Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 27. 11. 2012 10:01

Dendule
♥------
Registrovaný: 27. 11. 2012
Příspěvky: 1

Dovolená s XXL

Dobrý den,

chtěla se se zeptat, ale nevím, jak začít, nebo jak to formulovat.
Ale asi takhle. Moje maminka je po dlouhé nemoci a tak jsme ji chtěli udělat radost a vzít ji k moři(maminka je silnné postavy, nosí velikost 56). Ale po tom, co jsem si přečetla dneska na internetu, že odmítli nemocnou ženu převézt zpátky do New Yorku, protože byla "tlustá", na vozíčku , ale byla nemocná, tak mám trošku obavy, zda tohle nemůžou říci nám, že mamince nestačí pás a nevejde se do sedačky. V životě u moře nikdy nebyla a tak jsme ji chtěli dát vánoční dárek, na který nikdy nezapomene.
Takže se chci zeptat, (ještě jsem nikdy neletěla), ale od manžela vím, že tam není tolik místa ani pro nás "normální" natož pro silné lidi, jestli se i takový člověk do toho letadla dostane a bez problémů si může užít dovolenou.
Předem moc děkuji za odpovědi.

Není tady

 

#2 27. 11. 2012 10:58

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Dovolená s XXL

Dendule,
asi mᚠna mysli letadlo.
Minulý rok letěla moje mamka, nevím přesně, jakou má velikost, ale má asi 110 kg a 165 cm. A do sedačky se vešla tak tak, trošku utiskovala hubenou babičku. Takže ideálně vedle někoho hodně štíhlého.


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#3 27. 11. 2012 19:54

annie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 2920

Re: Dovolená s XXL

Dendule - ta obézní paní měla, tuším, 160 kg...
Možná bych se zeptala přímo v cestovce, ale myslím, že "metrákové" lidi převážejí bez problémů.

Není tady

 

#4 29. 11. 2012 7:52

aminel
♥♥♥----
Registrovaný: 6. 10. 2012
Příspěvky: 224

Re: Dovolená s XXL

Helena Růžičková i se synem létali běžně, bez problémů. Jen sedával každý jinde, aby se vešli.

Není tady

 

#5 29. 11. 2012 8:01

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Dovolená s XXL

Pro příklad Přepravní podmínky ČSA:
Velikost sedaček
Šířka sedačky mezi opěrkami na ruce je 43 cm u letadel s kapacitou do 70 sedaček v ekonomické i obchodní přepravní třídě. U letadel s kapacitou vyšší než 70 sedaček je šířka sedačky v ekonomické třídě 44 cm a v obchodní třídě 50 cm. Cestující si může s ohledem na své pohodlí předem zajistit místo v obchodní třídě, případně dodatečné sedadlo v ekonomické třídě.

Jenže to bude asi problém u zájezdu od CK, který se snaží nacpat do éra co nejvíc lidí... asi by to chtělo se předem informovat u konkrétní cestovky nebo jejího dopravce.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#6 29. 11. 2012 9:29

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Dovolená s XXL

Letěli jsme s paní, která měla postavu zhruba té Růžičkové. Seděla vpodstatě jen při startu a při přistání, po odepnutí pásů většinu cesty prostála. Až mi jí bylo líto jak se musela do tý sedačky na sílu napasovat

Není tady

 

#7 29. 11. 2012 13:25

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Dovolená s XXL

holcina napsal(a):

Letěli jsme s paní, která měla postavu zhruba té Růžičkové. Seděla vpodstatě jen při startu a při přistání, po odepnutí pásů většinu cesty prostála. Až mi jí bylo líto jak se musela do tý sedačky na sílu napasovat

To jsou starosti pussa nebylo by lepsi zhubnout , jak to nekdo muze nechat dojit takhle daleko , vazne nechapu .


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#8 29. 11. 2012 14:58

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Dovolená s XXL

Grainne,
a nenapadlo tě někdy, že obézní lidé pravděpodobně mají psychické problémy, díky kterým nemůžou zhubnout? A kdyby to šlo, že to udělají?


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#9 29. 11. 2012 15:37

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Dovolená s XXL

Tulipánka napsal(a):

Grainne,
a nenapadlo tě někdy, že obézní lidé pravděpodobně mají psychické problémy, díky kterým nemůžou zhubnout? A kdyby to šlo, že to udělají?

To ja prave nevim, ale obeznich mam kolem sebe dost a nepripadaji mi nemocni a myslim, ze vzdy se da neco delat , jen chtit , kolik je takovych nemoci , ktere znemoznuji hubnuti ? Ja s psychickych problemu treba zhubla, to co jsem predtim nabrala . Vim, ze se to shazuje tezko , ja mela cca 10 kg navic a slo to ztuha , ale vzdy to jde .


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#10 29. 11. 2012 17:34

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Dovolená s XXL

Graine,
ale ty asi nemᚠpsychické nebo hormonální problémy. Spousta lidí zahání smutek jídlem a věř mi, smutku je opravdu hodně. Nebo jsou na jídle závislí stejně jako na cigaretách.


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#11 29. 11. 2012 18:05

Martiii
♥------
Registrovaný: 23. 11. 2012
Příspěvky: 19

Re: Dovolená s XXL

Každý má volbu a naprosto se vším se dá něco dělat. Jen chtít a najít to správné řešení wink


http://lb4f.lilypie.com/stIbp1.png

http://lbdf.lilypie.com/HgBgp1.png

Není tady

 

#12 29. 11. 2012 18:32

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Dovolená s XXL

Já si také myslím, že není žádný člověk na světě, který by MUSEL vážit víc než řekněme 100 kg. Že by musel nutně jíst tolik, aby mu takhle stoupala váha. Stejně jako žádný člověk na světe NEMUSÍ kouřit, pít alkohol, brát drogy... Podle mě je dokonce lehčí míň jíst, než se vyléčit ze závislosti na kouření, alkoholu, drogách. Je přece lehké trávit den jinak, než cpaním se nadměrným množstvím jídla, i kdyby měl člověk nevím jaké zdravotní problémy...
Jen chtít a najít to správné řešení.
Obézní člověk si halt musí za svou vášeň k jídlu nést následky stejně, jako každý jiný za své vášně, které nedokáže ovládnout. Třeba si připlatit za další sedadlo v letadle. Nebo letět takovým letadlem či luxusnější třídou, kam se prostě vejde.

Upravil(a) Eva. (29. 11. 2012 18:34)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#13 29. 11. 2012 19:16

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Dovolená s XXL

Kdybyste měly zkušenosti, měly byste jiný názor.


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#14 29. 11. 2012 19:32

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Dovolená s XXL

Já zkušenosti mám, jak s obezitou, tak s kouřením a dalšími závislosti. Jednou hodně těžkou, která mě přivedla k léčení na psychiatrii.
Ale stále mám stejný názor, že člověk když chce, je schopen odolávat svým závislostem a časem je nemít.

Upravil(a) Eva. (29. 11. 2012 19:33)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#15 29. 11. 2012 19:53

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Dovolená s XXL

Člověk když chce, dokáže to.
Mám zkušenost s obezitou. v pubertě jsem vážila 85kg. šlo to tak rychle nahoru najednou, snad 10 kg běh třech měsíců. Nejedla jsem nijak extra, byla to zřejmě hormonální porucha. (ms jsem měla nepravidelnou,skoro vůbec) . A taky jsem mlska. Ale o čem jen kecám o kouření. Nemám pevnou vůli a jsem srab. usch a štve mě to. Ale neříkám,že to nejde.

Upravil(a) dusička (29. 11. 2012 19:53)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#16 30. 11. 2012 1:05

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Dovolená s XXL

Tulipánka napsal(a):

Graine,
ale ty asi nemᚠpsychické nebo hormonální problémy. Spousta lidí zahání smutek jídlem a věř mi, smutku je opravdu hodně. Nebo jsou na jídle závislí stejně jako na cigaretách.

to bych zrovna netvrdila . mám za sebou 2 roky těžkého stresu a nyní se vyrovnávám s novou životní situací a dává mi to docela zabrat . Jsem, ale typ opačný , jak mám problém tak nic nepozřu , zato kouřím a piju litry kafe . Takže co se týče zdraví , jsem na tom možná hůř .


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#17 30. 11. 2012 6:43

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Dovolená s XXL

Já si také myslím, že není žádný člověk na světě, který by MUSEL vážit víc než řekněme 100 kg.
    Výsledky studie, do které byly zahrnuty tisíce lidí, ukázaly, že přítomnost tří polymorfismů na 6. chromozomu byla spojena s 50% zvýšením rizika morbidní obezity u dospělých a 69% zvýšením rizika obezity u dětí. Tento gen byl také spojen s přítomností běžné obezity ( ve 37%).
http://www.ulekare.cz/clanek/gen-zpusob … omu-6-2379

Některé fyzické poruchy způsobující obezitu, jsou:
Metabolický syndrom, který způsobuje, že někteří lidé opravdu nízká míra metabolismu přes přední aktivní životní styl.
Hypotyreóza je stav, který ovlivňuje metabolismus těla kurz přímo.
Familiární obezita je další důvod, a někdy to je věc, geny pro lidi, které mají být tlustá.
Cushingova choroba je vzácná porucha, která může způsobit obezitu.
PCOS a syndromem polycystických ovárií způsobuje ženy k obezitě.

http://www.scumdoctor.com/Czech/obesity … esity.html
(Omluva za "češtin" - jen jsem to zkopírovala jak to je.)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#18 30. 11. 2012 23:36

zuzi777a
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2008
Příspěvky: 3596
Web

Re: Dovolená s XXL

Letěla jsem již dvakrát  s kamarádkou , která je "prostorově velmi výrazná".  Sedět vedle ní  je trošku problém, jeden let seděla prakticky částečně  zadelí na sousedce ( naštěstí ne na mě).  V letadle bylo volné místo , tak to její sousedka vyřešila, že si přesedla. Netuším, jak by to bývalo bylo při zcela plném letadle. Každopádně to byl docela trapas.  Při letu ( přistání, vzlet ) měla pás s nastavovacím popruhem. Nemám odhad na objem ,ale váhově vím, že je kolem 140-150 kg. Postava , kde je spodní část těla výrazně silná , vršek ani tak moc ne. Mám ještě jeden poznatek- jestli je maminka tazatelky po nemoci, měla by  si zjistit jak dlouho let trvá a  jestli nepotřebuje  léky navíc.  Vím, že kamarádce nebylo  nic moc i díky  vztlakům při startu a trnuly jí nohy po několika desítkách minut letu..
Nadváha v téhle váhové kategorii už opravdu přestává být roztomilá.  I kdyby uvnitř tuku seděl sebefajnovější člověk, život vedle něho je v takových situacích přehlídka  trapasů.

Není tady

 

#19 1. 12. 2012 8:47

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Dovolená s XXL

Eva. napsal(a):

Já si také myslím, že není žádný člověk na světě, který by MUSEL vážit víc než řekněme 100 kg. Že by musel nutně jíst tolik, aby mu takhle stoupala váha. Stejně jako žádný člověk na světe NEMUSÍ kouřit, pít alkohol, brát drogy... Podle mě je dokonce lehčí míň jíst, než se vyléčit ze závislosti na kouření, alkoholu, drogách. Je přece lehké trávit den jinak, než cpaním se nadměrným množstvím jídla, i kdyby měl člověk nevím jaké zdravotní problémy...
Jen chtít a najít to správné řešení.
Obézní člověk si halt musí za svou vášeň k jídlu nést následky stejně, jako každý jiný za své vášně, které nedokáže ovládnout. Třeba si připlatit za další sedadlo v letadle. Nebo letět takovým letadlem či luxusnější třídou, kam se prostě vejde.

podle tebe možná jo, ale já kdysi četla názor nějákého odborníka a ten tvrdil opak.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#20 1. 12. 2012 9:49

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Dovolená s XXL

Ono je logické, že závislost na jídlě se zvládá hůř než třeba kouření. Protože když teda nechci tak si nezapálím, nekoupím si cigára, nejpůjdu do hospody, kde mě to třeba svádí. Ale jíst se musí pořád a o to je to t잚í

Není tady

 

#21 1. 12. 2012 9:56

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Dovolená s XXL

holcina napsal(a):

Ono je logické, že závislost na jídlě se zvládá hůř než třeba kouření. Protože když teda nechci tak si nezapálím, nekoupím si cigára, nejpůjdu do hospody, kde mě to třeba svádí. Ale jíst se musí pořád a o to je to t잚í

hm, myslím si, že to tak není.
u některých by možná i stačilo, kdyby  zvýšili výdej kalorií. dnešní doba hodně pohodlná kapitulation

Není tady

 

#22 1. 12. 2012 10:21

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Dovolená s XXL

holcina napsal(a):

Ono je logické, že závislost na jídlě se zvládá hůř než třeba kouření. Protože když teda nechci tak si nezapálím, nekoupím si cigára, nejpůjdu do hospody, kde mě to třeba svádí. Ale jíst se musí pořád a o to je to t잚í

v tomhle smyslu to něják vysvětloval.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#23 1. 12. 2012 10:21

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Dovolená s XXL

U některých určitě

Není tady

 

#24 2. 12. 2012 15:34

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Re: Dovolená s XXL

Já jsem tlusté lidi taky nechápala, když jsem měla 56 kg a myslela si, že sport vše vyřeší a že jsou třeba jen líní. Dnes když mám o cca 35 kg víc, už chápu, co způsobí léky, nemoce. Navíc mám zpomalený metabolizmus, což jsem asi kdysi neměla. Jsem ráda,že nemám potíže se štítnou žlázou, protože pak bych vážila o hodně víc a ty lidi zato nemůžou. Stydí se, stejně jako já. Nejsem ráda v této kůži nebo těle, snažím se s tím něco dělat, ale už to nějak nejde. Zažila jsem v busu pani, která byla tak objemní, že když se zastavila, protože autobus by narván, tak už se nikdo nepohnul ani dopředu ani dozadu a nikdo víc už nemohl nastoupit. Tak se jedna slečna postavila, paní si sedla. Pak sice vytékala ze sedadla, ale alespoň mohly lidi dál nastupovat... Bylo dost fuj, být na ní nalepená, resp. namáčknutá. Mé myšlenky směřují jen k tomu zbožnému přání: zhubnout.
Letět se 100 kg, to mne připadá absolutně normální.

Není tady

 

#25 3. 12. 2012 0:12

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Dovolená s XXL

holcina napsal(a):

Ono je logické, že závislost na jídlě se zvládá hůř než třeba kouření. Protože když teda nechci tak si nezapálím, nekoupím si cigára, nejpůjdu do hospody, kde mě to třeba svádí. Ale jíst se musí pořád a o to je to t잚í

tak to je asi vec nazoru, pro mne tedy uplne opacne - nekoupit si  cigara tedy opravdu nestaci smile


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů