Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#8451 29. 9. 2017 7:56

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Umělec dne: Na Zemanově transparentním účtu se objevila podobizna Václava Havla

https://www.expres.cz/foto-dne-milos-ze … viral_lare
https://www.expres.cz/foto.aspx?r=dx-vi … llage3.jpg


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#8452 29. 9. 2017 11:02

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Eva. napsal(a):

helena napsal(a):

Eva. napsal(a):

vrabčáku, krev a dítě je něco diametrálně odlišného. To nelze vůbec srovnávat.
Co to přinese do budoucna? Degeneraci?
Nehledě na to, že při darování vajíček se užívají stimulační léky...
Samá chemie.

Hm... kdyby tvoje dítě nebo jeho parter/ka nemohli počít přirozenou cestou, rovněž bys byla takhle nekompromisní?

Hm... Mám právo rozhodovat pouze za sebe a ne za jiné dospělé lidi.
Nemožnost počít přirozenou cestou - o něčem jiném jsou vajíčka ženy v páru a spermie muže v páru a cizí vajíčka a cizí spermie. A chceme, nebo ne, fakt je, že geneticky to už jejich vlastní dítě není, když je z vajíčka jiné ženy nebo spermie jiného muže, nebo obojí. A ty páry ani netuší, od koho to darované je a co si tohle dítě může sebou v oblasti genetiky přinést na svět a jak se s tím pak potýkat, když nevíme nic o jeho předcích a jejich případném genetickém zatížení.
I když - stejně si nikdo z nás nemůže být jistý, že jeho otec je jeho genetickým otcem. U matky jakáž-takហjistota je, ale, při odhalení záměn dětí v porodnicích, kdoví...
Takže suma sumárum - jen bůh ví, co je správně a co ne. A jestli je vůbec něco správně. Anebo možná všechno.
Btw stejně si myslím, že dcery Viktorky to dělají hlavně kvůli výdělku. A nad etikou a budoucností se zase až tolik nezamýšlejí. To je můj názor.

"Slova, slova, slova..." jak praví klasik.
Nicméně odpověď na jednoduchou otázku nikde. Typické...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#8453 29. 9. 2017 11:30

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

heleno, já jsem ti odpověděla. Že ty mou odpověď nevidíš/nechceš vidět, to už není moje věc.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#8454 29. 9. 2017 17:35

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Eva. napsal(a):

Btw stejně si myslím, že dcery Viktorky to dělají hlavně kvůli výdělku. A nad etikou a budoucností se zase až tolik nezamýšlejí. To je můj názor.

No, hlavne na vic nemas, ekonomko... usch


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#8455 29. 9. 2017 17:36

modrovous
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2013
Příspěvky: 3285

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Eva. napsal(a):

vrabčáku, krev a dítě je něco diametrálně odlišného. To nelze vůbec srovnávat.
Co to přinese do budoucna? Degeneraci?
Nehledě na to, že při darování vajíček se užívají stimulační léky...
Samá chemie.

Ehm, tak předně vajíčko není dítě. Vajíčko je buňka. Jedna jediná buňka, která bez oplození zahyne.
Předpokládám, že pokud bys potřebovala ledvinu nebo jiný orgán, abys mohla žít, o tom, že do tebe budou prát
chemii horem spodem, bys nepřemýšlela.
Stejně tak o tom moc nepřemýšlí žena, která po dítěti touží a z nějakého důvodu ho mít nemůže. A možná
o tom i přemýšlí, ale tu chemii prostě bere jako nezbytnou daň za to, že bude máma.
Ad genetické zatížení - představ si, že jsou na světě i tací, kteří adoptují cizí dítě. Vezmou si ho, považují ho za vlastní, a na nějakou genetickou zátěž z vysoka kašlou. Chápu, že pro některé jedince je toto nepochopitelné. hmm

A k té jedovaté slině na adresu Viktorčiných dcer se dá říct maximálně tolik, že každý cikán hádá podle své planety. fuckyou


Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

 

#8456 29. 9. 2017 19:03

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

modrovous napsal(a):

Ehm, tak předně vajíčko není dítě. Vajíčko je buňka. Jedna jediná buňka, která bez oplození zahyne.
Předpokládám, že pokud bys potřebovala ledvinu nebo jiný orgán, abys mohla žít, o tom, že do tebe budou prát
chemii horem spodem, bys nepřemýšlela.
Stejně tak o tom moc nepřemýšlí žena, která po dítěti touží a z nějakého důvodu ho mít nemůže. A možná
o tom i přemýšlí, ale tu chemii prostě bere jako nezbytnou daň za to, že bude máma.
Ad genetické zatížení - představ si, že jsou na světě i tací, kteří adoptují cizí dítě. Vezmou si ho, považují ho za vlastní, a na nějakou genetickou zátěž z vysoka kašlou. Chápu, že pro některé jedince je toto nepochopitelné. hmm

A k té jedovaté slině na adresu Viktorčiných dcer se dá říct maximálně tolik, že každý cikán hádá podle své planety. fuckyou

Když vajíčko není dítě, jenom jedna jediná buňka, tak v pohodě. Z takové jedné jediné buňky žádné dítě žádným způsobem vzniknout nemůže. big_smile Natož, aby neslo nějakou DNA svých předků... big_smile
A představ si, že je podle mě moc prima, že jsou lidé, kteří si adoptují děti, které nemají rodiče.
To by mohli/měli udělat i ti, kteří se uchylují k tomu, že mají dítě z vajíčka cizí ženy, případně spermií cizího muže, případně obojího. To by bylo moc fajn.
A k té poslední větě - mimo jiné chodím darovat krev zdarma.
Zeptej se Viktorky, jestli i její dcery darují vajíčka zdarma... wink

Upravil(a) Eva. (29. 9. 2017 19:05)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#8457 29. 9. 2017 19:04

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

jsou na světě i tací, kteří adoptují cizí dítě
Zbláznila ses? Takový slova používat, o takových možnostech se zmiňovat...
Vždy bys někomu mohla způsobit třeba i duševní votřes... vissla a třeba pak bejt i popotahovaná lol


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#8458 29. 9. 2017 20:09

modrovous
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2013
Příspěvky: 3285

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Eva. napsal(a):

modrovous napsal(a):

Ehm, tak předně vajíčko není dítě. Vajíčko je buňka. Jedna jediná buňka, která bez oplození zahyne.
Předpokládám, že pokud bys potřebovala ledvinu nebo jiný orgán, abys mohla žít, o tom, že do tebe budou prát
chemii horem spodem, bys nepřemýšlela.
Stejně tak o tom moc nepřemýšlí žena, která po dítěti touží a z nějakého důvodu ho mít nemůže. A možná
o tom i přemýšlí, ale tu chemii prostě bere jako nezbytnou daň za to, že bude máma.
Ad genetické zatížení - představ si, že jsou na světě i tací, kteří adoptují cizí dítě. Vezmou si ho, považují ho za vlastní, a na nějakou genetickou zátěž z vysoka kašlou. Chápu, že pro některé jedince je toto nepochopitelné. hmm

A k té jedovaté slině na adresu Viktorčiných dcer se dá říct maximálně tolik, že každý cikán hádá podle své planety. fuckyou

Když vajíčko není dítě, jenom jedna jediná buňka, tak v pohodě. Z takové jedné jediné buňky žádné dítě žádným způsobem vzniknout nemůže. big_smile Natož, aby neslo nějakou DNA svých předků... big_smile
A představ si, že je podle mě moc prima, že jsou lidé, kteří si adoptují děti, které nemají rodiče.
To by mohli/měli udělat i ti, kteří se uchylují k tomu, že mají dítě z vajíčka cizí ženy, případně spermií cizího muže, případně obojího. To by bylo moc fajn.
A k té poslední větě - mimo jiné chodím darovat krev zdarma.
Zeptej se Viktorky, jestli i její dcery darují vajíčka zdarma... wink

Mluvila jsem o tom, že když daruješ vajíčko, daruješ jednu jedinou buňku, ne zárodek, tedy ne dítě. O tom, že, tato buňka nenese žádnou genetickou informaci jsem nikde nic nepsala, což by sis zajisté všimla, kdybys pořádně četla,
když už tady ta tohle téma tak ráda peskuješ ostatní.

A je moc pěkné, že mᚠjasno, co by měli dělat ti, co nemůžou mít dítě. Blbý pro tebe teda je, že o tom, jestli adoptovat cizí dítě nebo podstoupit oplodnění a mít třebas alespoň z poloviny vlastní, si tady díky bohu může rozhodnout každý sám. fuckyou

Dorky se na nic ptát nebudu, protože mě to za prvé nezajímá, za druhé mi do toho vůbec nic není, je to každého věc.
A i kdyby si za ten odběr hypoteticky platit nechaly, nemůže jim to určitě mít za zlé nikdo kdo má aspoň základní představu o téhle proceduře.

A konečně k tvému bezplatnému darování - představa, že mi do žil pustí dávku toho jedu, co ti koluje v žilách, mě teda radostí zrovna nenaplňuje. sad

Upravil(a) modrovous (29. 9. 2017 20:13)


Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

 

#8459 29. 9. 2017 20:10

modrovous
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2013
Příspěvky: 3285

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

helena napsal(a):

jsou na světě i tací, kteří adoptují cizí dítě
Zbláznila ses? Takový slova používat, o takových možnostech se zmiňovat...
Vždy bys někomu mohla způsobit třeba i duševní votřes... vissla a třeba pak bejt i popotahovaná lol

Nezbláznila. Jsem vadná odjaktěživa. lol
A o duševní zdraví jistých individuí nemám strach. Tohle duši mít nemůže. roll


Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

 

#8460 29. 9. 2017 20:49

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Modrovousi, jednou tě ta tvá pýcha a nadřazenost dožene.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#8461 29. 9. 2017 20:52

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

modrovous napsal(a):

Blbý pro tebe teda je, že o tom, jestli adoptovat cizí dítě nebo podstoupit oplodnění a mít třebas alespoň z poloviny vlastní, si tady díky bohu může rozhodnout každý sám. fuckyou

Dorky se na nic ptát nebudu, protože mě to za prvé nezajímá, za druhé mi do toho vůbec nic není, je to každého věc.
A i kdyby si za ten odběr hypoteticky platit nechaly, nemůže jim to určitě mít za zlé nikdo kdo má aspoň základní představu o téhle proceduře.

A konečně k tvému bezplatnému darování - představa, že mi do žil pustí dávku toho jedu, co ti koluje v žilách, mě teda radostí zrovna nenaplňuje. sad

Mýlíš se. Není to pro mě blbý.
Je fajn, že si o tom může rozhodnout každý sám.
A je fajn, že můžeme vyjadřovat své názory.

A k tvé poznámce k mému darování krve - mluví o tobě.

Upravil(a) Eva. (29. 9. 2017 20:53)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#8462 29. 9. 2017 23:53

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

modrovous napsal(a):

A k té jedovaté slině na adresu Viktorčiných dcer se dá říct maximálně tolik, že každý cikán hádá podle své planety. fuckyou

Dekuji! godlike


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#8463 30. 9. 2017 0:02

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Eva. napsal(a):

Zeptej se Viktorky, jestli i její dcery darují vajíčka zdarma... wink

Chodis krev darovat zdarma? To jde??? Me holky by je darovaly i zdarma, jak jsem psala, ja taky, kdyby to v "me dobe" bylo mozne - nase "etika a MORALKA" je ponekud jina, nez tva usch
Majko, ty PRIMITIVE! Kdybys vedela, ze muzes nejakym zpusobem nekomu zachranit zivot, hledela bys na to, KOLIK TI ZA TO DAJI???
Majko, promin, ale podle mne jses ouplna blbka!!! reta

Upravil(a) Dorka (30. 9. 2017 0:07)


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#8464 30. 9. 2017 7:11

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Eva. napsal(a):

Já jsem k darování vajíček i spermií poněkud - rozpačitá. Co to udělá do budoucna... Mám k tomu spíš negativní vztah.  Chápu, že tady a teď si tím někdo vydělá a někomu udělá radost, ale... je to poněkud krátkozraké. Ale to není na radost.

sdílím tvou rozpačitost... pokud příroda se rozhodla, že dotyčný/á nemá mít děti, tak v asi něco bude..

Není tady

 

#8465 30. 9. 2017 7:14

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Dorka napsal(a):

Eva. napsal(a):

Já jsem k darování vajíček i spermií poněkud - rozpačitá. Co to udělá do budoucna... Mám k tomu spíš negativní vztah.  Chápu, že tady a teď si tím někdo vydělá a někomu udělá radost, ale... je to poněkud krátkozraké. Ale to není na radost.

No jo. Tak premyslej "poněkud - rozpačití" lidé...
O tom "vydelani" to vubec neni, Majko!
Mozna to pochopit nikdy nezvladnes, kdyz jses ta "cifršpionka"... Ale mozna to nekdo vidi treba jako dat nekomu sanci, ktera pro nej neni dostupna... Ja vim, ze me dcery by to delaly i ZADARMO!!! A ja taky, kdyby v "me dobe" to bylo mozne...
Vajicka stejne jako sperma. Vzdycky je to o tom, kdo se na to jak diva: nekdo jako na "vydelecnou cinnost", nekdo jako na "dar"...
A to tve "majkovske" poněkud krátkozraké. Ale to není na radost. ? dudlik reta reta reta
Typicke!
dumbom
usch

proč dále množit něco je "postižené"? přijde ti to normální???? mi teda ne!!!

Není tady

 

#8466 30. 9. 2017 7:15

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

helena napsal(a):

Eva. napsal(a):

vrabčáku, krev a dítě je něco diametrálně odlišného. To nelze vůbec srovnávat.
Co to přinese do budoucna? Degeneraci?
Nehledě na to, že při darování vajíček se užívají stimulační léky...
Samá chemie.

Hm... kdyby tvoje dítě nebo jeho parter/ka nemohli počít přirozenou cestou, rovněž bys byla takhle nekompromisní?

ano... a věř, že vím o čem píšu...

Není tady

 

#8467 30. 9. 2017 8:07

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Málo nasloucháme přírodě. Všeobecně.
Proto jsem poněkud rozpačitá.
Ale věřím, že příroda si pomůže. A to je nakonec na radost.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#8468 30. 9. 2017 9:01

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Eva. napsal(a):

Málo nasloucháme přírodě. Všeobecně.
Proto jsem poněkud rozpačitá.
Ale věřím, že příroda si pomůže. A to je nakonec na radost.

tummenupp

Není tady

 

#8469 30. 9. 2017 12:02

modrovous
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2013
Příspěvky: 3285

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Aprill, ale s touhle logikou můžeme tedy úplně zrušit zdravotnictví. Budeme naslouchat přírodě. Mᚠrakovinu - smůla, jsi vadný kus, příroda se rozhodla tě eliminovat. Odchod. Potřebuješ transplantaci čehokoliv - nebudeme přece udržovat při životě něco postiženého. Odchod. Mᚠinfarkt, hmmm , smůla, podle přírodních zákonů jsi jako slabší kus odepsaný...
Postupně bychom se takto mohli propracovat ke shazování rozměrově nevyhovujících novorozenců ze skály.
Ozdravění populace by to jistě prospělo, a když domyslím ty ekonomické dopady...  cool


Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

 

#8470 30. 9. 2017 17:25

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Jo, házení se skály, to už tady před "pár lety" přece bylo (i opakovaně) a určitě by se našlo i v současnosti spoustu takových, který by v tom rádi pokračovali... sad
Když se nějaký dvojici z určitých příčin hodně dlouho nedaří mít potomka, neznamená to přece hned, že jeden z nich, nebo oba jsou postižený. A když se z časových důvodů a na doporučení lékaře rozhodnou pro umělou cestu, pokládám jejich rozhodnutí za rozumný a normální, tedy v souladu s přírodou. smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#8471 30. 9. 2017 17:50

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

aprill napsal(a):

helena napsal(a):

Eva. napsal(a):

vrabčáku, krev a dítě je něco diametrálně odlišného. To nelze vůbec srovnávat.
Co to přinese do budoucna? Degeneraci?
Nehledě na to, že při darování vajíček se užívají stimulační léky...
Samá chemie.

Hm... kdyby tvoje dítě nebo jeho parter/ka nemohli počít přirozenou cestou, rovněž bys byla takhle nekompromisní?

ano... a věř, že vím o čem píšu...

Ja jsem se z necim podobnym ve svem zivote setkala,byla to ma kamaradka ktera me pozadala jestli bych to pro ni udelala,ze by me dala za to dost penez.V te dobe jsem byla samozivitelka s malyma detma a bez penez na materske......neudelala jsem to,protoze jsem vedela,ze bych s tim mela velky problem a dite bych si nechala
V tichosti se zvedla a odesla.Ja s toho mela hodne dlouho blbi pocit.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#8472 30. 9. 2017 18:23

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

modrovous napsal(a):

Aprill, ale s touhle logikou můžeme tedy úplně zrušit zdravotnictví. Budeme naslouchat přírodě. Mᚠrakovinu - smůla, jsi vadný kus, příroda se rozhodla tě eliminovat. Odchod. Potřebuješ transplantaci čehokoliv - nebudeme přece udržovat při životě něco postiženého. Odchod. Mᚠinfarkt, hmmm , smůla, podle přírodních zákonů jsi jako slabší kus odepsaný...
Postupně bychom se takto mohli propracovat ke shazování rozměrově nevyhovujících novorozenců ze skály.
Ozdravění populace by to jistě prospělo, a když domyslím ty ekonomické dopady...  cool

ano i to je možné... ale tady ten jedinec už je...takže mu pomůžeme, ale množit něco příroda nechce...myslíš, že nám to nevrátí?

Není tady

 

#8473 30. 9. 2017 18:25

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

vrabčák napsal(a):

Jo, házení se skály, to už tady před "pár lety" přece bylo (i opakovaně) a určitě by se našlo i v současnosti spoustu takových, který by v tom rádi pokračovali... sad
Když se nějaký dvojici z určitých příčin hodně dlouho nedaří mít potomka, neznamená to přece hned, že jeden z nich, nebo oba jsou postižený. A když se z časových důvodů a na doporučení lékaře rozhodnou pro umělou cestu, pokládám jejich rozhodnutí za rozumný a normální, tedy v souladu s přírodou. smile

když se páru nedaří, to znamená, že ti dva nemají mít děti... protože s jiným/s jinou by to šlo

Není tady

 

#8474 30. 9. 2017 18:47

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Mám kamarádku, ani jí a manželovi se hodně dlouho nedařilo (asi 15 let). Moc si spolu rozumí a už se tehdy smířili s tím, že budou sami. Výborný obvodní gynekolog jim ale pak něco hodně dobrýho poradil wink, (byl to i šikovný matematik). Pak měli brzy po sobě dva kluky jako buky. smile  smile Jenže 10, 15 let je moc dlouho... Málokdo po tolika letech ještě věří...
Když se páru nedaří, nemají mít děti?


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#8475 30. 9. 2017 18:48

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Cítila bych to asi podobně jak Erem. A souhlasím s April. Toto je opravdu velice citlivá záležitost a také věřím tomu, že příroda ví, co dělá. Opravdu se to nedá srovnávat s dárcovstvím orgánů, krve či vůbec s léčením jakýchkoliv nemocí.
Ale znovu píšu - takhle to cítím já a rozhodně netvrdím, že můj názor je jediný správný.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů