Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#851 18. 4. 2014 20:34

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Eva. napsal(a):

Grainne napsal(a):

nemam nikoho takoveho ... musim si poradit sama smile

Tvůj přítel by s tebou nešel?

Chces to tu obratit v zert ?  Jasne , ze ne .... takovy pritel to neni a ani se mu s takovyma vecma nesveruju .


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#852 18. 4. 2014 20:35

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

dusička napsal(a):

Nechápu a rozum mi to nebere, že některé ženské jako je Graine nechodí na preventivky. Chodím na gyn. jednou za půl roku. Mám za sebou v šestadvaceti konizaci.

My se nechapeme ve vsem , takze na tom neni nic divneho


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#853 18. 4. 2014 20:41

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Grainne napsal(a):

Eva. napsal(a):

Grainne napsal(a):

nemam nikoho takoveho ... musim si poradit sama smile

Tvůj přítel by s tebou nešel?

Chces to tu obratit v zert ?  Jasne , ze ne .... takovy pritel to neni a ani se mu s takovyma vecma nesveruju .

Nechci to obrátit v žert. Myslela jsem si podle tvého psaní, že je to tvůj přítel. Asi to mám jinak. Po 7 měsících bych se svým přítelem o mém zdraví určitě mluvila.
Nevím, co znamená TAKOVÝ přítel to není.
Prostě jsem se jenom zeptala, jestli on by s tebou nešel, když jsi psala, že si musíš poradit sama. Jestli mᚠopravdu zdravotní problém, není to žert a měla bys to řešit.

Upravil(a) Eva. (18. 4. 2014 20:55)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#854 18. 4. 2014 21:10

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Eva. napsal(a):

Grainne napsal(a):

Eva. napsal(a):


Tvůj přítel by s tebou nešel?

Chces to tu obratit v zert ?  Jasne , ze ne .... takovy pritel to neni a ani se mu s takovyma vecma nesveruju .

Nechci to obrátit v žert. Myslela jsem si podle tvého psaní, že je to tvůj přítel. Asi to mám jinak. Po 7 měsících bych se svým přítelem o mém zdraví určitě mluvila.
Nevím, co znamená TAKOVÝ přítel to není.
Prostě jsem se jenom zeptala, jestli on by s tebou nešel, když jsi psala, že si musíš poradit sama. Jestli mᚠopravdu zdravotní problém, není to žert a měla bys to řešit.

Pisu , ze kdyz tam situace dospeje , tak budu muset ... uvidim , jak se to vyvine ... pritel s tim nema nic spolecneho ... to je prilis komplikovana zalezitost


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#855 18. 4. 2014 22:47

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

modrovous napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

já si jdu taky zaskuhrat. jsem pořád taková voáplá a už mě to fakt nebaví. dneska jsem šla nakoupit, bylo to jen kousek a nenesla jsem nic těžkého, ale úplně mě to odrovnalo. a takhle je to se vším. dlouho mi všechno trvá a jsem z toho prostě úplně utahaná. totok přece nejsem já roll
já už chci být zase normální a fungovat grater

Nehoň se, jsi po operaci, tělo potřebuje čas, aby se sebralo. A zjevně si říká o odpočinek. Tak mu ho dopřej. Zas to bude dobrý, neboj.

jenže už je to dva týdny po operaci. to už bych právě čekala, že se to tělo už sebere.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#856 18. 4. 2014 22:50

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Grainne napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

Grainne napsal(a):


tyka se to traviciho traktu ... hadicky mne moc neberou , uz jsem absolvovala a stacilo

přežilas to, přežiješ to znovu. tak si sebou vem někoho, kdo tě chytne za tlapku a půjde s tebou, když mᚠz toho takový obavy. ale nečekej, až ti bude fakt zle.

nemam nikoho takoveho ... musim si poradit sama smile

ale jdi grainne. co ten tvůj přítel, co nějáká kamarádka, co syn .. vždy je na konec úplně jedno, kdo tě za tu apku vezme, když z toho mᚠobavy. hlavně, když to překonᚠa dojdeš si tam.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#857 18. 4. 2014 23:21

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Ivana napsal(a):

Grainne napsal(a):

Ivana napsal(a):


Měla jsem tetu s tímto přístupem. Taky nechodila na kontroly,co kdyby jí něco našli. a našli- v 53 letech zjistila, že má rakovinu děložního čípku ve 4. stadiu. Umřela do roka.

A co z toho plyne ? Kdyby na to prisli drive muze se take x let trapit

Z toho plyne to, že kdyby chodila na kontroly, přišli jí na to v době, kdy to bylo ještě dobře léčitelné, možná ještě v době, kdy to ještě rakovina ani nebyla a mohla žít dodnes.

BY neplatí... moja teta, prvá žena strýkovho muža, chodila na prehliadky ku kamoške, pravidelne, tá jej na nič neprišla - až vo fáze, keď už to bolo neoperovatežné, tak ju len nadopovali morfiom a nechali zomrie. stolt Nežerte tak tých doktorov, na väčšinu vecí aj tak neprídu, ak im to samo neskočí pod nos, najlepšie rovno s diagnózou a pripraveným liekom.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#858 18. 4. 2014 23:26

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Selima napsal(a):

Ivana napsal(a):

Grainne napsal(a):


A co z toho plyne ? Kdyby na to prisli drive muze se take x let trapit

Z toho plyne to, že kdyby chodila na kontroly, přišli jí na to v době, kdy to bylo ještě dobře léčitelné, možná ještě v době, kdy to ještě rakovina ani nebyla a mohla žít dodnes.

BY neplatí... moja teta, prvá žena strýkovho muža, chodila na prehliadky ku kamoške, pravidelne, tá jej na nič neprišla - až vo fáze, keď už to bolo neoperovatežné, tak ju len nadopovali morfiom a nechali zomrie. stolt Nežerte tak tých doktorov, na väčšinu vecí aj tak neprídu, ak im to samo neskočí pod nos, najlepšie rovno s diagnózou a pripraveným liekom.

tak tomu říkám důvěra v lékaře. to se jen tak nevidí.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#859 18. 4. 2014 23:33

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

aprill napsal(a):

Grainne napsal(a):

PPavlaa napsal(a):


jasně, ty jsi lempl, co odmítá chodit na preventivky, ale potom, když se něco objeví, tak budeš čekat, že se z tebe všichni poserou. za své zdraví jsi odpovědná ty. kdo se nestará, na toho se pak patří vysrat, s prominutím.
a na pár facek opravdu jsi. ber to jak chceš.

tak treba se na mne vyserou ... to tebe nemusi tizit

nevyserou, ale kdyby něco bude to dražší :-(

big_smile Fakt? u nás napr. obmedzili mamografie, alebo sa za ne platí, lebo sú drahé a zdravotníctvo na to nemá... Takže je podža mňa lacnejšie ušetri na drahých vyšetreniach, na drahej chemoterapii a liekoch na potlačenie nevožnosti (na všetkom ostatnom šetria tak či tak) a umrie rýchlo a lacno. stolt


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#860 18. 4. 2014 23:34

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

PPavlaa napsal(a):

Selima napsal(a):

Ivana napsal(a):


Z toho plyne to, že kdyby chodila na kontroly, přišli jí na to v době, kdy to bylo ještě dobře léčitelné, možná ještě v době, kdy to ještě rakovina ani nebyla a mohla žít dodnes.

BY neplatí... moja teta, prvá žena strýkovho muža, chodila na prehliadky ku kamoške, pravidelne, tá jej na nič neprišla - až vo fáze, keď už to bolo neoperovatežné, tak ju len nadopovali morfiom a nechali zomrie. stolt Nežerte tak tých doktorov, na väčšinu vecí aj tak neprídu, ak im to samo neskočí pod nos, najlepšie rovno s diagnózou a pripraveným liekom.

tak tomu říkám důvěra v lékaře. to se jen tak nevidí.

Ale vidí... Kamoške zabili otca, tá je ešte tvrdšia ako ja... (teda, jedni, v univerzitnej nemocnici, predtým ho na Antolskej vypiplali, ale zbytočne...).


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#861 18. 4. 2014 23:37

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

modrovous napsal(a):

No tak ji nechte, je to její boj. Třeba na životě nelpí, že jo. smile

Život je závislý od preventíviek? Alebo od rozhodnutia lekárov? Kto nechodí na preventívky, nežije? To sú mi novinky... Mohli by ste, pls, rozvies...?


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#862 18. 4. 2014 23:38

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

já mám pocit, že ty na doktory nadáváš, co sem chodíš :-))
jednou v rodině ne/máte HIV, pak zas něco jinýho, kam vy to k těm doktorům chodíte :-)


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#863 18. 4. 2014 23:39

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Lékaři jsou lidé stejně jako my. Naše chyby jdou většinou napravit. Jejich bohužel už někdy ne. To je prostě život. Obdivuji je, že unesou to těžké břemeno, že jim někdy pacient může bohužel i umřít. Nechtěla bych tohle dělat, neměla bych na to.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#864 18. 4. 2014 23:39

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Selima napsal(a):

modrovous napsal(a):

No tak ji nechte, je to její boj. Třeba na životě nelpí, že jo. smile

Život je závislý od preventíviek? Alebo od rozhodnutia lekárov? Kto nechodí na preventívky, nežije? To sú mi novinky... Mohli by ste, pls, rozvies...?

Nepřekrucuj.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#865 18. 4. 2014 23:40

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Jo, kdyby to bylo tak jednoduché a mohli jsme si říct, že pokud budeme chodit na preventivní prohlídky a léčit se, vše dobře dopadne. Ale tak to není. Ovšem hodit to za hlavu....
Co můžu udělat v rámci prevence, udělám. To je v mých silách. Ale samozřejmě není nikde zaručeno, že neonemocním. Nic víc pro to  udělat nemůžu.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#866 18. 4. 2014 23:48

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

PPavlaa napsal(a):

já mám pocit, že ty na doktory nadáváš, co sem chodíš :-))
jednou v rodině ne/máte HIV, pak zas něco jinýho, kam vy to k těm doktorům chodíte :-)

K bežným, to je tá tragédia... Ja mám teda zlatého obvoďáka, ale to je za celý život asi jediný fakt dobrý a milý a dôveryhodný + brachov kamoš, ale to je po známosti, to ani nemôžem ráta, ktovie, aký je k neprotekčným pacientom... Čes výnimkám, vcelku vzaté. Mne dochtori od mladosti rozprávali blbosti, nenašli mi ani ho :-) (na čo som si neprišla sama a nejako nenápadne im to nevnukla) a ani žudia okolo mňa väčšinou nemajú bohvieaké skúsenosti...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#867 18. 4. 2014 23:49

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Ja som tak pol na po. Občas na preventívku idem, ale rozhodne to nepreháňam. A verím tomu, čo vidím na vlastné oči - a nie tomu, čo mi nakecajú lekári. Pokiaž sa tom, čo vidím, zhoduje s tým, čo mi nakecajú tým lepšie.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#868 19. 4. 2014 0:22

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

PPavlaa napsal(a):

Grainne napsal(a):

PPavlaa napsal(a):


přežilas to, přežiješ to znovu. tak si sebou vem někoho, kdo tě chytne za tlapku a půjde s tebou, když mᚠz toho takový obavy. ale nečekej, až ti bude fakt zle.

nemam nikoho takoveho ... musim si poradit sama smile

ale jdi grainne. co ten tvůj přítel, co nějáká kamarádka, co syn .. vždy je na konec úplně jedno, kdo tě za tu apku vezme, když z toho mᚠobavy. hlavně, když to překonᚠa dojdeš si tam.

To zvládnu sama , když budu muset, ale tak kritické to zatím není


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#869 19. 4. 2014 6:33

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Já jsem měla v prsu adenom, po operaci mi řekli, že mám chodit na mamograf pravidelně, a když jsem chtěla po gynekoložce žádanku, tak mi řekla, že s "adenomkama se na mamo nemusí, že to nic není", a že když mi tam nic nenajdou, musela by to zaplatit ona. Ona mi taky způsobila na půl roku parádní gynekologický potíže a ještě mi tvrdila, že mám infekci od partnera. Vyměnila jsem ji  a ta nová gynekoložkami řekla, že to není pravda.  Ani jedno. Že jako riziková pacientka mám na mamograf nárok i v mladším věku a že komplikace nemám infekcí od partnera,ale špatně zvolenou antikoncepcí.
A v nemocnici po operaci toho nádoru mi řekl doktor, že to sice není zhoubný, ale že i tyto druhy nádory můžou začít zhoubně bujet a je lepší je odstranit. Měla jsem ho asi 2 a půl centimetru v průměru.
Já mám s některýma doktorama taky špatný zkušenosti, ne každej je Sova, je i spousta Cvachů. Bohužel.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#870 19. 4. 2014 6:59

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

A verím tomu, čo vidím na vlastné oči - a nie tomu, čo mi nakecajú lekári.
Až na pár výjimek mám celej život kliku na doktory, kteří komunikujou, informujou a dovedou slyšet, co se jim říká... a dokonce to brát v úvahu. Ale je pravda (a to se nechlubím, jen konstatuju), že jsem schopná jim to říkat srozumitelně http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png

Já mám s některýma doktorama taky špatný zkušenosti
Už jsem psala, že blba najdeš všude... akorát v tý medicíně jsou jejich prů...švihy jednak viditelnější, jednak mívají horší následky - blbě upečenej chleba se zlikviduje snáz než blbě léčenej pacient.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#871 19. 4. 2014 7:29

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Tak já jsem měla kliku, že jsem nakonec kápla na skvělou doktorku a díky ní je všechno OK.
Gynekoložka, zubařka, obvoďačka, všechno ženský, ale se všema jsem spokojená.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#872 19. 4. 2014 9:50

Wikina
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 29. 12. 2013
Příspěvky: 822

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Já mám zase nemocnýho psa. Kdo to nezažil - neuvěří.
Pes kašle, má chycený i plíce. Ten záchvat je vždycky tak strašný, že šílím. Pes, jakoby bojoval o život, a taky bojuje o dech.

Jinak ty preventivky - jsou rozumné. Pokud se něco zbytečně rozjede, pak to způsobí bolest, poškození zdraví s různými následky, finanční zátěž - defacto  pro všechny. nemá to smysl. Je to jako preventivní nebo ošetřovací práce na baráku. Taky si vyčistíme okapy, natřeme plot, ne? Je to pořád lepš, než když něco shnije, zateče. U toho baráku to kupodivu chápe každý. U zdraví jsme asi ještě pořád zvyklí neplatit, takže na to kašleme. Já už teda tak 10 let ne. Nějak jsem dostala rozum. A je to tak i u zvířat. Co jsem u nich zanedbala (resp. proaktivně nevyřešila ) v mládí, to mnohem drហřešíme nynyí. Nic mi neprojde.

Není tady

 

#873 19. 4. 2014 10:01

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Jdu taky skuhrat - se psem:-( právě spadl ze zídky a šíleně řval. Má pochroumanou přední packu, zlomenou ne, promačkávala jsem ji celou a to nekňučel Tak doufám, že to bude "jen" naražený :-(

Není tady

 

#874 19. 4. 2014 10:07

modrovous
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2013
Příspěvky: 3285

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Selima napsal(a):

Ja som tak pol na po. Občas na preventívku idem, ale rozhodne to nepreháňam. A verím tomu, čo vidím na vlastné oči - a nie tomu, čo mi nakecajú lekári. Pokiaž sa tom, čo vidím, zhoduje s tým, čo mi nakecajú tým lepšie.

To je výborný postup zejména při vyšetření na gynekologii. lol Sorry.


Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

 

#875 19. 4. 2014 10:27

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Chce se mi čůrat jako muzikantovi a nemůžu si ani sundat gatě, páč jsem si právě udělala nehty a mám je ještě vlhký lol se asi počůrám .................


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů