Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 20. 8. 2013 20:46

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

Judyna napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

Judy, něco ti sem hodím, jestli to dohledám. tam mi to celé sedí tak něják víc.

http://www.spirit.cz/index.php?option=c … vadi-sobci

Dík za odkaz. Jo, tam je to pochopitelnější i pro mně - laika. A poznávání sama sebe skrzevá protiklady mi příjde logické (omlouvám se za tento termín zde - na duchovním smile )

Napsala jsem A, to, co se píše v tom článku, je Be. A oboje patří k sobě.
Pokud někomu vadí sobci - tedy lidé, které si on sám tak pojmenuje, hraje jen hry se svým egem. Cítí se být lepší než jsou oni, soudí je, narušuje tedy rovnováhu úplně stejně, jako oni - ano, i on je svým způsobem sobec, protože myslí hlavně sám na sebe, na to, jak před druhými lidmi vypadá. Hraje hry a není sám sebou.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#52 20. 8. 2013 20:58

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

Mendy napsal(a):

Lidi který nerozhodí nic je jen malá hrstka. V tý pohodě o který ty tu píšeš neni dneska skoro nikdo. 99% z vás tady na babi píšou jak jsou v pohodě a nic je nerozhodí, ani Mendy ne lol ale každá máte potřebu reagovat způsobem - "ty mě Mendy rozhodit nemůžeš" ale každá máte potřebu mi to sdělit. Kdyby vás nic nerozhodilo předevšim byste vůbec nereagovaly, natož abyste ztrácely čas to psát ba co víc, každá z vás se sem registrovala kvůli něčemu co je rozhodilo.
Tak např. 100% tě rozhodí když ti v super/hyper pokladní vrátí místo na 1000,- na 500,- a bude se s tebou dohadovat žes jí dala 500,- ne 1000,- A neříkej že ne..

- mně je úplně fuk, jak to má 99% lidí. pro mě je důležité, jak to mám já smile
A doplním - já nenapsala, že mě NIC nerozhodí. Lidská hloupost a blbost, včetně té mojí vlastní, mě točí pořád. Ale už to mnohem líp snáším wink
- lidé jsou komunikativní tvorové a něco jiného je diskuze, něco jiného jsou plané hádky. Ber to tak, že někteří se hlavně tady, na duchovním, pokoušejí o diskuzi. Tedy pokud najdeme k diskuzi rovnocenné partnery. Je potřeba se to naučit a vůbec nereagovat je chiméra a přelud. To je metoda, který zabírá jen výjimečně - neber si to teď osobně, protože to není osobní, ale i s blbem je někdy třeba vést dialog, aby si nemyslel, že blbost je obecně přijatelná norma.
- pokud mě rozhodí, že mi pokladní vrátila špatně peníze, tak nejspíš nic nevyřeším. V emocích obecně klesá IQ až o 20 bodů, tedy u většiny lidí až na hranici debility. Tohle je tedy právě ta situace, kdy by se nikdo rozhodit neměl nechat. Tedy pokud o své peníze přijít nechce. Vřískat u pokladny jak pavián a rozčilovat se neshledávám jako efektivní. Mně osobně se to v takovýchhle situacích už daří ustát a řeším je v klidu. Nas...rozčílím se až potom - v bezpečí domova, zanadávám si, upustím páru a je to zase OK.

Upravil(a) Pandorraa (20. 8. 2013 21:06)


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#53 20. 8. 2013 21:02

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

aprill napsal(a):

když přepočítá pokladnu, tak ji peníze budou přebývat

Přesně tak.
Jenže tohle řešení člověka, který je v emoci, vidí rudě a je vzteky bez sebe nenapadne.....
Proto je tak důležité svým případným negativním emocím a pocitům věnovat pozornost a zkoumat, kde a proč vznikají.
Jaké podněty je spouštějí...


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#54 20. 8. 2013 21:04

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

Judyna napsal(a):

Holky, mně se staůa s penězma jiná věc. Před pár lety jsem jeden pátek zaplatila na finančáku domovní daň. A o víkendu mi úřednice volala, že mi určitě vrátila na dvoutisícovku a ne na tisícovku. Samozřejmě to pravda nebyla, ale naštvala mě hodně. Pak jsem si řekla, že to nejspíš zkoušela na víc lidí, ale dobře mi fakt z toho nebylo. Označila mě vlastně drze  za zlodějku a já se neměla jak bránit. Bylo to tvrzení proti tvrzení.

Ty brďo, tu její jistotu bych chtěla mít..to musí být nesmírně schopná úřednice, když si zpětně vybaví, kdo čím platil a komu blbě vrátila peníze. Divný, že pak blbě vrací peníze....


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#55 20. 8. 2013 22:27

Konvalinka 21
♥♥-----
Registrovaný: 6. 5. 2011
Příspěvky: 89

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

Pandorraa napsal(a):

Konvalinka 21 napsal(a):

Evo a Heleno, díky za reakci. Já na ty poznámky nijak nereaguju, nevím totiž ani jak...Dřív mě to od ní dost mrzelo, protože jsem ji považovala za svou dobrou kamarádku (a pokud mi takovými poznámkami chce ublížit, asi to není dobrá kamarádka, že...), ale poslední dobou už se tím nijak nenechávám rozhodit. Přecházím je s úsměvem a myslím si svoje.
A já jí naopak vždycky upřímně pochválím to, co se mi líbí. Pokud se mi to nelíbí, neříkám raději nic. Obzvl᚝ když se mě nikdo na názor neptá.

To je docela rozumný postoj.
Nakonec možná ti tvá kamarádka vůbec nechce ublížit, možná si jen řeší něco, co je její a v podstatě se nestará o to, jak ty to vnímáš. To se někdy stává.... to je vlastně o tom: jsem zodpovědná za to, co říkám, nejsem už zodpovědná za to, co ty slyšíš smile
Není ona náhodou Střelec? wink

Pandorro není Střelec, je Váha. Ale je fakt, že střílí neomaleně své poznámky nejenom na mě, a pak ji to (někdy) mrzí.
Taky jsem přemýšlela o tom, že mi možná nechce ublížit, že je jen "upřímná" a možná si řeší svoje mindráky...

Není tady

 

#56 20. 8. 2013 22:38

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

Ty taková ROZHODNĚ nejsi...hm...a myslí si to i tvoje okolí? Tvůj syn především?  A od koho to ten kluk nezdárná asi tak odkoukal big_smile

Pan, ano. To rozhodně je v tomto případě fakt na místě. A moje okolí si to nejen myslí, ale mi to i vyčítá. Kdyby syn byl nedochvilný občas, může to být naschvál, ale on je takový imrvére furt. Moje mamka to samé. Chudák nebožtík taka kvůli ní tajně dával napřed hodiny. Než mu na to přišla.
A vztek - můžeš mi věřit nebo ne, ten nemívám, tudíž si ho nevylívám. A špatnou náladu nebo splín se před okolím snažím nedávat najevo, což se mi ale opravdu někdy  nepodaří. Možná je to tak proto, že když to vidím u ostatních a vadí mi to, tak se prostě snažím to nedělat a okolí neotravovat. S tou dochvilností je to jinak - tam si nemůžu pomoct smile. Mamka mi občas nadávala do nádražních hodin, čímž mě ale vlastně urážela, jelikož ty se pozdí smile


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#57 20. 8. 2013 22:39

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

mikuelini napsal(a):

Jak  jsem jiz napsala ,jak  se zbavit techto lidi ,kteri napr. kvuli sve vlastni nespokojenosti ,chteji nejakym zpusobem ublizit a nebo maji potrebu rypat atd,takovych tech jedovatych poznamek atd...

Proste se zbav domnenek, ze ti nekdo chce ublizit. Proc by to delal? Co by z toho mel? Nebo ty jen tak nekomu vedome ublizujes? Asi ne, ze? Tak proc myslis, ze to delaji druzi?


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#58 20. 8. 2013 22:46

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

Pandorraa napsal(a):

Judyna napsal(a):

Holky, mně se staůa s penězma jiná věc. Před pár lety jsem jeden pátek zaplatila na finančáku domovní daň. A o víkendu mi úřednice volala, že mi určitě vrátila na dvoutisícovku a ne na tisícovku. Samozřejmě to pravda nebyla, ale naštvala mě hodně. Pak jsem si řekla, že to nejspíš zkoušela na víc lidí, ale dobře mi fakt z toho nebylo. Označila mě vlastně drze  za zlodějku a já se neměla jak bránit. Bylo to tvrzení proti tvrzení.

Ty brďo, tu její jistotu bych chtěla mít..to musí být nesmírně schopná úřednice, když si zpětně vybaví, kdo čím platil a komu blbě vrátila peníze. Divný, že pak blbě vrací peníze....

Ano. A to byl přesně ten případ, nad kterým jsem rukou mávnout nedokázala. Ona udělala chybu (když už neumím vracet hovost, chytnu se za nos a příště si dám sakra pozor) a snažila se to hodit na mě a možná ještě na další lidi. To fakt nechápu a rozhodilo mě to. Že je to vůbec možné takhle někoho kvůli vlastní blbosti osočit.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#59 20. 8. 2013 23:41

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

PPavlaa napsal(a):

vždycky nejde se s nimi přestat stýkat. na takové lidi můžeš narazit i v práci, třeba.

Ja i robím ochranné vajíčko a predstavujem si, ako sa od neho všetko zlo odráža...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#60 20. 8. 2013 23:53

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

Pandorraa napsal(a):

mikuelini napsal(a):

Kdyz je clovek v pohode tak ho nerozhazi nic .

O tomhle to celé je winktummenupp

Když jsi v pohodě, nerozhodí tě nic stolt
V pohodě jsme tehdy, když jsme především smířeni sami se sebou. Když přijmeme sami sebe se vším všudy - s tím, co na sobě máme rádi i s tím, co na sobě rádi nemáme.
Hlavně když přijmeme i to, co na sobě rádi nemáme, protože tohle lidé kolem nás, na rozdíl od nás samotných, zcela jasně vidí. Nu a pokud nás chtějí rozhodit, vybít si na nás svou vlastní blbou náladu, mindráky ap. tak to proti nám použijí.

Proto je dobré zabývat se hlavně tím, co ti na druhých vadí, protože to mᚠi sama - to, co vidíš na druhých, to je i tvoje  (nejen to špatné, ale i to dobré). Tvůj největší nepřítel je tedy pro tebe ten nejlepší učitel, protože ti odkrývá tvoje vlastní temné stránky.
Pokud jsi si toho vědoma a přijala jsi to, můžeš to měnit, jen TY sama to můžeš měnit, a druzí to pak proti tobě nemohou používat. A nebo mohou, ale není jim to nic platné, protože se umíš efektivně bránit.
Pokud se to ale snažíš schovat před druhými i sama před sebou, dostane tě pak kdejaká blbá poznámka, kterou bys jinak ani nezaregistrovala.
Ten, kdo tenhle algoritmus pochopí, se pak už nepotřebuje zabývat tím, jak se zbavit lidí, kteří chtějí vědomě ublížit, protože ti se kolem něj buď přestanou vyskytovat vůbec a nebo si s nimi lehce poradí smile

Ja môžem by kžudne aj zmierená, aj priznaná - ale stačí, keď sa dobre nevyspím, a v pohode určite NIE SOM. Neubližujem síce druhým ani nie som naštartovaná, ale môžem priahova problémiky - lenže čo  tým? V práci mi asi na to náhradné vožno nedajú a keď aj vynechám všetky vyhnutné veci, musím sa premiestni do- a z práce a imitova v nej nejakú činnos... podža možnosti s výsledkom.

Upravil(a) Selima (21. 8. 2013 0:03)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#61 21. 8. 2013 6:51

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

Tak např. 100% tě rozhodí když ti v super/hyper pokladní vrátí místo na 1000,- na 500,- a bude se s tebou dohadovat žes jí dala 500,- ne 1000,- A neříkej že ne..
Stop kontrola pokladny zas na tak "na dlouhý lokte" není... určitě netrvá takovou dobu, za jakou pětikilo vydělám. Takže se nebudu "dohadovat" a nechám ji provést - samozřejmě, že ona může mít pětistovku ulitou jinde... to je holt riziko... tak si ji, pokud tam chodím pravidelně, příště pohlídám - ono stačí tu tisícovku okatě předvést, zeptat se hlasitě, jestli na ni bude mít zpátky - vsadím se, že příště mi to už neudělá http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png

Že je to vůbec možné takhle někoho kvůli vlastní blbosti osočit.
Judyno, to je podobnej model, jako když zahýbající pán (i paní, jistě http://fora.babinet.cz/img/smilies/tongue.png) osočí partnerku, že kdyby nebyla ... (dosaď dle libosti), tak by v životě nevěrnej nebyl.
Přece to nenechá na sobě... kór když z toho může vyplynout nějakej zisk...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#62 21. 8. 2013 7:45

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

Judyna napsal(a):

Ty taková ROZHODNĚ nejsi...hm...a myslí si to i tvoje okolí? Tvůj syn především?  A od koho to ten kluk nezdárná asi tak odkoukal big_smile

Pan, ano. To rozhodně je v tomto případě fakt na místě. A moje okolí si to nejen myslí, ale mi to i vyčítá. Kdyby syn byl nedochvilný občas, může to být naschvál, ale on je takový imrvére furt. Moje mamka to samé. Chudák nebožtík taka kvůli ní tajně dával napřed hodiny. Než mu na to přišla.
A vztek - můžeš mi věřit nebo ne, ten nemívám, tudíž si ho nevylívám. A špatnou náladu nebo splín se před okolím snažím nedávat najevo, což se mi ale opravdu někdy  nepodaří. Možná je to tak proto, že když to vidím u ostatních a vadí mi to, tak se prostě snažím to nedělat a okolí neotravovat. S tou dochvilností je to jinak - tam si nemůžu pomoct smile. Mamka mi občas nadávala do nádražních hodin, čímž mě ale vlastně urážela, jelikož ty se pozdí smile

Možná bude problém v tom tvém ROZHODNĚ. Možná jsi v tom příliš urputná. Však sama píšeš, že to zašlo tak daleko, že ti to tvé okolí vyčítá. Možná je tím terorizuješ. Možná to příliš urputně žádᚠi od jiných, když ty taková nejsi. Ale to ti nenáleží. Můžeš řešit jenom sebe. Možná ti má dojít právě tohle. A když od nich přestaneš tak urputně vyžadovat dochvilnost, začnou se dít věci. Jen to pus, uvidíš. smile


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#63 21. 8. 2013 8:01

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

Judyna napsal(a):

Ty taková ROZHODNĚ nejsi...hm...a myslí si to i tvoje okolí? Tvůj syn především?  A od koho to ten kluk nezdárná asi tak odkoukal big_smile

Pan, ano. To rozhodně je v tomto případě fakt na místě. A moje okolí si to nejen myslí, ale mi to i vyčítá. Kdyby syn byl nedochvilný občas, může to být naschvál, ale on je takový imrvére furt. Moje mamka to samé. Chudák nebožtík taka kvůli ní tajně dával napřed hodiny. Než mu na to přišla.
A vztek - můžeš mi věřit nebo ne, ten nemívám, tudíž si ho nevylívám. A špatnou náladu nebo splín se před okolím snažím nedávat najevo, což se mi ale opravdu někdy  nepodaří. Možná je to tak proto, že když to vidím u ostatních a vadí mi to, tak se prostě snažím to nedělat a okolí neotravovat. S tou dochvilností je to jinak - tam si nemůžu pomoct smile. Mamka mi občas nadávala do nádražních hodin, čímž mě ale vlastně urážela, jelikož ty se pozdí smile

judyno, moje kamarádka je tak nedochvilná, že ji uletělo letadlo a myslíš, že se z toho poučila? ne!

Není tady

 

#64 21. 8. 2013 8:02

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

helena napsal(a):

Že je to vůbec možné takhle někoho kvůli vlastní blbosti osočit.
Judyno, to je podobnej model, jako když zahýbající pán (i paní, jistě http://fora.babinet.cz/img/smilies/tongue.png) osočí partnerku, že kdyby nebyla ... (dosaď dle libosti), tak by v životě nevěrnej nebyl.
Přece to nenechá na sobě... kór když z toho může vyplynout nějakej zisk...

Nebo proste jen “zoufala zena delala zoufale veci“, protoze mela prusvih, protoze ji nesedela pokladna, protoze sama nema penez nazbyt ... to je snad zbytecne brat osobne, natoz pak ukorne ... pokud v te veci mam ciste svedomi, konci vec tim, ze reknu: “jsem si jista, ze jste mi vratila spravne.“


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#65 21. 8. 2013 8:17

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

Judyna napsal(a):

Ty taková ROZHODNĚ nejsi...hm...a myslí si to i tvoje okolí? Tvůj syn především?  A od koho to ten kluk nezdárná asi tak odkoukal big_smile

Pan, ano. To rozhodně je v tomto případě fakt na místě. A moje okolí si to nejen myslí, ale mi to i vyčítá. Kdyby syn byl nedochvilný občas, může to být naschvál, ale on je takový imrvére furt. Moje mamka to samé. Chudák nebožtík taka kvůli ní tajně dával napřed hodiny. Než mu na to přišla.
A vztek - můžeš mi věřit nebo ne, ten nemívám, tudíž si ho nevylívám. A špatnou náladu nebo splín se před okolím snažím nedávat najevo, což se mi ale opravdu někdy  nepodaří. Možná je to tak proto, že když to vidím u ostatních a vadí mi to, tak se prostě snažím to nedělat a okolí neotravovat. S tou dochvilností je to jinak - tam si nemůžu pomoct smile. Mamka mi občas nadávala do nádražních hodin, čímž mě ale vlastně urážela, jelikož ty se pozdí smile

Judy, já tě tu nechci rozebírat, ale mám tu zkušenost, že většinou žijeme totéž, co naši rodiče nebo blízcí, jen někdy v jiných kulisách. Často si venkovní projevy nastavíme přesně OPAČNĚ, ale podstata je stejná.... navíc ty už nejsi žádné mládě, pravděpodobně sis spoustu věcí už zpracovala. Ale to, co ti "vadí" ještě nejspíš ne.... i když pokud ani to ti "netrhá žíly" tak klidně jo wink


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#66 21. 8. 2013 8:17

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

Míša Kulička napsal(a):

mikuelini napsal(a):

Jak  jsem jiz napsala ,jak  se zbavit techto lidi ,kteri napr. kvuli sve vlastni nespokojenosti ,chteji nejakym zpusobem ublizit a nebo maji potrebu rypat atd,takovych tech jedovatych poznamek atd...

Proste se zbav domnenek, ze ti nekdo chce ublizit. Proc by to delal? Co by z toho mel? Nebo ty jen tak nekomu vedome ublizujes? Asi ne, ze? Tak proc myslis, ze to delaji druzi?

Tohle je hodně dobrá rada smile


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#67 21. 8. 2013 8:22

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

Eva. napsal(a):

Judyna napsal(a):

Ty taková ROZHODNĚ nejsi...hm...a myslí si to i tvoje okolí? Tvůj syn především?  A od koho to ten kluk nezdárná asi tak odkoukal big_smile

Pan, ano. To rozhodně je v tomto případě fakt na místě. A moje okolí si to nejen myslí, ale mi to i vyčítá. Kdyby syn byl nedochvilný občas, může to být naschvál, ale on je takový imrvére furt. Moje mamka to samé. Chudák nebožtík taka kvůli ní tajně dával napřed hodiny. Než mu na to přišla.
A vztek - můžeš mi věřit nebo ne, ten nemívám, tudíž si ho nevylívám. A špatnou náladu nebo splín se před okolím snažím nedávat najevo, což se mi ale opravdu někdy  nepodaří. Možná je to tak proto, že když to vidím u ostatních a vadí mi to, tak se prostě snažím to nedělat a okolí neotravovat. S tou dochvilností je to jinak - tam si nemůžu pomoct smile. Mamka mi občas nadávala do nádražních hodin, čímž mě ale vlastně urážela, jelikož ty se pozdí smile

Možná bude problém v tom tvém ROZHODNĚ. Možná jsi v tom příliš urputná. Však sama píšeš, že to zašlo tak daleko, že ti to tvé okolí vyčítá. Možná je tím terorizuješ. Možná to příliš urputně žádᚠi od jiných, když ty taková nejsi. Ale to ti nenáleží. Můžeš řešit jenom sebe. Možná ti má dojít právě tohle. A když od nich přestaneš tak urputně vyžadovat dochvilnost, začnou se dít věci. Jen to pus, uvidíš. smile

Tohle je postřeh, nad kterým bych se zamyslela smile Může tam být i řešení pro tvého syna stolt


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#68 21. 8. 2013 8:28

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

Tohle je hodně dobrá rada
Na většinu těch "ošklivých", s kterými jsme v kontaktu, platí... ale neznamená to, že nemůžeme potkat někoho, kdo skutečně "chce ublizit".


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#69 21. 8. 2013 8:30

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

Judyno, já jsem měla problém, že často potkávám lháře. Když jsem to přestala urputně řešit, protože já teda ROZHODNĚ nejsem lhářka a totéž POŽADUJI od svého okolí, začaly se dít věci. Tím nechci říct, že lháři by z mého života úplně zmizeli, ale už vím, že je to jejich, ne mé. Ale to jsou ty drobné lži. Nebo lži v dobré víře, jak psala Pan. Ale ty, jak to říct - pro mě podstatné lži - už nepotkávám. Nebo mě nezasahují? Kdoví. V každém případě už lháře neřeším, nemám s tím problém.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#70 21. 8. 2013 8:48

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

jsem to přestala urputně řešit - POŽADUJI od svého okolí
http://fora.babinet.cz/img/smilies/va.gif


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#71 21. 8. 2013 8:56

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

Eva. napsal(a):

Judyno, já jsem měla problém, že často potkávám lháře. Když jsem to přestala urputně řešit, protože já teda ROZHODNĚ nejsem lhářka a totéž POŽADUJI od svého okolí, začaly se dít věci. Tím nechci říct, že lháři by z mého života úplně zmizeli, ale už vím, že je to jejich, ne mé. Ale to jsou ty drobné lži. Nebo lži v dobré víře, jak psala Pan. Ale ty, jak to říct - pro mě podstatné lži - už nepotkávám. Nebo mě nezasahují? Kdoví. V každém případě už lháře neřeším, nemám s tím problém.

no to je teda rada, lháře neřešit. kdybych v práci lháře "neřešila" , tak se nedoplatím dumbom .

Není tady

 

#72 21. 8. 2013 8:58

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

helena napsal(a):

jsem to přestala urputně řešit - POŽADUJI od svého okolí

heleno, něčemu nerozumíš? Přečti si to pozorně. Psala jsem, že to BYLO, už není.
To jsem měla podobné, jako když Judyna vyžaduje od svého okolí dochvilnost, protože ona je dochvilná.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#73 21. 8. 2013 8:59

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

Já bych to  trošku upřesnila - konkrétně pro Judy: to, co tě vytáčí a rozzuří to je to, co dělᚠnevědomky jiným, když se tě to dotkne a rozlítostní, tak totéž dělᚠnevědomky sobě.
"Vadí" bych až tak neostrakizovala......konkrétně s tím chozením pozdě třeba: někdo má vrozený přesný smysl pro čas a někdo (jako třeba já) nemá a to pak holt dělá potíže.
Můžu tě Judy ujistit, že existuje způsob, jak i nepřesníka přimět chodit včas - jen nevím, jestli bys o něj stála roll
No a já si myslím, že rozdíly v tomto vnitřním uspořádání, které se netýká zdaleka jen chápání času, tak ty že jsou častým zdrojem pocitu, že mi to vadí - prostě proto, že je to nepohodlné a cizí území smile
Ale Majka může mít kus pravdy: zkus opatrně vypátrat, jestli o tobě unisono nemyslej, že jsi příliš umanutá, přísná - něco na ten způsob.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#74 21. 8. 2013 9:01

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

helena napsal(a):

Tohle je hodně dobrá rada
Na většinu těch "ošklivých", s kterými jsme v kontaktu, platí... ale neznamená to, že nemůžeme potkat někoho, kdo skutečně "chce ublizit".

A že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou gloria
Tak jasně, že se najdou lidé s touhou skutečně ubližovat druhým, ale jednak jsou nemocní a jejich jednání patologické a druhak jich zas až tak tolik není ... No když se naučíš rozklíčovat motivy jednání lidí okolo, tak je většinou od těch ostatních odlišíš smile


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#75 21. 8. 2013 9:01

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

aprill napsal(a):

no to je teda rada, lháře neřešit. kdybych v práci lháře "neřešila" , tak se nedoplatím dumbom .

Nepsala jsem o práci.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů