Oznámení

7.ledna : Reklama zde je zakázaná !!! Nebudu zde tolerovat reklamní odkazy, ani rádoby diskuze jedné a též osoby pod různými nicky. Díky za pochopení.

7.ledna : Velká novinka na Babinet.cz - sekce KAM VYRAZIT.

7.ledna : V naší tvůrčí dílně na vás čeká dekorace ptáček.

7.ledna : Novinka v sekci recepty - to jsou nově udělané kategorie receptů. Přijďte se podívat. A jako ochutnávku přidáváme recept na víkendové menu Nigelly Lawson.

#6251 28. 12. 2016 15:27

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

aprill napsal(a):

Judyna napsal(a):

Trošku si zaskuhrám - teď bohužel zemřelo hodně významných umělců. Včera myslím v Televizních novinách dávali výčet za celý rok, ale vůbec nezmínili Ljubu Skořepovou, která nás opustila přesně na Štědrý den.
Byla moc fajn. Měla jsem ji ráda.
(akorát kvůli Carpe si její odchod do nebíčka představuji ....tak nějak jsou mé představy nedůstojné....)

myslím, že se mýlíš, paní Skořepová zemřela v pátek 23.12. 2016 na Štědrý den o tom psali .

Máš pravdu.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#6252 28. 12. 2016 16:17

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

aprill napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Aprill, myslím si, že mladší děti na pohádky koukají. Podle mojí zkušenosti jo. Hodně dětí vysedává u počítačů aj.; ani to všechno neznám. Nechodí skoro vůbec ven, často vůbec nesportují...  sad

to máš pravdu, že nechodí ven, nesportují. já bych řekla, že víc sedí u PC než u telky a pokud už sedí u telky, tak koukají na nějakou slátaninu než na českou pohádku.

Cha! Jak bych byla ráda, kdybys měla pravdu - ale nemáš. Jak se udělá trochu slušně, pěšiny kolem našeho městečka se stanou Václavákem a Závodem míru v jednom butter
Děti nelítají venku:
a) samy - respektive jo, ale až tak od 10-11 let.
b) když je hnusně - páč nemusejí.
Kamarádka trefně poznamenala, že byla víc venku než doma hlavně proto, že jak dorazila dom, hned dostala nějakou práci cool "Heleme, ty jsi doma? Tak dej králíkům, vysyp koš, utři příbory a zameť verandu!" lol
To se dneska dělá jinak, méně příkazově.
Jinak jsou venku všichni a jak to jen jde....dneska jsme byly s kamarádkou a se psima skoro venku samy, ale to proto, že pršelo a bylo hnusně.
Tak jsme za ty dvě hodiny potkaly "jen" dvě rodiny, tři pejkaře a dvě paní na kole....ale to byly užitkové kolařky, žádný neoňačky.
Pravda, půlku tý doby jsme chodily po lukách, tam nebyl nikdo.

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#6253 28. 12. 2016 16:22

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

S tím sportováním je to taky těžký - slýchám od maminek, co mají sportuchtivé dětičky (našim dětičkům bohdá nic takového nehrozí) Ono to dneska totiž není jen tak - jít si začutat/zaházet/zabruslit. To musíte mít klub....a ten klub má sponzory...a ti sponzoři žádají výsledky.....a ten klub kruhem zpátky potřebuje sponzoring.....takže žádný "jen pro radost".
Dospělci si někdy hrajou tu svoji pralesní ligu, ale že by tam měli dorost, o tom nevím.

Není tady

#6254 28. 12. 2016 21:55

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Moja neter dlho tancoval len pre radosť a vystúpenie (nepovinné) dvakrát do roka, ale už aj to jej znechutili... Teraz robí jedno bojové umenie a je rovnako nadšená. Blbé je, že my sme tak trochu (nesúťažne) "športovali" vonku - skákanie cez gumu, Kráľu, kráľu, daj vojačka, vybíjaná, Mneno mesto apod., ale to už dnes vôbec neexistuje.

"Buďte sami sebou; všetci ostatní sú už obsadení" Oscar Wilde
Brita

Není tady

#6255 29. 12. 2016 10:29

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Tak jsme za ty dvě hodiny potkaly "jen" dvě rodiny, tři pejkaře a dvě paní na kole....ale to byly užitkové kolařky, žádný neoňačky.
Pravda, půlku tý doby jsme chodily po lukách, tam nebyl nikdo.

...no, to já svoji poslední procházku směřovala mimo civilizaci, takže jsem nepotkala vůbec nikoho (také bylo hnusně). Ale v momentě, kdy jsem sedla na bobek, abych si ulevila, běžel kolem běžec. Před tím nikdo, potom nikdo.
Tak jsem se na něj aspoň krásně usmála smile

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#6256 29. 12. 2016 11:06

vera
♥♥♥♥♥♥-

zítra jdu na výšlap.............na Vysočinu..............a dám si do těla, tak 15 km...........po těch svátcích se moc těším

Není tady

#6257 29. 12. 2016 12:13

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Selima napsal(a):

Blbé je, že my sme tak trochu (nesúťažne) "športovali" vonku - skákanie cez gumu, Kráľu, kráľu, daj vojačka, vybíjaná, Mneno mesto apod., ale to už dnes vôbec neexistuje.

No to máš pravdu, Seli! Na ulici. Ale decká sa jednoducho dnes hrávajú na ulici, až keď sú väčšie a to potom jazdia na bicykloch, kolobežkách a takých tých somarinách, čo na tom stojíš a nakláňaš sa. Fakt teda je, že pred školou vídavam zaparkované kopy bicyklov a kolobežiek, tak hádam aspoň tak.

Není tady

#6258 29. 12. 2016 12:17

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Judyna napsal(a):

Ale v momentě, kdy jsem sedla na bobek, abych si ulevila, běžel kolem běžec. Před tím nikdo, potom nikdo.

Typický, jo! lol Taky tuhle hodinu obcházím naše písáky, nikde noha, až když jsem seděla nedůstojně s gatěma dole - rovnou čtveřice běhačů cool  Říkám si sakra, je tak hnusně, to nemůžou ti lidi sedět doma na zadku, nebo co? butter
A jak se to trefí......člověčice je za minutku vyčůraná, jim trvá přeběhnout kolem asi tak deset vteřin.....ale musí se to protnout!

Není tady

#6259 29. 12. 2016 12:24

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

smile Taky se mi stalo nedávno. Jdu pěšky z hranic do Seiffen, po silnici, která není moc frekventovaná, vedle hluboký les a sníh, žádná auta nejezdí. Tak si jenom stoupnu na krajíček lesa, pryč ze silnice, a když sundám kalhoty, jede kolem auto. A pak zase dlouho nic smile

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#6260 29. 12. 2016 12:34

helena
♥♥♥♥♥♥♥

v momentě, kdy jsem sedla na bobek, abych si ulevila, běžel kolem běžec...
až když jsem seděla nedůstojně s gatěma dole - rovnou čtveřice běhačů...

Drobnej pokus o vysvětlení zde http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Z%C3 … 3%A1lnosti
Včetně úžasný animace pro analfabety http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#6261 29. 12. 2016 14:27

modrovous
♥♥♥♥♥♥-

lupina montana napsal(a):

S tím sportováním je to taky těžký - slýchám od maminek, co mají sportuchtivé dětičky (našim dětičkům bohdá nic takového nehrozí) Ono to dneska totiž není jen tak - jít si začutat/zaházet/zabruslit. To musíte mít klub....a ten klub má sponzory...a ti sponzoři žádají výsledky.....a ten klub kruhem zpátky potřebuje sponzoring.....takže žádný "jen pro radost".
Dospělci si někdy hrajou tu svoji pralesní ligu, ale že by tam měli dorost, o tom nevím.

Tak já asi žiju na Měsíci nebo co. U nás haranti docela běžně lítají po hřišti za mičudou. Naprosto neorganizovaně a svobodně. Zrovna tak chodí v době provozu na zimák si zabruslit (místní rybníky jsme bohužel neviděli zamrzlé tak, aby se na nich dalo bruslit, několik let). Totéž tenis - stačí si vypůjčit klíčky od kurtů a zaplatit mírný poplatek.
Bez sponzorů a klubů se docela dobře obejdeme. va

Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

#6262 29. 12. 2016 14:28

modrovous
♥♥♥♥♥♥-

helena napsal(a):

Drobnej pokus o vysvětlení zde http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Z%C3 … 3%A1lnosti
Včetně úžasný animace pro analfabety http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png

lol Animace je dokonalá a naprosto přesně vystihuje moje včerejší pendlování mezi pokladnami v malém, zato poměrně natřískaném supermarketu. smile

Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

#6263 29. 12. 2016 14:52

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

modrovous napsal(a):

Tak já asi žiju na Měsíci nebo co. U nás haranti docela běžně lítají po hřišti za mičudou. Naprosto neorganizovaně a svobodně. Zrovna tak chodí v době provozu na zimák si zabruslit (místní rybníky jsme bohužel neviděli zamrzlé tak, aby se na nich dalo bruslit, několik let). Totéž tenis - stačí si vypůjčit klíčky od kurtů a zaplatit mírný poplatek.
Bez sponzorů a klubů se docela dobře obejdeme. va

U nás na vsi je sice hřiště, ale haranty nějak nezajímá.....Tenis a mírný poplatky, jo? No tak to se nechte zapsat do nějaký tý prostějovský knihy rekordů lol Tam je u nás sice dost děcek, ale už to tam soutěží a sponzoruje.....a POKUD zamrznou písáky, tak tam samozřejmě taky bruslej klub/neklub. Jenže to není každý rok a o tom taky nemluvím.
Žiju v tiché a téměř slepé vesnické ulici, kolem je zhruba 15 děcek různého věku, ale samy a ve smečce se fakt pohybujou až tak od desíti let nahoru.
Zatímco když byly malý moje děti, museli se tříleťáci držet na uzdě přísným hlasem, aby nechodili z dohledu - jinak by klidně mizeli s celou smečkou kdesi v polích.
A na co a kde si hráli, to se naštěstí dovídám až po třiceti letech cool

Není tady

#6264 29. 12. 2016 14:53

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

helena napsal(a):

Tak u tý animace jsem řvala smíchy!
Nojo....já vím, jak to v zásadě funguje, ale to neznamená, že si nepostěžuju, že cool

Není tady

#6265 29. 12. 2016 17:09

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Judyna napsal(a):

Ale v momentě, kdy jsem sedla na bobek, abych si ulevila, běžel kolem běžec. Před tím nikdo, potom nikdo.

Typický, jo! lol Taky tuhle hodinu obcházím naše písáky, nikde noha, až když jsem seděla nedůstojně s gatěma dole - rovnou čtveřice běhačů cool  Říkám si sakra, je tak hnusně, to nemůžou ti lidi sedět doma na zadku, nebo co? butter
A jak se to trefí......člověčice je za minutku vyčůraná, jim trvá přeběhnout kolem asi tak deset vteřin.....ale musí se to protnout!

No vidíš, já vyděsila jednoho, Ty hned čtyři! tummenupp

A animace a Modrovous u pokladen - lol
(od teď má moje představa Modrovousovy podoby reálné obrysy big_smile )

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#6266 29. 12. 2016 17:14

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Někde jsem slyšela nebo viděla, že stáhli z jakéhosi obchoďáku polský čas s halucinogeny. A to je teda škoda. Mohlo být veselo.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#6267 29. 12. 2016 17:43

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Nojo, z Alberta. Ale když stejně nepsali, kterej ten čaj to byl lol

Není tady

#6268 29. 12. 2016 17:45

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

No: tak dneska jsme za hodinovou prochajdu kolem Labe potkaly 12! pejskařů! To je co 5 minut jeden.....no já nevím, že fakt ty lidi neseděj doma! Ale ono nelilo, to asi bude tím lol

Není tady

#6269 29. 12. 2016 17:56

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Nojo, z Alberta. Ale když stejně nepsali, kterej ten čaj to byl lol

Psali, byl tam ten čaj i vyfocený.
https://zpravy.aktualne.cz/finance/naku … position-2

Upravil(a) Eva. (29. 12. 2016 18:01)

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#6270 29. 12. 2016 18:30

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

No sakra - to jsem měla vědět, když jsem byla ve městě! yikes

Není tady

#6271 29. 12. 2016 19:05

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Judyna napsal(a):

Někde jsem slyšela nebo viděla, že stáhli z jakéhosi obchoďáku polský čas s halucinogeny. A to je teda škoda. Mohlo být veselo.

lol

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#6272 29. 12. 2016 19:07

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

No: tak dneska jsme za hodinovou prochajdu kolem Labe potkaly 12! pejskařů! To je co 5 minut jeden.....no já nevím, že fakt ty lidi neseděj doma! Ale ono nelilo, to asi bude tím lol

No jo, ale to čtyřnožci vyvedli dvojnožce. To se taky počítá? wink

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#6273 29. 12. 2016 19:15

helena
♥♥♥♥♥♥♥

od teď má moje představa Modrovousovy podoby reálné obrysy
To ti pěkně děkuju... až Fousovi dojde, že jsem sem ten odkaz pinkla já...  http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png

No sakra - to jsem měla vědět, když jsem byla ve městě!
Ale fuj - atropin a skopolamin. Si najdi, jaký to má účinky... http://fora.babinet.cz/img/smilies/sad.png

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#6274 29. 12. 2016 19:29

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Našla a nelituju, že jsem nepozřela - poruchy pozornosti a paměti si zařídím i bez drog lol

Není tady

#6275 29. 12. 2016 19:32

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

vrabčák napsal(a):

No jo, ale to čtyřnožci vyvedli dvojnožce. To se taky počítá? wink

No počítá! Když jsem se do naší vísky před 40 lety přistěhovala, byla jsem tu jediná, kdo chodil se psem. Teď už chodí půl vesnice - ve městě sice chodívávali častěji, ale bylo mnohem míň psůch a tím pádem i míň lidí venku wink
A taky nechodívali moc mimo město - dneska to courá po lesích, lukách a polích jedna radost.
Je teda pravda, že dříve to tu nebylo tak pěkný - jak vybagrovali ty písáky a kolem nich to nechali na mamičce přírodě, tak tu vznikla místa radost pobýt - a tak tam lidi chodí.

Není tady

NÁŠ TIP:

• Skvělou péči pro váš chrup – od zubní hygieny až po značkové implantáty - získáte na stomatologickém pracovišti AV dental v Praze.

• Originální květiny a kytice Frutiko z čerstvého ovoce, čokolády a dortů představují skvělý dárek s objednáním online a doručením po celé ČR!

• Dodáváme originální parfémy a kosmetiku světových značek Armani, Dior, Chanel, Lacoste velice levně. Skladem máme 75 000 kusů parfémů a kosmetiky.

• Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

• POZOR! Urologický čaj může při zánětu močového měchýře a ledvin uškodit!!!

Zápatí