahle knížka kdysi moc líbila .Zrovna jako když dávali seriál Tajúplný ostrov - jako děcko jsem to strašně žrala,pak jsem to zhalídla už jako dospělá a nic.

Není tady

 

#75 4. 2. 2014 22:00

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Babinetí knihovna

Jaku napsal(a):

Mělas bezva nápad s tímto vláknem:supr:

Zvýrazněná knížka mě taky  velmi zaujala,studovala jsem chvíli tu Databázi-je perfektní-dají se z ní ztahovat či kupovat knížky?Nějak jsem tam něco takového neobjevila.

Knížka je to opravdu skvělá, jde hlavně o velmi silné téma. Autorka píše přesto s lehkostí, ale zasáhne. I když nechcete, myslíte na to, co čtete, protože to prostě jinak nejde. Těžké téma, nádherné zpracování, fakt před autorkou smekám. Řadím to mezi jednu z knih, na kterou nikdy nezapomenu, tím jsem si jistá.

Jinak databáze jako taková neslouží jako "knihkupectví", ale jako informační centrum o knihách a autorech. Co tam ale funguje prý docela dobře je bazar knih, pokud  máte staré nepotřebné knihy, případně prý marně sháníte nějakou knihu, stačí zadat nabídku či poptávku a většinou jsou lidé úspěšní a seženou či naopak prodají.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů