Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#6451 20. 4. 2017 20:57

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Nic teda o tom (z hlediska zdravotniho) nevim, ale usoudila bych (svym slepicim mozkem), ze pokud krev proudi  ruchleji, mohla by nejake teplo = zareni, vyvolat.
Souhlasim s tebou, ze takove slovo jsem nikdy neslysela a jeho pravy vyznam by me okrajove mohl zajimat...
I kdyz zrovna u carpe bych jeho pouziti videla taky jen jako, hm, jak to napsat slusne,  no, vytvareni  urcireho image inteligenta, kterym, soudim, ve skutecnosti neni... sad


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#6452 20. 4. 2017 21:58

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

carpediem napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Tohle ochlazení je nějak podivně citelný. sad  As protoi, že už jsme skoro vítali s jarem rovnou léto. wink Už mám zas rýmu jako trám. sad  Studený vítr vleze úplně všude, i pod kůži...  sad  sad   sad

Vrabči, já jsem zářekrevná, takže lehké pončo a jdu. Rýmu už jsem neměla hodně dlouho. big_smile

Jé, Carpe, to je hezký slovo. smile Nářečový? Taky se pokládám za otužilce. (Kdysi jsem dokonce vyrazila, že se přihlásím do oddílu dálkovýho plavání, což bylo automaticky spojený i s plaváním v krách ledových. big_smile Jenže oddíl se zrovna přestěhoval do vzdálenějšího místa a já měla ještě malý děti..., a tak jsem se nestala dálkovou plavkyní.) Ale přesto mě tohle ochlazení nějak zaskočilo...  sad  A stejným způsobem reagovalo spoustu lidí.

Upravil(a) vrabčák (20. 4. 2017 22:02)


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#6453 21. 4. 2017 7:11

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Neabsolvovala jsem žádnou školu v Ćechách.
Ty tam někde, Evo., čteš cosi o škole v Čechách? "To sis vydedukovala ty, ale není to pravdivé."
Buď si jistá, že stačí i vzdělávání v jazyce slove(/a)nském... http://fora.babinet.cz/img/smilies/reta.gif
Proč mᚠpotřebu odpovídat mi za ni, když se tebe neptám?
Jenže ono to s tím porozuměním slovu či textu tak horký nebude, když nezvládneš rozlišit odpověď od jiného druhu vyjádření... Nebo to je taky způsobený místem absolvování školní docházky? Pak to ve mně budí nežádoucí asociace...  http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif


Carpe, to ti sakra nestačí, že (klasický) filology tejrám já? To se musíš hned přidat? http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.pnghttp://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.pnghttp://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#6454 21. 4. 2017 12:55

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Eva. napsal(a):

e ty..... vidíš něco jiného, než je obyčejný dotaz, to je tvé a ne mé. Tudíž ti ani nemůžu odpovědět, proč jsem úsečná a jestli mě štve svět. Protože to sis vydedukovala ty, ale není to pravdivé.

Taktak, Evospuntikem, taktak.
Nachlup přesně, jako když ty dedukuješ stran Heleny, viď? wink Čípak to asi tak bude.....


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#6455 21. 4. 2017 12:58

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Já teda ženy nejsem zářekrevná (to je pěkný, Carpe, tohle) ani horkokrevná - jen dobře oblečená coollol
A neremcejte - takovýhle počasí občas bylo, je a bude. Hlavně, aby pršelo/sněžilo! Pořád je málo vody v podzemních zdrojích - a bez vody, milunky, bez vody budem všichni namydlený.
Vypadá to, že nastal čas přehodnotit priority.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#6456 21. 4. 2017 13:04

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Já jsem svůj život ohledně vody hodně přehodnotila, když jsem se vrátila z Egypta a následně z Jordánska a Izraele. Hodně z nás si vůbec neuvědomuje, jaké máme štěstí, v jak krásné krajině žijeme, jaký je to dar, když nám voda normálně padá z oblohy. stolt


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#6457 21. 4. 2017 13:05

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

mia napsal(a):

Já jsem taky dost horkokrevná, ale zimní bundu jsem teda znovu vytáhla, protože tyhle náhlé zvraty mi nedělají moc dobře.

ijá, ijá... stolt


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#6458 21. 4. 2017 13:05

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

lupina montana napsal(a):

Já teda ženy nejsem zářekrevná (to je pěkný, Carpe, tohle) ani horkokrevná - jen dobře oblečená coollol

Aha. Takže slovo zářekrevná se v České republice běžně nepoužívá? Je to jenom něčí výtvor, jestli jsem to dobře pochopila?


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#6459 21. 4. 2017 13:05

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Eva. napsal(a):

Já jsem svůj život ohledně vody hodně přehodnotila, když jsem se vrátila z Egypta a následně z Jordánska a Izraele. Hodně z nás si vůbec neuvědomuje, jaké máme štěstí, v jak krásné krajině žijeme, jaký je to dar, když nám voda normálně padá z oblohy. stolt

tak ještě přehodno vztah k rýpání a bude všechno ok...

Není tady

 

#6460 21. 4. 2017 13:07

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Eva. napsal(a):

Já jsem svůj život ohledně vody hodně přehodnotila, když jsem se vrátila z Egypta a následně z Jordánska a Izraele. Hodně z nás si vůbec neuvědomuje, jaké máme štěstí, v jak krásné krajině žijeme, jaký je to dar, když nám voda normálně padá z oblohy. stolt

No - právě, že pouze padá, právě. Jsme střecha Evropy, všechno teče odsud pryč. O starost navíc.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#6461 21. 4. 2017 13:08

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Eva. napsal(a):

lupina montana napsal(a):

Já teda ženy nejsem zářekrevná (to je pěkný, Carpe, tohle) ani horkokrevná - jen dobře oblečená coollol

Aha. Takže slovo zářekrevná se v České republice běžně nepoužívá? Je to jenom něčí výtvor, jestli jsem to dobře pochopila?

Já to tak pochopila, ano. Taky jsem to nikdy neslyšela. Ale co nadělᚠ- jazyk je živá věc a když ti nevyhovuje stávající nabídka, prostě si samodomo vytvoříš vlastní.
Samodomo taky asi nebude oficielní výraz.....


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#6462 21. 4. 2017 13:11

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Zářekrevná je krásna fantázia... wink a fajn je na tom práve to, že je to individuálny novotvar. Rozhodne sa mi páči viac ako mnohé "patvary" vymyslené jazykovednými ústavmi. Niekto nemá rád čísla, niekto nemá rád slová a nepáči sa mu hra s nimi (mne sa priečia hry s číslami, napr.), ale to hádam nie je dôvod znechuti to druhým, nie?


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#6463 21. 4. 2017 13:12

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

lupina montana napsal(a):

No - právě, že pouze padá, právě. Jsme střecha Evropy, všechno teče odsud pryč. O starost navíc.

Já jsem to tak nemyslela. Já jsem to myslela tak, že jí máme zatím dost a proto s ní hodně plýtváme.
Třeba u sudánských hranic v Egyptě na některých místech nikdy neprší.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#6464 21. 4. 2017 13:13

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

lupina montana napsal(a):

Eva. napsal(a):

lupina montana napsal(a):

Já teda ženy nejsem zářekrevná (to je pěkný, Carpe, tohle) ani horkokrevná - jen dobře oblečená coollol

Aha. Takže slovo zářekrevná se v České republice běžně nepoužívá? Je to jenom něčí výtvor, jestli jsem to dobře pochopila?

Já to tak pochopila, ano. Taky jsem to nikdy neslyšela. Ale co nadělᚠ- jazyk je živá věc a když ti nevyhovuje stávající nabídka, prostě si samodomo vytvoříš vlastní.
Samodomo taky asi nebude oficielní výraz.....

Díky moc.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#6465 21. 4. 2017 13:23

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Eva. napsal(a):

lupina montana napsal(a):

No - právě, že pouze padá, právě. Jsme střecha Evropy, všechno teče odsud pryč. O starost navíc.

Já jsem to tak nemyslela. Já jsem to myslela tak, že jí máme zatím dost a proto s ní hodně plýtváme.
Třeba u sudánských hranic v Egyptě na některých místech nikdy neprší.

No, asi neplýtváme - prý nás tuhle jedna s mnoha evropských komisí - nějaká zdravotní, nebo co - osočila, že málo spotřebováváme. Prý že "na hranici hygieny".
Blbečci.
Nevím, jestli je "hygieničtější" meditovat hodinu pod tekoucí sprchou, nebo se polejt/namydlit/znova polejt.
Holt v životě neměli žumpu, chytráci.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#6466 21. 4. 2017 13:34

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

lupina montana napsal(a):

Eva. napsal(a):

lupina montana napsal(a):

No - právě, že pouze padá, právě. Jsme střecha Evropy, všechno teče odsud pryč. O starost navíc.

Já jsem to tak nemyslela. Já jsem to myslela tak, že jí máme zatím dost a proto s ní hodně plýtváme.
Třeba u sudánských hranic v Egyptě na některých místech nikdy neprší.

No, asi neplýtváme - prý nás tuhle jedna s mnoha evropských komisí - nějaká zdravotní, nebo co - osočila, že málo spotřebováváme. Prý že "na hranici hygieny".
Blbečci.
Nevím, jestli je "hygieničtější" meditovat hodinu pod tekoucí sprchou, nebo se polejt/namydlit/znova polejt.
Holt v životě neměli žumpu, chytráci.

já to slyšela jinak... tím, že šetříme vodou - musí se splašky v kanalizaci ředit, aby odtékaly. kdoví jak to vlastně je.

Není tady

 

#6467 21. 4. 2017 15:32

carpediem
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 6. 2014
Příspěvky: 3086

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Eva. napsal(a):

mia napsal(a):

To znamená, že její krev vyzařuje hodně tepla, tudíž carpe nebývá zima......to je přece jasné! sovalol

Tobě možná ano, mně ne. Proto se ptám, co to znamená. Snad mi carpediem odpoví.

Jo,jo, pravdu Mia má. Horké srdce, horké ruce. lollollol Ale jinak je to výraz, který užíváme v partě kamarádů.
Z dalších výrazů namátkou: Jak jsi pestrý, jak jsi barevný. smile


CARPE DIEM, QUAM MINIMUM CREDULA POSTERO

Není tady

 

#6468 21. 4. 2017 16:51

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Hlavně, aby pršelo/sněžilo!
Hele, vlčice, dávej si bacha na to, co říkáš... winkhttp://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png
Nestačilo by jen pršet? Trochu empatie bych prosila lolhttp://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png


ale to hádam nie je dôvod znechuti to druhým, nie?
Ale je...
Rozkopne-li někomu záměrně bábovičky, získává kopající okamžitý vylepšení svýho duševního rozpoložení. V případě, že současně pociuje (objektivní či subjektivní) nedostatek báboviček vlastních, zisk se násobí.
To mᚠpodobnej systém jako se sousedovo kozou... vissla

Horké srdce, horké ruce.
Inu, znám to poněkud jinak... a nemyslím studený ruce lollol

Upravil(a) helena (21. 4. 2017 16:53)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#6469 21. 4. 2017 17:17

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

carpediem napsal(a):

Jo,jo, pravdu Mia má. Horké srdce, horké ruce. lollollol Ale jinak je to výraz, který užíváme v partě kamarádů.
Z dalších výrazů namátkou: Jak jsi pestrý, jak jsi barevný. smile

Děkuji.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#6470 21. 4. 2017 18:29

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

helena napsal(a):

Hlavně, aby pršelo/sněžilo!
Hele, vlčice, dávej si bacha na to, co říkáš... winkhttp://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png
Nestačilo by jen pršet? Trochu empatie bych prosila lolhttp://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png

Bohužel,  beruško roll v tomto případě vyjímečně empatii neposkytnu.
S pršením je totiž ten problém, že se blbě vsakuje - jak je ta půda zhunbtovaná.
Zrovna ondyno jsem slyšela Cílka, jak vyprávěl, že u nich na Suchdole (nebo kde to mají) vydatně napršelo; zatímco na poli se voda držela celý den, v příkopě, kde jí napršelo dobrých 40 čísel, byla za chvíli vsáklá......a to prosím prší velmi efektivně, v poslední době!
U nás na polích to vidím ostatně taky.
Sníh se přeci jen líp vsákne, protože se vsákne většinou na horách - pokud netaje moc nahonem.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#6471 21. 4. 2017 18:38

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Tady poblíž, pod Milešovkou, je jeden úžasný pán, který vrací do přírody tůňky, aby voda u nás zůstala. To je skvělý. stolt

http://www.ireceptar.cz/zahrada/uzitkov … t-mokrady/

Upravil(a) Eva. (21. 4. 2017 18:39)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#6472 21. 4. 2017 18:47

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Sníh se přeci jen líp vsákne, protože se vsákne většinou na horách
Prosím, prosím... a nemohlo by teda padat tam a ne tady na asfalt... http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#6473 21. 4. 2017 19:03

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

helena napsal(a):

Sníh se přeci jen líp vsákne, protože se vsákne většinou na horách
Prosím, prosím... a nemohlo by teda padat tam a ne tady na asfalt... http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png

No mohl a měl, do asfaltu se nejspíš nevsákne, že cool I když Angláni už vymysleli cosi, jako vsakovací pojízdný povrchy, z odpadního plastu, tuším.
Si to tam pěkně nainštalujte, bude lepší vzduch tongue

Majko, už jsem o něm četla a držím mu palce. Kupodivu, u nás se na přítomnosti vody v krajině příznivě podepsal dravý kapitalism - všude se těží písky, poněvadž Labe je poukládalo leckdy až kilometry od nynějšího řečiště.
No a jak se těží, tak vznikají písáky a trošinku se tak napravuje bývalá činnost řeky.
Třeba takovýhle - tohle je zrovinka u nás.

http://www.kultura.cz/data/files/piskovna-malviny-u-celakovic.jpg

Ale! Stačí jedinej běsnej rok, jako byl ten 2015 a voda utíká před očima.....vidět Labe jako čůrek mnou velice otřáslo.
Jizera se dala přejít celý léto a písáky se taky viditelně odpařovaly.

Upravil(a) lupina montana (21. 4. 2017 19:03)


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#6474 21. 4. 2017 19:07

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Taky chybějí remízky... i když už se tu a tam rovněž vracejí.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#6475 21. 4. 2017 19:08

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Lupi, ten obrázek - to je taková krása!

U nás byla jedna naše místní říčka vyschlá téměř celý minulý rok. A to je prosím říčka neregulovaná, která jindy působí povodně. Je to opravdu moc smutný pohled....


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů