Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 3. 2. 2014 22:28

leontyna
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Severni morava
Registrovaný: 29. 12. 2007
Příspěvky: 6962

Re: Babinetí knihovna

Andrejko, to je super. Já toho teď moc nepřečtu, nějak nezvládám ale mám tu od Dana Browna Inferno, od Jo Nesbo Levharta a od Kateřiny Tučkové Žítkovské Bohyně.


http://lb4f.lilypie.com/CNhEp2.png

http://lb3f.lilypie.com/88Yhp1.png

Není tady

 

#27 3. 2. 2014 22:35

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Babinetí knihovna

leontyna napsal(a):

Andrejko, to je super. Já toho teď moc nepřečtu, nějak nezvládám ale mám tu od Dana Browna Inferno, od Jo Nesbo Levharta a od Kateřiny Tučkové Žítkovské Bohyně.

Já ty Žitkovské bohyně začala číst, ale nevím, zatím jsem to odložila, asi u mě není ten pravý čas na tu knížku, zkusím později se k ní vrátit. Má skvělé ohlasy, ale prostě nějak to něco  ve mě vyvolávalo, co mi nedělalo až tak dobře, tak tomu dám pár týdnů čas a zkusím pak.

Hodně se teď taky třeba mluví o knize Hvězdy nám nepřály - John Green, tak tu jsem si třeba rovnou zakázala, protože vím, že s ohledem na téma knihy bych to asi momentálně nedala. A holky, co jí četly, tak psaly, že je to síla ta kniha. Ale nevím, číst jí nebudu (zatím).

Není tady

 

#28 3. 2. 2014 22:53

leontyna
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Severni morava
Registrovaný: 29. 12. 2007
Příspěvky: 6962

Re: Babinetí knihovna

Andrejko, já ty BOhyně dostala k narozeninám, tak jsem zvědavá. Ale třeba Zlodějka knih je dobrá knížka.

Na toho Greena bych momentálně taky neměla. To jsme na tom stejně.

Upravil(a) leontyna (3. 2. 2014 22:56)


http://lb4f.lilypie.com/CNhEp2.png

http://lb3f.lilypie.com/88Yhp1.png

Není tady

 

#29 3. 2. 2014 22:57

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Babinetí knihovna

Já ty Bohyně určitě nezatracuji, věřím, že je to skvělá kniha, má opravdu úžasné ohlasy, to je fakt, jen u mě asi není ta správná doba. Počkám si chvilku. Dej pak vědět, jak se Ti líbila, jsem zvědavá.

Není tady

 

#30 4. 2. 2014 6:52

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Babinetí knihovna

a to bylo drobotě, co se tam hemžilo!
Taky mám radost, když vidím v knihovně děti... a větší, a malý s maminkama a jednou obrázkovou knížkou... pokaždý si říkám, že čtenáři i knížky ještě nějakej čas vydrží... big_smile

vy máte takové kontejnery!!?? já chci taky !!!!
Si představ dámu v letech, slušně oblečenou a učesanou, jak v prosinci v půl šestý ráno vybírá z kontejneru na papír dětský a pohádkový knížky... lol
Byla jich velká taška... asi někdo dělal předvánoční úklid wink

Jinak se - pokud netoužíte po "velký literatuře" - hodně příjemně se čte tahle paní
http://baila.net/autor/194463746/magda-vanova

Upravil(a) helena (4. 2. 2014 7:02)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#31 4. 2. 2014 7:21

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Babinetí knihovna

Děti dnes málo čtou. Já čtu strašně ráda, jenže v momentě,kdy vezmu knížku do ruky, zapomenu ne celej svět, Čtu a čtu a čtu, dokud tu knížku "neporazím". Ale miluju knížky, ne čtečku. Vůni papíru,pohladit ten papír. Tuhle jsem si koupila za dvacetikačku Maupassantovy povídky. Je cítit trochu stařinou, ta knížka. Ale je to krásná vůně.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#32 4. 2. 2014 8:19

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Babinetí knihovna

Čtení je moje láska! Čtu každý den. Jednak mám cestu do práce 3/4 hodiny MHD, takže čtu cestou, jednak čtu každý den večer v posteli nejmíň hodinu a o víkendu čtu třeba celé dopoledne. Čtu knížky i časopisy, ale žádnou velkou literatutru. Mám kamarádku, která čte jen to, co dostalo nějakou literární cenu, měla snahu mě tím zásobovat, ale mě to vůbec nebavilo. Ne, že bych četla zrovna harlekýnky, ale taková dobrá červená knihovna, např. od Alexandry Potterové, to opravdu můžu. Taky mám ráda detektivky, ale třeba mě vůbec nenadchlo Milénium, které jsem přečetla jen s velkým sebezapřením. Blbý je, že si většinou nepamatuju název, ani autora, takže nemůžu moc přispět do diskuse o konkrétních knihách. Chodím do dvou knihoven, místní pobočky a centrální ve městě a přečtu tak 5-6 knih týdně a k tomu ještě tolik časopisů.
Čtečka mě zatím neláká, jednak je drahá, jednak mám ráda ten pocit papírové knížky v ruce. A chtěla jsem se zeptat, ty knížky, co se do čtečky stahují, kolik stojí? Já zaplatím v knihovně 200,- Kč za rok a můžu si půjčit knih kolik chci.

Není tady

 

#33 4. 2. 2014 8:41

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Babinetí knihovna

Ivano, já jsem si koupila čtečku od firmy, která mi k ní dala na CD 3 000 knížek.
A taky mě zásobuje dcera a známí.
Sem-tam si něco koupím, když je to v akci.
Zrovna v neděli jsem si koupila knížku Robin Hood - dvojjazyčná knížka pro pokročilé, za 1,- slovy jednu Kč.
A třeba v Intersparu měli akci, kdy jsem při nákupu nad 500,- Kč dostala poukaz na 3 eknihy v hodnotě myslím 498,-.
Mám i Tolkienovo dílo, něco jsem dostala od někoho, kdo si koupil půlku, já koupila druhou půlku a tak jsme se doplnili. Ale Tolkiena mám i v tištěné podobě.

Taky jsem si říkala o tom pocitu z papírové knihy. Ano, mám je taky ráda. Ale na cestování je opravdu lepší čtečka. Hlavně mi knížky nedojdou, třeba na dovolené, když jich mám ve čtečce třeba 200.

Upravil(a) Eva. (4. 2. 2014 8:43)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#34 4. 2. 2014 8:52

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Babinetí knihovna

Hrozně ráda si tam knihy kupuju.
U nás v knihovně neprodávají, ale rozdávají... http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png
Knížky, který jsou vyřazený nebo který jim přinesou lidi a nehodí se do fondů - uloží do police k volnému odběru. Pro mě úžasná záležitost. Jednak tam čas od času neco přihodím, druhak si odnesu čtivo na dovolenou... To mám totiž vychytaný - knížky, který bych přečetla jednou, si hodím do kufru a pak je nechám v hotelu... tam totiž taky mají knihovničky s odloženou lektýrou. Tudíž dvě mouchy jednou ranou - přečtu, někomu udělám radost a ještě mám v zavazadle místo (a volnou váhu na dárky) na zpáteční cestu.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#35 4. 2. 2014 9:03

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Babinetí knihovna

Líbila se mi akce, kdy se v Praze v městské dopravě nechávaly knížky, co už člověk nechtěl, pro další čtenáře. Někde se knížky snad i registrovaly, aby dárce měl pro zajímavost přehled, jak jeho knížka putuje.
Nevím, jak se to přesně jmenovalo a jestli to ještě funguje.
Takhle občas nechám nějakou knížku nebo časopis ve vlaku.

Upravil(a) Eva. (4. 2. 2014 9:08)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#36 4. 2. 2014 9:07

mikuelini
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 1. 2007
Příspěvky: 611

Re: Babinetí knihovna

Mam zrovna rozectene 3 knihy .Petrolejove lampy-klasika ,kterou miluju a ctu uz asi po treti .Die Wanderhure- Iny Lorentz a Passionsfrucht od Karel G. vann Loon .Jsem taky clen nekolika knihoven ,v Cesku tam chodim jiz od svych 8 let .Tady chodim do velke centralni ,ktera je obrovska  a vyborna . Maji tam i denne cerstve Lidove noviny a je tam taky hraci koutek pro deti ,tak si tam syn hraje .
Nad cteckou uvazuji taky ,no ,uvidim

Není tady

 

#37 4. 2. 2014 9:14

kostka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 2. 2013
Příspěvky: 406

Re: Babinetí knihovna

Super téma. Taky se hlásím mezi vášnivé čtenáře. Umím si představit život bez televize, ale bez knihy ne. Chodím do dvou knihoven a o čtečce zatím "jen" přemýšlím.
Nemám vyhraněný žánr, nemusím slaďáky a detektivky, ale pokud se mi dostanou do ruky, vždy aspoň prolistuji.

Pohodové knihy ze života píše př. slovenská autorka Táňa Keleová-Vasilková.

Není tady

 

#38 4. 2. 2014 10:06

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Babinetí knihovna

Miku - u nás to vyšlo jako Kočovná nevěstka a taky jsem to četla. Moc se mi to líbilo, mám ráda historické romány a tohle se opravdu dobře čte. připadalo mi to lepší než proslavená Porodní bába.

Není tady

 

#39 4. 2. 2014 10:14

kostka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 2. 2013
Příspěvky: 406

Re: Babinetí knihovna

Kočovná nevěstka se mi taky moc líbila.

Není tady

 

#40 4. 2. 2014 10:33

Wikina
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 29. 12. 2013
Příspěvky: 822

Re: Babinetí knihovna

sahleb napsal(a):

Ta kniha pojednava o kterem obdobi? Ve ktere zemi?

jestli jsi myslela tu moji "pohledávku", tak zemi nevím, Evropa určitě. A století - tipuji 20. Já si to doopravdy vůbec nepamatuju.

Není tady

 

#41 4. 2. 2014 10:38

Wikina
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 29. 12. 2013
Příspěvky: 822

Re: Babinetí knihovna

helena napsal(a):

a to bylo drobotě, co se tam hemžilo!
Taky mám radost, když vidím v knihovně děti... a větší, a malý s maminkama a jednou obrázkovou knížkou... pokaždý si říkám, že čtenáři i knížky ještě nějakej čas vydrží... big_smile

vy máte takové kontejnery!!?? já chci taky !!!!
Si představ dámu v letech, slušně oblečenou a učesanou, jak v prosinci v půl šestý ráno vybírá z kontejneru na papír dětský a pohádkový knížky... lol
Byla jich velká taška... asi někdo dělal předvánoční úklid wink

Jinak se - pokud netoužíte po "velký literatuře" - hodně příjemně se čte tahle paní
http://baila.net/autor/194463746/magda-vanova

helo, já bych si slíkla svoji bundu za ..cet tisíc, otočila ji naruby, přehodila přes kontík,  vyhrnula rukávy a zohla se přes okraj. To jsem koneckonců už jednou dělala. Spadla mi tam peněženka, když jsem vyhazovala něco do kontejneru lol před domem. A že to bylo vtipné ? bylo, i auta zpomalovala... A to nebyl kontejner na papír!! ale na veškeré domácí :-X lol Takže takový sterilní papírový kont je malina

Není tady

 

#42 4. 2. 2014 10:47

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Babinetí knihovna

vyhrnula rukávy a zohla se přes okraj
Říkám, že byl prosinec brzo ráno... to na velký svlíkání nebylo - spíš na následný vyprání bundy http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png
Vtipný ovšem bylo, že přijeli hoši s multikárou, chvíli mě nevěřícně pozorovali... a když povídám "jsou tam pohádky a já mám několik vňoučat" - tak mi tu tašku normálně podrželi... http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.pnghttp://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.pnghttp://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#43 4. 2. 2014 10:51

Wikina
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 29. 12. 2013
Příspěvky: 822

Re: Babinetí knihovna

Chatrč od Younga asi četli všichni zde....to je opravdu vynikající. Taková ta dlouhopůsobící...

Není tady

 

#44 4. 2. 2014 12:48

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: Babinetí knihovna

Taky ráda čtu.  Dříve jsem četla pořád, teď musím mít náladu a soustředit se. V poslední době se totiž vůbec nemůžu začíst, pořád na něco myslím.   Z toho důvodu teď více čtu lehčí četbu, jen tak pro odpočinek. 

Hned jsem si pár titulů na Vaše doporučení  zamluvila v knihovně.

Myslela jsem si, že mi čtečka taky nebude nic říkat, ale když tak čtu Vaše názory, tak se na ni možná zaměřím.


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#45 4. 2. 2014 13:26

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Babinetí knihovna

Ivano, mám to jako Eva, také jsem při koupi dostala CD, na kterém je 3 tisíce knih. Rovněž jsem dostala poukaz na stažení 3 knih zdarma. Další hromadu knih mám v PC. Jinak spoustu knih se dá sehnat na netu i zdarma, a ve finále je pak e-kniha vždy levnější než klasická, jelikož vlastně neplatíš papír a tisk (zjednodušeně řečeno). Jsou také různé akce, které hodně sleduju, a kdy mě kniha příjde na 40 Kč třeba. Což je velmi výhodné. Jsou knihkupectví na netu zaměřená přímo na prodej e-knih.

A je to tak, jak už tady zaznělo, nikdy nezavrhnu klasickou knihu, ale na cestování a podobně je prostě praktičtější čtečka. Je rozdíl mít v kabelce tenounkou čtečku nevážící skoro nic a nebo 600 stránkovou bichli. Navíc do té čtečky si opravdu s klidem nabouchám 200-300 knih a mám knihovnu vždy sebou.

Není tady

 

#46 4. 2. 2014 13:31

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Babinetí knihovna

helena napsal(a):

Jinak se - pokud netoužíte po "velký literatuře" - hodně příjemně se čte tahle paní
http://baila.net/autor/194463746/magda-vanova

Ta vypadá moc dobře, určitě zkusím, díky za tip. Ono na tu "velkou literaturu" musí být člověk také správně naložen, je fakt, že já teď co mám docela těžké období sahám spíše právě po té oddechové, nemyslím tím typ harlekýnek, to mě opravdu bavilo tak v pubertě a krátce po ní, teď už ani moc ne. Jasně, nedělá mi problém a přečetla bych si to, ale jednu za druhou bych už teď fakt nečetla.

Není tady

 

#47 4. 2. 2014 13:31

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Babinetí knihovna

AndreaP. napsal(a):

Ivano, mám to jako Eva, také jsem při koupi dostala CD, na kterém je 3 tisíce knih. Rovněž jsem dostala poukaz na stažení 3 knih zdarma. Další hromadu knih mám v PC. Jinak spoustu knih se dá sehnat na netu i zdarma, a ve finále je pak e-kniha vždy levnější než klasická, jelikož vlastně neplatíš papír a tisk (zjednodušeně řečeno). Jsou také různé akce, které hodně sleduju, a kdy mě kniha příjde na 40 Kč třeba. Což je velmi výhodné. Jsou knihkupectví na netu zaměřená přímo na prodej e-knih.

A je to tak, jak už tady zaznělo, nikdy nezavrhnu klasickou knihu, ale na cestování a podobně je prostě praktičtější čtečka. Je rozdíl mít v kabelce tenounkou čtečku nevážící skoro nic a nebo 600 stránkovou bichli. Navíc do té čtečky si opravdu s klidem nabouchám 200-300 knih a mám knihovnu vždy sebou.

Děkuji za odpověď. Já jen moc nedůvěřuju různým těm přístrojům. Kdyby se to pokazilo, tak nevím, co bych dělala být třeba týden na dovolené bez četby.

Není tady

 

#48 4. 2. 2014 13:34

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Babinetí knihovna

Jinak, kdo ještě nezkoušel, tak doporučuji Ivanku Devátou. Nádherná čeština, a neskutečný nadhled, moudrost a smysl pro humor. Její poslední knížka Jak jsem se zbláznila je úžasná.

Není tady

 

#49 4. 2. 2014 13:47

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Babinetí knihovna

Nojo... Ivanka... to je spolehlivá léčivka.
Podobně fungovaly i první knížky paní Frýbový... Robin, Den jako stvořený pro vážnou známost a podobně, než do jinak čtivý beletrie začala cpát svý politický názory.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#50 4. 2. 2014 18:25

Wikina
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 29. 12. 2013
Příspěvky: 822

Re: Babinetí knihovna

helena napsal(a):

Nojo... Ivanka... to je spolehlivá léčivka.
Podobně fungovaly i první knížky paní Frýbový... Robin, Den jako stvořený pro vážnou známost a podobně, než do jinak čtivý beletrie začala cpát svý politický názory.

Frýbové knížky jsou unikát. Politika mi tam moc nevadila, pro mě to byla takováakorát míra, a nijak jsem ji moc neřešila. Každé jaro (bůhvíproč)čtu Z neznámých důvodů, a pak o tom Jožínovi (nevzpomenu si)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů