Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#7401 1. 1. 2019 18:22

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

PPavlaa napsal(a):

Judyna napsal(a):

Mělo to tak být. Navíc Tvůj tatínek byl jeden z mála, který umřel doma. Málokdo má takové štěstí. Většina lidí skončí v nemocnici a je to tak nezbytné. I nᚠtaka tam umřel. Doma se dusil, nedokážu si představit nechat ho doma umřít zadušením. Také jsem měla hromadu výčitek. Asi tak rok. Jenže výčitky přicházejí až s novými skutečnostmi, o kterých v té dané chvíli  vlastně nevíme. Přicházejí v době, kdy už nic nového v tomto případě nenastane, hodnotíme jenom minulost. kdybys přece Pavlo věděla, že tatínek ten den umře, nehla by ses od něj.

Ale to je právě to, že zpětně vím, že tušení, že něco přijde, jsem už měla cca od září, října. Určitě znᚠtakový ten pocit, že něco dopředu víš, tušíš, co přijde. A to ráno to bylo podobný. Akorát jsem si to asi nechtěla připustit, ale vnitřně jsem cítila, že tentokrát to bude jiné, měla jsem strach.
Já už mockrát tenhle svůj vnitřní pocit neposlechla, i když mě to před něčím mělo varovat a pak jsem zjistila, že jsem ho poslechnout měla. Ale jak jsem stará, tak jsem blbá a nedám si říct a nedám.
Všechno to, co se stalo, to, jak jsem ho viděla, když jsem se na něj podívala, co jsem cítila, mě mělo varovat.

Pavlo, toto všechno si říkᚠzpětně. Ono tušit a vědět je velký rozdíl.
Netrap se.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#7402 1. 1. 2019 19:33

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Ppavlo, já nevím, jak je to možné, ale já věděla, prostě jsem to fakt věděla, a to jak u mamky, tak u taky, že ten den to příjde. U obou jsem byla ta poslední, s kým byli a kdo je viděl, ale ani u jednoho jsem nebyla v ten osudný okamžik. A u obou v okamžiku, kdy mi zazvonil telefon, aniž bych ten telefon viděla a přečetla jsem si, kdo volá, tak jsem prostě věděla, že volá nemocnice, aby mi to sdělili. Neumím to vysvětlit, nechápu to, ale je to prostě tak.

Není tady

 

#7403 1. 1. 2019 19:45

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Já netušila nic. Taka šel do nemocnice s nemocnými průduškami a dušností. Nikdo netušil, jak to dopadne. Ani lékař. To až po pitvě se zjistilo, jak vážně nemocný taka byl.
Až zpětně jsem si uvědomila, že zhruba v tu chvíli, kdy odcházel (dle informace lékaře), mi bylo nevysvětlitelně dobře a měla jsem pocit krásného klidu. Jak předtím už dlouho ne.
To bylo asi moje - naše rozloučení.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#7404 2. 1. 2019 14:12

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

AndreaP. napsal(a):

vera napsal(a):

akorát mě mrzí, že maminka nezemřela doma

Vero, měla jsem to úplně stejně, ne sice v hospicu, ale v nemocnici, kde jsem musela nechat převézt oba rodiče pár hodin před smrtí. Dá se říct, že do poslední chvíle byli doma, jen ta úplně poslední chvíle doma nebyla grater

ale tak si to tak neber... Ja som mala to isté s deduškom, ale vedela som, že keby sme ho nechali doma a on zomrel s nami, ale bez pomoci, tiež by sme si to vyčítali - toto proste NEMÁ dobré riešenie. Dá sa s tým len zmeiri, že človek robí najlepšie, ako v danej chvíli vie, a nikto mu nepovie univerzálny recept na to, čo je dobré alebo vhodné...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#7405 2. 1. 2019 14:13

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

A skuhrám, lebo mám nejakú hnufnú virózu.... a musím chodi do práce. kapitulation


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#7406 2. 1. 2019 20:43

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

PPavlaa napsal(a):

Barča napsal(a):

Ono je klidně možné, že nechtěl, abys byla doma, když bude umírat. Ten den, kdy umírala moje tchýně (doma), byla jsem tam já, moje dcera (její vnučka) a tchán (její manžel). Odpoledne se dcera potřebovala sejít s kamarádkou, aby si od ní převzala nějaké studijní materiály. Jakmile dcera vytáhla paty, zdálo se mi, jakoby se babička vrhla do umírání. Dcera se vrátila asi za hodinu, babička zemřela 5 minut před jejím příchodem. Svým způsobem se ve vnučce viděla, kromě ní měla jen vnuky - hochy, byly si velmi podobné a vnučka se dala na stejná studia a profesi.
Já, ani dědeček jsme jí nevadili, na sklonku života jsme se o ní starali a znali jsme její bolesti a strasti do dna, ale před vnučkou, i když se o ni také starala, i v těch zřídkavých jasných chvílích láskyplně "zamachrovala".

Barčo, tahle možnost, že nechtěl, abych u toho byla, mě napadla taky. Ale nedává mi smysl. Pochopila bych, kdyby nechtěl, aby u toho byl jeho vnuk, že by ho toho chtěl ušetřit.
U mě přece nemusel "machrovat" byla jsem to já, kdo se o ně staral, všechno zajišoval. Nebylo na co si mezi sebou hrát.
Myslím, že on sám nepočítal s tím, že ten den to přijde. Nenechal by se jinak obléct a nebyl by ochotný se nechat dovézt k lékaři, kam už se teda nedostal.

Rozumím. To, co jsem popsala, byl jeden z možných důvodů mé tchýně, tvůj tatínek mohl mít důvody jiné. A nebo mu na tom nezáleželo, zda tam budeš, nebo ne. Nemusel to považovat za podstatné. Vím o lidech (a zvířatech), kteří si přejí někam se schovat a zemřít o samotě nikým nerušeni..... myslím si ale, že kdyby chtěl, abys tam byla, počkal by na tebe.

Není tady

 

#7407 3. 1. 2019 13:29

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Barča napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

Barča napsal(a):

Ono je klidně možné, že nechtěl, abys byla doma, když bude umírat. Ten den, kdy umírala moje tchýně (doma), byla jsem tam já, moje dcera (její vnučka) a tchán (její manžel). Odpoledne se dcera potřebovala sejít s kamarádkou, aby si od ní převzala nějaké studijní materiály. Jakmile dcera vytáhla paty, zdálo se mi, jakoby se babička vrhla do umírání. Dcera se vrátila asi za hodinu, babička zemřela 5 minut před jejím příchodem. Svým způsobem se ve vnučce viděla, kromě ní měla jen vnuky - hochy, byly si velmi podobné a vnučka se dala na stejná studia a profesi.
Já, ani dědeček jsme jí nevadili, na sklonku života jsme se o ní starali a znali jsme její bolesti a strasti do dna, ale před vnučkou, i když se o ni také starala, i v těch zřídkavých jasných chvílích láskyplně "zamachrovala".

Barčo, tahle možnost, že nechtěl, abych u toho byla, mě napadla taky. Ale nedává mi smysl. Pochopila bych, kdyby nechtěl, aby u toho byl jeho vnuk, že by ho toho chtěl ušetřit.
U mě přece nemusel "machrovat" byla jsem to já, kdo se o ně staral, všechno zajišoval. Nebylo na co si mezi sebou hrát.
Myslím, že on sám nepočítal s tím, že ten den to přijde. Nenechal by se jinak obléct a nebyl by ochotný se nechat dovézt k lékaři, kam už se teda nedostal.

Rozumím. To, co jsem popsala, byl jeden z možných důvodů mé tchýně, tvůj tatínek mohl mít důvody jiné. A nebo mu na tom nezáleželo, zda tam budeš, nebo ne. Nemusel to považovat za podstatné. Vím o lidech (a zvířatech), kteří si přejí někam se schovat a zemřít o samotě nikým nerušeni..... myslím si ale, že kdyby chtěl, abys tam byla, počkal by na tebe.

tummenupp stolt


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#7408 6. 1. 2019 15:11

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

AndreaP. napsal(a):

Ppavlo, já nevím, jak je to možné, ale já věděla, prostě jsem to fakt věděla, a to jak u mamky, tak u taky, že ten den to příjde. U obou jsem byla ta poslední, s kým byli a kdo je viděl, ale ani u jednoho jsem nebyla v ten osudný okamžik. A u obou v okamžiku, kdy mi zazvonil telefon, aniž bych ten telefon viděla a přečetla jsem si, kdo volá, tak jsem prostě věděla, že volá nemocnice, aby mi to sdělili. Neumím to vysvětlit, nechápu to, ale je to prostě tak.

Tohle mi teda ale přijde strašné, tahle jistota, vůbec nevím, jak bych se s tím srovnala.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#7409 6. 1. 2019 15:17

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Barča napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

Barča napsal(a):

Ono je klidně možné, že nechtěl, abys byla doma, když bude umírat. Ten den, kdy umírala moje tchýně (doma), byla jsem tam já, moje dcera (její vnučka) a tchán (její manžel). Odpoledne se dcera potřebovala sejít s kamarádkou, aby si od ní převzala nějaké studijní materiály. Jakmile dcera vytáhla paty, zdálo se mi, jakoby se babička vrhla do umírání. Dcera se vrátila asi za hodinu, babička zemřela 5 minut před jejím příchodem. Svým způsobem se ve vnučce viděla, kromě ní měla jen vnuky - hochy, byly si velmi podobné a vnučka se dala na stejná studia a profesi.
Já, ani dědeček jsme jí nevadili, na sklonku života jsme se o ní starali a znali jsme její bolesti a strasti do dna, ale před vnučkou, i když se o ni také starala, i v těch zřídkavých jasných chvílích láskyplně "zamachrovala".

Barčo, tahle možnost, že nechtěl, abych u toho byla, mě napadla taky. Ale nedává mi smysl. Pochopila bych, kdyby nechtěl, aby u toho byl jeho vnuk, že by ho toho chtěl ušetřit.
U mě přece nemusel "machrovat" byla jsem to já, kdo se o ně staral, všechno zajišoval. Nebylo na co si mezi sebou hrát.
Myslím, že on sám nepočítal s tím, že ten den to přijde. Nenechal by se jinak obléct a nebyl by ochotný se nechat dovézt k lékaři, kam už se teda nedostal.

Rozumím. To, co jsem popsala, byl jeden z možných důvodů mé tchýně, tvůj tatínek mohl mít důvody jiné. A nebo mu na tom nezáleželo, zda tam budeš, nebo ne. Nemusel to považovat za podstatné. Vím o lidech (a zvířatech), kteří si přejí někam se schovat a zemřít o samotě nikým nerušeni..... myslím si ale, že kdyby chtěl, abys tam byla, počkal by na tebe.

Zvláštní, nechtěl, abych u toho byla, ale po smrti jsem jeho přítomnost dost dlouho cítila. Plus mi o sobě dával vědět i jinak. Nikdo další z rodiny s ním tuhle zkušenost nemá. Nechápu to. Ale třeba to časem samo do sebe něják zapadne.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#7410 7. 1. 2019 13:47

gemi
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 1. 2006
Příspěvky: 1404

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

PPavlaa napsal(a):

Barča napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

Barčo, tahle možnost, že nechtěl, abych u toho byla, mě napadla taky. Ale nedává mi smysl. Pochopila bych, kdyby nechtěl, aby u toho byl jeho vnuk, že by ho toho chtěl ušetřit.
U mě přece nemusel "machrovat" byla jsem to já, kdo se o ně staral, všechno zajišoval. Nebylo na co si mezi sebou hrát.
Myslím, že on sám nepočítal s tím, že ten den to přijde. Nenechal by se jinak obléct a nebyl by ochotný se nechat dovézt k lékaři, kam už se teda nedostal.

Rozumím. To, co jsem popsala, byl jeden z možných důvodů mé tchýně, tvůj tatínek mohl mít důvody jiné. A nebo mu na tom nezáleželo, zda tam budeš, nebo ne. Nemusel to považovat za podstatné. Vím o lidech (a zvířatech), kteří si přejí někam se schovat a zemřít o samotě nikým nerušeni..... myslím si ale, že kdyby chtěl, abys tam byla, počkal by na tebe.

Zvláštní, nechtěl, abych u toho byla, ale po smrti jsem jeho přítomnost dost dlouho cítila. Plus mi o sobě dával vědět i jinak. Nikdo další z rodiny s ním tuhle zkušenost nemá. Nechápu to. Ale třeba to časem samo do sebe něják zapadne.

není  to sice  na skuhrací,
ale mám stejnou zkušenost : taka pracoval celý život v lese ..pokaždé nosil na vánoce   čerstvý stromek ..  a první vánoce po jeho smrti jsme  šli koupit
stromek,   --a  pár metrů od domu,  u cesty v závěji byl "zapíchnutý"  - jakoby  připravený -  vánoční stromek  gloria  on asi spadl z nějakého auta,
ale  to, že byl tak  nachystaný  ve správný čas, na správném místě,  nikdo mi nevymluví, že  v tom  měl  taka  seshora  "prsty" wink

Upravil(a) gemi (7. 1. 2019 17:37)

Není tady

 

#7411 7. 1. 2019 18:34

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Jé, to je hezký.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#7412 7. 1. 2019 19:05

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

gemi, to je krásný příběh. Děkuji, že ses podělila.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#7413 7. 1. 2019 20:13

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

gemi, pěkné. Můj taka o sobě dával vědět jinak, ale bylo to tak hezké a milé, často si na to vzpomenu, když se mi po něm stýská. Teď už druhý den cítím tak strašnou touhu a potřebu ho obejmout, jako jsem snad nikdy v životě necítila. Nemůžu to ze sebe setřást.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#7414 7. 1. 2019 21:30

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Gemi, jak z pohádky... smile

PPavloo, pussa


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#7415 7. 1. 2019 21:45

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

PPavlaa napsal(a):

gemi, pěkné. Můj taka o sobě dával vědět jinak, ale bylo to tak hezké a milé, často si na to vzpomenu, když se mi po něm stýská. Teď už druhý den cítím tak strašnou touhu a potřebu ho obejmout, jako jsem snad nikdy v životě necítila. Nemůžu to ze sebe setřást.

Tak to urob, v duchu, čo najsilnejšie si to predstav.... predstavy sú silné. wink


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#7416 7. 1. 2019 22:12

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 10. 2007
Příspěvky: 4571

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

PPavlaa napsal(a):

gemi, pěkné. Můj taka o sobě dával vědět jinak, ale bylo to tak hezké a milé, často si na to vzpomenu, když se mi po něm stýská. Teď už druhý den cítím tak strašnou touhu a potřebu ho obejmout, jako jsem snad nikdy v životě necítila. Nemůžu to ze sebe setřást.

Hele, asi to bude znít blbě, ale mně se občas zdává o babičce a ona mě objímá a je to TAK MOC reálný, že mi to stačí.
Tak třeba se ti táta taky "přizdá"  Tak šup do peří sova


Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

 

#7417 13. 1. 2019 11:02

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Sel, zkoušela jsem, akorát, že vždycky začnu brečet.

Jess, tohle u mě nefunguje, nezdá se mi o něm. Zdálo se mi jednou, když jsem se ho pokoušela do toho snu přivolat, ale nebylo to dobrý.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#7418 23. 1. 2019 19:16

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Tak jsem si teď přečetla pár příspěvků a zjistila jsem, že na babi se řeší hlavně kočičí záchodky! I po tom, co se sem přestěhovaly a po pár týdnech zas odstěhovaly ty "kočičí Mesdames". SOS SOS SOS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kam jste se ukryli, kde jste schovaný, vy někdejší úžasný přispěvatelé??? grater dumbom dumbom dumbom dumbom To jsme to dopracovali..., skončit na provoněným kočičím WC! SOS SOS SOS SOS SOS SOS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Upravil(a) vrabčák (24. 1. 2019 21:53)


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#7419 23. 1. 2019 19:56

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

vrabčák napsal(a):

Tak jsem si teď přečetla pár příspěvků a zjistila jsem, že na babi se řeší hlavně kočičí záchodky! I po tom, co se sem přestěhovaly a po pár týdnech zas odstěhovaly ty "kočičí Madames". SOS SOS SOS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kam jste se ukryli, kde jste schovaný, vy někdejší úžasný přispěvatelé??? grater dumbom dumbom dumbom dumbom To jsme to dopracovali..., skončit na provoněným kočičím WC! SOS SOS SOS SOS SOS SOS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hele a věříš, že dnes jsem myslela na to samé, že je to tady poslední tři dny sám ochránce zvířat.

Není tady

 

#7420 24. 1. 2019 6:29

gemi
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 1. 2006
Příspěvky: 1404

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Vrabčí

mᚠpravdu ... ony už jen ty názvy -některé-  diskusí  "smrdí  na dálku"  .... netřeba  ani  rozklikávat,  natožpak  číst  usch

Není tady

 

#7421 25. 1. 2019 10:32

gemi
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 1. 2006
Příspěvky: 1404

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Šmankote,  babičko,   ČARUJ !!!!!  dumbom

nebo  se z Babinetu   stane   dočista  ZVĚŘINEC  ...... ale  bez zvířat,  jenom  se   smradem .....  grater grater

Není tady

 

#7422 25. 1. 2019 13:15

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Holky, nebojte, přece se nedáme, nejlepší je IGNORACE, fakt. Pojďme si dělat svoje vlákna a na toto nehleďme :-D

PS : není tu některá z vás, kdo háčkuje? Na staré roky, respektive na stabilizaci svého duševního (ne)stavu jsem se rozhodla, že se to naučím kapitulationroll Takže skuhry, skuhry .... to byl ale blbej nápad.

Není tady

 

#7423 25. 1. 2019 14:10

gemi
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 1. 2006
Příspěvky: 1404

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Andy,

furt lepší  nápad,  než ....  vissla

P.S. :    k háčkování   od  začátku,   a  zároven   proti   různým   wink  /ne/stavům  začni řetízkem, -- jenže -jak ho mám popsat- rodna

holky,   kde jste  kdo,   jak  popsat  řetízek,   event. krátký a dlouhý  sloupek   SLOVEM    ? dudlik

Není tady

 

#7424 25. 1. 2019 15:31

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Gemi, řetízek zvládnu, krátký - dlouhý sloupek - no dejme tomu, asi ho i chápu, ale tím tak nějak končím, vůbec nechápu, jak z toho něco jako má vzniknout vissla:-D

Není tady

 

#7425 25. 1. 2019 16:11

gemi
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 1. 2006
Příspěvky: 1404

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

tak to jo, Andrejko,  ty krátké nebo dlouhé sloupky se "připojují" vpichem do řetízkového oka předchozí   řady ...


uf,  tohle fakt neumím  popsat    bez  ukázání  na "živo"  kapitulation  škoda že nejsi z Brna ...   háčky i materiál na pokusy  bych  našla ... a nějakou názornou  ukázku  třeba ujímek,   na konci řady, ..  ono to je  potřeba   vidět,  nic složitého  to potom není

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů