Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#251 11. 12. 2012 13:28

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

Teda holky, vy tu fakt jedete, tolik napečeno, já se nějak zasekla, velké starosti doma, do toho ještě onemocněla holka...sakra, pošlete mi někdo vzoreček big_smile

Ty rohlíčky vypadají úžasně, jenže syn nesmí ořechy, takže nic grater

Není tady

 

#252 13. 12. 2012 8:29

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

no já ještě upeču ty křehoučké dortíčky....ty mě taky lákají a šmytec....a už se chystám na vánočky

peču vánočky podle recptu Bety....pletu ze šesti...to už je vánoční rituálek....
letos budu péct jenom 3....a chystám se je udělat takto :  večer dám 2 těsta do lednice vykynout?
ráno udělám třetí těsto ....a dám kynout v kuchyni
postupně budu motat...hodinku nechám vykynout v teple...péct
Bety....co na to říkáš....chci to zvládnout naráz

Není tady

 

#253 13. 12. 2012 12:57

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

teď jsem objevila na Pečení odpověď na moji otázku

no........já myslela nechat těsto v míse v ledničce, ráno umotat, nechat nakynout
jestli tomu rozumím dobře.....je lepší....večer umotat, dát do lednice, ráno nechat dokynout v teple...a péct

Není tady

 

#254 13. 12. 2012 14:31

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

Mile damy

shanim recept, co delala moje babicka. Ztratila jsem ho a sama jsem tohle vanocni cukrovi jeste nedelala. Dokonce jsem to dostala nabidnuto pred lety na navsteve.  Jedna se o papirove kosicky, dost male jako na jeden bombon, plnene maslovym cokoladovym kremem.

Ovsem babicka byla setrilka a neplnila to pravym maslem, melo to trochu jakoby skelny povrch. me to silene chutnalo.  Bez jakychkoliv ozdob nebo orechu. Nevite nekdo ?

Predem diky.

Upravil(a) sahleb (13. 12. 2012 14:32)


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#255 14. 12. 2012 11:49

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

sahleb, tohle dělávala moje babička taky, mě to nechutnalo. Cítila jsem tam nějaký tuk čico:-)

Jinak já už konečně peču:-)

Není tady

 

#256 14. 12. 2012 14:51

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

holcina napsal(a):

sahleb, tohle dělávala moje babička taky, mě to nechutnalo. Cítila jsem tam nějaký tuk čico:-)

Jinak já už konečně peču:-)

stále nepeču, snad zítra, pokud se mi uleví kapitulation

Není tady

 

#257 14. 12. 2012 15:26

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

aprill, hlavně se vylež

Já mám napečeno, upekla jsem dnes troje cukroví a před chvílí volala jedna pan od které jsem si kdysi brala cukroví pro maminku, že jí nějaký člověk odřekl 6kg cukroví jestli nechci. Tak si dvě kila vezmu a už péct nebudu.

Není tady

 

#258 14. 12. 2012 16:10

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

Nemáte holky ještě tip na něco rychlýho, z ořechů? Zbylo mi 20dkg mletých ořechů. Nejlépe nějaký jednoduchý řez. S formičkama a vykrajovátkama už se mi nechce hrát

Není tady

 

#259 14. 12. 2012 16:17

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

holcina napsal(a):

Nemáte holky ještě tip na něco rychlýho, z ořechů? Zbylo mi 20dkg mletých ořechů. Nejlépe nějaký jednoduchý řez. S formičkama a vykrajovátkama už se mi nechce hrát

150 g mletých ořechů
150 g práškového cukru
1 bílek
Na polevu:
1 bílek
250 g cukru
1 lžíce vody

Ořechy, cukr a bílek smícháme na tuhé těsto.
Hustou polevu připravíme utřením druhého bílku s jednu lžíci vody a cukrem.
Ořechové těsto rozválíme a potřeme polevou, pak nožem namočeným ve vodě krájíme tyčinky 1 x 3 cm. Tyčinky mírné troubě spíš sušíme, než je upečeme - tak jako je obvyklé u bezé.

Není tady

 

#260 14. 12. 2012 16:35

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

aprill, díky:-)) to vypadá jednoduše a dobře:-)

Není tady

 

#261 16. 12. 2012 13:15

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

někdo mi chodí na cukorví....musím udělat ještě jednou marokánky od Bety
a chtěla bych udělat vosí hnízda.....ale z ořechů, máme svoje....tak a už to stojí za to
napište mi prosím receptík, prosím.........dík

Není tady

 

#262 16. 12. 2012 22:06

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

aprill napsal(a):

holcina napsal(a):

Nemáte holky ještě tip na něco rychlýho, z ořechů? Zbylo mi 20dkg mletých ořechů. Nejlépe nějaký jednoduchý řez. S formičkama a vykrajovátkama už se mi nechce hrát

150 g mletých ořechů
150 g práškového cukru
1 bílek
Na polevu:
1 bílek
250 g cukru
1 lžíce vody

Ořechy, cukr a bílek smícháme na tuhé těsto.
Hustou polevu připravíme utřením druhého bílku s jednu lžíci vody a cukrem.
Ořechové těsto rozválíme a potřeme polevou, pak nožem namočeným ve vodě krájíme tyčinky 1 x 3 cm. Tyčinky mírné troubě spíš sušíme, než je upečeme - tak jako je obvyklé u bezé.

To znam, a delam *). Jen tu polevu mam jinou. Fakt je na polevu ctvrt kila cukru?

* pokud to pred vyvalenim nesnim....ach jo! kapitulation

Upravil(a) sahleb (16. 12. 2012 22:08)


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#263 16. 12. 2012 22:07

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

holcina napsal(a):

sahleb, tohle dělávala moje babička taky, mě to nechutnalo. Cítila jsem tam nějaký tuk čico:-)

Jinak já už konečně peču:-)

A receptik by nebyl? nekde zasunut?


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#264 16. 12. 2012 22:14

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

Tak mi konečně otrnulo po týdenním zánětu průdušek a zpracovala jsem těsto na kadaňské rohlíčky, zabalila jsem ho do fólie a uložila přes noc do lednice. Zítra budu pokračovat smile Nevím, jestli na pečení není už trochu pozdě, když už je tak těsně před Vánoci - tři druhy cukroví už mám od matky doma, ale cukroví mizí závratnou rychlostí (synek).


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#265 16. 12. 2012 22:26

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

Kiaro - určitě pozdě není. stolt Co máme rodinný recepty, tak cukroví je hned lahodné a měkkoučké. Já taky peču později. (protože když začnu dřív, taky záhadně mizí) vissla


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#266 17. 12. 2012 7:01

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

mně mizí nezáhadně....a dost.....ale jsme velká rodina, když se sejdeme....je nás 10...a když dám každému jenom ochutnat po 1 kousku....jakou dobrotu jsem to upekla....hned je pryč 40 kousku....a to je poznat
ale nestěžuju si...na to to je, žejo

Není tady

 

#267 17. 12. 2012 8:01

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

Kiara napsal(a):

Tak mi konečně otrnulo po týdenním zánětu průdušek a zpracovala jsem těsto na kadaňské rohlíčky, zabalila jsem ho do fólie a uložila přes noc do lednice. Zítra budu pokračovat smile Nevím, jestli na pečení není už trochu pozdě, když už je tak těsně před Vánoci - tři druhy cukroví už mám od matky doma, ale cukroví mizí závratnou rychlostí (synek).

neblázni, není pozdě, některý ženský teprve začínají wink


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#268 17. 12. 2012 8:03

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

dusička napsal(a):

Kiaro - určitě pozdě není. stolt Co máme rodinný recepty, tak cukroví je hned lahodné a měkkoučké. Já taky peču později. (protože když začnu dřív, taky záhadně mizí) vissla

já mám pocit, že u nás se nejvíc futrují cukrovím před vánoci a o svátcích jsou všichni už přeslazení, tak už o to není takový zájem. ale před těma vánocema aby je člověk honil, a to všechno nesežerou.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#269 17. 12. 2012 8:13

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

U nás je to asi jedno kdy. KLuci se..rou na co přijdou. Nejvíc tedy první dny o vánocích jede nepečené, po tom se jen zapráší.
Jdu dělat linecké. Dvojtou dávku.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#270 17. 12. 2012 9:16

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

sahleb napsal(a):

holcina napsal(a):

sahleb, tohle dělávala moje babička taky, mě to nechutnalo. Cítila jsem tam nějaký tuk čico:-)

Jinak já už konečně peču:-)

A receptik by nebyl? nekde zasunut?

Ten bohužel nemám, takže nepomůžu:-(

Není tady

 

#271 17. 12. 2012 9:18

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

PPavlaa napsal(a):

dusička napsal(a):

Kiaro - určitě pozdě není. stolt Co máme rodinný recepty, tak cukroví je hned lahodné a měkkoučké. Já taky peču později. (protože když začnu dřív, taky záhadně mizí) vissla

já mám pocit, že u nás se nejvíc futrují cukrovím před vánoci a o svátcích jsou všichni už přeslazení, tak už o to není takový zájem. ale před těma vánocema aby je člověk honil, a to všechno nesežerou.

U nás úplně to samé, aneb kouzlo "zakázaného". Jak to dám o vánocích na stůl, tak se kolem toho jen chodí lol Takže neřeším, a kdo má chu, a si vezme, jen vždy říkám...prosím, aspoň jeden malý talířek nechce na vánoce big_smile

Není tady

 

#272 17. 12. 2012 9:22

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

Ono to potajnu a z těch krabic asi víc chutná:-) u nás to samé, jdu večer do kuchyně a syn se po tmě hrabe ze spíže, ruce plné lineckého:-) smála sem se mu proč si to nedá normálně na talíř, prý myslel, že se to nesmí:-) Až to bude o vánocích na stole už to není zajímavé a zobnou semtam

Není tady

 

#273 17. 12. 2012 9:43

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

dusička napsal(a):

U nás je to asi jedno kdy. KLuci se..rou na co přijdou. Nejvíc tedy první dny o vánocích jede nepečené, po tom se jen zapráší.
Jdu dělat linecké. Dvojtou dávku.

jak jsi to vytečkovala, tak mi to "sežerou" hned nedošlo a chvíli jsem teda fakt zírala, co že to dělají lol


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#274 17. 12. 2012 9:44

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

AndreaP. napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

dusička napsal(a):

Kiaro - určitě pozdě není. stolt Co máme rodinný recepty, tak cukroví je hned lahodné a měkkoučké. Já taky peču později. (protože když začnu dřív, taky záhadně mizí) vissla

já mám pocit, že u nás se nejvíc futrují cukrovím před vánoci a o svátcích jsou všichni už přeslazení, tak už o to není takový zájem. ale před těma vánocema aby je člověk honil, a to všechno nesežerou.

U nás úplně to samé, aneb kouzlo "zakázaného". Jak to dám o vánocích na stůl, tak se kolem toho jen chodí lol Takže neřeším, a kdo má chu, a si vezme, jen vždy říkám...prosím, aspoň jeden malý talířek nechce na vánoce big_smile

uklidnila jsi mě, že to není jen u nás smile


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#275 17. 12. 2012 9:52

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

PPavlaa napsal(a):

dusička napsal(a):

U nás je to asi jedno kdy. KLuci se..rou na co přijdou. Nejvíc tedy první dny o vánocích jede nepečené, po tom se jen zapráší.
Jdu dělat linecké. Dvojtou dávku.

jak jsi to vytečkovala, tak mi to "sežerou" hned nedošlo a chvíli jsem teda fakt zírala, co že to dělají lol

big_smilebig_smile
Tak mám zadělané dvě těsta, na linecké a pracny.
Sem se rozhodla,že linecké namažu marmeládou a některé nutelou. Holka marmeládu nemusí. (a ty dopiplávačky mě nebaví).


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů