Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 7. 1. 2013 19:36

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

nevlastni dcera 8 let

napsala jsem to v jine diskuzi tady dole. Dostala jsem do rodiny novou 8 letou dceru manzela. Nemela jsem nic proti. Dole jsem nadhodila jeji chovani (dosud byla spis u babicky a matky a sestrenic stridave) . Jsem asi fakt stara skola a u ni  to vypada asi takto:

Muzu jako nahradni matka, fakt lehce nadavat na vychovu, coz muj chot dela taky se mnou.  Bohuzel mene discipliny nez je obvykle a "moresy", ktere nemohu akceptovat. Chozeni do postele o pulnoci, takze problem u nas s usinanim. Vyber v jidle, nezna je a nechce jist.  treba sejra. Ale silene mnozstvi cukru (14 lzicek do caje   uffff) a coca-coly.

Moda, nakupovani je vasen. Hlavne ten konzum, me osobne se prici. Asi je zvykla. nechapu to. Bere si co chce a co vidi, to moje deti neudelaly ani jednou. Docela mi pripomina chovanim tak holku okolo 13 let a to ji bylo ted 8. 

Furt je neco chic, cool, zmenim look....uaaaa. Muj chot se tuhle rozcilil, platili jsme benzin a ona s naruci barbin, co tam byly vylozene. A to dostala k vanocum darky a to hodne. Teda na me hodne.

A hned jsme se rozcilili vcera (ale decentne) , ze si opet vybrala nejaky cornflakes a s tim, ze je ma strasne rada a ze je casto ji. Dovoleno tudiz a zakoupeno.  Doma do sebe nedala ani dve lzice. Zjevne ji to nechutnalo a zjevne to nikdy nejedla a vymysli si. Coz me nastvalo. Tohle nemam rada. Taky ze mi vleze do kompiku a poousti si stupidni filmy. nebo si jen tak pusti televizi.  Jsem diametralne jinak vychovana. Pustiti si odpoledne televizi  v 8 letech nebylo mozny.  To bylo skoro na vyprask. 

Vrhla se na moje sminky a temer je vyradila z provozu, jeste jsem to zachranila. Nato mi sdelila, ze mela u matky  dve krabice malovatek, na rasy, oboci, rty....makeup, vonavky.....yikes jakmile  vidi zrcadlo, produciruje se, a to i v tramvaji -zkouma se a pozoruje se, nebo celou postavu a "svudne" tancuje. Lidi dost ziraji....

Avsak vetsinu veci jsme ji uz odnaucili. Jinak je hodne kontaktni, pratelska a ziva, taky se rychle uci.

Nebo se vase dcery chovaji taky tak? Nebo to znate z okoli? Me to proste prekvapilo negativne. Sama mam dve odrostle deti, ale takhle se nechovali ani v puberte.

Upravil(a) sahleb (7. 1. 2013 19:41)


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#2 7. 1. 2013 19:47

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: nevlastni dcera 8 let

sahleb napsal(a):

napsala jsem to v jine diskuzi tady dole. Dostala jsem do rodiny novou 8 letou dceru manzela. Nemela jsem nic proti. Dole jsem nadhodila jeji chovani (dosud byla spis u babicky a matky a sestrenic stridave) . Jsem asi fakt stara skola a u ni  to vypada asi takto:

Muzu jako nahradni matka, fakt lehce nadavat na vychovu, coz muj chot dela taky se mnou.  Bohuzel mene discipliny nez je obvykle a "moresy", ktere nemohu akceptovat. Chozeni do postele o pulnoci, takze problem u nas s usinanim. Vyber v jidle, nezna je a nechce jist.  treba sejra. Ale silene mnozstvi cukru (14 lzicek do caje   uffff) a coca-coly.

Moda, nakupovani je vasen. Hlavne ten konzum, me osobne se prici. Asi je zvykla. nechapu to. Bere si co chce a co vidi, to moje deti neudelaly ani jednou. Docela mi pripomina chovanim tak holku okolo 13 let a to ji bylo ted 8. 

Furt je neco chic, cool, zmenim look....uaaaa. Muj chot se tuhle rozcilil, platili jsme benzin a ona s naruci barbin, co tam byly vylozene. A to dostala k vanocum darky a to hodne. Teda na me hodne.

A hned jsme se rozcilili vcera (ale decentne) , ze si opet vybrala nejaky cornflakes a s tim, ze je ma strasne rada a ze je casto ji. Dovoleno tudiz a zakoupeno.  Doma do sebe nedala ani dve lzice. Zjevne ji to nechutnalo a zjevne to nikdy nejedla a vymysli si. Coz me nastvalo. Tohle nemam rada. Taky ze mi vleze do kompiku a poousti si stupidni filmy. nebo si jen tak pusti televizi.  Jsem diametralne jinak vychovana. Pustiti si odpoledne televizi  v 8 letech nebylo mozny.  To bylo skoro na vyprask. 

Vrhla se na moje sminky a temer je vyradila z provozu, jeste jsem to zachranila. Nato mi sdelila, ze mela u matky  dve krabice malovatek, na rasy, oboci, rty....makeup, vonavky.....yikes jakmile  vidi zrcadlo, produciruje se, a to i v tramvaji -zkouma se a pozoruje se, nebo celou postavu a "svudne" tancuje. Lidi dost ziraji....

Avsak vetsinu veci jsme ji uz odnaucili. Jinak je hodne kontaktni, pratelska a ziva, taky se rychle uci.

Nebo se vase dcery chovaji taky tak? Nebo to znate z okoli? Me to proste prekvapilo negativne. Sama mam dve odrostle deti, ale takhle se nechovali ani v puberte.

možná by jsi měla uvést, že dcera není češka, ty nežiješ v česku a před vánocemi jste si ji odněkud dovezli....

Není tady

 

#3 7. 1. 2013 19:59

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: nevlastni dcera 8 let

sahleb, moje dcera byla v osmi letech opravdu dítě a ještě dloouho poté. Ale záleží jak holčička žila doteď. Pokud byla na něco zvyklá těžko si odvykne ze dne na den. Když s manželem nastavíte pravidla a budete na nich oba trvat mohlo by to pomoct.

Není tady

 

#4 7. 1. 2013 20:08

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: nevlastni dcera 8 let

holcina napsal(a):

sahleb, moje dcera byla v osmi letech opravdu dítě a ještě dloouho poté. Ale záleží jak holčička žila doteď. Pokud byla na něco zvyklá těžko si odvykne ze dne na den. Když s manželem nastavíte pravidla a budete na nich oba trvat mohlo by to pomoct.

vzpomněla jsme si na dceru kamarádky v říjnu měla 8 let.
- je fintivá, ráda se maluje
- pořád se vrtí, chodí do tanečního kroužku
-občas se nimrá v jídle, colu miluje
- televizi si pustí kdy chce
- spát chodí pozdě ( to by mě zabilo)
- akorát tu vášeň v  nakupování si nějak neuvědomuji. ale bárbin a jiných panenek a panáčku má tři hromady

Není tady

 

#5 7. 1. 2013 20:13

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: nevlastni dcera 8 let

aprill, co rodiče dovolí tak se děti chovají. Navíc v tomhle věku  potřebují hranice, pravidla, je to pro ně určitý pocit jistoty a bezpečí

Není tady

 

#6 7. 1. 2013 20:13

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: nevlastni dcera 8 let

A co si budem povídat, ty bárbínky z holčiček dělají rodiče. Samotný by k tomu nedošly

Není tady

 

#7 7. 1. 2013 20:17

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: nevlastni dcera 8 let

holcina napsal(a):

aprill, co rodiče dovolí tak se děti chovají. Navíc v tomhle věku  potřebují hranice, pravidla, je to pro ně určitý pocit jistoty a bezpečí

ano , odsaď pocaď, neříkám, že ze všechno co malá dělá nebo co ji dovolí je správné, ale nevidím, ve výchově žádné závažné dostatky.

třeba nechápu co je špatného na tom, že si osmileté dítě pustí TV a stupidní filmy? těch je mraky kapitulation

Není tady

 

#8 7. 1. 2013 20:23

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: nevlastni dcera 8 let

Záleží jaké stupidní filmy:-)))) nedávno mi 13letá neteř ukazovala opravdu stupidní seriál pro mladé, ani nevím jak se to jmenovalo. taky se tam holky fintily a předváděly. Ale bylo to opravdu už o puberačkách.
Možná už je to od dob mé dcery zase jinak, to nemůžu posoudit. Dcera měla kroužky, v pokoji televizi neměla takže se na nějaký seriály, pokud tehdy byly, neměla kde dívat, takže jsem to nemusela řešit.
nastavit jiný pravdila než na jaké byla zvyklá bude těžký

Není tady

 

#9 7. 1. 2013 21:42

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: nevlastni dcera 8 let

Zde nic.

Upravil(a) sahleb (7. 1. 2013 21:55)


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#10 7. 1. 2013 21:44

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: nevlastni dcera 8 let

aprill napsal(a):

holcina napsal(a):

sahleb, moje dcera byla v osmi letech opravdu dítě a ještě dloouho poté. Ale záleží jak holčička žila doteď. Pokud byla na něco zvyklá těžko si odvykne ze dne na den. Když s manželem nastavíte pravidla a budete na nich oba trvat mohlo by to pomoct.

vzpomněla jsme si na dceru kamarádky v říjnu měla 8 let.
- je fintivá, ráda se maluje
- pořád se vrtí, chodí do tanečního kroužku
-občas se nimrá v jídle, colu miluje
- televizi si pustí kdy chce
- spát chodí pozdě ( to by mě zabilo)
- akorát tu vášeň v  nakupování si nějak neuvědomuji. ale bárbin a jiných panenek a panáčku má tři hromady

Tudiz nerozumim tomu, proc mam uvest odkud pochazi.......


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#11 7. 1. 2013 21:54

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: nevlastni dcera 8 let

aprill napsal(a):

ano , odsaď pocaď, neříkám, že ze všechno co malá dělá nebo co ji dovolí je správné, ale nevidím, ve výchově žádné závažné dostatky.

třeba nechápu co je špatného na tom, že si osmileté dítě pustí TV a stupidní filmy? těch je mraky kapitulation

No, to je asi rozdil ve vychove, pro me je to sokujici.  Ja jsem si to nesmela nedovolit ani v trinacti, a moje deti tak ne.  Prece skolak zakladniho stupne  nema vubec co vysedavat dopoledne nebo odpoledne pred TV a konzumovat nejakou spodinu?  Stupidni filmy delaji z deti ...proste blbecky. Deti ty druhe ve filmu preci obdivuji.  Snazi se je logicky kopirovat.   

Ona zna filmy, ktere jsou pro 15-16 lete. O randeni a tak.....


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#12 7. 1. 2013 22:02

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: nevlastni dcera 8 let

holcina napsal(a):

Záleží jaké stupidní filmy:-)))) nedávno mi 13letá neteř ukazovala opravdu stupidní seriál pro mladé, ani nevím jak se to jmenovalo. taky se tam holky fintily a předváděly. Ale bylo to opravdu už o puberačkách.
Možná už je to od dob mé dcery zase jinak, to nemůžu posoudit. Dcera měla kroužky, v pokoji televizi neměla takže se na nějaký seriály, pokud tehdy byly, neměla kde dívat, takže jsem to nemusela řešit.
nastavit jiný pravdila než na jaké byla zvyklá bude těžký

Televize do detskeho pokoje pres moji mrtvolu. Ted ma skolu kazdy den do 16 hodin (taky novinka, u ni byla skola jen do 11 hodin a to 4 dny v tydnu) a pak ukoly.  Krouzky zatim zadne.  Uvidime nejaky sport....

Ale ona v sobotu vstane a v pyzamu si sedne k TV  a zapne, bez dovoleni. Kouka treba na reklamy. Nebo kdyz prijde ze skoly. Takze ja ji casto neco zakazuji.  Samozrejme, ze to musi vypnout a tvari se ublizenecky a urazene.

Ja jsem ji nabidla oblibenou pohadku na Vanoce Tri orisky pro Popelku (se Safrankovou v jejim jazyce) a absolutne ji to nic nerikalo.  Ty stupidni filmy ji uplne zmenily vnimani.  Docela jsem zirala....


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#13 7. 1. 2013 22:07

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: nevlastni dcera 8 let

sahleb, bude to nadlouho. Ale bacha, ten "zlý" by měl být hlavně manžel. Ty to jen udržuj

Není tady

 

#14 8. 1. 2013 6:04

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: nevlastni dcera 8 let

sahleb napsal(a):

aprill napsal(a):

ano , odsaď pocaď, neříkám, že ze všechno co malá dělá nebo co ji dovolí je správné, ale nevidím, ve výchově žádné závažné dostatky.

třeba nechápu co je špatného na tom, že si osmileté dítě pustí TV a stupidní filmy? těch je mraky kapitulation

No, to je asi rozdil ve vychove, pro me je to sokujici.  Ja jsem si to nesmela nedovolit ani v trinacti, a moje deti tak ne.  Prece skolak zakladniho stupne  nema vubec co vysedavat dopoledne nebo odpoledne pred TV a konzumovat nejakou spodinu?  Stupidni filmy delaji z deti ...proste blbecky. Deti ty druhe ve filmu preci obdivuji.  Snazi se je logicky kopirovat.   

Ona zna filmy, ktere jsou pro 15-16 lete. O randeni a tak.....

prosím nesrovnávej své dětství a současnost , jsou věci, které jsou nelze porovnávat.

Není tady

 

#15 8. 1. 2013 6:06

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: nevlastni dcera 8 let

sahleb napsal(a):

holcina napsal(a):

Záleží jaké stupidní filmy:-)))) nedávno mi 13letá neteř ukazovala opravdu stupidní seriál pro mladé, ani nevím jak se to jmenovalo. taky se tam holky fintily a předváděly. Ale bylo to opravdu už o puberačkách.
Možná už je to od dob mé dcery zase jinak, to nemůžu posoudit. Dcera měla kroužky, v pokoji televizi neměla takže se na nějaký seriály, pokud tehdy byly, neměla kde dívat, takže jsem to nemusela řešit.
nastavit jiný pravdila než na jaké byla zvyklá bude těžký

Televize do detskeho pokoje pres moji mrtvolu. Ted ma skolu kazdy den do 16 hodin (taky novinka, u ni byla skola jen do 11 hodin a to 4 dny v tydnu) a pak ukoly.  Krouzky zatim zadne.  Uvidime nejaky sport....

Ale ona v sobotu vstane a v pyzamu si sedne k TV  a zapne, bez dovoleni. Kouka treba na reklamy. Nebo kdyz prijde ze skoly. Takze ja ji casto neco zakazuji.  Samozrejme, ze to musi vypnout a tvari se ublizenecky a urazene.

Ja jsem ji nabidla oblibenou pohadku na Vanoce Tri orisky pro Popelku (se Safrankovou v jejim jazyce) a absolutne ji to nic nerikalo.  Ty stupidni filmy ji uplne zmenily vnimani.  Docela jsem zirala....

a co potom dělá? jaký program ji vymyslíš? věnuješ si ji?

Upravil(a) aprill (8. 1. 2013 6:08)

Není tady

 

#16 8. 1. 2013 6:08

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: nevlastni dcera 8 let

sahleb napsal(a):

aprill napsal(a):

holcina napsal(a):

sahleb, moje dcera byla v osmi letech opravdu dítě a ještě dloouho poté. Ale záleží jak holčička žila doteď. Pokud byla na něco zvyklá těžko si odvykne ze dne na den. Když s manželem nastavíte pravidla a budete na nich oba trvat mohlo by to pomoct.

vzpomněla jsme si na dceru kamarádky v říjnu měla 8 let.
- je fintivá, ráda se maluje
- pořád se vrtí, chodí do tanečního kroužku
-občas se nimrá v jídle, colu miluje
- televizi si pustí kdy chce
- spát chodí pozdě ( to by mě zabilo)
- akorát tu vášeň v  nakupování si nějak neuvědomuji. ale bárbin a jiných panenek a panáčku má tři hromady

Tudiz nerozumim tomu, proc mam uvest odkud pochazi.......

protože každá země má trošku jiný pohled na výchovu wink  (namátkově vyberu třeba USA)

Není tady

 

#17 8. 1. 2013 6:09

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: nevlastni dcera 8 let

holcina napsal(a):

sahleb, bude to nadlouho. Ale bacha, ten "zlý" by měl být hlavně manžel. Ty to jen udržuj

stolt  přesně tak

Není tady

 

#18 8. 1. 2013 9:55

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: nevlastni dcera 8 let

aprill napsal(a):

sahleb napsal(a):

aprill napsal(a):

ano , odsaď pocaď, neříkám, že ze všechno co malá dělá nebo co ji dovolí je správné, ale nevidím, ve výchově žádné závažné dostatky.

třeba nechápu co je špatného na tom, že si osmileté dítě pustí TV a stupidní filmy? těch je mraky kapitulation

No, to je asi rozdil ve vychove, pro me je to sokujici.  Ja jsem si to nesmela nedovolit ani v trinacti, a moje deti tak ne.  Prece skolak zakladniho stupne  nema vubec co vysedavat dopoledne nebo odpoledne pred TV a konzumovat nejakou spodinu?  Stupidni filmy delaji z deti ...proste blbecky. Deti ty druhe ve filmu preci obdivuji.  Snazi se je logicky kopirovat.   

Ona zna filmy, ktere jsou pro 15-16 lete. O randeni a tak.....

prosím nesrovnávej své dětství a současnost , jsou věci, které jsou nelze porovnávat.

Moje detstvi bylo velmi podobne jako detstvi ostatrnich deti.  Co se tyce povinnosti a vychovy jsem nevidela zadny rozdil. nebylo to pred 100 lety, tak to jde klidne porovnavat a navic i prejmout. Co je na me vychove (a tehdejsich, dnes lidi okolo 45 let) tak spatneho ? 

Jen jeden rozdil: driv se deti casto bily a ja to odmitam, tak to taky delali moji rodice.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#19 8. 1. 2013 9:58

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: nevlastni dcera 8 let

aprill napsal(a):

sahleb napsal(a):

aprill napsal(a):

vzpomněla jsme si na dceru kamarádky v říjnu měla 8 let.
- je fintivá, ráda se maluje
- pořád se vrtí, chodí do tanečního kroužku
-občas se nimrá v jídle, colu miluje
- televizi si pustí kdy chce
- spát chodí pozdě ( to by mě zabilo)
- akorát tu vášeň v  nakupování si nějak neuvědomuji. ale bárbin a jiných panenek a panáčku má tři hromady

Tudiz nerozumim tomu, proc mam uvest odkud pochazi.......

protože každá země má trošku jiný pohled na výchovu wink  (namátkově vyberu třeba USA)

Nejak mi to nesedi, muj manzel je otec te holciny, tudiz ze stejneho kraje a mesta a je vychovan radikalne ale naprosto radikalne jinak - daleko prisneji.

To, co dela ona,  by si on nedovolil. jen co mi rikal, jak ho rodice trestali a musel poslouchat az temer do dospeleho veku. Ma k rodicum ohromnou uctu.


PS: vsichni lidi v Americe nevychovavaji deti identicky.  V eSvycarsku, kde ziju, je vychova velmi dobra. V Cesku ne? Je to jinak?

Upravil(a) sahleb (8. 1. 2013 9:59)


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#20 8. 1. 2013 10:01

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: nevlastni dcera 8 let

aprill napsal(a):

holcina napsal(a):

sahleb, bude to nadlouho. Ale bacha, ten "zlý" by měl být hlavně manžel. Ty to jen udržuj

stolt  přesně tak

Nerozumim, nechapu a neaplikuji.  Ja mam byt jako t"hodna" ? Co to je? A otec ne?

Oba vychovavame stejne a mame stejny nazor.  Ja to znam od rodicu, muj tata byl bajecny jako tata. Taky mezi znamymi se to neaplikuje.  U me plati konsekvence v pozadavcich.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#21 8. 1. 2013 10:04

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: nevlastni dcera 8 let

aprill napsal(a):

a co potom dělá? jaký program ji vymyslíš? věnuješ si ji?

Nechapu otazku, ty povazujes za bezne a divis se mi, ze nechc,i aby si poustela televizi a pak se ptas, zda se ji venuji.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#22 8. 1. 2013 10:33

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: nevlastni dcera 8 let

sahleb napsal(a):

aprill napsal(a):

holcina napsal(a):

sahleb, bude to nadlouho. Ale bacha, ten "zlý" by měl být hlavně manžel. Ty to jen udržuj

stolt  přesně tak

Nerozumim, nechapu a neaplikuji.  Ja mam byt jako t"hodna" ? Co to je? A otec ne?

Oba vychovavame stejne a mame stejny nazor.  Ja to znam od rodicu, muj tata byl bajecny jako tata. Taky mezi znamymi se to neaplikuje.  U me plati konsekvence v pozadavcich.

Sahleb, je to myšleno hlavně tak, že ty nejsi bilogická matka dítěte, takže ono ve finále se to nakonec může celé otočit proti Tobě. Ty budeš ta špatná.  Taky bych ale brala v potaz to, že dítě momentálně prošlo obrovskou změnou, není to pro ni lehké, je to přece jen ještě dítě. Netlačila bych tak na ni, dala tomu čas, potřebujete čas na sžití se.  Mám stejně staré dítě (ne děvče, ale syna) a opravdu nevidím nic špatného na tom, že si pustí televizi. Jasně, dbám na to, aby u ní neseděl pořád, ale zakazovat úplně? Proč? Ještě jedna věc - děti prostě v dnešní době jsou více technické, než jsme byli my, ano za nás i ten PC byl vzácnost. Vidím to u syna, baví se s dětma mezi sebou o PC hrách a podobně, když od toho dceru odříznete, bude jiná, nezapadne. A to je prostě fakt. Nejde jen o to, co chcete vy dva, jde i o ní.

Není tady

 

#23 8. 1. 2013 10:42

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: nevlastni dcera 8 let

Nerozumim, nechapu a neaplikuji.  Ja mam byt jako t"hodna" ? Co to je? A otec ne?
Myslím si, že byste oba měli holku nechat "vydejchat" všechny ty změny, její chování korigovat podle svých představ - například to pozdní chození do postele - a teprve potom rajtovat na prkotinách typu v sobotu ráno puštěný televize.
Panebože, vždy je jí teprve osm... a u vás je jak dlouho? Měsíc?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#24 8. 1. 2013 10:53

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: nevlastni dcera 8 let

Sahleb - prosím Tě odkud si?
Já si pamatuju,že já jako holka jsem si v sobotu,v neděli zapnula tv a byla v pyžamu až do oběda. A mamka mě nevyháněla. Tedy v sobotu chtěla sobotní úklid, ale pak jsme se domluvili,že budeme uklízet už v pátek,abychom měli klid.
Kluci když se probudili,taky čučeli ráno na pohádky v pyžamu a já dospávala. stolt Nevidím na tom tedy nic špatného když si dítě pustí televizi.
A pamatuj Zakázané chutná nejvíc.
I když je pravdou,že my ani moc na tv nekoukáme, spíš na filmy.
Mám 6letou holku (bude ji na jaře) a miluje filmy od Disney. Má ráda Barbie deníček a jiné. I když to je stupidní, proč by to mělo být jen pro blbečky?
Já si nepamatuju,že bych se s dětmi bila a mlátila. Jo kluci hráli na vojáky, já taky, lezla po stromech,hrála fotbal,ale že bychom se mlátili?
A že se mí kluci prali, ale to spíš z legrace,takže to jsem neřešila. smile
To, co dela ona,  by si on nedovolil. jen co mi rikal, jak ho rodice trestali a musel poslouchat az temer do dospeleho veku. Ma k rodicum ohromnou uctu.
tohle je strašná kravina, trestat. Jak se říká, chválit,chválit,chválit. Dítě se ti zasekne, a nezmůžeš nic.
Jo a moje holka se taky producíruje, kouká na sebe do zrcadla, pohupuje ,skáče,neposedí. CHodí na zumbu.
Řešíte blbosti dle mého Sahleb.
Měli byste řešit,aby se holce líbilo, procházky aby se nenudila, společné učení, a ne to,kdy si zapne televizi. To už je buzerace. Aspon mně osobně přijde

Upravil(a) dusička (8. 1. 2013 11:01)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#25 8. 1. 2013 10:56

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: nevlastni dcera 8 let

Jo a to pozdní chození do postele.
Každé dítko je jiné.
Holka mi taky málo spí. Už od mimina.
čtete večer pohádky? Já bych asi jí brala jako mladší než 8 let,přeci jenom je to pro ní asi šok, naučit se němčinu,jiný jazyk,cizí lidi. Snažila bych se naučit i komunikovat s jazykem,s jakým mluví ano.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů