Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#176 21. 3. 2014 22:11

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: Jméno

Dita.L napsal(a):

Vilemino prosimte, když mᚠnacteno... je opravdu francouzske jméno Serge ( Serž) převzato z ruského Sergej?  A jméno Alexia je ceska podoba jména Alexandra nebo Aloisie?  Na netu info není tak jestli bys nemohla juknout. ... a další jméno naší Aji je Josiane.  Jana nebo Josefina?  Díky

Dito, promiň, tohoto příspěvku jsem si všimla až dnes sad. Tak snad na Babinet chodíš a moji reakci si přečteš.

Čerpám z knihy Jak se bude vaše dítě jmenovat od M. Knappové.

Ke jménu Serge. Ano, je to tak, jak píšeš. Sergej je ruské jméno pocházející z latinského j. Sergius, což bylo římské rodové jméno, jeho původní význam je "sloužící, opatrovatelský", francouzská podoba je Serge.

Alexie, Alexia, osamostatnělou zkráceninou je Alex, resp. Alexa, je j. řeckého původu, ženská podoba k Alexej, Alex, tj. "záštita, pomoc". Příbuzným jménem je Alexandra, takže s Aloisií nemá Alexia nic společného!

O Josianě není v knize ani slovo. Na internetu jsem našla, že je to odvozeno od Josephine, do jaké míry je to pravda, to netuším.

Není tady

 

#177 21. 3. 2014 22:24

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: Jméno

Ještě ke jménu Alex. Toto jméno je možné dát jak pro chlapce, tak pro dívku! Další příbuzné tvary jsou - pro dívku: Alexandra, Alexie, Alexia, ale i Aleksandra (rus., pol., bulh., sch.), Oleksandra (ukr.), Alexandre (fr.), Alessandra (it.), Alejandra (šp.); pro chlapce: Alexandr, Alexej, Alexander (slov., něm., hol., angl.) , Alec, Alasdair a Alastair (skotské varianty), Aleksandr (rus.), Aleksander (pol.), Sándor (maď.), Alexandre (fr.), Alessandro (it.), Alejandro (šp.), Alexandru (rum.), Aleksandar (bul., sch.), Alexandros (nř.), Iskandar (tur.), Sikandar (arab.). Je možné dát i Saša - jak pro dívku, tak pro chlapce.

Není tady

 

#178 22. 3. 2014 21:07

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Jméno

Vil a myslíš, že jména mají nějakým způsobem vliv na život člověka? Víš, myslím tím to, že každé jméno má nějaký výklad. Tak jestli je to spíš jako pro zábavu nebo jestli na tom něco může být? Tak jestli i na toto dávat pozor při výběru jména. Protože teda výklad mého jména je dost děsný big_smile


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#179 22. 3. 2014 22:07

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Jméno

Což takhle vyměnit tu naštvanou LENNNU z tvého avataru, Lenko? smile


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#180 23. 3. 2014 0:07

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: Jméno

LENNNA napsal(a):

Vil a myslíš, že jména mají nějakým způsobem vliv na život člověka? Víš, myslím tím to, že každé jméno má nějaký výklad. Tak jestli je to spíš jako pro zábavu nebo jestli na tom něco může být? Tak jestli i na toto dávat pozor při výběru jména. Protože teda výklad mého jména je dost děsný big_smile

Na výklad jména já osobně nehledím. Při výběru jména bych brala v potaz, aby se jméno alespoň trochu hodilo k příjmení, líbilo se mi, mělo tradici v českém prostředí, aby neznělo příliš cize (mám ráda počeštěné tvary), význam a původ jména není pro mě určující, výklad už vůbec ne! Já osobně ale na duchovní věci nedám, nevěřím tomu.
Hodně dám na to, jak jméno zní, jak na mě působí, když ho vidím někde napsané. Tvoje jméno na mě působí sympatickým dojmem. Trochu mi na něm vadí, že je to zkrácenina jmen Magdalena, Helena, Apolena. Mám radši plné tvary jmen, přijdou mi "důstojnější".

Není tady

 

#181 23. 3. 2014 10:01

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Jméno

Eva. napsal(a):

Což takhle vyměnit tu naštvanou LENNNU z tvého avataru, Lenko? smile

Jednak není naštvaná, to je tvůj pohled. A ikdyby byla, tak nevíš proč bych to asi dělala, když jsem si tenhle obrázek Amy vybrala, protože se mi líbí? Někdy mě fakt nepřestávᚠudivovat svou drzostí.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#182 23. 3. 2014 10:05

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Jméno

Vilemína napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Vil a myslíš, že jména mají nějakým způsobem vliv na život člověka? Víš, myslím tím to, že každé jméno má nějaký výklad. Tak jestli je to spíš jako pro zábavu nebo jestli na tom něco může být? Tak jestli i na toto dávat pozor při výběru jména. Protože teda výklad mého jména je dost děsný big_smile

Na výklad jména já osobně nehledím. Při výběru jména bych brala v potaz, aby se jméno alespoň trochu hodilo k příjmení, líbilo se mi, mělo tradici v českém prostředí, aby neznělo příliš cize (mám ráda počeštěné tvary), význam a původ jména není pro mě určující, výklad už vůbec ne! Já osobně ale na duchovní věci nedám, nevěřím tomu.
Hodně dám na to, jak jméno zní, jak na mě působí, když ho vidím někde napsané. Tvoje jméno na mě působí sympatickým dojmem. Trochu mi na něm vadí, že je to zkrácenina jmen Magdalena, Helena, Apolena. Mám radši plné tvary jmen, přijdou mi "důstojnější".

Vil, na Magdalenu jsem křtěná, tak aspoň něco smile.
A u těch výkladů jmen..... já na duchovno zase věřím, ale právě konkrétně u toho výkladu jmen nevím co si myslet, spíš to beru ve stylu "pro pobavení", jako jsou třeba různé horoskopy. Tak mne zajímal tvůj názor.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#183 23. 3. 2014 12:42

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Jméno

LENNNA napsal(a):

Eva. napsal(a):

Což takhle vyměnit tu naštvanou LENNNU z tvého avataru, Lenko? smile

Jednak není naštvaná, to je tvůj pohled. A ikdyby byla, tak nevíš proč bych to asi dělala, když jsem si tenhle obrázek Amy vybrala, protože se mi líbí? Někdy mě fakt nepřestávᚠudivovat svou drzostí.

Jistě si vzpomeneš, že nejsem první, kdo ti to tady psal. A že ti to nepíšu poprvé. A jistě si vzpomeneš, že tenkrát jsi připustila, že to asi tak bude. offtopic Neměla jsem v úmyslu tě naštvat. Jen vím, že síla myšlenky, i avataru, ten je taky svým způsobem myšlenkou, je velká. Právě to, že se ti líbí zrovna takový naštvaný výraz, by ti mohlo mnohé napovědět, kdybys chtěla poslouchat.

Dovolila jsem si to napsat vzhledem k tvému příspěvku o výkladu tvého jména. Zřejmě jsem nesprávně odhadla, že bys mé poznámce byla přístupná a že bys v ní uviděla to, co ti chci sdělit, a ne tvůj vlastní výklad. Omlouvám se, zřejmě jsem se mýlila a není ten správný čas.

Upravil(a) Eva. (23. 3. 2014 12:48)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#184 23. 3. 2014 14:02

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: Jméno

LENNNA napsal(a):

Vil, na Magdalenu jsem křtěná, tak aspoň něco smile.
A u těch výkladů jmen..... já na duchovno zase věřím, ale právě konkrétně u toho výkladu jmen nevím co si myslet, spíš to beru ve stylu "pro pobavení", jako jsou třeba různé horoskopy. Tak mne zajímal tvůj názor.

Magdalena je nádherné jméno! Helena se mi též moc líbí.

Taky se přikláním k názoru, že výklady jmen jsou spíše pro pobavení. Tvoje jméno je svým způsobem jedinečné v tom, že je to zkrácenina, nenese v sobě historii, nejmenuje se tak žádná světice...

Není tady

 

#185 23. 3. 2014 14:11

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Jméno

Já výkladům jmen taky význam nepřikládám. Ale je fakt, že někdo to hodnotí ještě z hlediska numerologie.
A Magdalena je nádherné jméno.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#186 24. 3. 2014 6:52

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: Jméno

Vilemino dekuju za podrobný vyklad.

My jsme vybírali jméno tak aby se hodilo jak k miminku tak i ke staremu člověku.  Devadesatilety Tadeas  například me nutoi k usmevu. Jedna maminka desne bio pojmenovala syna Barnabas roll ta honba za originalitou je dost absurdní.

Lenna neni nastvana. Je to Fr jméno. A na vyklad jména verim. Ja mam jméno po mámě a mame temer stejny osud, i kdyz jinou povahu. Znam tri Ophelie a vsechny jsou tluste.....


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů