Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 6. 12. 2013 16:52

mikuelini
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 1. 2007
Příspěvky: 611

Jak si zorganizovat uklid

Jsem spatna organizatorka  a to i v uklidu hlavne doma. Jsem typ ,ktery sice uklizi ,ale tak nejak to nejde videt .Cisto mam ,ale dost pohazuji veci a uz nedavam na sve misto .Stve mne to a tak se ptam ,jakym stylem uklizite doma.Casto tim padem veci hledam ,uklizim ,ale nedotahuji do konce.Casto se to snazim zmenit ,ale za par dnu uz zase jedu ve starych kolejich .Doma u rodicu ,jsem uklizet a pomahat musela ,ale presto jsme bohuzel dost vyrustali ve spine.Mama taky spis uklizela povrchne ,pradla byla kopa vecne ,asi to nezvladala ,nevim a do dneska stale nezvlada.Mam strach ,ze to podedim, spinu nesnasim ,kvuli detstvi ,ale poradku se take nemohu dobrat .Mate nekdo tip ,jak na to?

Není tady

 

#2 6. 12. 2013 16:57

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Jak si zorganizovat uklid

mikuelini napsal(a):

Jsem spatna organizatorka  a to i v uklidu hlavne doma. Jsem typ ,ktery sice uklizi ,ale tak nejak to nejde videt .Cisto mam ,ale dost pohazuji veci a uz nedavam na sve misto .Stve mne to a tak se ptam ,jakym stylem uklizite doma.Casto tim padem veci hledam ,uklizim ,ale nedotahuji do konce.Casto se to snazim zmenit ,ale za par dnu uz zase jedu ve starych kolejich .Doma u rodicu ,jsem uklizet a pomahat musela ,ale presto jsme bohuzel dost vyrustali ve spine.Mama taky spis uklizela povrchne ,pradla byla kopa vecne ,asi to nezvladala ,nevim a do dneska stale nezvlada.Mam strach ,ze to podedim, spinu nesnasim ,kvuli detstvi ,ale poradku se take nemohu dobrat .Mate nekdo tip ,jak na to?

Mas to jako ja.Hodne te ovlivni vychova tak jako me.A bojuju s tim dodnes.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#3 6. 12. 2013 17:06

mikuelini
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 1. 2007
Příspěvky: 611

Re: Jak si zorganizovat uklid

eremuruss napsal(a):

mikuelini napsal(a):

Jsem spatna organizatorka  a to i v uklidu hlavne doma. Jsem typ ,ktery sice uklizi ,ale tak nejak to nejde videt .Cisto mam ,ale dost pohazuji veci a uz nedavam na sve misto .Stve mne to a tak se ptam ,jakym stylem uklizite doma.Casto tim padem veci hledam ,uklizim ,ale nedotahuji do konce.Casto se to snazim zmenit ,ale za par dnu uz zase jedu ve starych kolejich .Doma u rodicu ,jsem uklizet a pomahat musela ,ale presto jsme bohuzel dost vyrustali ve spine.Mama taky spis uklizela povrchne ,pradla byla kopa vecne ,asi to nezvladala ,nevim a do dneska stale nezvlada.Mam strach ,ze to podedim, spinu nesnasim ,kvuli detstvi ,ale poradku se take nemohu dobrat .Mate nekdo tip ,jak na to?

Mas to jako ja.Hodne te ovlivni vychova tak jako me.A bojuju s tim dodnes.

To jsi mne teda nepotesila ,nekdy se stydim i pred pritelem ,on je poradny velmi

Není tady

 

#4 6. 12. 2013 17:11

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Jak si zorganizovat uklid

Já se snažím vždy dávat všechny věci na své místo - nepohazuju. Tudíž mám spoustu práce ušetřenu. Jinak mám systém úklidu - nejdřív uklidím kuchyň - nádobí a kuchyňskou linku, pak umyju záchod a koupelnu, načež utřu všude prach a následně vysaju podlahy, eventuálně vytřu kuchyňskou podlahu a předsíň, ale to tak 1x za měsíc. Jinak denně umývám nádobí a když mi někde něco ukápne, tak to utřu, drobky hned zametu atd. Teď, co jsem sama, je to brnkačka, když jsme byli 4, bylo to horší, protože zvláště děti dělaly binec po celém bytě. Každý den jsem večer prošla byt, všechno špinavé nádobí jsem nandala do myčky a všechno špinavé prádlo do koše a taky to šlo.

Není tady

 

#5 6. 12. 2013 17:16

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Jak si zorganizovat uklid

Ivana napsal(a):

Já se snažím vždy dávat všechny věci na své místo - nepohazuju. Tudíž mám spoustu práce ušetřenu. Jinak mám systém úklidu - nejdřív uklidím kuchyň - nádobí a kuchyňskou linku, pak umyju záchod a koupelnu, načež utřu všude prach a následně vysaju podlahy, eventuálně vytřu kuchyňskou podlahu a předsíň, ale to tak 1x za měsíc. Jinak denně umývám nádobí a když mi někde něco ukápne, tak to utřu, drobky hned zametu atd. Teď, co jsem sama, je to brnkačka, když jsme byli 4, bylo to horší, protože zvláště děti dělaly binec po celém bytě. Každý den jsem večer prošla byt, všechno špinavé nádobí jsem nandala do myčky a všechno špinavé prádlo do koše a taky to šlo.

Vytres jednou za mesic?va
Ja vytiram ob den ,nekdy kazdy den.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#6 6. 12. 2013 17:18

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Jak si zorganizovat uklid

eremuruss napsal(a):

Ivana napsal(a):

Já se snažím vždy dávat všechny věci na své místo - nepohazuju. Tudíž mám spoustu práce ušetřenu. Jinak mám systém úklidu - nejdřív uklidím kuchyň - nádobí a kuchyňskou linku, pak umyju záchod a koupelnu, načež utřu všude prach a následně vysaju podlahy, eventuálně vytřu kuchyňskou podlahu a předsíň, ale to tak 1x za měsíc. Jinak denně umývám nádobí a když mi někde něco ukápne, tak to utřu, drobky hned zametu atd. Teď, co jsem sama, je to brnkačka, když jsme byli 4, bylo to horší, protože zvláště děti dělaly binec po celém bytě. Každý den jsem večer prošla byt, všechno špinavé nádobí jsem nandala do myčky a všechno špinavé prádlo do koše a taky to šlo.

Vytres jednou za mesic?va
Ja vytiram ob den ,nekdy kazdy den.

Jo, klidně i méně často. Drobky každý den zametám, každou skvrnku hned setřu a jednou týdně to vysaju. Myslím si, že mám čisto, nevím, co bych tam každý den vytírala.

Není tady

 

#7 6. 12. 2013 17:25

mikuelini
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 1. 2007
Příspěvky: 611

Re: Jak si zorganizovat uklid

Diky Ivano ,ja take ,kdyz jsem byla sama ,byla to brnkacka .Ted s 2 malyma detma je toho uklizeni na mne moc ,veci pohazuju hlavne ,kdyz jsem ve stresu - proste nestiham .

Není tady

 

#8 6. 12. 2013 17:56

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Jak si zorganizovat uklid

mikuelini napsal(a):

Diky Ivano ,ja take ,kdyz jsem byla sama ,byla to brnkacka .Ted s 2 malyma detma je toho uklizeni na mne moc ,veci pohazuju hlavne ,kdyz jsem ve stresu - proste nestiham .

Z toho si nic nedělej. Když jsem měla malé děti, tak jsem taky neměla uklizeno. No a? Bordel v bytě, šastné dítě! než abych lezla po zemi a sbírala hračky, tk jsme si radši s dětmi sedli a něco pěkného jsem jim přečetla, nebo jsme šli ven. Děti vyrostly v normální zdravé dospělé a samostatné jedince bez jakékoli újmy. Takže klíííííídek!

Není tady

 

#9 3. 3. 2014 10:43

Alzbeta
♥♥♥----
Registrovaný: 6. 11. 2013
Příspěvky: 168

Re: Jak si zorganizovat uklid

já úklid nenávidím, už jsem si zkusila najmout na úklid firmu a musím to doporučit. Šla jsem do posky a oni uklízeli tongue

Není tady

 

#10 3. 3. 2014 11:02

clare01
♥------
Registrovaný: 2. 2. 2014
Příspěvky: 24

Re: Jak si zorganizovat uklid

Já úklid taky nesnáším, ale docela by mi bylo nepříjemné mít doma někoho cizího, ikdyž je to firma a nepředpokládá se,
že by se něco ztratilo. Snad je tam nějaká záruka.
Prostě to nějak zvládám, ale s malým to jde dost těžko a máme věčně binec, přitom pořád něco průběžně poklízím.

Není tady

 

#11 3. 3. 2014 11:12

kostka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 2. 2013
Příspěvky: 406

Re: Jak si zorganizovat uklid

S malými dětmi se těžko udržuje 100% pořádek. Taky se raději věnuji dětem, než abych poletovala s prachovkou.
Každý druhý den vytírám, protože nesnáším chuchvalce prachu, jednou týdně utřu prach, vysaju koberce, kuchyň uklidím po každém jídle.
S roztahanými věcmi taky bojuji, ale jsou to hlavně hračky, o které zakopávám na každém rohu smile, děti vedu k tomu, aby si vždy večer před spaním hračky uklidily. A roztahané oblečení uklidím, až jsou v postýlkách.
4letý syn s úklidem pomáhá, nejraději vytírá podlahu, ale pak tady máme jezero big_smile

Není tady

 

#12 3. 3. 2014 14:28

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Jak si zorganizovat uklid

Ivana napsal(a):

eremuruss napsal(a):

Ivana napsal(a):

Já se snažím vždy dávat všechny věci na své místo - nepohazuju. Tudíž mám spoustu práce ušetřenu. Jinak mám systém úklidu - nejdřív uklidím kuchyň - nádobí a kuchyňskou linku, pak umyju záchod a koupelnu, načež utřu všude prach a následně vysaju podlahy, eventuálně vytřu kuchyňskou podlahu a předsíň, ale to tak 1x za měsíc. Jinak denně umývám nádobí a když mi někde něco ukápne, tak to utřu, drobky hned zametu atd. Teď, co jsem sama, je to brnkačka, když jsme byli 4, bylo to horší, protože zvláště děti dělaly binec po celém bytě. Každý den jsem večer prošla byt, všechno špinavé nádobí jsem nandala do myčky a všechno špinavé prádlo do koše a taky to šlo.

Vytres jednou za mesic?va
Ja vytiram ob den ,nekdy kazdy den.

Jo, klidně i méně často. Drobky každý den zametám, každou skvrnku hned setřu a jednou týdně to vysaju. Myslím si, že mám čisto, nevím, co bych tam každý den vytírala.

Já taky podlahy vysávám,na drobky v kuchyni či jinde mám ještě malý ruční vysavač elektrický;umývání podlah nenávidím a tak to dělám ještě mín než jednou za měsíc.By mám na to prodlouženou ruku se střapcema na konci a ždímáním-odstředivkou přímo v kýblu.

Není tady

 

#13 3. 3. 2014 14:33

kvietok medovy
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 2. 7. 2011
Příspěvky: 542

Re: Jak si zorganizovat uklid

By mám na to prodlouženou ruku se střapcema na konci a ždímáním-odstředivkou přímo v kýblu. hjarta stolt je to moja tajna laska

Není tady

 

#14 29. 4. 2014 13:59

verunkaruda
♥------
Registrovaný: 23. 4. 2014
Příspěvky: 23

Re: Jak si zorganizovat uklid

Pokud umíš anglicky, tak určitě mrkni sem: http://unfuckyourhabitat.tumblr.com/
To pomáhá fakt i těm, co jsou na tom s úklidem nejhůř. Je to třeba i pro lidi s depresí, co žijí v hrozném bordelu, a prostě se cítí, že s tím opravu nedovedou nic udělat..

Není tady

 

#15 29. 4. 2014 14:03

mikuelini
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 1. 2007
Příspěvky: 611

Re: Jak si zorganizovat uklid

Prima ,diky

Není tady

 

#16 29. 10. 2015 22:30

Lucious
♥------
Registrovaný: 12. 10. 2015
Příspěvky: 11

Re: Jak si zorganizovat uklid

Ahoj,

myslím, že jednou za čas neuškodí nechat to odborníkům. Takový ten fakt důkladný úklid, na který většina z nás nemá chu a čas. Firem je dnes už spoust a radši budu trávit čas nějak jinak, než se smetákem s prachovkou. Ale je fakt, že to pomůže někdy i vyčistit hlavu :-)
Jinak doporučuju různé zahraniční portály se super vychytávkami... stačí do vyhledávače zadat cleanings tip, tricks nebo tak.
Jinak můžete zkusit i ty profíky...třeba takový úklid po malování nebo tak...na to je fajn třeba smazáno

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů