Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 27. 12. 2012 14:26

sanyhobby
♥♥♥----
Registrovaný: 1. 3. 2006
Příspěvky: 106

Ís do toho alebo vycúva?

Som 2 mesiace rozvedená, pričom posledný rok manželstva sme s bývalým žili len formálne. City tam už neboli.
Teraz o čo ide. Mám kamaráta, s ktorým sa poznáme 20 rokov. Je to neuveritežné, ale študovali sme spolu na strednej aj vysokej škole a sme spolu v práci v jednej kancelárii ako kolegovia. On je slobodný. Vždy som cítila, že ma má rád, možno aj trochu viac ako kamarátku, ale ja som si vždy držala citový odstup, nedávala som mu žiadne nádeje do vzahu a on mi nestál v ceste. Teraz sa ale priamo vyjadril, že chce plnohodnotný vzah a vyznal mi lásku.
Je to naozaj dobrý človek, nekonfliktný, vždy mi zo všetkým pomohol aj s tým o čo som ho nepožiadala, viem sa s ním porozpráva ako s nikým iným.  Snaží sa vychádza dobre aj s mojou dcérkou, aj keď sa zatiaž stretli len pár krát.
Problém je v tom, že ja do neho zamilovaná nie som. Vážim si ho, som mu vďačná za pomoc a podporu, ale fyzicky ma nepriahuje. Dá sa za takýchto okolností vybudova trbalý vzah, alebo je to dopredu odsúdené na zánik.
V minulosti som bola 2 x vežmi zažúbená, ten druhý krát do bývalého, lenže keď zamilovanos odoznela a spadli ružové okuliare, neostalo toho dos na šastný spoločný život. Lenže či by to bolo iné takto vzaté z druhej strany?

Není tady

 

#2 27. 12. 2012 18:57

HB
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 9. 6. 2007
Příspěvky: 532

Re: Ís do toho alebo vycúva?

když se tě dotkne, uhneš, nebo ti jeho dotyky nevadi? voní ti? podle mne neni zamilovanost zasadni (ja se zamilovavam az po nekolika tydnech/mesicich chozeni), ale pokud tam neni dotykova sympatie a ta zakladni chemie (ze si proste vonite navzajem), tak to fungovat nebude...

P.S: tvrdi se, ze pokud zena bere antikoncepci, ma zkreslene vnimani toho, zda ji partner "voni"


The worse is yet to come...
http://2.bp.blogspot.com/_G1vFx7mb8XA/SJ9omrz2tZI/AAAAAAAAAPI/ZOvV2pRwP4E/S187/support+Israel.jpg

Není tady

 

#3 27. 12. 2012 19:28

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Ís do toho alebo vycúva?

Zatím jsi byla jenom zamilovaná. Počkej si na vztah, kde budeš cítit lásku. Nemᚠkam spěchat. Mᚠdcerku, věnuj se jí a jednou to přijde. A třeba i s tímto tvým kamarádem, kdoví?


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#4 27. 12. 2012 21:15

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Ís do toho alebo vycúva?

Já bych řekla, že asi moc chceš se zamilovat do kamaráda, ale nejde to. Po mých zkušenostech bych řekla, že ta zamilovanost nepřijde, jakmile tam není ta jiskra, není to ono. Zůstaň s kámošem kámoška, přijde ten pravý, uvidíš. Nespěchej.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#5 27. 12. 2012 21:51

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Ís do toho alebo vycúva?

sanyhobby, vztah dvou lidí by měl být postaven na trochu jiných základech, nežli pouze na tom, že si partnera "vážím" a jsem mu "vděčná" hmm  K plnohodnotnému vztahu je třeba něco navíc - oboustranná fyzická přitažlivost a touha po druhém partnerovi sdílet s ním nejen intimno, ale i podstatnou část života. A jakmile to u jednoho z partnerů chybí, je to špatné hmm

Kdybys do něčeho podobného šla, byl by to z Tvé strany jenom "vztah z rozumu" a vztahy z rozumu - pokud jsou partneři ještě poměrně mladí a mají celý život před sebou - rozhodně nejsou tím pravým ořechovým. Nemusíš těsně po rozvodu sahat hned po první nabídce, která se Ti naskytne, je lepší vyčkávat, pozorovat, čekat a mezitím si utříbit myšlenky ohledně budoucího vztahu stolt

Držím palce smile


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#6 28. 12. 2012 8:39

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Ís do toho alebo vycúva?

ažko poveda... Tá chémia môže prís, ale ak neprišla za 20 rokov, tak tomu nedávam vežké šance... a bez nej je partnerský vzah jednoducho ochudobnený, lebo ona ho robí takým špecifickým a jedinečným. Takže škoda sa o to pripravi... Na druhej strane chápem Tvoje rozčarovanie po tom, čo Ti táto príažlivos priniesla vzah, ktorý sa rozpadol. ažko radi v tejto situácii...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#7 28. 12. 2012 11:05

sanyhobby
♥♥♥----
Registrovaný: 1. 3. 2006
Příspěvky: 106

Re: Ís do toho alebo vycúva?

Ďakujem za názory. Ja som mu aj včera na rovinu povedala, že nedokážem ís do vzahu s ním. Aspoň nie zatiaž a tiež dos pochybujem, že sa to niekedy bude iné.
Už aj kôli tomu, že mi bývalý robí peklo kôli majetkovému vysporiadaniu. Zmyslel si sumu, ktorú mu mám vyplati (nereálnu a ničím nepodloženú) a ak tak neurobím do dvoch mesiacov, vyhráža sa mi vypálením domu, že dá peniaze niekomu aby sa so  mnou porátal (nepovedal priamo zlykvidoval). Aj dnes bol za mnou v práci a vrieskal na mňa, vyhrážal sa, atď. Proste som na nejaký vzah tak zatrpknutá, že až mi je samej z toho zle.

Není tady

 

#8 28. 12. 2012 11:15

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Ís do toho alebo vycúva?

mně teda překvapuje, jak jsi psala, že i když jsi cítila, že tě má asi rád víc jak kamarádku, že sis držela citový odstup a tak. fakt jsem netušila, že to jde. vždycky jsem si myslela, že citový odstup si můžu držet vůči někomu, u koho cítím, že by to mohlo sklouznout právě ve víc, jak je to kamarádství. ale vůči někomu, kdo pro mně není víc jak jen kamarád ?

jinak si myslím, že dopředu nemůžeš vědět, jestli se to i u tebe nepřeklopí časem v něco víc. zatím bych řekla, že je brzy na cokoliv, nechala bych to být a časem by to buď přišlo, nebo nepřišlo.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#9 28. 12. 2012 12:07

sanyhobby
♥♥♥----
Registrovaný: 1. 3. 2006
Příspěvky: 106

Re: Ís do toho alebo vycúva?

Nebolo to vedomé. Keď sa fyzicky priblížil, automaticky som ustúpila. Bol to reflex. A je to tak stále.

Není tady

 

#10 28. 12. 2012 12:38

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Ís do toho alebo vycúva?

sany, já nerozuměla tomu citovému odstupu. to, o čem píšeš je fyzický :-)
ale je to vlastně jedno :-)
jsi rozvedená teprve dva měsíce, na nějáký vážný vztah je asi stejně brzy. to by mohl pochopit i on.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#11 28. 12. 2012 12:40

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Ís do toho alebo vycúva?

sanyhobby napsal(a):

Nebolo to vedomé. Keď sa fyzicky priblížil, automaticky som ustúpila. Bol to reflex. A je to tak stále.

tohle mluví jasně. sad
jednou jsem řešila podobnou situaci. Muž byl teměř ideal, moc o mě stál - jenže nic jsem necitila. Hodně dlouho jsem o tom přemýšlela ( třeba že časem ....) , jenže jen pomyšlení nějakého fyzického kontaktu mi bylo nepříjemné. Nakonec jsem se ním rozešla.

Není tady

 

#12 28. 12. 2012 12:52

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Ís do toho alebo vycúva?

agewo, já nevím, jestli se dá srovnávat to, o čem píšeš ty a to, o čem píše ona.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#13 1. 2. 2013 14:28

sanyhobby
♥♥♥----
Registrovaný: 1. 3. 2006
Příspěvky: 106

Re: Ís do toho alebo vycúva?

Ako to pokračuje. Môj tu zmieňovaný kamarát sa začal ponúka s rôznymi výpomocami. Nikdy som ho o nič neprosila, ale sám aktívne zisoval a doslova sa vnucoval, že mi pomôže s tým a s tým a ihneď aj obstaral. Netvrdím, vežakrát mi to padlo vhod, lebo by som sa o to sama musela postara oveža pracnejšie, ale asi som to mala utnú v začiatku. Keďže som sa aj tak nemala k ničomu a finančnú kompenzáciu odmietol, začal na mňa tlači s návštevami u mňa. Proste sa sám pozval pod rôznou nepodstatnou zámienkou a nemal sa k odchodu až kým som mu ja trapne nepovedala, že už musíme ís (musela som ho odvies a privies, lebo ku mne sa obyčajným autom nedá dosta), lebo ešte potrebujem ís tam a tam. Čakal že mu budem počas jeho návštevy vyvára (prišiel na celý deň), snažil sa ku mne fyzicky priblíži, atď. Takto sa to pár krát opakovalo až som mu rovno povedala, že o vzah nemám záujem. Večer mi napísal sms, že on sa ma tak žahko nevzdá.
Takže teraz posledné dni sedíme v kancelárii, ja cítim vežkú nervozitu a až odpor k nemu. Utínam akékožvek jeho pokusy o pomoc s hocičím a komunikujem len vežmi stručne. Chcela som k nemu by fér, bolo mi ho žúto, ale vôbec sa mi nepáči ako sa zachoval, veď jasne videl, že z mojej strany nie je záujem. Pripadá mi doterný a nátlakový butter

Není tady

 

#14 1. 2. 2013 14:49

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Ís do toho alebo vycúva?

Tak to ses dostala do šílené situace - sedíš v kanclu s jedním bláznem a druhý(býv.)tam na tebe občas přijde vřískat.Asi bych snad začala uvažovat o sbalení fidlátek a přesunout se pro ty dva neznámo kam:D,než bych s jedním či druhým přišla k fyz.újmě nebo do blázince.

Nejvíc se může člověk ztrapnit právě tak jak píšeš,že to dělá tvůj kolega;k takovým lidem ze začátku cítíme spíš lítost,která se díky jejich neoblomnosti a vtíravosti časem změní na nenávist.

Jsem zvědavá - kde to prosím tě bydlíš,že ani nazpět není schopen dospělý mužský sám od tebe odejít?big_smile

Není tady

 

#15 1. 2. 2013 15:06

ruda
♥♥-----
Registrovaný: 26. 1. 2013
Příspěvky: 30

Re: Ís do toho alebo vycúva?

Pokud byl u Tebe několikrát a nelíbilo se Ti to-proč přišel znovu? Jaké měl třeba zímky, jak píšeš? A na celý den?????????????

Není tady

 

#16 1. 2. 2013 20:48

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Ís do toho alebo vycúva?

posledné dni sedíme v kancelárii, ja cítim vežkú nervozitu a až odpor k nemu
V první řadě - existuje reálná možnost změny kanceláře? Bez nějakýho velkýho vysvětlování, pokud možno... a s určitou jistotou, že na tebe "nemůže" po pracovní stránce.
No a kdyby začal vyvádět, pak vybalit, že důvodem stěhování bylo jeho obtěžování (v zaměstnání - o návštěvách ani zmínky)... žes mu nechtěla udělat ostudu, ale...
I když je fakt, že sis na to tak trochu zadělala sama sad

Upravil(a) helena (1. 2. 2013 20:49)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#17 2. 2. 2013 11:39

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Ís do toho alebo vycúva?

sanyhobby napsal(a):

Ako to pokračuje. Môj tu zmieňovaný kamarát sa začal ponúka s rôznymi výpomocami. Nikdy som ho o nič neprosila, ale sám aktívne zisoval a doslova sa vnucoval, že mi pomôže s tým a s tým a ihneď aj obstaral. Netvrdím, vežakrát mi to padlo vhod, lebo by som sa o to sama musela postara oveža pracnejšie, ale asi som to mala utnú v začiatku. Keďže som sa aj tak nemala k ničomu a finančnú kompenzáciu odmietol, začal na mňa tlači s návštevami u mňa. Proste sa sám pozval pod rôznou nepodstatnou zámienkou a nemal sa k odchodu až kým som mu ja trapne nepovedala, že už musíme ís (musela som ho odvies a privies, lebo ku mne sa obyčajným autom nedá dosta), lebo ešte potrebujem ís tam a tam. Čakal že mu budem počas jeho návštevy vyvára (prišiel na celý deň), snažil sa ku mne fyzicky priblíži, atď. Takto sa to pár krát opakovalo až som mu rovno povedala, že o vzah nemám záujem. Večer mi napísal sms, že on sa ma tak žahko nevzdá.
Takže teraz posledné dni sedíme v kancelárii, ja cítim vežkú nervozitu a až odpor k nemu. Utínam akékožvek jeho pokusy o pomoc s hocičím a komunikujem len vežmi stručne. Chcela som k nemu by fér, bolo mi ho žúto, ale vôbec sa mi nepáči ako sa zachoval, veď jasne videl, že z mojej strany nie je záujem. Pripadá mi doterný a nátlakový butter

By fér v tejto situácii podža mňa znamená poveda by na rovinu "Sorry, teraz učtie nemám záujem o žiaden vzah a neviem, či niekedy budem ma záujem o vzah s tebou.... Si mi sympatický, ale ako kamarát." A súcit podža mňa nie je bohvieaký cit, hlavne nie vo vzahu, ktorý by mal by rovnocenný - či už partnerský, alebo kamarátsky. Súcit môže ma človek so zahodeným šteňaom alebo s niekým v krízovej situácii, komu chcem/môžem pomôc, prípadne s mojou zlatou babičkou, ktorá dostala Alzheimera, ale v takýchto vzahoch to dobrotu nerobí. hmm


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#18 4. 2. 2013 9:45

sanyhobby
♥♥♥----
Registrovaný: 1. 3. 2006
Příspěvky: 106

Re: Ís do toho alebo vycúva?

Povedala som mu jasne, že nechcem vzah a že k nemu necítim viac ako kamarátstvo. No on sa nechce vzda. Tvrdí že má rád len mňa a nedokáže milova žiadnu inú ženu :-(
Dnes má dovolenku, tak mám v práci kžud, ale od zajtra to začne zas. Výmena kancelárií zatiaž nie je možná. Pred tým bol aspoň často v teréne, ale teraz väčšinu času sedí v kancli oproti mne :-(.
Bývam na samote, mám tam zlú prístupovú cestu, ja by som sa ale vozi nenechala. Buď by som prišla sama za niekým koho mám rada (len za jeho súhlasu), alebo by som proste nešla.

Není tady

 

#19 4. 2. 2013 9:58

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Ís do toho alebo vycúva?

Tvrdí že má rád len mňa a nedokáže milova žiadnu inú ženu
To je ale jen a jen jeho problém.
Ovšem začla bych si dávat větší pozor - tyhle typy můžu bejt nebezpečný.
ja by som sa ale vozi nenechala
Jak vidíš, on tyhle zábrany nemá... ale proč ho k sobě sakra vozíš? Aby ti "nezávazně vypomáhal"?

Upravil(a) helena (4. 2. 2013 10:00)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#20 4. 2. 2013 10:17

sanyhobby
♥♥♥----
Registrovaný: 1. 3. 2006
Příspěvky: 106

Re: Ís do toho alebo vycúva?

Už ho nevozím. Bolo to asi 3 x a brala som to ako kamarátsku výpomoc. Lenže som prišla na to, že on to tak neberie, navyše zámerne naahoval a nedokončoval prácu aby mal zámienku prís ešte raz, čakal navarený obed, atď.
Nie, radšej si zavalám majtrov, zaplatím a mám kžud a ušetrené spústu času a nepríjemností.
Nechcela som by k nemu krutá, ale ono je asi lepšie radšej nebra ohžady a rázne si veci vyrieši.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů