Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 20. 11. 2012 9:39

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

Dárky schovávám do kufru,který zamknu. big_smile A zabalený do úložnýho prostoru v posteli. Snažím se balit průběžně,ale kolikrát jsem to dělala 22 v noci. dumbom Větší dárky schováváme do kůlny

Upravil(a) dusička (20. 11. 2012 9:40)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#27 20. 11. 2012 13:02

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 10. 2007
Příspěvky: 4571

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

Není to sice pohádka, ale u nás by nebyly Vánoce bez Grieswoldů.
Film  Vánoční prázdniny si pouštíme tak už asi šestnáctou  sezónu, ale to,  jak Clark zapne světýlka na baráku a v elektrárně musejí nahodit nouzovku, to mně dycinky dostane… smile


Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

 

#28 20. 11. 2012 20:22

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

Ivana napsal(a):

Nemám ráda filmy, které už znám. Někdy se kouknu na kousek Popelky apod., ale dlouho mě to nebaví. Vždycky se těším na novou pohádku na Štědrý večer na ČT1.

Jé tak to já mám přesně naopak. Kvůli Popelce, kterou si nenechám ujít ani za nic, jsem neviděla většinu nových pohádek. Popelka jsou pro mě vánoce! Navíc nevěřím, že by některá pohádka Popelku mohla překonat - v mých očích.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#29 20. 11. 2012 20:28

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

Jessika napsal(a):

Není to sice pohádka, ale u nás by nebyly Vánoce bez Grieswoldů.
Film  Vánoční prázdniny si pouštíme tak už asi šestnáctou  sezónu, ale to,  jak Clark zapne světýlka na baráku a v elektrárně musejí nahodit nouzovku, to mně dycinky dostane… smile

Souhlasím, tohle je super vánoční film tummenupp


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#30 20. 11. 2012 21:06

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

TRi ORISKY PRO POPELKU   - zadnou lepsi neznam


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#31 20. 11. 2012 21:09

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

Vilemína napsal(a):

Ivana napsal(a):

Nemám ráda filmy, které už znám. Někdy se kouknu na kousek Popelky apod., ale dlouho mě to nebaví. Vždycky se těším na novou pohádku na Štědrý večer na ČT1.

Tak to já už aspoň 12 let na Štědrý večer v hlavním vysílacím čase nic nesleduju. Kochám se dárky, udělám si čaj nebo svařené víno a užívám si pohody u rozsvíceného voňavého vánočního stromku. Vím ale, že žiješ sama, tak to je asi něco jiného. Kdybych žila sama, tak se asi taky více dívám na televizi.

tak u nas to bylo vzdy tak, aby do ...popelky.... bzlo vse hotovo smile  letos zrejme budu sama, tak neni co resit


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#32 20. 11. 2012 22:14

Zuzina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2006
Příspěvky: 3459

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

Jednoznačně TŘI OŘ͊KY PRO POPELKU smile
Pak miluju film Lišáci, Myšáci a Šibeničák.


http://lbyf.lilypie.com/GeGpp2.png


http://lb1f.lilypie.com/NL4lp2.png

Není tady

 

#33 21. 11. 2012 7:46

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

Ještě se mi vybavil skvělý film i když nevánoční. Páni kluci. úplně slyším janžurovou "Tomášiiiii" :-))

Není tady

 

#34 21. 11. 2012 14:24

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

holcina napsal(a):

Ještě se mi vybavil skvělý film i když nevánoční. Páni kluci. úplně slyším janžurovou "Tomášiiiii" :-))

ten taky miluju, takže jsme si ho včera pustily s dcerou

Upravil(a) laminanonte (21. 11. 2012 14:25)


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#35 21. 11. 2012 14:38

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

Grainne napsal(a):

Vilemína napsal(a):

Ivana napsal(a):

Nemám ráda filmy, které už znám. Někdy se kouknu na kousek Popelky apod., ale dlouho mě to nebaví. Vždycky se těším na novou pohádku na Štědrý večer na ČT1.

Tak to já už aspoň 12 let na Štědrý večer v hlavním vysílacím čase nic nesleduju. Kochám se dárky, udělám si čaj nebo svařené víno a užívám si pohody u rozsvíceného voňavého vánočního stromku. Vím ale, že žiješ sama, tak to je asi něco jiného. Kdybych žila sama, tak se asi taky více dívám na televizi.

tak u nas to bylo vzdy tak, aby do ...popelky.... bzlo vse hotovo smile  letos zrejme budu sama, tak neni co resit

Loni jsem byla poprvé sama na Štědrý večer, děti byly u tatínka a přišly až na Boží hod na oběd. Byla jsem na hřbitově zapálit svíčku rodičům, večer jsem si usmažila kousek kapra a udělala si k tomu salát, polívku jsem vynechala a pak jsem se koukala na pohádku a moc jsem si to užívala. Já jsem sama ráda.

Není tady

 

#36 21. 11. 2012 22:44

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

Ivana napsal(a):

Loni jsem byla poprvé sama na Štědrý večer, děti byly u tatínka a přišly až na Boží hod na oběd. Byla jsem na hřbitově zapálit svíčku rodičům, večer jsem si usmažila kousek kapra a udělala si k tomu salát, polívku jsem vynechala a pak jsem se koukala na pohádku a moc jsem si to užívala. Já jsem sama ráda.

Každý rok myslím na lidi, kteří jsou na Štědrý večer sami. Představuji si, jaké to je, představuji si sama sebe v této situaci... A je mi z těchto představ na nic. Jsem introvert, nemám ráda kolem sebe hluk a "tlučhuby", ale být úplně sama, to si (zatím) ještě nedovedu představit.

Ivo, my polívku taky nemíváme, dřív, když ještě žila, dělala ji babička, po její smrti jsme ji ale už nikdy neměli.

Není tady

 

#37 22. 11. 2012 7:39

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

S tím "sama na Štědrý večer" teď řešíme s mamkou. Bydlí se sestrou v RD, oddělené byty. A chce večeřet sama. Prý "mladé" chce nechat jak jsou zvyklí. Přemlouvám ji, aby byla u nás, zatím nechce:-(

Není tady

 

#38 22. 11. 2012 8:47

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

Přemlouvám ji, aby byla u nás, zatím nechce
Záleží na tom, jestli maminka chce bejt ještě chvíli přemlouvána http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png nebo opravdu nechce (ze svého pohledu) "překážet", případně by třeba chtěla mít svůj klid, ale nechce vám to říkat, aby vás to nemrzelo.
Já jsem měla problémy s prvním Štědrým večerem bez dětí. Jo, přišly druhej den... ale přece jenm, změna veliká. Jenže pak jsem objevila i výhody - žádnej šrumec, žádný honění, žádný nedočkaví a tím pádem protivní prckové - a já si můžu klidně zalízt s knížkou do pelíšku a jen se těšit, že miláčkové dorazí některej svátek na oběd a pro dárečky... a zas pojedou domů http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#39 22. 11. 2012 11:51

jaspinn
♥♥♥♥---
Místo: Ostrava
Registrovaný: 8. 8. 2008
Příspěvky: 401

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

No pro mně představa, že někdo bude na Štědrý den, a hlavně večer sám, byla naprosto hrozná. AŸ do doby před 6 lety, kdy jsem se vdala a tchyně jako rozvedená vdova  měla zůstat sama. Snažila jsem se ji přesvědčit, aby byla u nás, ale nechtěla, nakonec byla i trošinku zlá. Teď už mi to nepřijde, je ráda sama, k nám chodí na Boží hod a je spokojená a já už nemám ten pocit, že jsme ji nechali samotnou. Je to i tím, že vloni poprvé s námi nebyla dcera, letos nebude ani syn, už mají své, a zůstaneme s manžou sami. Tak už mi ta představa samoty na Štědrý večer nepřipadá tak hrozná a asi bych si ji  uměla představit i u mně :-)

Upravil(a) jaspinn (22. 11. 2012 11:53)


Člověk přišel na svět proto, aby tady byl, pracoval a žil. Jen moudrý se snaží nᚠsvět postrčit dál, posunout výš. A jen vůl mu v tom brání.
Jan Werich

Není tady

 

#40 22. 11. 2012 13:41

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

Tak koukám, že Tři oříšky pro Popelku je opravdu hit číslo 1 tummenupp
A mě došlo, že já nevím proč, ale mám s vánocemi spojen i zcela nevánoční romantický film Pretty woman. Tak nějak mi taky patří k vánocům, asi proto, že ho vždy dávají, nevím.

Není tady

 

#41 22. 11. 2012 13:54

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

jaspinn napsal(a):

No pro mně představa, že někdo bude na Štědrý den, a hlavně večer sám, byla naprosto hrozná. AŸ do doby před 6 lety, kdy jsem se vdala a tchyně jako rozvedená vdova  měla zůstat sama. Snažila jsem se ji přesvědčit, aby byla u nás, ale nechtěla, nakonec byla i trošinku zlá. Teď už mi to nepřijde, je ráda sama, k nám chodí na Boží hod a je spokojená a já už nemám ten pocit, že jsme ji nechali samotnou. Je to i tím, že vloni poprvé s námi nebyla dcera, letos nebude ani syn, už mají své, a zůstaneme s manžou sami. Tak už mi ta představa samoty na Štědrý večer nepřipadá tak hrozná a asi bych si ji  uměla představit i u mně :-)

Taky nás to asi nemine a budeme v nejbl.letech možná na štědrý den sami,kluci dokončují vš,takžre už jsme si zvykli silvestra trávit jen ve dvojko,pracovní týdny také a tak snad ten štěddrý den taky přežijem a pak už zas budem "zvyknutý".Možná,že se tak na to trochu i těším,až nebudu muset dělat tolik salátu i masa najednou a uvažuji i o možnosti zkusit vánoce v nějakém hotelu na horách...Doposud mi teda nehrozí dívat se na televizi 24.12.,to až po rozdání dárků.

Není tady

 

#42 22. 11. 2012 14:05

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

AndreaP. napsal(a):

Tak koukám, že Tři oříšky pro Popelku je opravdu hit číslo 1 tummenupp
A mě došlo, že já nevím proč, ale mám s vánocemi spojen i zcela nevánoční romantický film Pretty woman. Tak nějak mi taky patří k vánocům, asi proto, že ho vždy dávají, nevím.

Asi to tak bude. Můj otec prý někde slyšel, že si Dáni Tři oříšky pro Popelku oblíbili a nedovedou si bez ní představit Vánoce.

Pretty woman snad každé Vánoce sleduje můj otec. big_smile Kdybyste ho znali, tak byste to do něj neřekli, že se mu něco takového bude líbit.

Není tady

 

#43 22. 11. 2012 14:10

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

Mně k Vánocům patří ještě Chobotničky - Chobotnice z 2. patra a Veselé Vánoce přejí Chobotnice.

Není tady

 

#44 22. 11. 2012 14:42

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

helena napsal(a):

Přemlouvám ji, aby byla u nás, zatím nechce
Záleží na tom, jestli maminka chce bejt ještě chvíli přemlouvána http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png nebo opravdu nechce (ze svého pohledu) "překážet", případně by třeba chtěla mít svůj klid, ale nechce vám to říkat, aby vás to nemrzelo.
Já jsem měla problémy s prvním Štědrým večerem bez dětí. Jo, přišly druhej den... ale přece jenm, změna veliká. Jenže pak jsem objevila i výhody - žádnej šrumec, žádný honění, žádný nedočkaví a tím pádem protivní prckové - a já si můžu klidně zalízt s knížkou do pelíšku a jen se těšit, že miláčkové dorazí některej svátek na oběd a pro dárečky... a zas pojedou domů http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png

Nevím jak to je, zatím pořád říká, že bude doma, sama. Ale mě to připadá divný, večeřet sám. Uvidíme jak se to vyvrbí

Není tady

 

#45 23. 11. 2012 8:17

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

eremuruss napsal(a):

Kdyz jsem mela deti male obdivovala jsem lidi co se prochazeli o stedrem dnu okolo nasich oken.Nikdo zadnou praci,vsichni v pohode.Muj tata si vzdycky bral deti ven a k sobe na stedry den ve 14 hodin a k veceri zasedli v 17 hodin u nas.Mezi tim ja musela stihnout ozdobit stromecek,zabalit darky,poklidit ,pripravit stul a usmazit kapra.Mela jsem to jen tak tak.
Proto jsem obdivovala ty lidi prochazejici se venku.I moje sousedka se na stedry vecer nepretrhla salat udelala den predem a obaleneho kapra mesic predem vyndala na stedry den z mrazaku.Cely den se valela u televize.Mela jsem rada vanoce,kdyz byli deti male to kouzlo vanoc a jejich radost s darecku.

my zdobili stromeček když byl mladej ještě malej den před tím, když spal. pak už zdobil s námi, den předem. salát si dělám taky den dopředu, aspoň se zaleží, kapra naložím taky 23. a dárky balím většinou postupně tak, jak je kupuju, abych toho pak neměla najednou moc.
na štědrý den už máme klídek, taky se jdeme projít ven, nebo jdeme někam na chvíli na kafčo, nebo někdo k nám. no a k večeru chodí mladej dělat garde do kostela na půlnoční mojí mámě a ex tchýňce. já si mezitím v klidu nachystám stůl a než dorazí domů, začnu smažit kapra.
jinak vánoce když jsou děti malý jsou prostě nádherný stolt


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#46 23. 11. 2012 8:23

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

dusička napsal(a):

Dárky schovávám do kufru,který zamknu. big_smile A zabalený do úložnýho prostoru v posteli. Snažím se balit průběžně,ale kolikrát jsem to dělala 22 v noci. dumbom Větší dárky schováváme do kůlny

já většinou hned balím, nemám toho pak tolik a taky kdyby to někdo našel, aby nevěděl, co tam je. a taky je strkám do úložnýho prostoru pod postelí, nebo různě po skříních. ale občas se mi stalo, že jsem je měla tak dobře schovaný, že jsem je pak sama nemohla najít :-)


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#47 23. 11. 2012 8:27

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

holcina napsal(a):

S tím "sama na Štědrý večer" teď řešíme s mamkou. Bydlí se sestrou v RD, oddělené byty. A chce večeřet sama. Prý "mladé" chce nechat jak jsou zvyklí. Přemlouvám ji, aby byla u nás, zatím nechce:-(

já myslím, že na štědrý den by neměl být nikdo sám. kdyby šlo o mou mámu, vzala bych ji k nám, i kdybych ji měla svázat a přitáhnout násilím :-))


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#48 23. 11. 2012 9:37

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

vzala bych ji k nám, i kdybych ji měla svázat a přitáhnout násilím
Bejt tvoje máma, zřejmě bych byla značně nenadšená... http://fora.babinet.cz/img/smilies/dumbom.gif
Já si, na rozdíl od tebe, myslím, že je každýho věc, jestli je nebo není doma sám... pokud teda dotyčnej třeba nečeká na výše zmíněný "přemlouvání" http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png a proč se nesejít na Hod Boží, na Štěpána nebo příští víkend?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#49 23. 11. 2012 10:06

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

jenže nejsi wink
a navíc - každej snad svou rodinu zná a ví, jestli dotyčný chce být opravdu sám, protože mu samota nevadí, nebo dokonce vyhovuje, nebo by byl rád na štědrý den s někým, ale nechce být na obtíž a z tohoto nesmyslnýho důvodu trvá na tom, že bude sám.
já tě heleno přece nepřemlouvám, že s někým musíš trávit štědrý den, i když si myslím, že je to škoda. u nás nikdy nikdo nebyl na štědrý den sám, prostě to bereme jinak.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#50 23. 11. 2012 10:33

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

jenže nejsi
Ještě to tak... http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png
Ale vážně - to, čemu říkᚠ"nesmyslnej důvod" může, i přes veškerý ujišování, že ho všichni rádi vidí, pro někoho znamenat, že se prostě nebude cejtit dobře... že si to tak "neužije", jako návštěvu v jiným čase.
Neříkám, že to tak je u vás - tohle je vyloženě akademická debata - jen bych zas ráda připomněla můj oblíbený citát o tom, že nemáme právo dělat lidi šastnými proti jejich vůli http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů