Oznámení

30. srpna : Vážení uživatelé, i přes veškerá zatím provedená opatření jsme občas pod palbou robotických účtů. Prosíme tímto o trpělivost, mažeme ihned, jak zjistíme další jejich spamové účty. Děkujeme !

30. srpna : Cukr je dobrý nejen na slazení kávy, aneb tichý zabiják, nebo velmi užitečný pomocník v domácnosti? I když nesladíte, vyzkoušejte těchto 5 tipů!

30.srpna : Upečme si spolu (pra)babiččinu bábovku.

#1 11. 8. 2013 20:31

Liška
♥♥-----
Místo: Brno

Patní ostruha

Dobrý den.Mám na patě ostruhu a chodím zatím na UTZ.Mám za sebou 5 sezení a zatím úlevu necítím.Ráda bych se zeptala jestli máte nějakou radu na úlevu od bolesti.Také prosím jestli je tu někdo kdo absolvoval léčbu rázovou vlnou.Prý je to hodně bolestivé ale zabírá to.Děkuji za odpovědi a rady.Burdová

Jede autobus z kostela a vybourá se.Nevím co si o tom myslet.Řekla bych že autobus jedoucí z kostela má tu nejdokonalejší ochranu.Není to tak.Tak koukám kolem sebe a říkám si:Ty vole,Bůh bude asi pěknej drsňák....

Není tady

#2 2. 9. 2013 18:59

grace
♥♥-----

Re: Patní ostruha

Paní Burdová,právě se peru se stejným problémem,jako Vy,ale já nechodím na ultrazvuk,ale na ozařování na onkologii.Mám bolesti od začátku roku,které se stupňovaly,až jsem to musela začít řešit.Moje prakt.dr mi řekla,že nejdřív ozařování,pak bychom zkusily obstřiky a že to snad musí pomoct,už to ozařování.Rázová vlna je prý bolestivý zákrok,také jsem to slyšela a myslím,že to ani nehradí pojišťovna a je to drahé,ale nevím kolik.Mám za sebou 4 ozářky,chodím 2x v týdnu.Po druhé aplikaci se to mírně zhoršilo,ale zrovna dnes mám pocit,jako by to bylo trošku lepší,když mám nohu v klidu,tak mi tam už aspoň nebodá,možná jen můj pocit,protože jsem dnes neměla žádnou náročnou aktivitu,myslím na pohyb.Uvidíme.Dali mi sérii 6 ozářek ,pak prý pauza - asi pár dní,nebo týdnů,nevím,neřekli a pak ještě 6x a to prý by mělo už klapnout.Tak uvidíme.Co Vy? Jak pokračujete?

Není tady

#3 2. 9. 2013 20:17

Liška
♥♥-----

Pro Grace:UTZ mám za sebou a byla jsem týden u moře.Měla jsem pracovní klid,takže se mi to trochu zklidnilo.Dnes jsem byla poprvé v práci a zatím se to dá vydržet,bolest není tak bodavá.Po ultrazvuku mám počkat měsíc a když se to nezlepší tak ozařování.Budu ráda když mi napíšete až budete mít celou dávku za sebou,jestli pomohlo.Asi to bude individuální.Rázovou vlnu mi doporučila známá.u nás v Brně jsem našla pracoviště kde to dělají za 400 ale je potřeba více dávek.Paní mi říkala že bolest se dá vydržet a že jí to pomohlo.Pokud by nebylo zbytí tak bych to riskla.Obstřiky prý bolí,na ty nepůjdu.

Jede autobus z kostela a vybourá se.Nevím co si o tom myslet.Řekla bych že autobus jedoucí z kostela má tu nejdokonalejší ochranu.Není to tak.Tak koukám kolem sebe a říkám si:Ty vole,Bůh bude asi pěknej drsňák....

Není tady

#4 11. 9. 2013 16:55

grace
♥♥-----

Pro Lišku:Tak se opět hlásím,abych poreferovala.Mám za sebou 6 ozařování a mám prý počkat 2 měsíce co to udělá,jestli to přstane bolet.Pokud ano,problém vyřešen,jestli ne,mám přijít ještě na dalších 6.Tak uvidím.Zatím teda nic moc.Bolí stejně,ale je to ještě krátká doba.Nejhorší je to po ránu a pak večer,když sedím třeba hodinu u televize a pak mám vstát a jít,bolí.Budu doufat,že to přejde.Jak jste na tom Vy?

Není tady

#5 11. 9. 2013 17:58

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO

Mam taky patni ostruhu. PO teto pitome nemoci jsem se dozvedela az kdyz me zacalo bolet hrozne pata pri chuzi. A hlavne rano, kdyz jsem vstala z postele. Pouze na jedne sttrane podotykam.

K doktorce jsem sla asi za  mesic. Ta me dala prasky proti bolesti, myslim brufen, ktere jsem ale musela brat az pojidle. Rani bolave bolesti to tedy neresilo. Tak jsem to brala asi jen tyden. Bylo to koneckoncu jen 10 tablet. A k tomu mi doktorka doporucila sttrecink. Coz jsem delala.

Zadne UTZ (co to je?), zadne obstriky, zadne sezeni, zadne ozarovanim zadne razove vlny. Zakoupila jsem si u ortopeda podpatenky za nehoraznou cenu. Jenze pak miu byly male boty, nebo jsem z nich vypadavala. Takze taky nic.

Asi za pul roku to nejak zmizelo, a nyni se opet vratilo a to do obou pat. Tak cvicim a docel ase to da snest. K doktorce jsem uz s tim nesla, rikala mi, ze to chce hodne casu.

To je silene pitoma nemoc.

Upravil(a) sahleb (11. 9. 2013 17:59)

Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

#6 11. 9. 2013 19:25

Liška
♥♥-----

PRO SAHLEB:UTZ je ultrazvuk.Doporučuju změnit lékařku,samo to nepřejde,prášky od bolesti nic neřeší.

Není tady

#7 11. 9. 2013 19:36

Liška
♥♥-----

Pro Grace:mám za sebou UTZ a bolest přetrvává.Musím ale říct že je o něco méně intenzivní,spíš tak jako občasná a samozřejmě po ránu nebo po delším sezení.Dnes jsem byla u lékařky,chtěla mi napsat obstřiky,ale to jsem odmítla,na to fakt nemám.Takže mi napsala doporučení k ortopedovi,ten asi napíše to ozařování.Budu zkoušet všechny neinvazivní metody,doufám že některá zabere.Taky se mi hodně ulevilo tím,že jsem koupila pohodlný kožený boty a dala do nich patní gelovou vložku.Dobrej je taky menší podpatek,noha přenese váhu na špičku a pata tolik netrpí.Každopádně změna obuvi mi citelně ulevila,přes léto naboso v žabkách to bylo utrpení.Dejte vědět jak jste na tom.Držím nám všem palce ať se té prokleté boleti zbavíme.

Není tady

#8 12. 9. 2013 8:02

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥

Liška napsal(a):

PRO SAHLEB:UTZ je ultrazvuk.Doporučuju změnit lékařku,samo to nepřejde,prášky od bolesti nic neřeší.

Lekarku nezmenim. Dalsiho clovek, ktereho znam, ma to same. Jina terapie nez cviceni se tady asi nenosi. Proste to pojistovna neplati. Ani ty vlozky do bot.

Prasky proti bolesti pomahaji proti bolesti, ale ja je brala jen tyden. Musela jsem to rozchodit a cvicit. A cvicit. Dneska je to ok.

Ja doma nosim uplne mekky boty a v tech se to dalo vydrzet.

Upravil(a) sahleb (12. 9. 2013 8:03)

Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

#9 12. 9. 2013 8:19

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

Zkuste homeopatika HEKLA LAVA

ještě musím dodat, že pomohla mojemu manželovi, který "na homeopatika nevěří a to nebude fungovat" - předtím nosil už ty vložky s vykrojeným otvorem na patě, a na moje doporučení pomohla také kolegyni
dávkování k nalezení na internetu a vytrvat v dávkování

Upravil(a) Bety (12. 9. 2013 8:23)

Strach je malá smrt...

Není tady

#10 12. 9. 2013 10:32

Liška
♥♥-----

Pro Bety:děkuji za tip,zkusím.

Není tady

#11 12. 9. 2013 10:32

Liška
♥♥-----

Pro Sahleb:V tom případě Vám gratuluji k vyléčení.Tiše závidím.Cvičila jsem 3 měsíce a nepomohlo.Jinak UTZ hradí pojišťovna,ozařování už zřejmě ne,ale platba není nijak závratná.S rázovou vlnou je to už horší,tam je to od 400,- nahoru.Já osobně nemám problém  tím si za zdraví připlatit,ale je samozřejmé,že každý to tak nemá a to respektuji.

Upravil(a) Liška (12. 9. 2013 10:53)

Není tady

#12 12. 9. 2013 13:17

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥

Liška napsal(a):

Pro Sahleb:V tom případě Vám gratuluji k vyléčení.Tiše závidím.Cvičila jsem 3 měsíce a nepomohlo.Jinak UTZ hradí pojišťovna,ozařování už zřejmě ne,ale platba není nijak závratná.S rázovou vlnou je to už horší,tam je to od 400,- nahoru.Já osobně nemám problém  tím si za zdraví připlatit,ale je samozřejmé,že každý to tak nemá a to respektuji.

Nebydlim v Cechach takze tady se tohle vubec neproplaci. Me uhradila pojistovna jen roentgen a to ne uplne. A navstevu lekare   to ne uplne. A leky a to ne uplne.

U me je razova vlna jen soukroma vec, zadna pojistovna to neproplati.

Upravil(a) sahleb (12. 9. 2013 13:21)

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

#13 13. 9. 2013 13:58

grace
♥♥-----

Mě dr.ultrazvuk nenabídla,hned ozařování,ale to mi hradí pojišťovna - jsem u bývalé Metalky.Na obstřiky mě nikdo nedostane,jo to by muselo být ouvej,abych na ně šla,prý to ukrutně bolí.Neumím si představit,jak bych měla s patou cvičit ???? Masírovat,pomačkávat,to ano,to dělám každý večer u televize.ale jak s ní cvičit?Chystám se,že si koupím pořádné kvalitní boty,nemám moc peněz,tak jsem si kupovala obyč.nekvalitní a z toho to asi mám.Tak už jsem si našetřila a teď o víkendu vyrazím.Jinak pata bolí stále.Při návštěvách na ozařování mě překvapilo,kolik lidí má stejný problém.Asi je to běžné.

Není tady

#14 13. 9. 2013 14:29

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥

grace napsal(a):

Mě dr.ultrazvuk nenabídla,hned ozařování,ale to mi hradí pojišťovna - jsem u bývalé Metalky.Na obstřiky mě nikdo nedostane,jo to by muselo být ouvej,abych na ně šla,prý to ukrutně bolí.Neumím si představit,jak bych měla s patou cvičit ???? Masírovat,pomačkávat,to ano,to dělám každý večer u televize.ale jak s ní cvičit?Chystám se,že si koupím pořádné kvalitní boty,nemám moc peněz,tak jsem si kupovala obyč.nekvalitní a z toho to asi mám.Tak už jsem si našetřila a teď o víkendu vyrazím.Jinak pata bolí stále.Při návštěvách na ozařování mě překvapilo,kolik lidí má stejný problém.Asi je to běžné.

Strecink. NAtajhovani svalstva zadni strany lytka. POstavit se celou nohou na zem a predklanet se s oprenim. Pata musi zustat na podlaze. 
Nebo stat jen na spickach na chodu, podlozcce, knihach a patu tlacit dolu.

Ja jsem si taky postezovala, a hned se hlasili dalsi. Bolest je to fakt priserna.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

#15 13. 9. 2013 14:30

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥

grace napsal(a):

Strecink. NAtajhovani svalstva zadni strany lytka. POstavit se celou nohou na zem a predklanet se s oprenim. Pata musi zustat na podlaze. 
Nebo stat jen na spickach na chodu, podlozcce, knihach a patu tlacit dolu.

Ja jsem si taky postezovala, a hned se hlasili dalsi. Bolest je to fakt priserna.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

#16 13. 9. 2013 14:34

grace
♥♥-----

Děkuji za vysvětlení,tak to jo,také to dělám,procvičuji nohu každou chvilku doma i v práci.Bohužel zatím nic,bolí a bolí,potvora..... :-(

Není tady

#17 13. 9. 2013 18:52

Liška
♥♥-----

Pro Grace:cvičení mi doporučil známý kterému pomáhalo.Koupit takovej ten umělej míček s ostnama co se háže pejskům jako aport,a tím si večer ,třeba u telky,masírovat patu.Dlouhodobě,zkoušela jsem a nepomohlo.Jenže tady je fakt léčba individuální,každýmu pomáhá něco jinýho.Podle toho jak to SAHLEB zase bolí tak ani ten strečink nebude nic moc.Boty nemusí bejt drahý,stačí když nejsou tvrdý a mají podpatek tak do 5 cm,aby pata nenesla celou váhu těla.Já měla klidně boty od Vietnamců a byly měkký,takže sem patu ani skoro necejtila.No a teď sem koupila lepší u Deichmanna,byla sem po městě pěšky a v pohodě.Ještě v nich mám tu gelovou podpatěnku,ta mi hodně ulevila.Stojí 75 ,a úplně stačí.Ty drahý jsou podle mě úpně to stejný,akorát ti vytáhnou prachy z peněženky.A taky zjišťuju že si prostě na tu bolest zvykám.No šmatlu a nejhorší je že mi lékařka říkala že po čase začne bolet svalstvo a druhá noha,která vlastně teď nese váhu,jelikož si ulevuješ od bolesti a přenášíš na ni váhu.Zajímalo by mě jak pokračujete v léčbě.Paní tu psala HEKLA LAVA,já jsem objednala i když na homeopatika nevěřím.Stojí 90 Kč a za zkoušku nic nedám.Prostě něco zabrat musí,ne???Přece si tu haxnu nenechám opíchávat nebo nedej bože řezat!to ani za nic.Pište jak pokračujete!Díky.B.

Není tady

#18 14. 9. 2013 12:32

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥

Vsem drzim palce v boji s tou potvorou.

Podle me mekky boty ulevi a pak zkouset co to da. U me to trvalo rok a pul nez se to uklidnilo. Hnusny byly bolesti v noci jen tak z niceho.  Pak to skoro na 90 % prestalo, ale ted to zase zacalo mirne na obou patach, ale jen mirne....
Slysella jsem, ze spousta lidi to ma bez priznaku, takze o tom nevi.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

#19 14. 9. 2013 12:33

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥

Vsem drzim palce v boji s tou potvorou.

Podle me mekky boty ulevi a pak zkouset co to da. U me to trvalo rok a pul nez se to uklidnilo. Hnusny byly bolesti v noci jen tak z niceho.  Pak to skoro na 90 % prestalo, ale ted to zase zacalo mirne na obou patach, ale jen mirne....
Slysella jsem, ze spousta lidi to ma bez priznaku, takze o tom nevi.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

#20 12. 12. 2013 14:53

grace
♥♥-----

Tak se zase po nějaké době ozývám.Po první sérii 6-ti ozařování jsem měla 2 měsíce počkat co to udělá,nepoužívat žádné léky na bolest,masti a krémy a pokud to bude stále bolet měla jsem se objednat na další sérii 6-ti ozařování.Po těch 2 měsících bolest postupně začala slábnout,ale úplně v pořádku to ještě taky nebylo.Objednala jsem se tedy v listopadu na další kůru.Paní Dr.se mě ptala,jestli to alespoň trochu zabralo,tak jsem uznala,že tak o 30% se to zlepšilo a ona na to,že jestliže to první ozař.pomohlo aspoň trochu,takže to druhé už bude tutovka.Začala jsem tedy docházet zase 2x týdně na ozař. a zase se mi ta potvora tak rozbolela.Teď jsem cca 3 týdny po posledním ozař.a už se to začíná zase trochu zklidňovat,takže začínám věřit tomu,že to přestane a bude to už fajn.Mám pohodlné boty,tak při chůzi už ok,jen po nějaké zátěži pak večer,když už jsem relativně v klidu,tak mi v té patě cuká,ale dá se to.Říkala Dr,že tu ostruhu,ten výrustek,má skoro každý,ale ty měkké tkáně okolo,pokud se dostanou do zánětu,tak to je to,co nás bolí a co nás nasírá.A že se to může samozřejmě objevit kdykoliv znova,jen teď se to nesmí 2 roky ozařovat.U mě celý problém začal přesně před rokem a myslím si,že ze špatných bot.Byly tvrdé na došlap,už dávno jsou v kontejneru. Tolik mé informace,doufám,že i Vám se již v této záležitosti daří lépe........smilesmilesmiletummenupptummenupptummenupp

Není tady

#21 12. 12. 2013 19:29

Liška
♥♥-----

na podzim jsem dokončila laserovou léčbu.Bolest ustoupila,skoro bych řekla že přestala.Problém ale je že se mi to mezitím udělalo na druhé noze,takže celou anabázi budu absolvovat znova.V zimních botech je to o mnoho lepší,ale bolest je i tak veliká.Zkoušela jsem homeopatika-vyhozené peníze.Také mi byly doporučeny cviky na svaly chodidla.Je to běh na dlouhou trať.Nevzdávám to.Zdravím a drží palečky.

Není tady

#22 18. 11. 2014 17:26

abonent
♥------

Já jsem vyzkoušel na patní problémy podpatěnku z měděného plechu. Na noc do ponožky a za týden byl klid.Kdo má problémy najde řešení na www.ostruhynapatě. Nevěřil jsem tomu ale pomohlo mi to.

Není tady

#23 18. 11. 2014 21:16

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Ostruhu jsem měla asi před 10 lety na jedné noze. Elektro nepomohlo, tak jsem absolvovala ozařování, což mi od bolestí pomohlo. Po 10 letech se mi objevila ostruha na druhé noze. Elektro jsem rovnou odmítla a šla jsem zase na ozařování (jenže to prý dají konkrétnímu jedinci jen 2 krát za život). Zabíralo to až podezřele rychle, jenže po skončení ozařování se bolest vrátila. Kamarádka mi poradila, že ostruhy vždycky řeší jen injekcí. Dala jsem na ni a vyrazila na injekci přímo do paty. Čekala jsem velkou hrůzu, ale bylo to opravdu snesitelné a ihned to pomohlo. Je to asi rok a zatím se nic neděje. Doporučuju pohodlné boty (zdravotní-ze spec. prodejen) a taky boty střídat.

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#24 16. 8. 2016 6:49

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-

Hlásím se do klubu.
Když se mi ostruha před x lety vytvářela, bolelo to pekelně, v noci bodání v patách, přes den obtížní  vstávání a došlapování. Dcera i nejbližší kolegyně se mohly umlátit smíchy. Mně to tak komické nepřipadalo. Po diagnoze jsem šla na několik obstřiků. Dohodli jsme se s lékařem, že spíš než polykání tablet a dojíždění do sousedního okresu zkusíme tohle. Dost mně to pomohlo. Je fakt, že teď mě bolívají při dlouhé chůzi celá chodidla, ale že mám paty, ani nevím. Bohužel to s ostruhami postihlo jak dceru, tak kolegyni. Jedna dost silná,druhá hubená - a mají to obě. Do smíchu jim z toho moc není a ani nemám nějakou trpělivost je chlácholit dodávat jim zaručené rady. Tady nějak ty boží mlýny zafungovaly. Myslím, že na každého zabere něco jiného. Znám pacienta, co si zaplatil tu nehrazenou léčbu - jak se tomu říká - rázová vlna? a řekl - mám natrvalo pokoj.

Není tady

#25 31. 10. 2018 19:47

Klotilda
♥------

Dobrý večer, také jsem se právě přihlásila.
Patní ostruha mn ebere asi 2 měs , tak hledám řešení. Moc se mne nechce i po různých diskuzích zkoušet rázové vlny, ozařování , injekce ...
Piji výluh z houby reischi a dnes jsem začala užívat goju 100% štávu -   ( Kustovnice čínská )  to  oboje čistí organizmus a posiluje imunitu - tím pádem by to mělo zafungovat i na tento zánět povázek. Tak uvidím, ale věřím, že to může pomoci.smile. Taky jsem si zakoupila ty gelové vložky do bot, abych si to  čekání na zlepšení ulehčila. Budu-li mít positivní zprávy, hned se s nimi podělím. Hezký večer.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí