Oznámení

1.ledna : Vážení uživatelé, přejeme vám všem zde šťastný nový rok 2019

1. ledna : Vážení uživatelé, bez předchozího souhlasu redakce nelze do diskuzí vkládat různé dotazníky. Tyto budou bez předchozí domluvy mazány. Děkujeme za pochopení!

1.ledna : Upečme si spolu povidlovou bábovku.

#1876 14. 1. 2014 11:17

Wikina
♥♥♥♥♥--

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 18

Eva. napsal(a):

Někteří muži, kteří se v manželství chovali normálně, jsou po rozchodu neuvěřitelní mizerové.
Nechápu ty proměny.
Já jsem díkybohu dobrý plat měla, tak jsem to ani já, ani děti, když byly dospělé, soudně neřešili. Nechtěla jsem nás vystavovat soudním tahanicím.
Ale někdo bohužel musí, když se financí nedostává. sad A když maminka dokonce zemře, tak je to o to smutnější. sad

V tom příběhu sudna sien (podle skutečnosti), byl ten kluk velmi nadáný (dělal vš nějakou chemii a jadernou fyziku),už na gymplu vítězil mezinárodí olympiády atp. Táta to ani nevěděl...roll dozvěděl se to až na soudu. A na vš měl už nabídky, díky svým seminárkám , ze zahraničí. Fakt frajer.
Nemohl školu dělat dálkově.
A protistrana argumentovala - ale on je dospělý, zdravý, může se zařídit jinak, přerušit...atd, ale naše dcera, je malá bezbranná, blabla..

A já jsem - můjplatneplat - na soud zvýšení podala a dobře jsem udělala. Zvýšili mu ali o 5 tisíc (!) a i zpětně. Já nenavrhla nic. Soudkyně to navrhla sama, takže mi došlo, jak jsem byla naivní a spokojila jsem se s odpovědmi bm "nejde to", nezaplatím" a "není vhodná doba".
Díky tomu může dcera studovat

Není tady

#1877 14. 1. 2014 11:24

tejla
♥♥-----

helena napsal(a):

Od jedný paní odchází manžel... prej "potřebuje žít" a vedle ní to nejde, "doma se dusí"... nikoho nemá, jen "potřebuje bejt sám", rozuměj bez rodiny a hlavně povinností...
Dobrý - ještě bych rozuměla tomu, že - i když je vůl - se snaží ty dveře udržet ještě chvíli otevřený... ale ten blb na dotaz, jak to asi ponese dítě, prohlásil "to má před sebou ještě nějakejch šedesát sedmdesát let života, který si užije - ale já ani polovičku"...

Tyhle damy dostali alespon odpoved. Ja na otazku "Co bude s detmi", nedostala odpoved zadnou. Silne pokrceni ramen a odchazejici zada mne musela postacit. Zvladli jsme to i bez neho. Ale bozi mlyny melou:(

Není tady

#1878 14. 1. 2014 11:28

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Jo, Wiki, měla jsem to taky tak. A pak jsem se soudila průběžně každé tři roky, jelikož domluva byla k ničemu - on chudák neměl. Ale při soudu se jeho velké příjmy vždy prokázaly, i když neuváděl vše. Jednou, když to se zapíráním příjmu přehnal, tak mu dokonce soud pohrozil, že bude tedy vycházet z toho, že má myslím 2,5 násobek průměrného platu.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#1879 14. 1. 2014 11:37

helena
♥♥♥♥♥♥♥

2,5 násobek průměrného platu
V novým obč. zákoníku je to mnohem zajímavější:
"NOZ zpřísňuje sankci pro povinné rodiče, kteří nevyvinou součinnost k objektivnímu zjištění svých příjmů.
V takovém případě se bude mít za to, že příjmy povinného činí 25 násobek částky životního minima (dnes 12,7 násobek). Tomu odpovídá výživné cca 13.000 Kč."

http://www.kdejsitato.cz/pravo-a-sprave … 14-16.html

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#1880 14. 1. 2014 14:18

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

Od kámošky odešel partner, nebyli sezdaní. On chce žít, nemají dost peněz, on si chce užívat. Ona nemůže pracovat, má v péči postiženou dceru z prvního manželství, manžel se tragicky zahynul. Synka,12 let, si bude brát v pátek večer po práci a v sobotu ho pošle dopoledne k mamince. Starat se prý nemůže, chodí z práce navečer, v sobotu dopoledne má posilovnu a večer chodí na pivo. Nemá čas, ale klukovi do telefonu vykládá, jak ho strašně moc má rád. A alimenty? Dává tři tisíce prý krvácí, že prý má malej plat.Taky hov.no, bere dvacet tisíc, to se mu zdá malej plat a vysoký alimenty. Je to sice taky náš kamarád, ale nakopat. Klukovi nakoupil k Vánocům drahý dárky, ale čas nemá.

Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

#1881 14. 1. 2014 14:24

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Tak tenhle pán zatím radši o penězích ani nemluví... ale bydlí kdesi v podnájmu a už se zajímal o to, jak to bude s bytem. Jenže má smolíka, paní ho má po babičce.

Není tady

#1882 14. 1. 2014 15:47

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Keď nový život, tak aj s novou (=holou) riťou... Nové vetry zo starých rití, to poznáme z politiky. vissla

V 21. storočí je utrpenie povolené, ale už nie povinné.
Brita

Není tady

#1883 14. 1. 2014 17:22

Wikina
♥♥♥♥♥--

Selima napsal(a):

Keď nový život, tak aj s novou (=holou) riťou... Nové vetry zo starých rití, to poznáme z politiky. vissla

lol lol

Není tady

#1884 14. 1. 2014 18:53

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

naše mladá se přezubuje, stačilo půl minuty o samotě a zkoušela chuť nábytku

Není tady

#1885 14. 1. 2014 19:02

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Web

Eva. napsal(a):

Někteří muži, kteří se v manželství chovali normálně, jsou po rozchodu neuvěřitelní mizerové.
Nechápu ty proměny.

Tohle mi taky hlava nebere. A znám ty případy i od rodin, které roky vypadaly idylicky...najednou se muž zahledí jinde a děti jsou mu fuk. Dospívající děti, který to dobře vnímají.

Nechápu.

Že se zahledí jinde - pochopím. Že to neustojí a od manželky odejde, aby začal znovu, s mladou a lepší - chápu těžko, ale snad bych pochopila. Že společně s manželkou spláchne do záchodu i děti, který před tím 12-15-18 let vychovával a opravdu se jim věnoval, to mi prostě hlava nebere.

Jak ti chlapi pak sami se sebou žijí? Jak se jim usíná? yikes

M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

#1886 14. 1. 2014 19:04

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

Ronja napsal(a):

Eva. napsal(a):

Nechápu ty proměny.

Tohle mi taky hlava nebere. A znám ty případy i od rodin, které roky vypadaly idylicky...najednou se muž zahledí jinde a děti jsou mu fuk. Dospívající děti, který to dobře vnímají.

Nechápu.

Že se zahledí jinde - pochopím. Že to neustojí a od manželky odejde, aby začal znovu, s mladou a lepší - chápu těžko, ale snad bych pochopila. Že společně s manželkou spláchne do záchodu i děti, který před tím 12-15-18 let vychovával a opravdu se jim věnoval, to mi prostě hlava nebere.

ony za to většinou zase můžou ženské, buď ty bývalé nebo ty současné usch

Není tady

#1887 14. 1. 2014 19:14

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Můj BM byl prima chlap a dobrý táta.
Dceři řekl, že není žádný bojovník a chce mít doma klid, proto poslechne svou novou manželku, která si nepřeje, aby se s našimi dětmi stýkal.
To mě rozesmálo, že není žádný bojovník. Znám ho úplně jinak.

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#1888 14. 1. 2014 19:51

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO

helena napsal(a):

jestli chceš bejt za svini, nebo za krávu
Hlavně, že máš možnost výběru... http://fora.babinet.cz/img/smilies/sad.png
To je jak v tom vtipu z dob minulejch - Kdy byly první svobodný volby? V ráji. Bůh přivedl Adamovi Evu a řekl: "Tady máš ženu a vyber si"...

A nestezoval si nahodou uz predtim na Lilith?

Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

#1889 14. 1. 2014 19:54

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO

Wikina napsal(a):

helena napsal(a):

Zajímavý je, že tuhle potřebu mají vesměs jen chlapi.
Mám pocit, že je to taky proto, že svým způsobem "můžou"...
Jak říkám, dovedu pochopit, že dva lidi spolu už z nějakýho důvodu nechtějí/nemůžou bejt a rozejdou se... ale prostě se mi blbě zkousává ta lhostejnost k dítěti = "nestojím o tebe, protože mi komplikuješ život".

Zrovna jsem viděla Súdnu sieň - a pán nechtěl pomoci svému synovi z 1.manž., který zůstal sám, máma mu zemřela, a byl velmi nadějný student vš. Otec platil výživné asi 100E. A přítelkyně (žijí spolu )toho pána vypovídala, že kde že oni mají na to vzít, když musí platit hypotéku, podnikají ve starožitnictví, maj 3 letou dceru a musejí jí platit soukr. školku za 500E a pojistky, a stav.spoř a taky ji živit a šatit a vůbec...

Kde to davali?

Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

#1890 14. 1. 2014 22:44

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

aprill napsal(a):

Ronja napsal(a):

Eva. napsal(a):

Nechápu ty proměny.

Nechápu.

Prečo? Muži boli zbavení svojprávnosti ako plemeno?

Brita

Není tady

#1891 14. 1. 2014 22:55

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥

aprill napsal(a):

?????  va

Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

#1892 14. 1. 2014 23:33

Jaku
♥♥♥♥♥♥-

aprill napsal(a):

Ronja napsal(a):

Eva. napsal(a):

Nechápu ty proměny.

Nechápu.

Pravda:jojo:,když se dva rozcházejí,není to přeci jen o mužích.

Není tady

#1893 14. 1. 2014 23:36

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Frigo napsal(a):

aprill napsal(a):

?????  va

Lezúň v primeranom veku skúma okolitý svet hlavne chuťovými pohárikmi....

Brita

Není tady

#1894 15. 1. 2014 5:19

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

Selima napsal(a):

Frigo napsal(a):

aprill napsal(a):

?????  va

mladá = 4 měsíční štěně shiby wink

Není tady

#1895 15. 1. 2014 7:09

helena
♥♥♥♥♥♥♥

a zkoušela chuť nábytku
No a jak? Byla slečna spokojená s kvalitou paniččiný kredence? http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png

Jak ti chlapi pak sami se sebou žijí? Jak se jim usíná?
Já ti mám pocit, že oni to dovedou omluvit a racionalizovat... že si najdou pseudodůvod/y, proč to takhle je nebo bejt musí.

Není tady

#1896 15. 1. 2014 7:48

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Omluvit a racionalizovat některé skutky si dovede (a dělá to tak) v některých situacích každý člověk.
Když to v tu chvíli prostě jinak udělat neumí. Protože vždy vše děláme v dané chvíli nejlépe, jak to v tu chvíli umíme. Jak už jsem několikrát psala a je to logické, kdybychom to uměli v dané chvíli jinak (líp?), udělali bychom to.

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#1897 15. 1. 2014 9:14

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

aprill napsal(a):

Selima napsal(a):

Frigo napsal(a):

?????  va

mladá = 4 měsíční štěně shiby wink

No, to furt spadá do tej definície, nie? big_smile

Brita

Není tady

#1898 15. 1. 2014 9:20

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Ad chlapi: Niekedy je to potom akási falošná hrdosť alebo tvrdohlavosť, čo im bráni napraviť veci aspoň neskôr, keď sa akútnosti odblokujú. Bratranec mal búrlivý rozchod s matkou svojho dieťaťa, ktorá mu robila nejaký (dosť dlhý) čas naschvály, nechala ho pricestovať mimo Bratislavu za dcérou a potom ho k nej nepustila... No a on sa šprajcol a raz a navždy vzdal úsilie zblížiť sa s dcérou (vtedy mala asi 3 roky). keby nie mojej tety, babičky dievčatka, tak ju nevidí do dospelosti - a ani takto sa tam nevyvinul nejaký vrúcny vzťah. hmm
Dtto syn našich známych, tam sa to pravda v dospelosti trošku zlepšilo, ale viac ako zdvorilostný vzťah z toho už asi nebude. grater kapitulation Podľa bratranca vidím, že si naopak obľúbil dcéru svojej ženy a prijal ju za svoju - asi je to tak, že sa zblíži s tým dieťaťom, s ktorým dennodenne (alebo aspoň víkendovo) žije.

Brita

Není tady

#1899 15. 1. 2014 9:20

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Ronja napsal(a):

Eva. napsal(a):

Nechápu ty proměny.

Nechápu.

Tak tohle by me taky zajimalo.Navic posledni dobou mam casto byvaleho manzela ve snech a to spolu,uz nejsme skoro 20 let.Samozrejme,ze sny jsou krasne.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#1900 15. 1. 2014 9:33

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Protože vždy vše děláme v dané chvíli nejlépe, jak to v tu chvíli umíme.
S tím bych tak docela nesouhlasila...
Někdy víme, co by bylo nejlepší, uměli bychom to udělat, dokonce si uvědomujeme, že když to neuděláme, uškodíme či ublížíme sobě nebo někomu jinýmu - a stejně zvolíme tu horší možnost.

Není tady

NÁŠ TIP:
    • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

• Značkové parfémy a kosmetika, 4 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

• Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

• Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

• Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

• Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

• Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.

Zápatí