Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#6501 19. 7. 2016 7:10

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

na alpských jezerech v Solné kmoře
Byla jsem loni na jaře jen kousíček dál - Kehlstein, Berchtesgaden, Königssee... http://fora.babinet.cz/img/smilies/tummenupp.gif
Akorát ten Grossglockner nějak ne a ne vyjít... ale ono se jednou zadaří http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png

A jinak mám takovou drobnou radost z vítězství nad Českou poštou http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#6502 19. 7. 2016 16:41

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Podaril sa mi šalát - taký mix všehochu - a aj jedna pracovná vec... a teším sa na víkend, na programy, na oddych... a plánujeme dovolenku v Anglicku, dohadujeme sa, či Wales alebo Cornwall (vyzerá to na to druhé), cestou asi zastavíme v Bathe... a zháňame lacné ubytko, zatiaž pomerne úspešne. rock Už sa hrozne teším!


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#6503 19. 7. 2016 20:08

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Bath je nádherné město.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#6504 20. 7. 2016 8:17

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Selima napsal(a):

v Bathe...

malé ale moc pěkné, na náměstíčku v prodejně přímo vaří fudge - výborné
https://www.google.cz/search?q=fudge+Ba … B8oQsAQIUA
a nedaleko v domácí kavárničce výborné domácí scones a určitě doporučuju prohlídku starých římských lázní a taky je tam otevřený dům otrokáře, moc zajímavý a dům kde pobývala Jane Austenová
http://foto.dama.cz/img/1168/1168681.jpg
a co nedalý Bristol - ten je úplně super! Je tam k vidění spusta věcí od Banksyho, v parku "observatoř" s camera obscura + sestup do jeskyní s výhledem na Bristolský most
http://foto.dama.cz/img/1168/1168680.jpg

Upravil(a) Bety (20. 7. 2016 8:23)


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#6505 20. 7. 2016 10:37

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Mno, uvidím(e), kožko času budeme ma na okolie - baby to ahá do Stonehenge (ja som tam už bola...) a asi budeme obmedzené časom... Ale určite dík za tipy, využijeme.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#6506 20. 7. 2016 11:47

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Včera večer mimořádný film na artu (opak. 23. 7. v 0. 45):
STROM NA DŘEVÁKY (1978)
Ermanno Olmi, J. S. Bach
Život na venkově v okolí Bergama (sev. Itálie) na konci 19. st., hrají venkované z této oblasti.
Zlatá palma v Cannes -1978.
Film je zdarma na internetu, moc doporučuju i recenze.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#6507 20. 7. 2016 19:51

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Ze muj sen na dnesek nebyl pravdivy... Ac se tuuuuze zdal!
Ze uz zbyva jen zitrek, nez prijede muj nynejsi "frajer" a byvaly expritel... Mno, tesim se, co se z toho vyvine... Oba jsme ponekud zestarli... O cca 12 let od naseho prvniho setkani...


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#6508 20. 7. 2016 23:22

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Dnes má být mimořádně magický úplněk. Před chvilkou jsem si ho prohlídla, ale musím říct, že daleko magičtější byl pro mě včera, kdy tedy, jak jsem dnes pochopila, úplně úplný nebyl... wink Ale včera jsem si ho prohlížela v míň pokročilou hodinu, a tak obloha nebyla ještě tak temná. Stejně je milý, že má taky obličej. smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#6509 21. 7. 2016 19:31

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Přeletěla kolem mě nejspíš žluna, ale viděla jsem ji spíš zezadu-jen žlutozelenou barvu. V místě mýho bydliště to pokládám za vzácnost, ale můžu se mýlit. big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#6510 21. 7. 2016 22:31

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Rano hlasili na vikend castecne ochlazeni a odpoledne bourky...
Pozdeji hlasili: Meteorologove zmenili predpoved (!) a bude slunecno a teplo wink ...
A take jsem v cca 19.30h videla nadhernou duhu, jen zlehoucka krápalo... a ja v tom barevnym opojeni rikam psovi: Hele, jaka krasna duha!...
Kolem jeli dva "pricmoudli" kluci na kolech, asi jsem to rekla prilis nahlas, oba se ohledli a skoro do sebe nabourali... wink
Ale pak se na ni chvilku divali taky, a ohlizeli se dozadu za sebe, kdeze je to slunce, co to zpusobilo...


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#6511 22. 7. 2016 6:46

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Přeletěla kolem mě nejspíš žluna... V místě mýho bydliště to pokládám za vzácnost
Jsem si taky myslela, že je žluna plachej lesní pták... do doby, než jsem zjistila, že celkem pravidelně lítá do vnitrobloku ozobávat kuličky vína http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#6512 22. 7. 2016 10:19

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Tak od zitrka dovolena,jdu se balit zitra na tyden odjizdime na Vranovskou prehradu.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#6513 22. 7. 2016 10:37

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Dorka napsal(a):

Rano hlasili na vikend castecne ochlazeni a odpoledne bourky...
Pozdeji hlasili: Meteorologove zmenili predpoved (!) a bude slunecno a teplo wink ...
A take jsem v cca 19.30h videla nadhernou duhu, jen zlehoucka krápalo... a ja v tom barevnym opojeni rikam psovi: Hele, jaka krasna duha!...
Kolem jeli dva "pricmoudli" kluci na kolech, asi jsem to rekla prilis nahlas, oba se ohledli a skoro do sebe nabourali... wink
Ale pak se na ni chvilku divali taky, a ohlizeli se dozadu za sebe, kdeze je to slunce, co to zpusobilo...

Dorko, moc hezký. lol


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#6514 22. 7. 2016 10:59

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

helena napsal(a):

Přeletěla kolem mě nejspíš žluna... V místě mýho bydliště to pokládám za vzácnost
Jsem si taky myslela, že je žluna plachej lesní pták... do doby, než jsem zjistila, že celkem pravidelně lítá do vnitrobloku ozobávat kuličky vína http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png

Jednoho něco tak nevídanýho potěší. smile  Možná právě ten chvilkový záblesk lesní atmosféry. Zůstala jsem nevěřícně stát a sledovala její tichý let. Zahlídla jsem ji jen z boku a zezadu a zaujalo mě, že je dost velká a hlavně ta její světle zelenožlutá barva, moc hezký odstín.big_smile  Škoda, že jsem zrovna pospíchala k lékaři.
Doktorka měla za hodinu končit, ale nás čekalo na chodbě asi 5 a 2 byli uvnitř. V průměru v ordinavi každý stráví tak půl hodiny...Naštěstí nikdo nehudral a celkem dobře jsme se tam bavili. wink Nová mladá usměvavá sestřička taky asi původně předpokládala, že má pracovní dobu do 18 h...

Doma jsem si "žlunu žluvu" hledala na internetu a byla jsem překvapená, jaký jsou to fešandy a co jich je. smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#6515 22. 7. 2016 15:10

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

eremuruss napsal(a):

Tak od zitrka dovolena,jdu se balit zitra na tyden odjizdime na Vranovskou prehradu.

tummenupp


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#6516 24. 7. 2016 22:53

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Včera dve akcie pod šírym nebom (podvečer vážna hudba, večer rómsky festival - najviac sa mi páčili Maďari a Argentínci) a dnes rodinná oslava (stáva sa to už pomaly milou nedežnou tradíciou storstark ) a potom Učitežka so spolutancujúcimi... Aj to dusno som dokonca prežila celkom dobre.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#6517 25. 7. 2016 12:41

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Selimo, jak ty to stíháš?  tummenupp


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#6518 25. 7. 2016 14:24

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

tongue S vyplazeným jazykom... a čas je aj pracovná, pravda. Ale zasa - dobrovožná. Plus je to na úkor športu (bohužiaž, tam mám medzery), pozerania televízie, a tak. A keby som mala vežkú rodinu, zasa to vyzerá inak. wink


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#6519 25. 7. 2016 15:16

flink
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 1. 2015
Příspěvky: 813

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

V pátek jsem s kolegy (bylo nás 8 kousků) vyrazil do sklípku v Mikulově. Seděli jsme díky pěknému počasí před sklípkem a rozjela se nám tam taková zábava, že se samovolně kolem nás sesedávali kolemjdoucí a kolembloudící a v jeden moment tam s námi zpívalo asi třicet lidí. Končili jsme koel čtvrté a doufám, že jsme moc lidí svým řevem nenaštvali

Není tady

 

#6520 25. 7. 2016 17:19

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Podzimne zbarvena zvonkohra z javorovych listecku "do pruvanu", misto sladce znejicich delfinku, ale v nevyhovujici barve (Vietnamec se opravdu snazil, ac mi tusim moc nerozumel...)
16 mesicu jsem po ni touzila - a dnes snad za par chvil bude cinkat na hacku, kt.tady je puvodni, ale bohuzel tak vysoko, ze na nej ani ze zidle nedosahnu...
Tak jdu vymyslet nejakou "smetakovou macgyverovinu"...


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#6521 25. 7. 2016 20:31

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Zvoni! Sic ne za pomoci smetaku, ale macgyver v me druhe nepouzivane mistnosti mi necekane zanechal nastroj, kt.neumim nazvat..., snad
SKOBA?
Jo. wink


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#6522 25. 7. 2016 21:01

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

A jeste jedna necekana a nezvana radost: Muj "přítul" (jak kdesi v diskuzich se zdalo, ze by mohlo vzniknout nove babineti sluvko, ac asik nevzniklo, diky Hel, kt.psala, ze muzsky rod od pritulkyne je "přítula" - jo, gramaticky to beru. Ale zvukomalebne a i "jinak" se mi to sakra libi ve tvaru PŘÍTUL) po dvaapul dennim pobytu tady konstatoval, ze se mu nechce zpatky "domu"...


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#6523 25. 7. 2016 22:43

lea64
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2009
Příspěvky: 1130

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Dorka napsal(a):

A jeste jedna necekana a nezvana radost: Muj "přítul" (jak kdesi v diskuzich se zdalo, ze by mohlo vzniknout nove babineti sluvko, ac asik nevzniklo, diky Hel, kt.psala, ze muzsky rod od pritulkyne je "přítula" - jo, gramaticky to beru. Ale zvukomalebne a i "jinak" se mi to sakra libi ve tvaru PŘÍTUL) po dvaapul dennim pobytu tady konstatoval, ze se mu nechce zpatky "domu"...

Mně teda slovo "přítul" způsobuje až osypky. O zvukomalebnosti ani řeči. Nemám ráda takové patvary - manža, těhu apod.

Upravil(a) lea64 (25. 7. 2016 22:46)

Není tady

 

#6524 25. 7. 2016 22:58

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Dorka napsal(a):

A jeste jedna necekana a nezvana radost: Muj "přítul" (jak kdesi v diskuzich se zdalo, ze by mohlo vzniknout nove babineti sluvko, ac asik nevzniklo, diky Hel, kt.psala, ze muzsky rod od pritulkyne je "přítula" - jo, gramaticky to beru. Ale zvukomalebne a i "jinak" se mi to sakra libi ve tvaru PŘÍTUL) po dvaapul dennim pobytu tady konstatoval, ze se mu nechce zpatky "domu"...

Dorko, tak a to vyjde. smile

Ještě k tomu tulení:  přítula, přítulkyně (podle Helenčina jazykozpytu)
                              přítul, přítulkyně (podle Dorčina vroucího přání)
                              ten přítula, ta přítula (podle vrabčího způsobu)
                              tuleň, tulenice (potvrzení všech teorií v praxi)         big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#6525 26. 7. 2016 7:03

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

flink napsal(a):

V pátek jsem s kolegy (bylo nás 8 kousků) vyrazil do sklípku v Mikulově. Seděli jsme díky pěknému počasí před sklípkem a rozjela se nám tam taková zábava, že se samovolně kolem nás sesedávali kolemjdoucí a kolembloudící a v jeden moment tam s námi zpívalo asi třicet lidí. Končili jsme koel čtvrté a doufám, že jsme moc lidí svým řevem nenaštvali

v neděli jsme byli na kole v Mikulově.......krásná Itálie, Toskánsko......moc ráda se tam vracím

ale..........šli jsme na oběd do samoobslužného bistra .....dole na náměstí, nechtěla jsem seged. gulᚠza 170 Kč

tak tam stojím ve frontě, přede mnou 20 lidí, většina měla přes 50........a koukám.......za pultem 2 mladí lidé, holka čepovala pití a brala peníze, kluk nosil maso na talíři z kuchyně...........a oba dva RUKAMA nabírali hranolky a 2 hrstě dávali na talíř............a nikdo, nikdo, nikdo

jim nic neřekl.......všichni jen koukali

já se zmohla jen..........že takové hranolky nechci a že si vezmu br.salát...........taky zbabělec

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů