Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#8476 30. 9. 2017 18:51

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

vrabčák napsal(a):

Mám kamarádku, ani jí a manželovi se hodně dlouho nedařilo (asi 15 let). Moc si spolu rozumí a už se tehdy smířili s tím, že budou sami. Výborný obvodní gynekolog jim ale pak něco hodně dobrýho poradil wink, (byl to i šikovný matematik). Pak měli brzy po sobě dva kluky jako buky. smile  smile Jenže 10, 15 let je moc dlouho... Málokdo po tolika letech ještě věří...
Když se páru nedaří, nemají mít děti?

Ale tam nešlo o dárcovnstí, ne? Jinak jasně že se snažit, co to jde. Nebo raděj nesnažit  smile, pak to většinou vyjde


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#8477 30. 9. 2017 18:52

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

vrabčák napsal(a):

Mám kamarádku, ani jí a manželovi se hodně dlouho nedařilo (asi 15 let). Moc si spolu rozumí a už se tehdy smířili s tím, že budou sami. Výborný obvodní gynekolog jim ale pak něco hodně dobrýho poradil wink, (byl to i šikovný matematik). Pak měli brzy po sobě dva kluky jako buky. smile  smile Jenže 10, 15 let je moc dlouho... Málokdo po tolika letech ještě věří...
Když se páru nedaří, nemají mít děti?

to záleží na nich... buď je budou mít proti přírodě.. nebo se s tím smíří..
já jen souhlasím s evou, že tady to není v pořádku. a to   máme v rodině děti z umělého oplodnění.
moje známá přirozeně otěhotněla ve svých 45 letech.. předtím vychovala 3 adoptivní romské děti.

Není tady

 

#8478 30. 9. 2017 19:17

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

aprill napsal(a):

ano i to je možné... ale tady ten jedinec už je...takže mu pomůžeme, ale množit něco příroda nechce...myslíš, že nám to nevrátí?

Mám stejný názor. Dítě z cizího vajíčka či spermie nelze srovnávat s pomocí již žijícímu člověku.

Možná - ještě umělé oplodnění v případě vajíčko ženy z páru a spermie muže z páru.
Ale z cizího vajíčka nebo spermie - opravdu tohle je už hodně proti přírodě, podle mého názoru.

Svět je malý. Budou se potkávat poloviční sourozenci, budou mít postižené děti, budou se ptát, proč...
A další, nepředstavitelné věci může přinést budoucnost, když takhle znevažujeme přírodu. Její rozhodnutí, že některý pár dohromady děti mít nemá.
Vždy je tolik dětí bez rodičů. Ty děti tady už jsou.
Pro mě je toto cesta, a ne cizí vajíčko či cizí spermie.

Upravil(a) Eva. (30. 9. 2017 19:18)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#8479 30. 9. 2017 19:29

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Vážně si myslíte, že neschopnost počít nemůže bejt zapříčiněná i jinak, než působením matky přírody?
A že postižené dítě se nemůže narodit dokonale zdravýmu páru z jeho vlastních gamet?
A že není proti přírodě zachraňovat těžce nezralý novorozence, co by normálně nepřežili, jen proto, že "už je to člověk"?
Nemusíte odpovídat...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#8480 30. 9. 2017 19:30

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

helena napsal(a):

Vážně si myslíte, že neschopnost počít nemůže bejt zapříčiněná i jinak, než působením matky přírody?
A že postižené dítě se nemůže narodit dokonale zdravýmu páru z jeho vlastních gamet?
A že není proti přírodě zachraňovat těžce nezralý novorozence, co by normálně nepřežili, jen proto, že "už je to člověk"?
Nemusíte odpovídat...

je to proti přírodě :-(

Není tady

 

#8481 30. 9. 2017 19:51

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

helena napsal(a):

Vážně si myslíte, že neschopnost počít nemůže bejt zapříčiněná i jinak, než působením matky přírody?
A že postižené dítě se nemůže narodit dokonale zdravýmu páru z jeho vlastních gamet?
A že není proti přírodě zachraňovat těžce nezralý novorozence, co by normálně nepřežili, jen proto, že "už je to člověk"?
Nemusíte odpovídat...

Čím jiným může být podle tebe zapříčiněná neschopnost počít, než přírodou, heleno? Nic mě nenapadá.

K postiženým dětem - to je snad všem známo, že dokonale zdravému páru se může narodit postižené dítě, to se přece děje. Tak proč se takhle nesmyslně na tuto věc ptáš? I když - co to je - dokonale zdravý pár? Co znamená dokonale? Něco se stát muselo, když je dítě postižené...

Upravil(a) Eva. (30. 9. 2017 19:52)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#8482 30. 9. 2017 20:12

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Judyno, kluci jsou jejich vlastní (opravdu jim skoro vypadli z oka). stolt, hlavně netlačit na pilu. wink


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#8483 30. 9. 2017 20:34

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Heleno, samý těžký otázky...
Pracovat na neonatologii musí být šíleně náročný. Po záchraně minimiminek je spoustu lidí šastných, ale i hodně nešastných, když příroda už vyčerpala všechny možnosti, jak pomoct s pomocí...


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#8484 30. 9. 2017 22:05

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Co to tady lidi resite???

Mne dnes udelalo radost, ze kdyz jsem sla pro stupid pisek pro kocku k Vietnamcum, vsimla jsem si prvne bajecnych "kýčových" hodin (kere mi doma chybej a ouzasne opisujou me zrcadlo, kam jaksi zapadaj... smile )...
Bydlim nedaleko, ale na ty hodiny jsem uz nemela.
Razim heslo: "kedy, ked nie teraz?"
Tak jsem jela, 10 min. pred zavirackou.
Visej, na SVEM miste! Jo! Kdyz se chce, vsecko jde!. Jo!!!


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#8485 30. 9. 2017 22:14

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

helena napsal(a):

Vážně si myslíte, že neschopnost počít nemůže bejt zapříčiněná i jinak, než působením matky přírody?
A že postižené dítě se nemůže narodit dokonale zdravýmu páru z jeho vlastních gamet?
A že není proti přírodě zachraňovat těžce nezralý novorozence, co by normálně nepřežili, jen proto, že "už je to člověk"?
Nemusíte odpovídat...

Pro mě je to etický problém - pokud bych darovala vajíčko, někde po světě by běhalo dítě, co je napolovic moje. Je to skoro jako dát dítě k adopci...Pro mě. Proto já bych do toho nikdy nešla.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#8486 30. 9. 2017 22:15

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

aprill napsal(a):

helena napsal(a):

Vážně si myslíte, že neschopnost počít nemůže bejt zapříčiněná i jinak, než působením matky přírody?
A že postižené dítě se nemůže narodit dokonale zdravýmu páru z jeho vlastních gamet?
A že není proti přírodě zachraňovat těžce nezralý novorozence, co by normálně nepřežili, jen proto, že "už je to člověk"?
Nemusíte odpovídat...

je to proti přírodě :-(

Neodpovidam kapitulation
Uvadim svuj nazor, kerej tak NEŘVE, jako ten Majcin, a mozna jeste dalsich holek "odsud"...
styrka
pussa
Dite je dar Bozi...
Je to novy zivot...
Pokud Buh dovolil, aby vzniknul, nikdy nebude mit vyhrady proti tomu, ze byl pocat! Nikdy! Kdyby si nepral, aby vznikl, nedopustil by to... gloria

Upravil(a) Dorka (30. 9. 2017 22:16)


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#8487 30. 9. 2017 22:20

modrovous
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2013
Příspěvky: 3285

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Je neuvěřitelné, kolik lidí má zcela jasno v tom, komu by mělo být pomoženo, kdo by naopak pro svou "vadnost" měl být zbaven možnosti mít vlastní potomstvo, v tom, co je nebo není proti přírodě,v tom, které dítě má být ještě zachraňováno, a které už ne. hmm
Nechtěla bych ani jednoho z nich vidět nad vlastním dítětem, a rozhodovat. grater
Ale tohle by mělo být vlákno o radosti, a mě se z některých příspěvků chce spíš plakat. Z některých rovnou zvracet. usch


Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

 

#8488 30. 9. 2017 22:22

modrovous
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2013
Příspěvky: 3285

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Judyna napsal(a):

helena napsal(a):

Vážně si myslíte, že neschopnost počít nemůže bejt zapříčiněná i jinak, než působením matky přírody?
A že postižené dítě se nemůže narodit dokonale zdravýmu páru z jeho vlastních gamet?
A že není proti přírodě zachraňovat těžce nezralý novorozence, co by normálně nepřežili, jen proto, že "už je to člověk"?
Nemusíte odpovídat...

Pro mě je to etický problém - pokud bych darovala vajíčko, někde po světě by běhalo dítě, co je napolovic moje. Je to skoro jako dát dítě k adopci...Pro mě. Proto já bych do toho nikdy nešla.

Tohle beru a rozumím tomu.


Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

 

#8489 30. 9. 2017 22:25

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

modrovous napsal(a):

Je neuvěřitelné, kolik lidí má zcela jasno v tom, komu by mělo být pomoženo, kdo by naopak pro svou "vadnost" měl být zbaven možnosti mít vlastní potomstvo, v tom, co je nebo není proti přírodě,v tom, které dítě má být ještě zachraňováno, a které už ne. hmm
Nechtěla bych ani jednoho z nich vidět nad vlastním dítětem, a rozhodovat. grater
Ale tohle by mělo být vlákno o radosti, a mě se z některých příspěvků chce spíš plakat. Z některých rovnou zvracet. usch

Zcela správně jsi napsala VLASTNÍ POTOMSTVO.
A o tom to je.
Kouzlo nechtěného se ti povedlo. stolt

Jo, a nepřeháněj.
A jestli se ti chce, klidně se pozvracej, nikdo ti nebrání. big_smile Jen směle do toho. big_smile

Upravil(a) Eva. (30. 9. 2017 22:35)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#8490 1. 10. 2017 0:08

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

eremuruss napsal(a):

Jinak ja mam radost,ze dcera ma konecne fajn pritele.Je moc hodny ,nekouri,nepije,nedroguje.Uz s dcerou bude za mesic rok.Ted ji teprve on predstavil svym rodicum.

tummenupp


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#8491 1. 10. 2017 0:31

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

modrovous napsal(a):

Eva. napsal(a):

vrabčáku, krev a dítě je něco diametrálně odlišného. To nelze vůbec srovnávat.
Co to přinese do budoucna? Degeneraci?
Nehledě na to, že při darování vajíček se užívají stimulační léky...
Samá chemie.

Ehm, tak předně vajíčko není dítě. Vajíčko je buňka. Jedna jediná buňka, která bez oplození zahyne.
Předpokládám, že pokud bys potřebovala ledvinu nebo jiný orgán, abys mohla žít, o tom, že do tebe budou prát
chemii horem spodem, bys nepřemýšlela.
Stejně tak o tom moc nepřemýšlí žena, která po dítěti touží a z nějakého důvodu ho mít nemůže. A možná
o tom i přemýšlí, ale tu chemii prostě bere jako nezbytnou daň za to, že bude máma.
Ad genetické zatížení - představ si, že jsou na světě i tací, kteří adoptují cizí dítě. Vezmou si ho, považují ho za vlastní, a na nějakou genetickou zátěž z vysoka kašlou. Chápu, že pro některé jedince je toto nepochopitelné. hmm

A k té jedovaté slině na adresu Viktorčiných dcer se dá říct maximálně tolik, že každý cikán hádá podle své planety. fuckyou

Ja za seba považujem za niečo iné darovanie krvi alebo orgánu (a ani to nie je teda to isté), a za niečo iné darovanie spermií alebo vajíčok. Je to môj osobný pocit, ale zdá sa mi, že už nejako moc fušujeme matičke prírode do zámerov. Uznávam, že konečné slovo má stále matička príroda - keď ona nechce, diea sa nenarodí, ani z vajíčka hoci Claudie Schifferovej a spermie Davida Copperfielda - ale aj tak mám zmiešané pocity z toho genetického inžinierstva a za mňa osobne nie. Ani v mojej situácii, ani v inej. No uznávam, že iní žudia to môžu ma a asi aj majú inak.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#8492 1. 10. 2017 0:34

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

helena napsal(a):

jsou na světě i tací, kteří adoptují cizí dítě
Zbláznila ses? Takový slova používat, o takových možnostech se zmiňovat...
Vždy bys někomu mohla způsobit třeba i duševní votřes... vissla a třeba pak bejt i popotahovaná lol

Ja som takpovediac adoptovala cudzie diea, ale neviem, či by som darovala vajíčko... Možno konkrétnej najbližšej príbuznej, keby bola v núdzi. Určite nie anonymne.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#8493 1. 10. 2017 0:38

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

aprill napsal(a):

Eva. napsal(a):

Já jsem k darování vajíček i spermií poněkud - rozpačitá. Co to udělá do budoucna... Mám k tomu spíš negativní vztah.  Chápu, že tady a teď si tím někdo vydělá a někomu udělá radost, ale... je to poněkud krátkozraké. Ale to není na radost.

sdílím tvou rozpačitost... pokud příroda se rozhodla, že dotyčný/á nemá mít děti, tak v asi něco bude..

Neviem, čo znamená "tak v asi něco bude", ale niekedy bohužiaž o bezdetnosti nerozhodne príroda, ale blbos alebo žahostajnos doktorov, Osud alebo čo - ale vo finále je výsledok rovnaký. Druhá vec je, kde je tá hranica, kedy ešte ideo malú, prípustnú pomoc a kedy o hrubé genetické inžinierstvo...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#8494 1. 10. 2017 0:41

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

aprill napsal(a):

Dorka napsal(a):

Eva. napsal(a):

Já jsem k darování vajíček i spermií poněkud - rozpačitá. Co to udělá do budoucna... Mám k tomu spíš negativní vztah.  Chápu, že tady a teď si tím někdo vydělá a někomu udělá radost, ale... je to poněkud krátkozraké. Ale to není na radost.

No jo. Tak premyslej "poněkud - rozpačití" lidé...
O tom "vydelani" to vubec neni, Majko!
Mozna to pochopit nikdy nezvladnes, kdyz jses ta "cifršpionka"... Ale mozna to nekdo vidi treba jako dat nekomu sanci, ktera pro nej neni dostupna... Ja vim, ze me dcery by to delaly i ZADARMO!!! A ja taky, kdyby v "me dobe" to bylo mozne...
Vajicka stejne jako sperma. Vzdycky je to o tom, kdo se na to jak diva: nekdo jako na "vydelecnou cinnost", nekdo jako na "dar"...
A to tve "majkovske" poněkud krátkozraké. Ale to není na radost. ? dudlik reta reta reta
Typicke!
dumbom
usch

proč dále množit něco je "postižené"? přijde ti to normální???? mi teda ne!!!

Brrr, tak toto už mi ale pripomína rétoriku a sociálne cítenie nacistov... a aj ich nadradenos. Čo keď raz budeš ma bezdetné deti alebo vnúčatá? Použiješ na ne rovnaký výraz?


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#8495 1. 10. 2017 0:44

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

modrovous napsal(a):

Aprill, ale s touhle logikou můžeme tedy úplně zrušit zdravotnictví. Budeme naslouchat přírodě. Mᚠrakovinu - smůla, jsi vadný kus, příroda se rozhodla tě eliminovat. Odchod. Potřebuješ transplantaci čehokoliv - nebudeme přece udržovat při životě něco postiženého. Odchod. Mᚠinfarkt, hmmm , smůla, podle přírodních zákonů jsi jako slabší kus odepsaný...
Postupně bychom se takto mohli propracovat ke shazování rozměrově nevyhovujících novorozenců ze skály.
Ozdravění populace by to jistě prospělo, a když domyslím ty ekonomické dopady...  cool

To je demagógia... Prírode sa dá pomôc - a vždy sa jej pomáhalo, aj pred moderným zdravotníctvom, aj s ním - ale netreba sa s ňou pretláča a hra sa na múdrejších, ako je ona. Blbé je, že hranicu podža mňa treba urči od prípadu k prípadu, resp. od jedného javu k druhému... Neexistuje jednoduché paušálne pravidlo, čo by sa dalo prasknú ako univerzálny návod na použitie.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#8496 1. 10. 2017 0:50

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

helena napsal(a):

Vážně si myslíte, že neschopnost počít nemůže bejt zapříčiněná i jinak, než působením matky přírody?
A že postižené dítě se nemůže narodit dokonale zdravýmu páru z jeho vlastních gamet?
A že není proti přírodě zachraňovat těžce nezralý novorozence, co by normálně nepřežili, jen proto, že "už je to člověk"?
Nemusíte odpovídat...

Neviem ako novorodencov, ale postihnuté plody by som asi nezachraňovala - ale ani neabortovala, nechala by som to na prírode. Druhá vec je, že dnes občas lekári aj umelo vyvolajú predčasný pôrod (podža nejakých blbých interných predpisov alebo diskutabilných výsledkov alebo bohvie čoho) a potom je ich psou povinnosou také diea zachráni, podža mňa. To už nemá s "prírodou" nič spoločné, to je hrubé a nevhodné zasahovanie medicíny.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#8497 1. 10. 2017 0:55

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Eva. napsal(a):

helena napsal(a):

Vážně si myslíte, že neschopnost počít nemůže bejt zapříčiněná i jinak, než působením matky přírody?
A že postižené dítě se nemůže narodit dokonale zdravýmu páru z jeho vlastních gamet?
A že není proti přírodě zachraňovat těžce nezralý novorozence, co by normálně nepřežili, jen proto, že "už je to člověk"?
Nemusíte odpovídat...

Čím jiným může být podle tebe zapříčiněná neschopnost počít, než přírodou, heleno? Nic mě nenapadá.

K postiženým dětem - to je snad všem známo, že dokonale zdravému páru se může narodit postižené dítě, to se přece děje. Tak proč se takhle nesmyslně na tuto věc ptáš? I když - co to je - dokonale zdravý pár? Co znamená dokonale? Něco se stát muselo, když je dítě postižené...

Nie som Helena, ale - lekárskym zákrokom. Alebo nevhodným či predčasným nadužívaním hormonálnej antikoncepcie (tú nepovažujem za "prírodu" ani omylom, aby bolo jasné) a asi miliónom ďalších vplyvov (napr.životného prostredia), ktoré mi fakt nijako nedá skry pod termín "príroda". Ani to, že mužom zo všetkých národov rádovo klesá plodnos, nebude spôsobené "prírodou", ale skôr jej znečistením, vypúšaním ženských hormónov do kanalizácie, spätne do spodných vôd, do environmentálneho systému...  Niekto je na to citlivejší a niekto menej, ale "postihnutím" by som si to netrúfla nazva.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#8498 1. 10. 2017 8:51

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Selima napsal(a):

helena napsal(a):

jsou na světě i tací, kteří adoptují cizí dítě
Zbláznila ses? Takový slova používat, o takových možnostech se zmiňovat...
Vždy bys někomu mohla způsobit třeba i duševní votřes... vissla a třeba pak bejt i popotahovaná lol

Ja som takpovediac adoptovala cudzie diea, ale neviem, či by som darovala vajíčko... Možno konkrétnej najbližšej príbuznej, keby bola v núdzi. Určite nie anonymne.

stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#8499 1. 10. 2017 12:13

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

modrovous napsal(a):

....
Ale tohle by mělo být vlákno o radosti, a mě se z některých příspěvků chce spíš plakat. Z některých rovnou zvracet. usch

Jasne!
Jdem se radovat:
Krasne babi leto u nas (HK), jedna z mala odpocinkovych nedělí, zda se, ze mě nic nebolí (ZAZRAK!!!)...
Radost nad radost reta


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#8500 1. 10. 2017 18:14

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Seli, v mnohým s tebou souhlasím. smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů