Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 15. 10. 2012 14:45

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Vánoční (ne)pečení a vaření

Už z názvu samotného je jasné, o čem tato diskuze bude. Pojďme se inspirovat navzájem, přidejte své tipy, recepty, vtipné příhody.

Není tady

 

#2 15. 10. 2012 15:45

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

jupí..někdo by namítl, dejte pokoj s Vánocemi v říjnu..ale já je mám ráda, hlavně to těšení se na ně a přípravy..takže toto téma vítám smile

letos jsem se rozhodla, že nebudu péct tolik druhů, jen ty nejoblíbenější druhy a taky pro nikoho známého za peníze..tak jsem zvědavá, zda to dodržím smile

Upravil(a) laminanonte (15. 10. 2012 16:37)


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#3 15. 10. 2012 16:02

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

Přesně tak, také miluju tu dobu před vánoci...a ano je možné, že někdo řekne, dejte pokoj s vánoci v říjnu, ale ono to tak strašně rychle utíká ... a schválně, kolik z nás už má třeba koupený nějaký vánoční dárek? Takže je brzy či není? smile

Není tady

 

#4 15. 10. 2012 16:38

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

brzy určitě není, vždy už každý větší obchod nabízí kolekce od  září smile


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#5 15. 10. 2012 17:05

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

já už mám koupeno pár prvních drobností, co mi padly do oka. tak doufám, že vydržím do vánoc a nevytáhnu je dřív dumbom
já už se na vánoce těším smile


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#6 26. 10. 2012 8:55

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

Před Vánocema mi musí doma vonět cukr, vanilka, hřebíček, atd. Vloni jsem poprvé a taky naposledy cukroví koupila. Drahý a hnusný a prý od vyhlášené cukrářky. To moje babička byla vyhlášená cukrářka, už nežije, ale kdyby to koupený cukroví viděla a ochutnala, tak by ji asi ranila mrtvice.
Takže letos peču sama,jen pár kousků, moc se to u nás nejí, ale domácí


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#7 26. 10. 2012 8:58

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

Modroočka napsal(a):

Před Vánocema mi musí doma vonět cukr, vanilka, hřebíček, atd. Vloni jsem poprvé a taky naposledy cukroví koupila. Drahý a hnusný a prý od vyhlášené cukrářky. To moje babička byla vyhlášená cukrářka, už nežije, ale kdyby to koupený cukroví viděla a ochutnala, tak by ji asi ranila mrtvice.
Takže letos peču sama,jen pár kousků, moc se to u nás nejí, ale domácí

taky jsem jednou koupila cukroví, drahé, hnusné kapitulation. takže si už peču sama. nepeču toho hodně, jenom tak, aby to provonělo byt a udělalo tu správnou vánoční náladu wink

Není tady

 

#8 26. 10. 2012 9:27

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

Já bych spíš potřebovala nějaké recepty na dia cukroví.  Letos se už nebudu moci vyřádit s pečením. Ach jo.


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#9 27. 10. 2012 23:17

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

Kupované mi taky nechutná, i když je fakt, že byla doba, v době kdy se narodila dcera a syn byl ještě malinkej, že jsem prostě pečení nedávala, byla jsem ráda, že jsem ráda big_smile Ale teď už opět není nad domácí. Raději jen pár kousků, nemusím mít 20 druhů (teda abych byla přesná, což o to, ono by se to snědlo, ale kdo by to pekl?), ale aby byly domácí.

Holky mám nápad, je fakt, že tady v receptech-diskuzích je jistě spoustu tipů na cukroví, které ale bohužel časem zapadnou.... pojďme každá (přesněji ta, která bude mít chu) napsat své oblíbené recepty (postup a kdo má, tak fotku, to by bylo ideál) a udělal by se pak z toho článek ve smyslu "cukroví Babinetek" smile Pak jen kliknem, až nastane čas a můžeme péct big_smile Byl by to prima přísun inspirace, osobně bych moc ráda zkusila i něco jiného, osvědčeného.

Není tady

 

#10 27. 10. 2012 23:44

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

Nelo, jak se tady v tom pořád kopu, v těch diskuzích myslím big_smile, tak jsem zatím našla dia linecké


Jemná linecká kolečka:
200 g hl. mouky, 50 g škrobové moučky, 1 lžička PP, nekalorické sladidlo pro pečení (místo 70 g cukru), 100 g tuku, 2 žloutky, citron. šáva, 2 lžíce bílého jogurtu. Hladká mouka na vyválení, 150 g tuhého dia džemu, papír na pečení. Těsto vychladíme v ledničce, rozválíme, vykrájíme, pečeme při 220 st.C.

Ve 100 g : 42 g sacharidů, 16 g tuků.

Není tady

 

#11 27. 10. 2012 23:54

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

A z magazínu jsem vyhrabala zdravé pečení, těch článků bude jistě více za ty roky, jen už na to nevidím teď big_smile Úplně dole jsou pak nějaké recepty

http://www.babinet.cz/clanek-3061-b-tra … 2-dil.html

Není tady

 

#12 28. 10. 2012 7:26

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

holky, já hodně čerpám tady..je tu i bezlepkové, dia nepečené, plněné, neplněné a s marmeládou

já jsem vánoční nadšenec, takže peču dost, i když byly děti malé, pekla jsem 20 druhů. Teď dva roky po sobě jsem zkusila péct i dvěma kamarádkám za peníze. Ale letos jsem řekla, že nikomu nepeču

www.sladkosti.net  u všeho jsou fotky
a když tam kouknete na spřátelené weby je tam helenčina sbírka receptů a tam také čerpám.
Podle mně jsou dva nejlepší weby na cukroví.


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#13 28. 10. 2012 8:43

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

aprill napsal(a):

Modroočka napsal(a):

Před Vánocema mi musí doma vonět cukr, vanilka, hřebíček, atd. Vloni jsem poprvé a taky naposledy cukroví koupila. Drahý a hnusný a prý od vyhlášené cukrářky. To moje babička byla vyhlášená cukrářka, už nežije, ale kdyby to koupený cukroví viděla a ochutnala, tak by ji asi ranila mrtvice.
Takže letos peču sama,jen pár kousků, moc se to u nás nejí, ale domácí

taky jsem jednou koupila cukroví, drahé, hnusné kapitulation. takže si už peču sama. nepeču toho hodně, jenom tak, aby to provonělo byt a udělalo tu správnou vánoční náladu wink

Tak, tak tummenupp


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#14 28. 10. 2012 9:17

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

u nás se peče docela hodně, kdybych pekla jen tak, aby to provonělo byt, to by mně asi hnali smile


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#15 28. 10. 2012 9:41

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

PPavlaa napsal(a):

u nás se peče docela hodně, kdybych pekla jen tak, aby to provonělo byt, to by mně asi hnali smile

u nás by mě asi nehnali, ale máme to rádi a sní se toho opravdu hodně, tak proč to neudělat.kdyby se to v lednu vyhazovalo, tak bych to nedělala. Peču i pro mamku, tu to nebaví. Manžel mi už včera koupil suroviny na štoly, že bych si mohla zase "potrénovat" smile Tak budu muset smile


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#16 28. 10. 2012 9:46

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

Jééé lami, mᚠoblíbený vyzkoušený recept na štolu? Já už bych taky zkusila, pekla jsem tuším loni tvarohovou, chuově byla vynikající, akorát ten tvar se mi krapet rozlezl do stran big_smile

Není tady

 

#17 28. 10. 2012 10:15

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

PPavlaa napsal(a):

u nás se peče docela hodně, kdybych pekla jen tak, aby to provonělo byt, to by mně asi hnali smile

U nás se to moc nejí, nejvíc perníky, ty sežerou ještě před Vánocema, takže peču jen symbolicky, aby doma aspoň něco bylo a aby to doma vonělo, no a vánočku, tu peču každej rok, kupovaná nám nejede.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#18 28. 10. 2012 10:56

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

AndreaP. napsal(a):

Jééé lami, mᚠoblíbený vyzkoušený recept na štolu? Já už bych taky zkusila, pekla jsem tuším loni tvarohovou, chuově byla vynikající, akorát ten tvar se mi krapet rozlezl do stran big_smile

mám super recept, jinou už nedělám. Manželovo mamka dělala vánočky, od té doby co u nás děda jedl štolu, vánočky už nedělají.
Dávala jsem ho sem už 2x..zkus zapátrat, také pohledám

Upravil(a) laminanonte (28. 10. 2012 11:01)


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#19 28. 10. 2012 11:00

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

tak našli moji zrádcové...

Štola

500g polohr.mouky
1 kostka droždí
100g cukru krupice
asi 200 ml mléka
2 žloutky
125 g hery

vypracujeme těsto klasicky...kvásek přidáme k ostatním surovinám,vymícháme,bude se krásně odlepovat od mísy.Pokud ne, přidáme ještě trochu mouky a necháme kynout, 2x přemícháme

potom do těsta zapracujeme

100g loupaných mandlí (dávám celé, lze posekat)
200g rozinek namočených v rumu
100g kandovaného ovoce
1 lžič.skořice

pak  rozdělíme na 2 díly, vyválíme ovál a přeložíme oba konce směrem ke středu, jako štrůdl a necháme ještě kynout na plechu,
vyloženém pečícím papírem
pečeme nejlépe v horkovzdušné na 180 C asi 25 min. Špejlí se přesvědčíme,zda je upečená

ještě horkou ji potřeme

60g rozpuštěného  másla
1 vanilk.cukr
50g moučkového cukru

po vychladnutí lze hned konzumovat, nebo zabalit do alobalu, či fólie a nechat 2 - 3 týdny uležet

před podáváním se ještě hustě pocukruje moučkovým cukrem

Vypadá to složitě, ale není.


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#20 28. 10. 2012 12:51

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

kapitulation už jsem to sem dávala kdysi dávno (1.10.2006 jak jsem se podívala do archívu) a předloni koukám, že Hera to použila zkopírované slovo od slova do Pečení je radost do letáčků k nákupu Hery

Perníky


400 g hladké mouky
100 g másla
2 vejce
140 g práškového cukru
2 lžíce rozpuštěného medu
1 kávová lžička jedlé sody
2 lžičky koření do perníku

(1 lžíce rume + jedna lžíce vody) – nemusí být

Vypracujeme těsto. NEPŘIDÁVÁME med víc než je v receptu, z medu perníčky víc tvrdnou.
Potírat vajíčkem před upečením.
Péct na papíře nebo vymazaném plechu. Čas pečení a stupně se liší podle konkrétní trouby - peču až trochu ztmavnou.

Jsou hned měkké, nemusí se rozležet.

Já jsem líná zdobit a tak je posypávám myšíma hovínkama, nebo někdy drcenýma ořechama nebo na ně udělám "umělěcký cik-cak" tak že rozehřeju tu polevu v sáčku, střihnu malinko rožek a ty perníčky postříkám...

http://foto.dama.cz/img/433/433025.jpg

P.S. taky jdou bez problémů zmrazit.



šišatá chaloupka yikes
http://i.imgur.com/jfU5q.jpg

http://i.imgur.com/liKXO.jpg http://i.imgur.com/c4JBa.jpg

svicen hmm

http://i.imgur.com/4Dxg6.jpg

perníčky s vitráží

http://i.imgur.com/u1VcT.jpg

ten váleček si určitě kupte - je bezvadný na sušenky, těsto rozválet, položit mikroten, přejet válečkem a vykrájet

http://i.imgur.com/ph69s.jpg

strom formičky Tescoma
http://i.imgur.com/HnZMo.jpg

a loňská chajda
http://i.imgur.com/hQj1j.jpg

Upravil(a) Bety (28. 10. 2012 13:02)


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#21 28. 10. 2012 13:27

aminel
♥♥♥----
Registrovaný: 6. 10. 2012
Příspěvky: 224

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

Peču hodně, tak kolem 10ti druhů,  ze čtyř  dávek, něco i z pěti. Jeden den uděláme s manželem těsta, dám je do lednice odpočinout. Druhý den přijdou natěšená vnoučata, manžel si připraví potřebné náčiní a zasedne k troubě. O pečení se vůbec nestarám. Já s vnoučaty zpracováváme těsta a dáváme na plechy. Je to úžasná atmosféra,  vnoučata už to umí a mají jeden kousek jako druhý. Povídáme si, vzpomínáme na pra a praprarodiče, vyprávíme si, jak to bylo dřív a různé historky, prostě paráda. Při tom hrajeme hru - všichni, včetně manžela, ujídají, a já je "hlídám". Když se jim podaří něco strčit do pusy, abych to neviděla, mají obrovskou radost. Já to samozřejmě vidím, tak se hned hříšníka na něco zeptám. Nasmějeme se a vlastně bez této hry by to nebylo ono.
Upečené cukroví rozdělím pro rodiny syna i dcery, něco si necháme my. Zdobí a plní si ho každá rodina sama. Co nesníme, dáváme do mrazáku a sníme příležitostně.

Není tady

 

#22 28. 10. 2012 15:04

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

aminel, to je hezký smile


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#23 28. 10. 2012 16:17

aminel
♥♥♥----
Registrovaný: 6. 10. 2012
Příspěvky: 224

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

PPavlaa:

Dík. Ono je to tím, že můj otec byl mlsný kocour a když chtěl vyvářet a mít upečeno, (nejen na Vánoce) tak se musel zapojit, maminka by sama nestíhala. No, a můj manžel měl moje rodiče moc rád, převzal tak nějak samozřejmě od mého otce štafetu a doufám, že tyto zvyky a hry předáme zase dál.Uf, až mi ty vzpomínky vehnaly slzy do očí.

Není tady

 

#24 28. 10. 2012 16:26

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

Reaguju až teď, měli jsme křtiny (synovec), tak až teď jsem u PC.
Aminel vítej, krásně se čte to, co píšeš, dýchá z toho kouzlo hjarta
Bety, k Tobě už ani nevím, co psát, ty jsi prostě PANÍ kuchařka godlike Nádherné jako vždy. Co se týká toho receptu, s dovolením určitě použiju do článku, jak jsme se domlouvali, jen co příjde na perníčky čas. Jinak k tomu, že to celé obšlehli, jako fakt zírám...tak já jak teď nově dělám ty články o receptech, tak se vždy snažím to co nejvíce psát svými slovy, jen aby někdo neřekl, že jsem to někde opsala - i když co si budeme povídat, recepty kolují po internetu a těžko se prokazuje autor, ale jako opsat to slovo od slova, tak to je teda síla usch
Lami, moc díky za recept, todle určitě vyzkouším, štolu já prostě miluju a patří pro mě k vánocům. Takže určitě zkusím co nejdříve, abych si to natrénovala.
Ještě jsem zapoměla k Bety, ten váleček vypadá dobře a sušenky mě lákají, musím se po něm podívat, ještě jsem ho snad nikde ani neviděla (no spíš jsem se nedívala).

PS : taky jste z toho posunu času úplně mimo? Já teda pořádně hmm

Není tady

 

#25 28. 10. 2012 16:39

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Vánoční (ne)pečení a vaření

AndreaP. napsal(a):

ten váleček vypadá dobře a sušenky mě lákají, musím se po něm podívat, ještě jsem ho snad nikde ani neviděla (no spíš jsem se nedívala).

určitě ho prodávají wietnamci ale je potřeba u nich si ho pořádně prohlédnout, nemívají někdy všechny ty "zuby" pěkně vyřezané a sem-tam někdy nějaký "zub" zlomený, já jsem ten můj koupila na mikulášském trhu od nějakého pána ze Slovenska ruční výroba, tvrdé dřevo a všechny zuby perfektně vytvarované a žádný úštípnutý nebo zlomenýá

jinak mně změny času nedělají vůbec nic, naopak letní čas preferuju - jsem ráda že užiju odpoledne víc slunka a tepla, řekla bych že se mi to "přehazuje" úplně samo podle toho jak přibývá a ubývá světla


Strach je malá smrt...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů