Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 2. 1. 2014 9:31

Katka1978
♥------
Registrovaný: 2. 1. 2014
Příspěvky: 8

Tak jsme se rozhodli pro třetího potomka :-)

Ahoj holky, dámy, maminky...
Můžu mezi vás?
Jsem maminka dvou krásných holčiček a včera jsme se s manželem rozhodli, že zkusíme štěstí potřetí. Ještě večer jsem manžela "nachytala" u netu s tématem JAK POČÍT KLUKA. Moc ráda bych mu dala syna. Má smysl zkoušet početí dle OVU testů? Pokud ano, poradíte nějaký kvalitní?
Budu ráda za jakoukoliv radu, i babskou. Svět se nezboří za další holčičku, ale červíček hlodá, jistě to znáte...
Předem děkuji za každou reakci.
Katka

Není tady

 

#2 2. 1. 2014 9:45

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Tak jsme se rozhodli pro třetího potomka :-)

Dvě mé kamarádky měly každá dva kluky. Asi před 20 lety se velmi pečlivě připravily na to, že budou mít třetí holčičku. Spočítaly si to podle krve (kdo ji má mladší, mění se prý každých 7 let), byly u nějaké jasnovidkyně atd., takže datum početí bylo určeno opravdu pečlivě.
Jak to dopadlo? Obě mají třetího kluka. big_smile
Osobně si myslím, že to bude tak, jak je to shůry dáno a ničím to nezměníte.
Jedině snad umělým oplodněním... Kdesi jsem četla, že už umějí kluky a holčičky... Ale... smile


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#3 2. 1. 2014 9:51

Katka1978
♥------
Registrovaný: 2. 1. 2014
Příspěvky: 8

Re: Tak jsme se rozhodli pro třetího potomka :-)

Evi, děkuji. Nic není 100%, jen to chci zkusit podle ovulace a dát těm rychlejším spermiím šanci a jinak to nechám přírodě. Hlavně, aby mimi bylo zdravé. Už mi není dvace, ani třicet...:-)

Není tady

 

#4 2. 1. 2014 9:56

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Tak jsme se rozhodli pro třetího potomka :-)

Umělým oplodněním v žádném případě - naše legislativa neumožňuje při umělém oplodnění výběr pohlaví, výjimkou jsou genetická onemocnění přenášená na jedno pohlaví, kdy se provede preimplantační diagnostika a přenesou se selektivně jen zdravá embrya, případně embrya pohlaví, které onemocněním netrpí.

Katko, obecně se říká, že spermie XY (tedy spermie zodpovědné za početí chlapců) jsou rychlejší, ale mají kratší životnost než spermie XX ("holčičí). Takže když budete mít styk dlouho před ovulací, "chlapecké" spermie sice do dělohy dorazí první, ale nevydrží tam počkat na dozrání vajíčka. Ze styků v době dlouho před ovulací se tedy obecně rodí spíše holčičky, protože si holčičí spermie na to vajíčko v klidu počkají smile . Naopak budete-li mít styk přímo v době ovulace, je o něco větší šance na chlapečka, protože "klučičí" spermie ty "holčičí předstihnou a vajíčko oplodní jako první.

JENŽE, je to jen obecný trend a jaká je pravděpodobnost ti nikdo neřekne. Tohle je opravdu tak jediné, co můžete zkusit - určitě ale doporučuju se dopředu smířit s tím, že můžete skončit se třema holkama a brát to sportovně. Věř mi, že vím, o čem mluvím big_smile


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#5 2. 1. 2014 9:59

medulka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha-vých.
Registrovaný: 24. 4. 2006
Příspěvky: 2950
Web

Re: Tak jsme se rozhodli pro třetího potomka :-)

Viděla jsem před cca rokem super anglický dokument. Byly tam tři ženy, všechny měly 3-5 kluků a pokoušely se zoufale o holčičku. Jedna na to šla babskými radami a počali čtvrtého kluka, druhá šla na umělé a měla dvojčata holčičky, třetí během natáčení ani neotěhotněla... Říkali tam, že s počtem pokusů se šance pochopitelně nemění, vždy je to 50:50 smile.
Tak hodně štěstí tummenupp!


http://www.tickerclub.com/cache/1d3c15d34a.png  http://www.tickerclub.com/cache/05e6aff4ba.png

Není tady

 

#6 2. 1. 2014 10:03

Katka1978
♥------
Registrovaný: 2. 1. 2014
Příspěvky: 8

Re: Tak jsme se rozhodli pro třetího potomka :-)

Ronjo, já vím a nic nehrotím. Ale jít možnému chlapečkovi trošku napřed přirozenou cestou nikomu a ničemu neublíží, že? Chtěla bych to právě zkusit cestou ovulace. Nikdy jsme nedělala OVU test. Můžu poprosit přispěvatelky jak na něj? Jsem v podstatě prvnička - mladší dcerce bude 6 let - a jsem natěšená na vše, co přijde, i kdyby to byla dvojčátka holčičky.

Není tady

 

#7 2. 1. 2014 10:05

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Tak jsme se rozhodli pro třetího potomka :-)

Ronjo, to měl být vtip. Proto jsou tam ty tečky, ale a usměvavý smajlík. big_smile

Můj tatínek celý život smutní, že nemá kluka. Má 3 dcery. Ale zase má 3 vnuky. Od každé dcery jednoho. smile


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#8 2. 1. 2014 10:21

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Tak jsme se rozhodli pro třetího potomka :-)

Katka1978 napsal(a):

Ronjo, já vím a nic nehrotím. Ale jít možnému chlapečkovi trošku napřed přirozenou cestou nikomu a ničemu neublíží, že? Chtěla bych to právě zkusit cestou ovulace. Nikdy jsme nedělala OVU test. Můžu poprosit přispěvatelky jak na něj? Jsem v podstatě prvnička - mladší dcerce bude 6 let - a jsem natěšená na vše, co přijde, i kdyby to byla dvojčátka holčičky.

Však dvojčátka holčičky jsou výhra big_smile Ale ne, kluka ti moc přeju smile Ovu test si koupíš v lékárně, jen je nepraktický, že jich potřebuješ několik. Každý den testuješ moč a od okamžiku, kdy je kontrolní čárka stejně silná jako testovací, by měla do 24-48 hodin nastoupit ovulace (ve vašem případě tedy nastane nejvyšší čas na "akci: cool ) Dál můžeš ovulaci vysledovat měřením teploty, což je zadarmo a mě to třeba fungovalo velmi spolehlivě, zkus si to najít na Seznamu, informací najdeš mraky (nevýhoda je, že ovulaci zjistíš až zpětně, podle nárůstu teploty, ale zase pokud mᚠpravidelný cyklus, může ti to pomoc "předvídat" ovulaci v příštím cyklu wink . Přeju hodně štěstí!


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#9 2. 1. 2014 10:25

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Tak jsme se rozhodli pro třetího potomka :-)

Katka1978 napsal(a):

Ahoj holky, dámy, maminky...
Můžu mezi vás?
Jsem maminka dvou krásných holčiček a včera jsme se s manželem rozhodli, že zkusíme štěstí potřetí. Ještě večer jsem manžela "nachytala" u netu s tématem JAK POČÍT KLUKA. Moc ráda bych mu dala syna. Má smysl zkoušet početí dle OVU testů? Pokud ano, poradíte nějaký kvalitní?
Budu ráda za jakoukoliv radu, i babskou. Svět se nezboří za další holčičku, ale červíček hlodá, jistě to znáte...
Předem děkuji za každou reakci.
Katka

Samozrejme,ze to nejde.Kdyby jo, Gott by mel urcite kluka.smile


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#10 2. 1. 2014 10:27

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Tak jsme se rozhodli pro třetího potomka :-)

Však dvojčátka holčičky jsou výhra
Trochu genderový rovnosti, Ronjo... každý dvojčátka jsou výhra, že... http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#11 2. 1. 2014 10:28

Katka1978
♥------
Registrovaný: 2. 1. 2014
Příspěvky: 8

Re: Tak jsme se rozhodli pro třetího potomka :-)

Ronjo, díky. Mám připravený kalendář s tím, že v době předpokládané ovulace si to budu chtít ověřit ještě OVU testem. Naše holčičky jsme počali hned první měsíc, tak si to musím řádně pohlídat a zkoušet milování "na ostro" jen přesně v době ovulace.

Není tady

 

#12 2. 1. 2014 10:45

Katka1978
♥------
Registrovaný: 2. 1. 2014
Příspěvky: 8

Re: Tak jsme se rozhodli pro třetího potomka :-)

Heleno, ale dvojčátka kluci by u nás doma byli lepší:-)

Není tady

 

#13 2. 1. 2014 10:50

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Tak jsme se rozhodli pro třetího potomka :-)

dvojčátka kluci by u nás doma byli lepší
To mᚠfuk, kdo se s kým popere... http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#14 2. 1. 2014 10:53

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Tak jsme se rozhodli pro třetího potomka :-)

když jsme plánovali třetího potomka, koupila jsem si přes net ovulační testy. Fakt už nevím,jaká to byla značka, ale obecně si říká, že klučičí spermie jsou rychlejší, ale vydrží déle než holčičí spermie. Takže kluka chce "začít" v den ovu. Holku dva dny předtím.
Nám to vyšlo. Ale Bůh ví, víš .... jesti to bylo těma testama.
(vlastně to samé přede mnou napsala Ronja)

Upravil(a) dusička (2. 1. 2014 11:07)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#15 2. 1. 2014 12:50

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Tak jsme se rozhodli pro třetího potomka :-)

helena napsal(a):

Však dvojčátka holčičky jsou výhra
Trochu genderový rovnosti, Ronjo... každý dvojčátka jsou výhra, že... http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png

No...některý jsou úplná lotérie lol


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#16 2. 1. 2014 13:05

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Tak jsme se rozhodli pro třetího potomka :-)

No...některý jsou úplná lotérie
A některejm šastnejm výhercům se cílová prémie zdvojnásobí... http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.pnghttp://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.pnghttp://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#17 2. 1. 2014 15:45

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Tak jsme se rozhodli pro třetího potomka :-)

Katka1978 napsal(a):

Ahoj holky, dámy, maminky...
Můžu mezi vás?
Jsem maminka dvou krásných holčiček a včera jsme se s manželem rozhodli, že zkusíme štěstí potřetí. Ještě večer jsem manžela "nachytala" u netu s tématem JAK POČÍT KLUKA. Moc ráda bych mu dala syna. Má smysl zkoušet početí dle OVU testů? Pokud ano, poradíte nějaký kvalitní?
Budu ráda za jakoukoliv radu, i babskou. Svět se nezboří za další holčičku, ale červíček hlodá, jistě to znáte...
Předem děkuji za každou reakci.
Katka

a nestačí, když miminko bude zdravé?

Není tady

 

#18 2. 1. 2014 15:49

dycinky
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Tak jsme se rozhodli pro třetího potomka :-)

Katka1978 napsal(a):

Ahoj holky, dámy, maminky...
Můžu mezi vás?
Jsem maminka dvou krásných holčiček a včera jsme se s manželem rozhodli, že zkusíme štěstí potřetí. Ještě večer jsem manžela "nachytala" u netu s tématem JAK POČÍT KLUKA. Moc ráda bych mu dala syna. Má smysl zkoušet početí dle OVU testů? Pokud ano, poradíte nějaký kvalitní?
Budu ráda za jakoukoliv radu, i babskou. Svět se nezboří za další holčičku, ale červíček hlodá, jistě to znáte...
Předem děkuji za každou reakci.
Katka

aby nakonec místo příjemné činnosti nenastal hon na "vhodný termín" popř. "nejvhodnější metodu"

Není tady

 

#19 2. 1. 2014 22:02

Katka1978
♥------
Registrovaný: 2. 1. 2014
Příspěvky: 8

Re: Tak jsme se rozhodli pro třetího potomka :-)

Ach ju, že jsem se ptala :-) No nic. Děkuji těm, které se podělily a též těm, co se zdžely nevyžádaných komentářů mimo téma...

Není tady

 

#20 2. 1. 2014 23:02

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Tak jsme se rozhodli pro třetího potomka :-)

Katko, nic si z těch reakcí nedělej, úplně Tě chápu, moc jsem si přála mít ke klukovi holčičku a naštěstí to vyšlo. Kamarádce vyšla po 2 klucích holčička a nechávali to jen přírodě.

Není tady

 

#21 2. 1. 2014 23:25

Holčička
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 4. 10. 2006
Příspěvky: 4363

Re: Tak jsme se rozhodli pro třetího potomka :-)

My taky kalkulovali a v den ovulace pocinali a vyslo to. Jestli to byla nahoda, kdo vi... wink


http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/l/lqhjsy07t.png    http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/6/6px9452lk.png

Není tady

 

#22 3. 1. 2014 10:06

Katka1978
♥------
Registrovaný: 2. 1. 2014
Příspěvky: 8

Re: Tak jsme se rozhodli pro třetího potomka :-)

Eva4444, Holčička moc děkuji. Jak jsem psala, zkusíme to "na ostro" jen při ovulaci. Máme pravidelný sexuální život a doteď s ochranou. Já si začnu počítat plodné dny a v tyto dny se prostě ochrana nepoužije. Vše ostatní necháme přírodě a uvidíme. S dcerkami jsem byla těhotná vždy hned první měsíc, ale to mi bylo o 7 let méně...
Nevím, co je na přání pohlaví tak pobuřujícího :-(
Holčička, používala jsi i ovulační testy na určerní ovulace, nebo jen kalendář a měření teploty?
Děkuji za odpovědi.
Katka

Není tady

 

#23 3. 1. 2014 14:06

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Tak jsme se rozhodli pro třetího potomka :-)

Katka1978 napsal(a):

Eva4444, Holčička moc děkuji. Jak jsem psala, zkusíme to "na ostro" jen při ovulaci. Máme pravidelný sexuální život a doteď s ochranou. Já si začnu počítat plodné dny a v tyto dny se prostě ochrana nepoužije. Vše ostatní necháme přírodě a uvidíme. S dcerkami jsem byla těhotná vždy hned první měsíc, ale to mi bylo o 7 let méně...
Nevím, co je na přání pohlaví tak pobuřujícího :-(
Holčička, používala jsi i ovulační testy na určerní ovulace, nebo jen kalendář a měření teploty?
Děkuji za odpovědi.
Katka

katko, pobuřujícího nic, kdo by nechtěl mít páreček, nebo po dvou holkách kluka atp. ale ono je to ve finále opravdu jedno, aprill měla pravdu, že hlavní je, že je zdravé.
maminky dětí, co neměly to štěstí, aby měly zdravé dítě, by asi nějáký přání kluka holky, nechápaly.
a tohle asi zase nepochopí ty, pro které je zdravé dítě samozřejmostí.

a ty už nejsi taky žádná dvacítka, takže to zdravé dítě už nemusí být taková samozřejmost, za jakou to považuješ.

Upravil(a) PPavlaa (3. 1. 2014 14:13)


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#24 3. 1. 2014 15:41

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Tak jsme se rozhodli pro třetího potomka :-)

takže to zdravé dítě už nemusí být taková samozřejmost, za jakou to považuješ
Možná ani "prostý" otěhotnění ne... ale tfuj, tfuj, tfuj, abych to nezakřikla.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#25 3. 1. 2014 16:57

zelvicka177
♥♥♥----
Registrovaný: 22. 8. 2013
Příspěvky: 179

Re: Tak jsme se rozhodli pro třetího potomka :-)

Tos mi Katko připomněla takovou příhodu ze Štědrého dne v ZOO.
Spolužák přišel k nám pozdravit nás se svým chlapečkem a holčičkou. A pronesl tu ohranou větu "tak do třetice ještě toho kluka ne?"
A můj muž mi vyrazil dech, že prý, kdyby věděl, že to třetí bude kluk, tak do toho jde hned. (pro mě jeden z důvodů krom jiných, proč do toho rozhodně já nejdu, alespoň v nejbližší době).
Mně tedy vyrazil dech nejprve tím, že by do třetího vůbec šel :-)

Já fakt obdivuju všechny ty ženy, co se postupně prokoušou tím vším od narození, přes kojence k batoleti a tak dále a pak když se mohou jakž takž nadechnout, tak tohle všechno absolvují znovu. Už jen to těhotenství ve vyšším věku a se svěma dětmi je hrozný záhul.

Katko a myslíš, že bude O.K., myslím pro manžela, pro tebe, když se ten kluk nepodaří ani do třetice?

A co když se ten kluk podaří? Jak si to budou jednou interpretovat ty holčičky?
My jsme se nepovedly a povedlo se až napotřetí...?

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů