Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#7301 25. 11. 2018 9:50

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Taky jsem milovala obě mé babičky...a ony mě. Byla jsem u obou babiček první vnučka. Maminka mého tatínka měla 4 kluky a žádnou holčičku, tak jsem pro ni byla první malé děvčátko smile
A jinak jsem si rozuměla víc s tatínkem, byli jsme si povahově bližší. A vždycky mi byl oporou, hlavně psychickou, ale i finanční smile Bohužel už není....Vždycky když jsem měla z něčeho strach, tak mi říkal, že to zvládnu, že su šikovná...A taky vždy, když jsme se viděli, tak mi pokaždé něco pochválil - vlasy, oblečení, náramek, prostě něco smile Taky mě několikrát  v životě nasměroval tím správným profesním směrem, jsem mu moc vděčná.
Bohužel se mí rodiče rozvedli když mi bylo 12 kvůli jiné ženě a tak mi maminka dodnes nemůže odpustit, že jsem se s ním i nadále vídala a že jsem ho měla pořád ráda. Taky mi vyčítá, že jsem celá ON big_smile

Není tady

 

#7302 25. 11. 2018 14:25

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

a tak mi maminka dodnes nemůže odpustit, že jsem se s ním i nadále vídala a že jsem ho měla pořád ráda. Taky mi vyčítá, že jsem celá ON
...to je docela hrůza toto. A přitom to dělá tolik žen. Nechápu, že si neuvědomují, jak moc svým dětem ubližují.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#7303 25. 11. 2018 21:02

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Eva. napsal(a):

My jsme se sestrami rády, že s námi bydlela naše zlatá babička. Ta nás vychovávala od malička, milovala nás, dala nám hodně lásky a pohlazení.

Čí to byla maminka? Tatínka nebo maminky?

Není tady

 

#7304 25. 11. 2018 21:13

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Barča napsal(a):

Eva. napsal(a):

My jsme se sestrami rády, že s námi bydlela naše zlatá babička. Ta nás vychovávala od malička, milovala nás, dala nám hodně lásky a pohlazení.

Čí to byla maminka? Tatínka nebo maminky?

Maminky. Proč se ptáš?


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#7305 25. 11. 2018 22:07

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Říkám si, jaký spolu měly vztah .... asi se lišily chováním nejen k vám, ale i k ostatním. Vrtá mi hlavou, jak se to stalo (pokud to tak bylo, samozřejmě).

Není tady

 

#7306 26. 11. 2018 6:06

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Barča napsal(a):

Říkám si, jaký spolu měly vztah .... asi se lišily chováním nejen k vám, ale i k ostatním. Vrtá mi hlavou, jak se to stalo (pokud to tak bylo, samozřejmě).

Ja si take vzpominam na svou babicku s matciny strany ktera byla moc hodna,pro vsechny by se rozdala.Zemrela,kdyz me bylo 6 let.Presto ji mam ve vzpominkach jako uzasneho cloveka.Moje mamka takova nebyla,ale hodne se ji povahou podoba moji mamky sestra.Pro vsechny by se rozdala a sama nema nic.Je to genetika.Neznamena kdyz je hodna babicka,ze takova musi byt i jeji dcera.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#7307 26. 11. 2018 7:38

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Barča napsal(a):

Říkám si, jaký spolu měly vztah .... asi se lišily chováním nejen k vám, ale i k ostatním. Vrtá mi hlavou, jak se to stalo (pokud to tak bylo, samozřejmě).

Z mého pohledu neměly babička a maminka spolu hezký vztah. Moje maminka byla k babičce taková, jako k nám. Byla na ni moc zlá. Moje maminka se chová zvláštně. Ke svým blízkým je zlá. Jako generál a k tomu výčitky, výčitky, výčitky... Ale když přijde někdo cizí na návštěvu, je z ní jiný člověk. Je jako milius. Proto jsme byly rády, když u nás byl někdo na návštěvě, protože to byla i k nám dětem a k tatínkovi hodná. Cizí lidé, naše kamarádky, nám nechtěly věřit, že je k nám taková. Protože ony ji znaly jinak. Když návštěvy odešly, tak o nich mluvila maminka nehezky, i když k nim byla milá, když u nás byly.
Tatínek mi jednou řekl, že mu sňatek rozmlouvali (ale nevím, kdo), že mu říkali, že s maminkou nikdy šastný nebude.
Někdy se na něj v duchu zlobím, a i mé sestry to mají tak, co jsme o tom spolu hovořily, že nás v tom nechal žít a nebyl ráznější vůči mamince, aby změnila své chování. On zvolil taktiku mrtvého brouka. Nic neřešil.

Upravil(a) Eva. (26. 11. 2018 8:45)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#7308 26. 11. 2018 10:11

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Já si tu tak sedím a přemýšlím a fakt mám obavu, že jsem si ještě stále nepřipustila, že už nemám ani tátu. Což po cca 8 týdnech je asi blbé? Nevím. Asi se tím podvědomě chráním, těžko říct. Ani nebrečím vlastně, jsem nějaká bezemoční. Když jdu na hřbitov, tak nevědomky pronesu "jdu mamce zapálit svíčku". Právě mi přišel dopis od notáře ohledně pozůstalosti, koukám na něj a vlastně ani nevím, co se tam pořádně píše. Včera sedím v autě a najednou z ničeho nic před očima BLIK a viděla jsem zas nᚠposlední den, jak se se mnou loučil. Asi mi hrabe. Příští týden mám narozky, myslím, že to bude ten zlom, kdy mi to dojde - loni jsem na narozky neměla už mámu, ale přišel ještě táta, který mě objal a popřál mi. Letos už nepříjde ani jeden z nich. Do háje, kdy to skončí? hmm

Není tady

 

#7309 26. 11. 2018 10:15

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Andrejko, jestli můžu, nech to, jak to je. Netýrej se myšlenkami. Nech to plynout. pussa Ono se to vytříbí.

Upravil(a) Eva. (26. 11. 2018 10:16)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#7310 26. 11. 2018 10:16

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Dnes jsou to 3 roky, co zemřel můj tatínek. 4 dny před svými 80. narozeninami. Dnes jsem uvnitř tak rozervaná. Moc mi chybí.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#7311 26. 11. 2018 11:58

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Evi, mᚠpravdu, nebudu se ještě zbytečně týrat, ono to nějak dopadne pussa A ta výročí, ta jsou opravdu nejt잚í a člověk je prostě vnitřně rozervanej hjarta

Není tady

 

#7312 26. 11. 2018 18:44

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Andreo, mᚠna to nárok, 8 týdnů je hrozně krátká doba.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#7313 26. 11. 2018 19:00

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Já jsem první dva měsíce, možná o něco víc, probulela. Plakala jsem každou chvilku. I v práci, maskovala jsem se za počítačem. Od té doby to cítím stále tak, že svět už nikdy nebude takový, jako když žili oba mí rodiče a moje milovaná babička. Něco velmi důležitého mi odešlo ze života, co už se nikdy nevrátí. Taková jistota.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#7314 26. 11. 2018 20:03

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

...neodešlo Evo, aspoń ne úplně. Protože tatínka i babičku mᚠv sobě.
Ale jinak - taky jsem po takově smrti asi tak dva měsíce proplakala a to jsme zas až tak blízký vztah neměli. Zhruba půl roku jsem ho všude viděla, až pak, postupně, jak odezněly i výčitky, co jsem měla či neměla udělat nebo poznat, došlo ke smíření.

Upravil(a) Judyna (26. 11. 2018 20:04)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#7315 26. 11. 2018 20:21

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Eva. napsal(a):

Dnes jsou to 3 roky, co zemřel můj tatínek. 4 dny před svými 80. narozeninami. Dnes jsem uvnitř tak rozervaná. Moc mi chybí.

Můj tatínek by slavil za dva dny 80 let. Už je to 4 roky, co zemřel. Taky mi pořád moc chybí, často na něho myslím...co by mi řekl, co by udělal... grater Nemá ani hrob, kam bych mu dala kytičku. Jeho druhá žena má jeho urnu na kredenci a nic neřeší...

Není tady

 

#7316 26. 11. 2018 20:33

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Andrejko, ani mně nešlo brečet... Dlouho. Vytěsňovala jsem to. Dva měsíce, to snad ještě není taková doba. Psychologové by nám to vysvětlili. Ale stejně je ten průběh individuální. A určitě ti nehrabe, to si můžeš být jistá. smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#7317 27. 11. 2018 21:47

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Judyna napsal(a):

A vůbec - kde je Helena? Já jsem teda taky měla absenci, to je fakt.
Snad se jí nepřihodilo nic zlého a je zdravá.

Myslím, že niekde na cestách....


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#7318 27. 11. 2018 21:49

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Eva. napsal(a):

My jsme se sestrami rády, že s námi bydlela naše zlatá babička. Ta nás vychovávala od malička, milovala nás, dala nám hodně lásky a pohlazení.

Aj ja mám pocit, že starí rodičia nejako "kompenzovali", čo nedali rodičia - hoci nemám nejaké vážne traumy, skôr len studených odchov z ich strany.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#7319 28. 11. 2018 18:39

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Selima napsal(a):

Judyna napsal(a):

A vůbec - kde je Helena? Já jsem teda taky měla absenci, to je fakt.
Snad se jí nepřihodilo nic zlého a je zdravá.

Myslím, že niekde na cestách....

No tak to je ta lepší varianta. Dík.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#7320 28. 11. 2018 21:58

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Jenom jestli...
Seli, to se domníváš, nebo myslíš, protože něco víš?
Třeba se jí na babi už nelíbí...


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#7321 28. 11. 2018 22:45

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Nelúčila sa tu niekde s tým, že ide na dovču alebo niekam na cesty? Alebo sa mi to marí?


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#7322 28. 11. 2018 22:49

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#7323 29. 11. 2018 8:16

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Selima napsal(a):

Nelúčila sa tu niekde s tým, že ide na dovču alebo niekam na cesty? Alebo sa mi to marí?

Myslím, že se loučila vera.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#7324 29. 11. 2018 16:11

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

už jsem zpátky, zdravím
všude dobře, doma nejlíp........

no Helena by mi tady hodně chyběla, snad se jí něco nepřihodilo

dnes jsem přijela, zítra jdu vyzvednout matku

Není tady

 

#7325 29. 11. 2018 20:11

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Věro, určitě jsi "plná" zajímavých zážitků a prožitků. smile

Myslím, že se Helena někdy o prázdninách těšila někam ke slaný vodě... Doufám, že ji neuchmátli piráti ani vodní příšery, že se vrátila šastně domů a je zdravá.
Helčo, přece nás v tom tady nenecháš?!!!!!!?????


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů