Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 1. 2. 2014 0:05

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Šicí kroužek ...

čarodějka napsal(a):

Teda to je super nápadů až mě mrzí že už mě šití nebaví

Neboj Hani, zase začne, já Tě "nakazím" na dálku, jo? big_smile

Není tady

 

#52 1. 2. 2014 0:10

čarodějka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Nejdek
Registrovaný: 21. 9. 2008
Příspěvky: 3390
Web

Re: Šicí kroužek ...

AndreaP. napsal(a):

čarodějka napsal(a):

Teda to je super nápadů až mě mrzí že už mě šití nebaví

Neboj Hani, zase začne, já Tě "nakazím" na dálku, jo? big_smile

hele neprovokuj kvůli tobě už jsem ušila sukni dumbom


Lepší je užívat života než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

Není tady

 

#53 1. 2. 2014 0:14

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Šicí kroužek ...

čarodějka napsal(a):

hele neprovokuj kvůli tobě už jsem ušila sukni dumbom

.... a jakou z ní Anička měla radost tongue Však mě za ty roky znᚠbig_smile

Není tady

 

#54 1. 2. 2014 6:32

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Šicí kroužek ...

Začala jsem šít jako malá holka na panenky, děsně mě to bavilo, jako puberačka jsem si už šila oblečení. Kalhoty, košile, sukně, cokoli. V pátek odpoledne a sobotu dopoledne u šicího stroje a v sobotu večer jsme s kámoškou vyrážely na diskošku v novým. Tehdy se nosily "mrkváče" a podobně ulítlý "haleny" a košile. Jako šestnáctiletá jsem šila kalhoty i své babičce, plátěný a z krimplenu. Byla spokojená. Pak jsem šila na staršího kluka, protože tehdy nic moc hezkýho nebylo, na mladšího pak taky. Taky jsem pletla. Ruční práce mě bavily vždycky a zase sek tomu vracím. A nejen šití a pletení.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#55 1. 2. 2014 7:54

sudina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 29. 5. 2006
Příspěvky: 17017
Web

Re: Šicí kroužek ...

AndreaP. napsal(a):

Dorko, netuším, co je kruhový výsek big_smile, ale je fakt, že se sukně točí pořádně, však to taky hned vyzkoušela. 
Ono je mi jasné, že ze mě nikdy nebude odborník na šití, podstatné je, že mě to ale nějak začalo bavit a že je to super na odreagování, což potřebuju, neb můj život není v poslední době zrovna procházka růžovou zahradou. Takže účel splněn, a když se přitom ještě něco povede, a dílo bude nositelné či hratelné, tak je to bonus navíc big_smile

a vídíš........já na mateřský vyšavená, "unavená životem" jsem si musela něco dokázat, dělat něco jinýho než kmitat kolem dětí atd........tak jsem začala šít pro známé, ty přidali své známé a............ no a nakonec jsem si v loni otevřela svůj krámeček, kde výrobky prodávám.......takže i tak to jde........
samozřejmě blbůstkama a dekoracemi se člověk neuživí, ale rozjela jsem i šití dětského oblečení atd......, k malý singrovce jsem pořídila i dva velký průmyslováky a makám , jooooooooo kde bych si před pár lety pomyslela že to dopadne takhle vissla
je pravda, že někdy stroje nemůžu ani vidět-ale i tak je pořád má práce mým koníčkem......

Není tady

 

#56 1. 2. 2014 7:56

sudina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 29. 5. 2006
Příspěvky: 17017
Web

Re: Šicí kroužek ...

sukýnka se ti moc povedla tummenupp, to musí mít dcerka radost, u nás většinou kovářova kobyla chodí bosa :-) ,ale když už klukům něco spíchnu tak to je radosti tongue

Není tady

 

#57 1. 2. 2014 8:24

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Šicí kroužek ...

AndreaP. napsal(a):

Tak abych furt jen nekecala, tak po sérii zvané "max.přišitý knoflík" byl skok do neznáma, první dílo návleky na opěrky do auta, ty jsem teda nestačila vyfotit, neb mi je manžel hned ukradl. Druhé dílo sukně, tato ...

http://andrea.pastircakova.sweb.cz/1.jpg

no holky, na vlastně prvotinu dobrý, ne? lol

Ale ta sukýnka je moc hezká smile a když jsi zvládla sukýnku,zvládneš časem i složitější věci.
Je vidět, že mᚠtalent tummenupp


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#58 1. 2. 2014 9:53

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Šicí kroužek ...

sudina napsal(a):

... u nás většinou kovářova kobyla chodí bosa :-) ...

Jo - jo, to zname... rodna decka mi staly vecer, nekdy i v noci, za zady a: Mami, sij, ja to zitra potrebuju... Nejstarsi dceri jsem sila dlouhe (dvojite) saty na svadbu kamaradky, zacinala tusim v poledne, ja sila a sila, uz bylo ctvrt na jednu... a pro moji dceru v "novych satech" museli vyslat auto... gloria
Dcery taky nemely rady moje stroje, sedm let nas siti zivilo, vsude bylo siti roztahane..., ale stejne mi sve "opravy" celou dobu a rady davaly...
Ted, co jsme se prestehovali, nejmladsi nedavno vola, ze teda jako prijede na navstevu, pac se ji rozparaly kalhoty a rozbil zip na bunde..., juuu, ja to mam tak rada! tummenupp stolt
Ted smejdim po netu a hledam ty male mile drobnustky, co by byly uzitecne a zabavily nase pracovite klienty... rodna


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#59 1. 2. 2014 10:30

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Šicí kroužek ...

Dopletla jsem slečně dlouhou šálu s čepičkou... takovej bublinkovej plastickej vzor... tak se těším, jak jí to bude slušet... parádnici mrňavý.
Šít ji zatím šije devadesátiletá prababička... a to teda jen zírám, jak jí to jde. Kdyby nás Pán Bůh při podobný síle taky zachovat ráčil...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#60 1. 2. 2014 10:44

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Šicí kroužek ...

http://www.rucniprace.cz/p_vzory_pl1.php
PS: Po rozklikani se mi zatocila hlava z toho, co vsecko jeste chci zkouset... tongue

Upravil(a) Dorka (1. 2. 2014 11:03)


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#61 1. 2. 2014 12:57

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Šicí kroužek ...

sudina napsal(a):

a vídíš........já na mateřský vyšavená, "unavená životem" jsem si musela něco dokázat, dělat něco jinýho než kmitat kolem dětí atd........tak jsem začala šít pro známé, ty přidali své známé a............ no a nakonec jsem si v loni otevřela svůj krámeček, kde výrobky prodávám.......takže i tak to jde........
samozřejmě blbůstkama a dekoracemi se člověk neuživí, ale rozjela jsem i šití dětského oblečení atd......, k malý singrovce jsem pořídila i dva velký průmyslováky a makám , jooooooooo kde bych si před pár lety pomyslela že to dopadne takhle vissla
je pravda, že někdy stroje nemůžu ani vidět-ale i tak je pořád má práce mým koníčkem......

A to já právě obdivuju, ta píle a odhodlání, kdy to vše pak nenápadně a postupnými cestičkami nakonec vede až k takovému konci ve formě obchůdku. Mě se vždycky líbily ty Tvé sukýnky, co jsem párkrát zahlédla tummenupp a teď jsem si Tě našla na Fleru a super super, je vidět, že Tě to moc baví. Tak hlavně a se daří a šiješ hlavně to, co Tě těší hjarta

Není tady

 

#62 1. 2. 2014 13:00

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Šicí kroužek ...

Holky díky za pochvalu sukýnky gloria Akorát jsem si fakt sama na sebe ušila bič, jelikož když jsem teď dceři ušila dvě sukýnky, tak je jasné, že se za chvíli kluk začne dožadovat taky "něčeho". No a představa šití kalhot pro už mírně předpubertálně-pubertálního kluka, kterému se už jen tak něco nelíbí, tak se mi rosí čelo lol Musím něco vymyslet, co bude chlapecké, extra lehké a hlavně zvladnu to já, to je základní požadavek vissla

Není tady

 

#63 1. 2. 2014 13:03

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Šicí kroužek ...

Heleno, tak pletení se mi zatím vyhýbá a věřím, že se mi i vyhne nadále. Háčkovat jsem se naučila sama loni, teď je na řadě šití, no pletení zatím nechám uloženo v pomyslném šuplíku. Celkově ale zjišuji, že ruční práce celkově mě fakt baví, je to uklidňující činnost.

Není tady

 

#64 1. 2. 2014 13:04

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Šicí kroužek ...

Dorka napsal(a):

http://www.rucniprace.cz/p_vzory_pl1.php
PS: Po rozklikani se mi zatocila hlava z toho, co vsecko jeste chci zkouset... tongue

Páááááni va Tak nejprve jsem si řekla, tak to je pletení, to se mě netýká...a pak sem sjela kousek níže a uáááá, tam toho je godlike

Není tady

 

#65 1. 2. 2014 13:23

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Šicí kroužek ...

Ted smejdim po netu a hledam ty male mile drobnustky, co by byly uzitecne a zabavily nase pracovite klienty... rodna

visslavissla asi mě nebudeš mít ráda, ale zkus mrknout tady

http://www.livemaster.ru/masterclasses/shite


jsou to teda ruské stránky, ale v případě potřeby není problém přeložit (prohlížeč Google chrome překládá třeba automaticky) ... no a zaručuju, že na hodiny je zábava zaručena big_smile

Není tady

 

#66 1. 2. 2014 13:24

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Šicí kroužek ...

Ja bych chtela poprosit holky, co sem nakukuji, jestli najdete neco hezkeho, dejte sem odkazy, nemusi byt obrazky, aby nezahlcovaly, staci jenom linky, vsak kdo chce, si rozklikne... ok?
Dik predem... hjarta


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#67 1. 2. 2014 13:25

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Šicí kroužek ...

Dorka napsal(a):

Ja bych chtela poprosit holky, co sem nakukuji, jestli najdete neco hezkeho, dejte sem odkazy, nemusi byt obrazky, aby nezahlcovaly, staci jenom linky, vsak kdo chce, si rozklikne... ok?
Dik predem... hjarta

K přání se připojuji a všem předem moc děkuji hjarta

Není tady

 

#68 1. 2. 2014 13:25

sudina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 29. 5. 2006
Příspěvky: 17017
Web

Re: Šicí kroužek ...

na fleru toho ted moc nemám-už dlouho jsem nevkládala.......mám to spíše ve skupince na fb.....

Není tady

 

#69 1. 2. 2014 13:32

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Šicí kroužek ...

AndreaP. napsal(a):

... visslavissla asi mě nebudeš mít ráda, ale zkus mrknout tady...

Ale budu, a hned dvakrat... hjarta hjarta hjarta
Koukam, ze s tim odkazem jsi me predstihla driv, nez jsem svoji prosbu stihla odeslat...
Rustina jde do mody, a mne, kupodivu, nedela problem. Mam nekolik znamych, mluvicich rusky, (procvicuju se celou dobu, chi-chi...), takze dik za dalsi zdroj vzdelavani se...
No a ty "drobnustky" pussa , Andrej, ja musim jit uz varit a uklizet a zblaznit se z nedostatku casu... Jen jsem uvidela par rozvinujicich se obrazku, a uz jsem "slintala"..., uaaa, budu pochvalena: od vedouci, od klientu, a od manzi taky, pac po vecerech zalezu do sve dilnicky a necham ho v klidu odpocivat ( sova sova sova ) u televize... reta


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#70 1. 2. 2014 14:05

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Šicí kroužek ...

Vždycky,když vlezu někam do sekáče, kde mají všechno levný (protože v Brně jsou některý sekáče děsně drahý a tady v Blansku taky nejsou nejlevnější) tak koupím kdeco, tam záclonku,tam madeirový šatičky na tříletou holčičku, vlněnou károvanou šedočervenou sukni na stokilovou dámu, cokoliv, co se mi líbí. Ze sukně bude maxipolštář, ze záclonek menší polštářky, záclonku podšiju něčím tmavším, možná džínovinou. Prostě každej hadřík se na něco hodí. Teď šiju utěrky ze starýho károvanýho lněnýho ubrusu. Už byl na stůl nepotřebnej, na utěrky se hodí perfektně.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#71 1. 2. 2014 14:41

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Šicí kroužek ...

jste mě navnadili.. asi vytáhnu "mašinu"

Není tady

 

#72 1. 2. 2014 15:15

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Šicí kroužek ...

Dorko, to je ten přenos myšlenek, než si to tu napsala, tak minutu před tím jsem tady dala odkaz. Já těch odkazů mám tak porůznu určitě uložených více, musím to prokopat, a když tak to sem postupně hodím, možná by bylo fajn to pak dát i nějak dohromady, a je vše pokupě. K těm ruským stránkám - taky jsem generace, která měla ještě povinnou ruštinu, přesto zjišuju, že jsem už hodně zapoměla kapitulation A jinak celkově když se tak člověk pídí po nějakých těch návodech a inspiracích, tak zjistí, že v té cizině je toho fakt tak nějak více, a rusky jsou v tomto obzvláště dobré. Ten odkaz je fajn, že je tam toho fakt mraky, a není to jen šití, ale i jiné styly, prostě každý si tam najde to své. A takové odkazy mám nejraději. Tak snad někoho potěší a inspirují. Jsem ráda, že se Ti odkaz líbí a jsou tam složitější věci, ale opravdu i drobnůstky, tak věřím, že se tam nějaká inspirace pro Tvé lidičky najde.

Modroočko, ono to s tím sekáčem fakt bude dobrej nápad, to asi začnu praktikovat, protože co si budu nalhávat, když jsem dělala tu první sukni, tak to byla nová látka a já nervy, že jak to pokazím, tak mě to bude štvát. Kdežto když něco pokazím z takových věcí, tak mě to až tak bolet nebude.  Takže v pondělí přepadnu místní sekáč, máme tu tuším dva.

Sudi, aha vidíš to mě nenapadlo s tou skupinkou na FB, já mrkala jen na Fler.

Aprill, no jasně, vytahuj mašinu a přidej se. Zima je ještě dlouhá, ideální čas na ruční práce.

Není tady

 

#73 1. 2. 2014 15:27

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Šicí kroužek ...

Andrejko, v Ově je spousta levných sekáčů wink . Např. na Masarykáči je jeden, kde za velmi nízký peníz dobře nakoupíš.

Není tady

 

#74 1. 2. 2014 15:38

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Šicí kroužek ...

Tak pár odkazů - je fajn, že člověk se pak přes ty odkazy prokliká na další a další odkazy a blogy hjarta

http://www.makeit-loveit.com/tutorials

http://www.vicki-arnold.com/2013/06/fre … tle-girls/

http://jamala-jamala.blogspot.cz/p/navody.html  - toto je česky psaný blog, jsou tam mimo jiné i různé rady pro začátečníky + zajímavé drobnosti a tak

http://halabalastyle.blogspot.cz/  - rovněž česky psaný a velmi příjemný a pohodový blog

Není tady

 

#75 1. 2. 2014 15:39

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Šicí kroužek ...

aprill napsal(a):

Andrejko, v Ově je spousta levných sekáčů wink . Např. na Masarykáči je jeden, kde za velmi nízký peníz dobře nakoupíš.

Jůůůů kde? Honem mi to prozraď, prosím prosím big_smile Je fakt, že si nedělám iluzi, že tady v těch našich vesnických bych nakoupila nějak extra levně, ale tak za zkoušku nic nedám.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů