Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#7426 25. 1. 2019 18:51

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Asi ve 3.-4. tř. jsme při pracovkách (prácku) háčkovali tunýlek (třeba na čelenku, pásek...). Doma jsme z dřevěný roztahovací krabice s věcmi na šití vylovili dřevěnou špulku bez nití (dneska velká vzácnost), tátové nám do ní zarazili 4 hřebíčky (do čtverce) s upilovanýma hlavičkama. Každý hřebík jsme jednou obtočili vlnou a háčkem na háčkování postupně podebírali. Taky se mi to po letech špatně vysvětluje, když zrovna nedržím v jedný ruce dřevěnou špulku a v druhý háček.
Ale ty, Andreo, člověk šikovný a tvořivý, bys na to hned přišla. Otvorem ve spodní části vylézá had. Mě to tak bavilo, že jsem vyrobila hada z druhýho patra až do přízemí. wink

Upravil(a) vrabčák (25. 1. 2019 20:43)


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#7427 26. 1. 2019 13:20

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

lol


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#7428 26. 1. 2019 13:45

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Seli, to mě těší, že ses na skuhracím zasmála. big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#7429 28. 1. 2019 12:42

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

predstavila som  (trochu škodoradostne, priznávam) toho hada vsiaceho z okna do prízemia.... Mňa zabíjalo skoro všetko, čo  snami robili na dielňach a ručných prácach - snáď jedny náušničky/prívesky z orechov a jedna výšivka sa mi páčili, z osttaného som sa snažila ulia. kapitulation


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#7430 28. 1. 2019 16:56

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Selimo, díky tobě jsem si vybavila hned několik výrobků. smile
V 1. tř. jsme vystřihovali sáně z papíru s proplétáním na sezení. Omylem jsem je přestřihla, za což jsem se octla sama v kabinetě ve společnosti vycpaných sov, havranů a jiný havěti. wink
Taky mi utkvěly rukavice z tmavomodrý puntíkovaný teplákoviny. Bavilo mě vyšívání-např. maminkám k MDŽ. smile Jen mi dodneška není jasný rozdíl mezi kanavou a panamou. Často jsme háčkovali, a to i kluci. wink Háčkem jsme dobrovolně šermovaly (holky) i o přestávkách.
Kapitola sama o sobě bylo štepování ponožek... Jeden spolužák vystřihl do paty tátovy zánovní vojenský ponožky tak obrovskou díru, že už se zaštepovat nedala.
Na 2. stupni jsme s nadšenou paní učitelkou několik týdnů nadšeně zhotovovali broučky svatojánky-ze dřeva a z látek. Táta mi vyrobil parádní lucerničku, a tak brouček s tykadly v pepito haleně, přepásaný koženým páskem, dlouho u nás v pokojíku, zavěšen pod stropem, sloužil jako lampička. stolt


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#7431 28. 1. 2019 17:54

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

vrabčáku, kanava má větší dirky, než panama. Panama je hustší smile
Díky za hezké vzpomínky, které se mi při čtení tvého příspěvku vybavily smile


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#7432 28. 1. 2019 21:02

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Díky, Evo, za vysvětlení. Myslela jsem si to, ale jistá jsem si nebyla. Používali jsme tedy hlavně kanavu. smile
Jo a modurit! Zvířátka z moduritu. To bylo radosti. big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#7433 29. 1. 2019 9:49

gemi
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 1. 2006
Příspěvky: 1404

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

to jsou krásné vzpomínky ... ty školní pracovky  a výtvarku  jsem měla asi nejradši ze všech předmětů , asi protože  to nebylo tak "přísně školní", a tvoření mě  bavilo, ...

z moduritu   jsme dělali  podlouhlé  korálky, ty se napíchly na pletací  jehlici a  opalovaly  nad svíčkou- podle vzdálenosti od plamene  byly pak různě  zbarvené , od načervenalé po hnědou.......

a z  rozpuštěného   vosku,  obarveného   barevnými křídami ,  se dělaly  štětcem  obrázky  na  dřevo - nanášely   se postupně vrstvy vosku , jakoby se malovalo,  ale  těch vrstev  bylo více na sobě ....

Vrabčí  ,    díky  za připomenutí   pussa  těch  zavátých   časů   .......  ".. co nevrátí  se nikdy víc ... vissla  "

Není tady

 

#7434 29. 1. 2019 12:23

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Ja enmám až také pekné spomienky-  jednak som nebola (a nie som) vežmi zručná, druhak sa mi väčšina tých vecí tak či onak nepáčila... Kanavu a panamu som používala pod kuratelou starej mamy, ktorá ma naučila nielen vyšíva, ale aj zaštopka ponožky, trochu háčkova a clekom obstojne štrikova. V škole sme na prvom stupni nerobili vežmi nič (aspoň si nič nepamätám), len kreslili a mažovali, a na druhom to obl hlane modurit (vyrobila som jednu uchádzajúcu brošňu), plastelína a chemlon roll. Čo by ma bolo bavilo, t.j. keramika - ktorú som sa potom učila aspoň trochu ako dospelá - to sme nerobili ani náhodou. V škole sme ešte vyrábali pokus o makramé... to nebolo úplne zlé, ale nemala som veža trpezlivosti... a učil isme sa obnitkový steh, ktorý som nenávidela ako mor, lebo mi nešiel... A s ním sme vyrábali rukavicu-chňapku, olemované vreckovky s monogramom ( kapitulation dumbom ), vrece na cvičky a podobné blbosti hmm .


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#7435 29. 1. 2019 19:04

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Dílny jsem teda kvůli mé ne-zručnosti ráda neměla. Pamatuji se na vyřezávání z překližky. A taky na hodiny vaření - to byla docela sranda.
Nejvíc mě bavil tělocvik a hudebka.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#7436 30. 1. 2019 12:50

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Varenie bolo fajn, dielne - väčšinou nie... roll Mňa bavila angličtina a vlastne aj lsovenčina a ruština... Výtvarka občas, hudobná - len teória, bohužiaž. Mala som oficiálne zakázané spieva big_smile a jediný mne zverený nástroj bol triangel.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#7437 30. 1. 2019 22:04

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Už jsem tady, možná, někde kdysi líčila, jak jsme chodili v 9. tř. na dílny do vedlejší školy. Vyfasovali jsme mladýho učitele a vyráběli s ním jo-jo ze dřeva. Vždycky do příští hodiny pracně vypilovaný kolečka záhadně zmizely. sad Když po nás požadoval pilovat kolečka asi počtvrtý, už jsme pořádně soptili. Já se spolužačkou jsme na něj nastražily smeták a když po přestávce vcházel do dílny, bacil ho smeták do hlavy. Hrozila nám dvojka z chování wink, ale nakonec jsme ji nedostaly. big_smile
Radši než pracovky jsem měla výtvarku.
Při vaření jsme se toho moc nenaučili; jen jsme patlali pomazánky aj.
Tělocvik jsem měla taky moc ráda, hlavně atletiku. Ale neuměla jsem házet krikeákem… , jedině vrhat koulí. smile
Do vedlejší školy jsme chodili přechodně už na 1. st. na obědy. Jednou jsme šli okolo pytle se skelnou vatou a dva jsme si tam hrábli. Odpoledka, to byl pak pro nás opravdu zážitek... tongue


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#7438 31. 1. 2019 11:10

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Tej poslednej vete (resp. asi dvom) celkom nerozumiem, priznám sa.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#7439 31. 1. 2019 19:04

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Selima napsal(a):

Tej poslednej vete (resp. asi dvom) celkom nerozumiem, priznám sa.

Asi sis ještě nikdy nesáhla na skelnou vatu smile Buď ráda smile


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#7440 31. 1. 2019 19:27

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Ano, potvrzuji, že sáhnout si na skelnou vatu je opravdu zážitek.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#7441 31. 1. 2019 22:14

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Seli, skelná vata je na první pohled moc hezká; krásně se třpytí. Ale je příšerně zrádná. Jen se jí malinko dotkneš (a my, nenechavci zvědaví, jsme si opravdu hrábli) a zaručeně ji mᚠúplně všude, i tam, kde nechceš... wink tongue


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#7442 1. 2. 2019 7:12

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

potvrzuji.....když jsme stavěli před............40 lety a vše svépomocí......tak jsem celý víkend strkala skelnou vatu do stropu jako izolaci, měla jsem jí plnou pusu a celou noc se mi navalovalo...........i teď, jen při vzpomínce..........to byly časy

Není tady

 

#7443 4. 2. 2019 12:59

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Eva. napsal(a):

Selima napsal(a):

Tej poslednej vete (resp. asi dvom) celkom nerozumiem, priznám sa.

Asi sis ještě nikdy nesáhla na skelnou vatu smile Buď ráda smile

Nerozumela som "odpoledka", resp. súvis so zvyškom informácie.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#7444 4. 2. 2019 17:19

Lena39
♥♥-----
Registrovaný: 19. 7. 2018
Příspěvky: 45

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Selima napsal(a):

Eva. napsal(a):

Selima napsal(a):

Tej poslednej vete (resp. asi dvom) celkom nerozumiem, priznám sa.

Asi sis ještě nikdy nesáhla na skelnou vatu smile Buď ráda smile

Nerozumela som "odpoledka", resp. súvis so zvyškom informácie.

Odpoledka bude odpolední vyučování ve škole. Alespoň u nás se tomu tak říkalo a do kontextu věty to pasuje.

Není tady

 

#7445 4. 2. 2019 19:28

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

stolt


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#7446 5. 2. 2019 11:32

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Ahá,  tak to my sme na zákaldke tuším nemali (s výnimkou nejakých uhožných prázdnin a následného prichýlenia susednej školy, možno), takže som si to nespojila...

Upravil(a) Selima (6. 2. 2019 11:46)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#7447 5. 2. 2019 11:52

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Selima napsal(a):

Eva. napsal(a):

Selima napsal(a):

Tej poslednej vete (resp. asi dvom) celkom nerozumiem, priznám sa.

Asi sis ještě nikdy nesáhla na skelnou vatu smile Buď ráda smile

Nerozumela som "odpoledka", resp. súvis so zvyškom informácie.

Aha. Přečetla jsem si poslední dvě věty a nenapadlo mě, že bys nevěděla, co je odpoledka. Tak pardon smile


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#7448 27. 2. 2019 19:30

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Skuhrám, sad že je tu pusto a prázdno............................ hmm  sad  grater  dumbom


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#7449 27. 2. 2019 21:59

gemi
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 1. 2006
Příspěvky: 1404

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

asi  se nikomu   nechce  skuhrat ...   to by  ale  byla  krááááása  ,  no ne ?  stolt

Není tady

 

#7450 28. 2. 2019 7:31

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

vrabčák napsal(a):

Skuhrám, sad že je tu pusto a prázdno............................ hmm  sad  grater  dumbom

Je to škoda, ale lepší už to tady asi nikdy nebude. Ty časy už jsou bohužel pryč, chodilo sem tolik fajn lidí. Také je mi to líto.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů