Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#176 19. 4. 2013 19:46

jita21
♥♥-----
Registrovaný: 4. 2. 2013
Příspěvky: 31

Re: práce dojička

tak to radši zůstanu u krav....

Není tady

 

#177 19. 4. 2013 20:03

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: práce dojička

aprill napsal(a):

Mendy napsal(a):

aprill napsal(a):


a já mám známou , hrozná fiflena;) a v DD dělá už dva roky. zase tak mizerný plat tam není

Asi to taková fiflena jak jakou jí mᚠnení když dělá tuhle práci. To klobouk dolů.

umí si spočítat, že dvě výplaty jsou víc než jedna wink . opravdu nikdo nevěřil, že tam zůstane. není to jen můj názor. a souhlasím, klobouk dolů stolt

Stejně je zajímavé, jak se kolikrát v lidech mýlíme, že?
To ta moje kamoška nevydržela a tolik o tu práci stála.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#178 19. 4. 2013 22:01

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: práce dojička

Judyna napsal(a):

Moje kamarádka vydržela jako pečovatelka u seniorů měsíc. Pak dala sama výpověď, i když už je přes dva roky bez práce. Prý hrozná rasovina, tři směny a moc málo peněz. Já ji tenkrát trošku odsuzovala, ale teď to čtu od Vás taky....

Ano, mohu z vlastní zkušenosti potvrdit, že práce v sociálních službách je jednou z nejmizerněji placených prací v naší republice vůbec grater a jak to tak čtu, tak práce u hospodářských zvířat je daleko lépe placená, nežli práce u postižených nebo nemohoucích lidí sad


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#179 19. 4. 2013 23:23

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: práce dojička

Judyna napsal(a):

Moje kamarádka vydržela jako pečovatelka u seniorů měsíc. Pak dala sama výpověď, i když už je přes dva roky bez práce. Prý hrozná rasovina, tři směny a moc málo peněz. Já ji tenkrát trošku odsuzovala, ale teď to čtu od Vás taky....

Judyno, mě taky někteří lidé odsuzují, že jsem dobrovolně z práce odešla a teď jsem na pracáku. Jenže kdo si tu práci nezkusil, tak nemůže druhýho odsuzovat. Myslím, že zrovna tady u tý práce, která je hodně fyzicky i psychicky náročná je třeba, aby měl zaměstnanec taky nějaký rodinný život, čas na odpočinek. My ale měli každý měsíc 30-40 hodin neplacených přesčasů, za dvanáctihodinou směnu nám odečítali hodinu na oběd, ale o hodinové pauze nebo dvou půlhodinových se nám mohlo leda tak zdát. Dělala jsem např. během dvou týdnů 10 dvanáctek, dva dny volna za sebou bych za ty tři měsíce spočítala na prstech jedné ruky a za to všechno jsem si přinesla domů 10 000 Kč včetně příplatků za směnnost a víkendy, žádný jiný benefity k tomu nebyly. Mě práce jako taková bavila, ale takovýhle podmínky jsem nebyla schopná vydržet. Ono se to tam taky hodně střídá.


Iveta X

Není tady

 

#180 20. 4. 2013 11:23

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: práce dojička

Teda ja smekam klobouk. Tak narocna a odpovedna prace skoro za almuznu. Tohle bych nezvladla...


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#181 20. 4. 2013 15:33

Mendy
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 722

Re: práce dojička

Iveta X napsal(a):

Judyna napsal(a):

Moje kamarádka vydržela jako pečovatelka u seniorů měsíc. Pak dala sama výpověď, i když už je přes dva roky bez práce. Prý hrozná rasovina, tři směny a moc málo peněz. Já ji tenkrát trošku odsuzovala, ale teď to čtu od Vás taky....

Judyno, mě taky někteří lidé odsuzují, že jsem dobrovolně z práce odešla a teď jsem na pracáku. Jenže kdo si tu práci nezkusil, tak nemůže druhýho odsuzovat. Myslím, že zrovna tady u tý práce, která je hodně fyzicky i psychicky náročná je třeba, aby měl zaměstnanec taky nějaký rodinný život, čas na odpočinek. My ale měli každý měsíc 30-40 hodin neplacených přesčasů, za dvanáctihodinou směnu nám odečítali hodinu na oběd, ale o hodinové pauze nebo dvou půlhodinových se nám mohlo leda tak zdát. Dělala jsem např. během dvou týdnů 10 dvanáctek, dva dny volna za sebou bych za ty tři měsíce spočítala na prstech jedné ruky a za to všechno jsem si přinesla domů 10 000 Kč včetně příplatků za směnnost a víkendy, žádný jiný benefity k tomu nebyly. Mě práce jako taková bavila, ale takovýhle podmínky jsem nebyla schopná vydržet. Ono se to tam taky hodně střídá.

Třeba u nás na finančním úřadě, sociálce, nebo úřadě práce se to nestřídá vůbec. Seději tam pořád stejný lidi už řadu let. A přitom tak náročná práce. Já nevim jak to dělaji že to tam vydržeji vissla

Není tady

 

#182 20. 4. 2013 16:57

Daszka
♥------
Registrovaný: 16. 4. 2013
Příspěvky: 4

Re: práce dojička

jita21 napsal(a):

Nechápu jak to všechno stíháte - 300 krav to je šílený.Kde jsi pracovala před tím?

Daszka napsal(a):

jita21 napsal(a):


Já mám na starosti 25 krav dojíme je na stání máme tady trubkové dojení a dojíme 2 x denně,nejdřív musíme stáhnout hnůj na pás. Vy tam máte asi dojírnu a někdo vám tam ty krávy nažene.

Nažene, ale takových 70% si naháníme sami. Hnůj taky stahujeme. Stání jsem zažila jak jsem byla ve škole. Můžu říct, že ty krávy byly mnohem šastnější. U nás znají jen stáj a dojírnu. Pořád do kola. Upřímně mi je těch krav líto.

Těsně předtím jsem měla obchod s krmivy pro zvířata, ale jelikož jsme koupili baráček a obchod byl v rozjezdu musela jsem nastoupit do práce. Nechala jsem si  jen e-shop.  Je to mazec, aby se to všechno stíhalo a to nám chtějí přidat ještě 50 krav  na osobu. Jak jsem se dozěděla. Ze začátku jak jsem nastoupila tak ti můžu říct upřímně, že jsem si nemohla utřít ani zadek. Teď pro změnu nám vedení místo, aby práci ulehčilo tak nám koupili nové struky na nasazování, než je nasadím tak mi chcou upadnout ruce jak jsou těžké.

Není tady

 

#183 20. 4. 2013 17:02

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: práce dojička

Judyna napsal(a):

Moje kamarádka vydržela jako pečovatelka u seniorů měsíc. Pak dala sama výpověď, i když už je přes dva roky bez práce. Prý hrozná rasovina, tři směny a moc málo peněz. Já ji tenkrát trošku odsuzovala, ale teď to čtu od Vás taky....

Kamaradka moji dcery pracuje v dome klidneho stari nebo-li hospicu.Za praci dojizdi denne 20 km na tri smeny plat 8 tisic cisteho.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#184 20. 4. 2013 17:32

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: práce dojička

Mendy napsal(a):

Iveta X napsal(a):

Judyna napsal(a):

Moje kamarádka vydržela jako pečovatelka u seniorů měsíc. Pak dala sama výpověď, i když už je přes dva roky bez práce. Prý hrozná rasovina, tři směny a moc málo peněz. Já ji tenkrát trošku odsuzovala, ale teď to čtu od Vás taky....

Judyno, mě taky někteří lidé odsuzují, že jsem dobrovolně z práce odešla a teď jsem na pracáku. Jenže kdo si tu práci nezkusil, tak nemůže druhýho odsuzovat. Myslím, že zrovna tady u tý práce, která je hodně fyzicky i psychicky náročná je třeba, aby měl zaměstnanec taky nějaký rodinný život, čas na odpočinek. My ale měli každý měsíc 30-40 hodin neplacených přesčasů, za dvanáctihodinou směnu nám odečítali hodinu na oběd, ale o hodinové pauze nebo dvou půlhodinových se nám mohlo leda tak zdát. Dělala jsem např. během dvou týdnů 10 dvanáctek, dva dny volna za sebou bych za ty tři měsíce spočítala na prstech jedné ruky a za to všechno jsem si přinesla domů 10 000 Kč včetně příplatků za směnnost a víkendy, žádný jiný benefity k tomu nebyly. Mě práce jako taková bavila, ale takovýhle podmínky jsem nebyla schopná vydržet. Ono se to tam taky hodně střídá.

Třeba u nás na finančním úřadě, sociálce, nebo úřadě práce se to nestřídá vůbec. Seději tam pořád stejný lidi už řadu let. A přitom tak náročná práce. Já nevim jak to dělaji že to tam vydržeji vissla

No tak asi to tam není tak špatný. Velký plus je pravidelná pracovní doba a volný víkendy. Myslím, že i ty peníze jsou na těch pozicích lepší. Tady na úřadech se taky drží stejný lidi, ale je vidět, že jim práce přibývá, ale jít do fabriky nebo supermarketu, tak to by si určitě spíš ještě pohoršili.


Iveta X

Není tady

 

#185 20. 4. 2013 17:37

Mendy
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 722

Re: práce dojička

eremuruss napsal(a):

Judyna napsal(a):

Moje kamarádka vydržela jako pečovatelka u seniorů měsíc. Pak dala sama výpověď, i když už je přes dva roky bez práce. Prý hrozná rasovina, tři směny a moc málo peněz. Já ji tenkrát trošku odsuzovala, ale teď to čtu od Vás taky....

Kamaradka moji dcery pracuje v dome klidneho stari nebo-li hospicu.Za praci dojizdi denne 20 km na tri smeny plat 8 tisic cisteho.

Takhle si tady vážeji tvrdě pracujících lidí roll

Není tady

 

#186 20. 4. 2013 18:18

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: práce dojička

Mendy napsal(a):

eremuruss napsal(a):

Judyna napsal(a):

Moje kamarádka vydržela jako pečovatelka u seniorů měsíc. Pak dala sama výpověď, i když už je přes dva roky bez práce. Prý hrozná rasovina, tři směny a moc málo peněz. Já ji tenkrát trošku odsuzovala, ale teď to čtu od Vás taky....

Kamaradka moji dcery pracuje v dome klidneho stari nebo-li hospicu.Za praci dojizdi denne 20 km na tri smeny plat 8 tisic cisteho.

Takhle si tady vážeji tvrdě pracujících lidí roll

Jo, protože ti, co ty platy určujou, tak zatím tu péči nevyžadují. Jsou zdraví.....


Iveta X

Není tady

 

#187 20. 4. 2013 20:24

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: práce dojička

Iveto, to ta moje kamarádka říkala taky, že se to tam moc střídá a navíc snížili stavy, takže toho na ně bylo moc. Taky ty lidi asi nemohla utáhnout - měla problém se zádama. Ale zase na druhou stranu - nějakou dobu tam chodila jako dobrovolník, takže mohla vědět, do čeho jde. Ona ale říkala, že jako dobrovolník nic těžkého nedělala a s lidmi nemanipulovala. Na směny také nepracovala.

Na jednu stranu - ženské v kravíně se taky nadřou - vždycky to byl dřina - ale přece jenom zodpovědnost za zvířata je něco jiného než zodpovědnost za lidi. Je to smutné. (Reaguji na Kiaru)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#188 20. 4. 2013 22:15

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: práce dojička

Judyno, ta tvá kamarádka ani jako dobrovolník nemusela vědět do čeho jde. Tam, kde jsem pracovala, taky chodili dobrovolníci. Dobrovolníci těm babičkám a dědům četli, povídali si s nimi, vyvezli je na vozíku na zahradu nebo po okolí domova důchodců. Když měli přijít, tak jsme jim klienty "nachystali" - seděli přebalený, oblečený na vozíku nebo v křesle.  Takže ona mohla mít opravdu zkreslenou představu. Já o tu práci taky moc stála a já naopak věděla, do čeho jdu. Jak píšu, práce jako taková mě bavila, mě nevadily výkaly, mě nevadilo to, že se s těmi lidmi rvu X krát denně z postele do vozíku nebo křesla a zpět, že je koupu, stříhám jim nehty. Kdyby byly normálně dodržovaný směny a přestávky, tak bych si od té dřiny odpočla, zvládala bych domácnost, bylo by to jiné. Navíc ve svém volnu jsme museli přijíždět do práce na školící akce, protože pracovník v sociálních službách musí mít (teď nevím přesně) cca 25 hodin vzdělávání za rok. Někdy to byla hodinová přednáška, jindy dvouhodinová, pak to zase byla čvrtletní schůze sociálních pracovníků nebo bezpečnostní školení, tyhle dvě akce se do toho povinného vzdělávání samozřejmě nepočítali.


Iveta X

Není tady

 

#189 20. 4. 2013 23:01

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: práce dojička


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#190 20. 4. 2013 23:25

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: práce dojička

Teda stejně je to zajímavé, jak se ceny služeb liší... Třeba že kvalifikovaná sociální a pečovatelská práce o dospělé nemohoucí je méně hodinově zaplacená než hlídání jednoho dítěte.

Není tady

 

#191 21. 4. 2013 18:55

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: práce dojička

Evi, u nás za hlídání dítěte taky moc peněz není. Zhruba 50 Kč na hodinu, pokud vím. Ale i méně.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů