Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 5. 7. 2013 9:50

algebrana
Zablokovaný
Registrovaný: 15. 2. 2013
Příspěvky: 1308

Re: Jméno

Mně se vždycky líbila Daniela, tak se vnučka tak jmenuje ,ale bohužel jí nakonec všichni říkají Dany ......což se tý nádherný Daniele moc nepodobá . Ale možná v dospělosti jí tak budou říkat, znala jsem takový Daniely .

Jinak dceru mám Helenu podle Heleny Trojské a druhá dcera je Zuzana , bohužel jsme potom zjistili, že Zuzan je plný  panelák.,..........bylo to nějaký modní jméno v tý době .

Není tady

 

#27 5. 7. 2013 10:02

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Jméno

algebrana napsal(a):

Mně se vždycky líbila Daniela, tak se vnučka tak jmenuje ,ale bohužel jí nakonec všichni říkají Dany ......což se tý nádherný Daniele moc nepodobá . Ale možná v dospělosti jí tak budou říkat, znala jsem takový Daniely .

Jinak dceru mám Helenu podle Heleny Trojské a druhá dcera je Zuzana , bohužel jsme potom zjistili, že Zuzan je plný  panelák.,..........bylo to nějaký modní jméno v tý době .

Daniela se me libi taky.Tady ji maji sousedi a rikaji ji Danino.Zuzku jsem mela v planu,kdyz jsem cekala syna,ale narodil se syn a Zuzka padla.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#28 5. 7. 2013 10:04

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Jméno

U kluka se me vzdycky libilo jmeno Michal a libi se me dodnes.Ale bohuzel jsem se dala premluvit od rodiny a manzela aby se syn jmenoval po nem,abych nekazila rodinou tradici.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#29 5. 7. 2013 11:36

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Jméno

Vilemína napsal(a):

kostka napsal(a):

Chodila jsem na jaře se synem do herny a nad některými jmény jsme se nestačila divit. Třeba Aaron Holub. To na mě bylo docela dost. Byla tam maminka s holčičkou Jůlií a říkala jí stále jen Julka, takové krásné jméno a tak ho kazí. Ale to je věc vkusu.
Jméno jsme vybírali hlavně krátké, protože příjmení máme v mužské verzi na 11 písmen. Tak pro holčičku jsme měli Adélku, u chlapečka jsem se zpočátku bála, že partner bude prosazovat své jméno, protože zdědil po tatínkovi, ten po svém tatínkovi, atd atd. a je ty ryze české jméno, které se dnes už snad ani nedává. Naštěstí hned zpočátku řekl, že by nechtěl, aby se jeho syn jmenoval po něm. Líbí se mi David, Daniel, Lukáš, Ondřej, Adam. Vybrali jsme to první.
Se svým jménem jsem anprosto spokojená, líbí se. Myslím, že rodiče vybírali dobře, i pro moji sestru.

JULIE, ne Jůlie, možná jde dát i Jůlie, to nevím, ale pravděpodobnost, že se ta holčička jmenovala Jůlie, je dost malá, běžná je Julie, tato podoba je i v kalendáři. A domácká podoba Julka se mi líbí.

máme  v rodině Julii, kroužek nad  u nebyl paní Knapovou povolený hmm

Upravil(a) aprill (5. 7. 2013 11:37)

Není tady

 

#30 5. 7. 2013 11:49

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Jméno

Daniela se mi moc líbí :-)
každý vybere jméno jaké se mu líbí a každému se líbí něco jiného, to je snad jasné

Není tady

 

#31 5. 7. 2013 12:35

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Jméno

Neměla jsem vůbec problém dát jméno Pavel klukovi po manželovi. Líbí se mi to jméno. Jo, líbí se mi víc jmen, manžel byl šastný, že je kluk po něm, tradice, netradice. (Pavel je i děda)
Nedávno přišla holčina kluka, že až jednou budou mít dítě, že když to bude kluk, bude to Pavlíček.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#32 5. 7. 2013 14:08

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: Jméno

dusička napsal(a):

Neměla jsem vůbec problém dát jméno Pavel klukovi po manželovi. Líbí se mi to jméno. Jo, líbí se mi víc jmen, manžel byl šastný, že je kluk po něm, tradice, netradice. (Pavel je i děda)
Nedávno přišla holčina kluka, že až jednou budou mít dítě, že když to bude kluk, bude to Pavlíček.

Jméno Pavel se mi líbí, přesto bych ho být v tvé kůži nedala. Jsem toho názoru, že jméno má mít rozlišovací funkci, takže mít dva Pavly v nejužší rodině pak ztrácí tu rozlišovací schopnost. Pak to dopadá tak, že jeden je malý Pavel, druhý velký Pavel. Mamčina sestřenice se jmenuje Jana a má dceru Janu - pěkné jméno, ale v praxi to funguje tak, že se říká malá/velká, dnes je malé Janě 25 let, vzrůstem je teda menší než velká Jana, ale stejně. Vždy je přece tolik jmen, a mi nikdo neříká, že má problém si vybrat. Ta mamčina sestřenice má ještě syna - ten se překvapivě nejmenuje po svém otci Eduard.

Duši, jak oslovuješ manžela a syna?

Není tady

 

#33 5. 7. 2013 14:23

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Jméno

Manžela oslovuju Pavle, když jsme sami, tak Pavliku
kluka Pavliku
Já s tím fakt problém nemám, jesti malej nebo velkej. Stejně malej Pavlik bude pořád malej, i když svýho tátu přerostl. A jen kvůli tomu, aby se jména nepletli dávat nějaké jiné jméno, proč?
Já jsem taky Marie jako mamka, tátovi se jméno líbilo, tak ho chtěl. Máma byla Maruš, já Maruška. Teď jsem jako velká taky Maruš.
No občas se stalo, když táto volal Maruš, tak jsme se ozvaly, která.
Proč by mělo být jméno rozlišovací?
Vždyt se i stane, že ve třídě jsou dítka se stejnými jmény. (A Pavel zase až tak atraktivní není, a je jen jeden ve třídě, jak na základce, tak teď na učnáku).


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#34 5. 7. 2013 14:24

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Jméno

Ale a si to udělá každý jak chce, jaký jméno se mu líbí.
Mně se líbí jméno Pavel, tak jsem ho klukovi prostě dala. Ne kvůli tradici, tchyně mi do toho nemluvila, ani bych jí nenechala.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#35 5. 7. 2013 14:29

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Jméno

Vilemína napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Hodně se mi nelíbí, když se dávají jména po rodičích! A pak se mi nelíbí taková ta stará jména (já je znala nejvíce z generace mých prarodičů) a teď je to nějaká móda asi: Pepina, Josef, Antonín apod. - já si pod těmto jmény představím starého dědu a né malé dítě. Často je dávají teď celebrity, ty vůbec umí vybírat jména: třeba Kryšpín.
Ale tohle je hodně o vkusu každého z nás: a vybereš jakékoliv jméno, vždy se najdou lidé, kteří řeknou, že je krásné a lidí, kteří řeknou, že je hrozné. Takže vybírejte podle sebe, co se líbí vám.

Mně se zase ta "stará" jména líbí. Kryšpín ne, to nikdy nebylo populární a často dávané.

Antonín a Josef se mi líbí, Josef jen v základním tvaru a moc pěkné je zdrobnělina Josífek, Pepa a Pepík se mi vůbec nelíbí.

Uplne nesnasim u chlapu jmena .... Pepa, Franta, Jarda , Tonda  atd  Nastesti uz je to ted pestrejsi a nejmenuji se  v urcite vekove kategorii vsichni stejne


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#36 5. 7. 2013 14:33

kostka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 2. 2013
Příspěvky: 406

Re: Jméno

Jmenuji se stejně jako přítelova dvanáctiletá neteř. Prostě se jim to jméno líbilo, tak ho dali a pak si přítel přivedl mě se stejným jménem. Když jsme na návštěvě u přítelových rodičů a jsou tam i neteře, říkají nám velká a malá a vůbec mi to nevadí, slyším na to.

Není tady

 

#37 5. 7. 2013 14:50

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Jméno

Uplne nesnasim u chlapu jmena .... Pepa, Franta, Jarda , Tonda  atd
Proč to nesnášíš, vždy jde o toho člověka a ne o jeho jméno.
V dřívější práci jsem měla spolupracovníka Pepika, a vůbec mi nepřišlo, že je to blbý jméno Josef. Prostě normální.
František byla moje láska.
Toník láska v dětství.
Jarda můj švára.
Na každém jménu je něco hezkého stolt

Upravil(a) dusička (5. 7. 2013 14:51)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#38 5. 7. 2013 15:06

Holga
♥♥♥----
Registrovaný: 19. 2. 2013
Příspěvky: 193

Re: Jméno

U manžela v příbuzenstvu je to samá Marie, Marie je jeho matka, sestra, neteř, sestřenice ze strany matky i druhá sestřenice ze strany tátovy, i jedna vzdálenější sestřenice. Vždycky když mluví o "Mařce" nikdy nevim, kterou tím myslí big_smile


Dobrá zásada je – nevědět.

Není tady

 

#39 5. 7. 2013 15:11

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Jméno

dusička napsal(a):

Uplne nesnasim u chlapu jmena .... Pepa, Franta, Jarda , Tonda  atd
Proč to nesnášíš, vždy jde o toho člověka a ne o jeho jméno.
V dřívější práci jsem měla spolupracovníka Pepika, a vůbec mi nepřišlo, že je to blbý jméno Josef. Prostě normální.
František byla moje láska.
Toník láska v dětství.
Jarda můj švára.
Na každém jménu je něco hezkého stolt

mne uz to odpuzuje predem hmm


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#40 5. 7. 2013 15:12

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Jméno

V tátově příbuzenstvu jsou taky Marie, jedné tetě se říkávalo odjakživa Manka (ségře dědy), druhé Máňa (ségra babičky). A snacha strýce je Majka.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#41 5. 7. 2013 15:13

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Jméno

Graine - tak kdyby byl na obzoru František, tak by si s ním ani nic nezačala, protože to jméno Tě odpüzuje? vissla
No řeknu ti holka, že tím mᚠdost zúžený výběr supermario


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#42 5. 7. 2013 15:21

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Jméno

dusička napsal(a):

Graine - tak kdyby byl na obzoru František, tak by si s ním ani nic nezačala, protože to jméno Tě odpüzuje? vissla
No řeknu ti holka, že tím mᚠdost zúžený výběr supermario

no jo ...smile


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#43 5. 7. 2013 15:27

algebrana
Zablokovaný
Registrovaný: 15. 2. 2013
Příspěvky: 1308

Re: Jméno

dusička napsal(a):

Graine - tak kdyby byl na obzoru František, tak by si s ním ani nic nezačala, protože to jméno Tě odpüzuje? vissla
No řeknu ti holka, že tím mᚠdost zúžený výběr supermario

Mně teda tyhle jména taky přijdou takový buranský........když slyším Pepa, vybavím si zedníka, co nahazuje garហ, Fanda kydá hnůj a kolenatej Tonda leze s polorozbořený chalupy a drbe se na zadku .........big_smile

Nikdy není Pepa klavírní virtuoz a Fanda věhlasný chirurg...........prostě tyhle jména patří mezi plebs..........já vím, že je to iluze ,ale ty jména na mě tak působí.........

Není tady

 

#44 5. 7. 2013 15:31

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Jméno

No jo, ale co je špatný na tom Pepikovi, co je zedník a nahazuje garáž? Když je šikovný a pracovitý, kam sa na něho hrabe nějaký virtuoz aliaz Jossefino. big_smile
Mno, možná to je tím, že pocházím z venskovského rodu a svým způsobem jsem taky buranka z vesnice se jménem Marie big_smile .

To je tím, že si u toho jména představíš nějakýho toho Lojzíka.
Ale jak už jsem psala, každé jméno je samo o sobě hezké,když se hezky říká.

Upravil(a) dusička (5. 7. 2013 15:32)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#45 5. 7. 2013 15:33

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Jméno

algebrana napsal(a):

Nikdy není Pepa klavírní virtuoz.........

Ale houslovej ano wink a světoznámého jména. Mezi svejma se mu říkalo dokonce Pepula smile


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#46 5. 7. 2013 15:36

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Jméno

Grainne napsal(a):

Uplne nesnasim u chlapu jmena .... Pepa, Franta, Jarda , Tonda  atd  Nastesti uz je to ted pestrejsi a nejmenuji se  v urcite vekove kategorii vsichni stejne

Tak jim říkej Pepíno (Chozé), Frančesko, Slávku a Tony lol Náhodou jsem tuhle potkala na hřišátku Lojzíka a docela mně to potěšilo - to už jsme dlouho neslyšela.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#47 5. 7. 2013 15:41

algebrana
Zablokovaný
Registrovaný: 15. 2. 2013
Příspěvky: 1308

Re: Jméno

lupina montana napsal(a):

algebrana napsal(a):

Nikdy není Pepa klavírní virtuoz.........

Ale houslovej ano wink a světoznámého jména. Mezi svejma se mu říkalo dokonce Pepula smile

Jasněže jo.......ale prostě se mi ten Pepa nehodí do Carnegie Hall.........spíš mi pasuje do Hlupína na Klatovsku... ......... lol
Já vím, že je to jen předsudek ........pocit.

Není tady

 

#48 5. 7. 2013 15:48

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Jméno

Zrovna v Kárnedžíhol to asi nevadilo smile A to máme Toníčka Dvořáků a Toníčka Kinských.....a Pepíčka Sládků a Pepulu Čapků a Josífka Kemrů....nemluvě o pěstounovi samotného rabbiho z Nazaretu lol Tedy, já bych ho dobrovolně asi taky nezvolila, to je pravda - tak ho musím trošinku zrehabilitovat. I ve vlastních očích, když tak o tom přemítám.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#49 5. 7. 2013 15:50

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Jméno

A co třeba Karel?


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#50 5. 7. 2013 15:53

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Jméno

Skelnář? To je ale dost tvrdý do pusy, Duši. Ono to Sklenář je dost obtížný na vyslovování samo o sobě - já bych mu tam mrskla Honzíka. To by znělo hezky.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů