Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 1. 3. 2013 14:10

siza
♥------
Místo: Dansko
Registrovaný: 7. 2. 2011
Příspěvky: 12

jak usetrit na jidle ale nevarit blafy

Ahojte,
nedavno jsem se zamyslela nad tim, kolik proboha utracime za jidlo a jestli je to nutne. Zakladam tedy kvichero.blog.cz. Nehodlam kupovat instantni blafy, kdyz to jde uvarit doma. Zaroven nebudu varit z kecupu, gothaje a podobnych veci, nebudu kupovat jen a jen chleba, protoze je levnejsi nez rohliky a kdyz budu mit na neco chut, koupim si to i kdyz to neni v akci
Ale pro zajimavost jsem se rozhodla ceny, nakupy a vareni vic sledovat, vcetne receptu atd atd.

Nejde mi o to srazit nase vydaje za jidlo na minimum, to ani nahodou a nastesti to neni potreba. Jen by me zajimalo, jestli ty penize nevyhazujeme zbytecne.
Zatim jsme jenom dva, ja cekam mimi v lete, takze momentalne akort vsechno sezeru dvakrat  s mimcem to bude pozdej zas jiny az zacnou prikrmy atd.

A bavime se pouze a jen o jidle  a nejedna se o zadny navody a doporuceni, jenom moje zkusenosti a napady.

Muzete mrknout na kvichero.blog.cz mam tam zrovna anketu o tom, kolik kdo utrati mesicne za jidlo, cim vic lidi tam klikne, tim ten vysledek bude zajimavejsi.
Jinak tam vkladam svoje nakupy a nejake recepty, ktere treba muzou nekomu pomoct s varenim – snazim se vzdycky varit aspon „zaklady“ na vic dnu atd. a take pridavam nutricni hodnoty, obsah zeleniny atd.

Zacala jsem teprve v pondeli a lednice samozrejme prazdna nebyla, takze zatim to jsou opravdu jen a jen castecne napady.

Budu rada za jakekoliv poznamky, komentare, napady atd atd.

Upravil(a) siza (1. 3. 2013 14:13)

Není tady

 

#2 1. 3. 2013 18:00

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: jak usetrit na jidle ale nevarit blafy

Ráda se na tvůj blog podívám tummenupp. Protože tohle je přesně téma pro mně, jak uvařit levně, ale přitom chutně a zdravě!


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#3 1. 3. 2013 20:04

Filiuska
♥♥-----
Registrovaný: 9. 2. 2013
Příspěvky: 33
Web

Re: jak usetrit na jidle ale nevarit blafy

Díky za tipy. Co se týče utrácení peněz za jídlo, často se setkávám s tím, že kdekdo na první pohled šetří a kupuje nejlevnější potraviny, ve výsledku mu to nechutná a večer zavolá pizzu smile. Tím samozřejmě nechci tvrdit, že všechny nejlevnější potraviny jsou špatné.

Není tady

 

#4 11. 9. 2013 0:57

kil2
♥------
Registrovaný: 31. 7. 2013
Příspěvky: 6

Re: jak usetrit na jidle ale nevarit blafy

!!!Získejte poukázku zdarma!!! Jak získávat body?
Základní registrace – 30 bodů
Úplná registrace – 20 bodů
Odběr newsletteru – 20 bodů
Návštěva 1x za den – 2 body
Návštěva nad 30 stránek – 2 body Hlídání základní – 40 bodů
Hlídání 5+ položek – 20 bodů
Přístup nového návštěvníka – 2 body
Registrace nového návštěvníka – 100 bodů
Like na facebookovém profilu nepovolená reklama

Upravil(a) tina (11. 9. 2013 9:34)

Není tady

 

#5 14. 9. 2013 23:12

danielsio1
♥------
Registrovaný: 14. 9. 2013
Příspěvky: 4

Re: jak usetrit na jidle ale nevarit blafy

!!Získejte poukázku zdarma!!! Jak získávat body?
Základní registrace – 30 bodů
Úplná registrace – 20 bodů
Odběr newsletteru – 20 bodů
Návštěva 1x za den – 2 body
Návštěva nad 30 stránek – 2 body Hlídání základní – 40 bodů
Hlídání 5+ položek – 20 bodů
Přístup nového návštěvníka – 2 body
Registrace nového návštěvníka – 100 bodů
Like na facebookovém profilu nepovolená reklama

Upravil(a) tina (15. 9. 2013 23:31)

Není tady

 

#6 15. 1. 2014 12:10

Alzbeta
♥♥♥----
Registrovaný: 6. 11. 2013
Příspěvky: 168

Re: jak usetrit na jidle ale nevarit blafy

Podle mě je v jednoduchosti je krása. Já si často dělám těstoviny třeba jenom s moji oblíbenou zeleninou a kromě toho, že je to levné tak hlavně zdravé. A těch variaci je mnoho i rýží a podobně. Otázka je s čím si vystačíte.

Není tady

 

#7 17. 1. 2014 6:54

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: jak usetrit na jidle ale nevarit blafy

Já mám ráda teplý těstoviny s nakrájeným čerstvým rajčetem a olivovým olejem, je to dobrý i s trochou parmezánu. Nebo s čerstvým špenátem se zahrádky a lehce orestovaným česnekem na kostičky, může být i ten parmezán, ale pak je to jídlo hodně sytý.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#8 17. 1. 2014 12:57

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: jak usetrit na jidle ale nevarit blafy

Modroočka napsal(a):

Já mám ráda teplý těstoviny s nakrájeným čerstvým rajčetem a olivovým olejem, je to dobrý i s trochou parmezánu. Nebo s čerstvým špenátem se zahrádky a lehce orestovaným česnekem na kostičky, může být i ten parmezán, ale pak je to jídlo hodně sytý.

Presne tohle mam nejradsi. jednoducha jidla s cerstvymi vecmi.  A to jsou opravdu dobra.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#9 14. 2. 2014 18:04

Bruninka
♥------
Registrovaný: 13. 2. 2014
Příspěvky: 19

Re: jak usetrit na jidle ale nevarit blafy

Diky za blog, urcite se podivam. Ja se snazim neutracet, ale zaroven nearit z nekvalitnich surovin a nekdy je to nadlisky ukol... Takze rada nacerpam inspiraci. Nastesti ja mam nejradsi brambory - coz je jedna (podle me) z nejlevnejsich surovin, tak aspon tak... smile

Není tady

 

#10 14. 2. 2014 19:52

clare01
♥------
Registrovaný: 2. 2. 2014
Příspěvky: 24

Re: jak usetrit na jidle ale nevarit blafy

Když chce člověk žít zdravě a správně, je to bohužel drahý.
Nakupovat kvalitní suroviny není levná záležitost.
Jak to udělat ? Opravdu nadlidský ukol.
Tak se snažím šetřit jinde, než na jídle, ale pořád se v tom stejně plácám.

Není tady

 

#11 14. 2. 2014 21:24

gemi
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 1. 2006
Příspěvky: 1404

Re: jak usetrit na jidle ale nevarit blafy

Dá se uvařit zdravé jídlo ze surovin, které nejsou až zas tak drahé.   
Ale je to víc o stravovacích zvyklostech ...  např.  jáhly, pohanku, k tomu čerstvou zeleninu - (a není nutné mít   v lednu  papriku, která je v tuto dobu stejně  bez chuti)- třeba kysané zelí, mrkev, červená řepa...
Doplnit luštěninou a je hotové výživné, zdravé jídlo ...a navíc - peněženku zas tolik "neodlehčí " stolt

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů