Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 15. 10. 2012 14:44

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Možná příjde i Mikulᚠ... ?

Téma hlavně pro maminky malých dětí, aneb jaký je vᚠnázor na Mikuláše a čerta u vás za dveřmi? Je to vhodné pro děti či naopak jste odpůrkyně "strašení" dětí? Díky za názory.

Není tady

 

#2 26. 10. 2012 14:30

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Možná příjde i Mikulᚠ... ?

Děti mám už dospělé. Můj názor je ten, že se nedá jednoznačně říct ano nebo ne. Záleží na dítěti. Když měl syn 3,5 roku a přišel Mikulᚠs čertem, dostal takový hysterák, že měl týden horečku a hodně dlouho špatně spal a od té doby k nám čert nechodil, jen Mikuláš. Dcera byla naopak v pohodě

Není tady

 

#3 26. 10. 2012 14:37

kvietok medovy
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 2. 7. 2011
Příspěvky: 542

Re: Možná příjde i Mikulᚠ... ?

holcina napsal(a):

Děti mám už dospělé. Můj názor je ten, že se nedá jednoznačně říct ano nebo ne. Záleží na dítěti. Když měl syn 3,5 roku a přišel Mikulᚠs čertem, dostal takový hysterák, že měl týden horečku a hodně dlouho špatně spal a od té doby k nám čert nechodil, jen Mikuláš. Dcera byla naopak v pohodě

lol chudak chlapec...

Není tady

 

#4 26. 10. 2012 14:41

kvietok medovy
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 2. 7. 2011
Příspěvky: 542

Re: Možná příjde i Mikulᚠ... ?

nasi su davno dospeli, ale cokoladky stale chcu. Ale cert a Mikulas nemusi byt dumbom

Není tady

 

#5 26. 10. 2012 14:42

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Možná příjde i Mikulᚠ... ?

kvietok medovy napsal(a):

holcina napsal(a):

Děti mám už dospělé. Můj názor je ten, že se nedá jednoznačně říct ano nebo ne. Záleží na dítěti. Když měl syn 3,5 roku a přišel Mikulᚠs čertem, dostal takový hysterák, že měl týden horečku a hodně dlouho špatně spal a od té doby k nám čert nechodil, jen Mikuláš. Dcera byla naopak v pohodě

lol chudak chlapec...

To teda....víš jak jsem si to vyčítala? Vůbec mě taková reakce nenapadla - nojo, nezkušená mladá matka

Není tady

 

#6 27. 10. 2012 23:11

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Možná příjde i Mikulᚠ... ?

Já jsem u obou dětí ze začátku čerta nedovolila, když už, tak byl jen Mikulᚠs tím, že čert nech počká venku. Později se přidal i čert, ale opět to bylo tak, že jsem jim (v době než dorazili děti) narychlo řekla, že jen jemně, ne žádné velké strašení. Starší kluk je v tomto bojácnější (no teď už asi ne), to mladší holka je snad i s čertem kamarád lol

Není tady

 

#7 2. 11. 2012 12:02

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: Možná příjde i Mikulᚠ... ?

Nevím, jak bych to řešila, kdybych měla děti. Dost záleží asi na povaze dítěte.

Ke mně, když mi bylo pět let, čert přišel smile. Přišel k nám domů, já se ho samozřejmě bála, ale za chvilku strach pominul a radovala jsem se z nadílky. Víckrát k nám ale nezavítal, vždycky nám Mikulᚠnechal balíček za oknem. Pak si taky pamatuju, že když bylo bráchovi pět let a měli mít ve školce Mikulášskou, tak se strašně bál a nechtěl jít do školky, naši mu nakonec řekli, že žádní čerti neexistují, že jsou to převlečení lidé a Ježíšek je to samo. Tak jsem se nakonec dozvěděla, jak to s Ježíškem skutečně je. V mém případě to bylo docela pozdě, bylo mi 8 let.

Není tady

 

#8 2. 11. 2012 19:41

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Možná příjde i Mikulᚠ... ?

andri, nᚠmladej byl co se týká čerta taky docela posera. jako menší teda ne, to ho tahal za rohy, miíkuláše chudáka za fousy a měl z nich srandu, zlomilo se to ve školce, když tam jednou přišel mikulᚠs čerty - zalezl pod klavír, když ho vytáhli, schoval se učitelce pod sukni - měla takovou dlouhou až na zem a řval, jako kdyby ho mordovali.
další rok zůstali čerti u nás doma raději před dveřma, to se sice snažil být statečnej, když říkal básničku, ale slzy polykal, jen slyšel to řinčení řetězů ..
ale pak ten další už to bylo myslím ok.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#9 1. 12. 2012 0:10

světýlko
♥♥♥♥---
Registrovaný: 25. 2. 2007
Příspěvky: 455

Re: Možná příjde i Mikulᚠ... ?

Šla jsme domů kolem kostela a něco zacinkalo (asi něčí klíče) a já najednou měla pocit z dětství -  že jde za mnou! Mikuláš. Bylo to kouzelné, na tu vteřinu smilesmile...když jsem si najednou uvědomila, že už je úplný konec všem Mikulášům, které kdy přijdou k nám domů. Naší nejmladší teď bude jedenáct let a vloni naposledy dostala nadílku od Mikuláše - letos moje holčička nejspíš bude chodit s partou, jako anděl. gloria

Není tady

 

#10 1. 12. 2012 7:03

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Možná příjde i Mikulᚠ... ?

tak to je stejně dobrá, že ještě v deseti letech chtěla mikuláše.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#11 1. 12. 2012 9:16

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Možná příjde i Mikulᚠ... ?

PPavlaa napsal(a):

tak to je stejně dobrá, že ještě v deseti letech chtěla mikuláše.

myslíš, že desetileté dítě je na mikuláše staré?

Není tady

 

#12 1. 12. 2012 9:34

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Možná příjde i Mikulᚠ... ?

já si to nemyslím, ale některé děti asi ano.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#13 1. 12. 2012 9:42

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Možná příjde i Mikulᚠ... ?

Babička nám dávala Mikuláše do punčochy ještě v době,kdy už jsem byla dospělá a neměla děti. smile
Klukům mám taky balíček připravený a je jim 19 a 16. Prostě to udělá radost. stolt
čerta jsme pozvali jednou ,když byli kluci malí, a bála jsem se i já.
Ted s Marky chodíme do pekla, je to u nás na zámku ve sklepě, svítí tam červené světýlka,je tam čert i kotel. Projdem,holka zaspívá písničku,dostane od města nějakou drobnost. Děti si ošahaj čerta a uplně stačí.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#14 1. 12. 2012 9:54

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Možná příjde i Mikulᚠ... ?

Taky dávám dětem mikuláše doteď:-)

Není tady

 

#15 1. 12. 2012 10:11

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Možná příjde i Mikulᚠ... ?

holcina napsal(a):

Taky dávám dětem mikuláše doteď:-)

já tady a taky i mamce a babičce wink

Není tady

 

#16 1. 12. 2012 10:13

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Možná příjde i Mikulᚠ... ?

Jak balíte Mikuláše?
Do punčochy? Klasické ?
Přiznám se, že strčím za okno igelitku, a je to.
Ale mám v plánu letos nadělit i brambory a uhlí. Tak by to chtělo do silonky. Neprotrhne se?


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#17 1. 12. 2012 10:14

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Možná příjde i Mikulᚠ... ?

aprill napsal(a):

holcina napsal(a):

Taky dávám dětem mikuláše doteď:-)

já tady a taky i mamce a babičce wink

April - Ty mᚠještě babičku? Ty se máš, já už ne. grater


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#18 1. 12. 2012 10:15

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Možná příjde i Mikulᚠ... ?

já teda nevím, o čem tu mluvíte vy, ale já rozhodně ne o mikulášských balíčcích. reagovala jsem na to, že světýlko psalo, že už k nim nepřijde mikulᚠs čertem.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#19 1. 12. 2012 10:17

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Možná příjde i Mikulᚠ... ?

dusička napsal(a):

Jak balíte Mikuláše?
Do punčochy? Klasické ?
Přiznám se, že strčím za okno igelitku, a je to.
Ale mám v plánu letos nadělit i brambory a uhlí. Tak by to chtělo do silonky. Neprotrhne se?

já našim normálně do ruky, mladýmu jsem ho vždycky schovala a on prostě hledal.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#20 1. 12. 2012 10:23

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Možná příjde i Mikulᚠ... ?

PPavlaa napsal(a):

já teda nevím, o čem tu mluvíte vy, ale já rozhodně ne o mikulášských balíčcích. reagovala jsem na to, že světýlko psalo, že už k nim nepřijde mikulᚠs čertem.

Mikulᚠu nás byl naposled loni, čert si přišel pro manžela lol

Není tady

 

#21 1. 12. 2012 10:33

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Možná příjde i Mikulᚠ... ?

dusička napsal(a):

aprill napsal(a):

holcina napsal(a):

Taky dávám dětem mikuláše doteď:-)

já tady a taky i mamce a babičce wink

April - Ty mᚠještě babičku? Ty se máš, já už ne. grater

jj, mám a zrovna za chvíli vyrážím ji popřát k 90 narozeninám dumbom .babi se už na nás všechny moc těší

Není tady

 

#22 1. 12. 2012 10:40

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Možná příjde i Mikulᚠ... ?

světýlko napsal(a):

Šla jsme domů kolem kostela a něco zacinkalo (asi něčí klíče) a já najednou měla pocit z dětství -  že jde za mnou! Mikuláš. Bylo to kouzelné, na tu vteřinu smilesmile...když jsem si najednou uvědomila, že už je úplný konec všem Mikulášům, které kdy přijdou k nám domů. Naší nejmladší teď bude jedenáct let a vloni naposledy dostala nadílku od Mikuláše - letos moje holčička nejspíš bude chodit s partou, jako anděl. gloria

Jo už to chápu. že dál bude dostávat nadílku, ale už nepřímo od MIkuláše.
Poprvé jsem to pochopila tak, že už nebude dostávat vůbec.
Nevím,kdy ještě chodí domů čert s Mikulášem a kdy už ne. Asi si to samo dítě řekne. Já to nepraktikovala


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#23 1. 12. 2012 11:33

světýlko
♥♥♥♥---
Registrovaný: 25. 2. 2007
Příspěvky: 455

Re: Možná příjde i Mikulᚠ... ?

Přesně tak, Duši - naposledy od Mikuláše smile  Jinak nadílku dostávají i nejstarší brácha, stojí o ni a tomu bude 17 big_smile
A já se mám ten den taky dobře, mám svátek a tak mi manžel něco vždycky dá (a já jemu taky něco maloučkého, aby ho nemrzelo, že jediný nic nedostal) smile

Není tady

 

#24 1. 12. 2012 11:47

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Možná příjde i Mikulᚠ... ?

holcina napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

já teda nevím, o čem tu mluvíte vy, ale já rozhodně ne o mikulášských balíčcích. reagovala jsem na to, že světýlko psalo, že už k nim nepřijde mikulᚠs čertem.

Mikulᚠu nás byl naposled loni, čert si přišel pro manžela lol

no jo, ale mᚠho pořád doma, tak mu to nevyšlo big_smile


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#25 1. 12. 2012 11:49

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Možná příjde i Mikulᚠ... ?

dusička napsal(a):

světýlko napsal(a):

Šla jsme domů kolem kostela a něco zacinkalo (asi něčí klíče) a já najednou měla pocit z dětství -  že jde za mnou! Mikuláš. Bylo to kouzelné, na tu vteřinu smilesmile...když jsem si najednou uvědomila, že už je úplný konec všem Mikulášům, které kdy přijdou k nám domů. Naší nejmladší teď bude jedenáct let a vloni naposledy dostala nadílku od Mikuláše - letos moje holčička nejspíš bude chodit s partou, jako anděl. gloria

Jo už to chápu. že dál bude dostávat nadílku, ale už nepřímo od MIkuláše.
Poprvé jsem to pochopila tak, že už nebude dostávat vůbec.
Nevím,kdy ještě chodí domů čert s Mikulášem a kdy už ne. Asi si to samo dítě řekne. Já to nepraktikovala

já teda zase nechápu, co na tom kdo nechápal. z toho, co světýlko psala, bylo jasný, jak to myslí.
a tady se zatím rozjela debata, v kolika kdo dává ještě svým dětem mikuláše.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů