Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#3201 27. 2. 2015 14:01

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

aprill napsal(a):

Judyna napsal(a):

April dle Tvé logiky by nikdo, kdo pracuje s dětmi, nepotřeboval žádné vzdělání. Stačí, že je rodičem. Naopak. Učitelé, vychovatelé, ti všichni vzdělání mít musí. Profesionální pěstounství je také jakýsi druh zaměstnání - velice záslužný a náročný. Pěstouni by tedy měli projít a pokud vím i procházejí různými testy, zda jsou na tuto práci vhodní. Nehledě na to, že do pěstounské péče se často dostávají děti nějak narušené původní rodinou a tedy práce s nimi musí být velice náročná. Jde o výkon práce, ne rodičovství. Na to opravdu nikdo nikoho neškolí. Příprava a výběr pěstounů by naopak měl být podle mého náročný dost, protože to odpovídá důležitosti této práce. Aby se pak nestávalo to, že děti jdou od jednoho pěstouna ke druhému a nikde nevydrží. To pro ně snad musí být horší než dětský domov.
Ale to je jen můj pohled, lehce ovlivněný i tím, co jsem včera slyšela.

judy, PP opravdu procházejí různými psychologickými testy a školeními a to , že takový nedostatek PP je ten, že mnoho takových zájemců o PP je z evidence vyřazeno.
PP je přechodná doba, tuším, že dvouměsíční  a pak dítě putuje do trvalé pěstounské rodiny nebo zpátky do rodiny.
a už na to koukám.

To je moc dobře - já to vím, jen si myslím, že by měly být požadavka co největší - na péči přechodnou i na tu trvalou pěstounskou. Právě proto jsem zde uváděla to, co pronesl ten PRÁVNÍK (nakonec i ty v reakci, když jsi psala, že mě snad taky nikdo neškolil, než jsem porodila).


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#3202 27. 2. 2015 14:01

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Jaku - není každej nezaměstnanej neschopnej se uživit... nehledě na to, že pěstounství je svým způsobem taky zaměstnání.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#3203 27. 2. 2015 14:09

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

helena napsal(a):

To pro ně snad musí být horší než dětský domov.
Si piš... děti, který se dostanou z DD do pěstounský péče, jsou rozčarovaný a naštvaný, páč jdou významně níž co se materiálních statků tejče...
Domovy mají sponzory, pěstouni většinou ne a dětičky to těžce nesou... a navíc se od nich chce i nějaká pomoc...

To mᚠsice pravdu s tím vynikajícím materiálním zabezpečením v DD, ale to s potřebou kvalitních pěstounů přece nesouvisí. Teď nemluvíme o materiálních věcech. V pořadu byly uvedeny docela drsné příklady týrání v pěstounských rodinách. Sama ta vysokoškolačka, která z takové rodiny utekla říkala, že se ale syndromu vyhoření nediví, když do rodiny přišlo x dětí s adhd.
Pěstouni by možná i v průběhu své "práce" měli mít nějaké ozdravné pobyty, měl by nad nimi být průběžný dohled, zda už toho na ně není moc. Ale možná to tak funguje, to opravdu nevím.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#3204 27. 2. 2015 14:15

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

když do rodiny přišlo x dětí s adhd
Otázka zní, kdo je tam poslal.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#3205 27. 2. 2015 14:24

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Judyna napsal(a):

helena napsal(a):

To pro ně snad musí být horší než dětský domov.
Si piš... děti, který se dostanou z DD do pěstounský péče, jsou rozčarovaný a naštvaný, páč jdou významně níž co se materiálních statků tejče...
Domovy mají sponzory, pěstouni většinou ne a dětičky to těžce nesou... a navíc se od nich chce i nějaká pomoc...

To mᚠsice pravdu s tím vynikajícím materiálním zabezpečením v DD, ale to s potřebou kvalitních pěstounů přece nesouvisí. Teď nemluvíme o materiálních věcech. V pořadu byly uvedeny docela drsné příklady týrání v pěstounských rodinách. Sama ta vysokoškolačka, která z takové rodiny utekla říkala, že se ale syndromu vyhoření nediví, když do rodiny přišlo x dětí s adhd.
Pěstouni by možná i v průběhu své "práce" měli mít nějaké ozdravné pobyty, měl by nad nimi být průběžný dohled, zda už toho na ně není moc. Ale možná to tak funguje, to opravdu nevím.

tady je průser ten, že to ta paní dělala pro prachy. průser je ten, že soud ty děti do rodiny dal.  je logické, že 13 dětí doma mít je na mašli.... a je naprosto jedno jestli budou v DD nebo v pěstounské péči s 11 dětmi.

Není tady

 

#3206 27. 2. 2015 14:25

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Proč by nemohli mít pěstouni ve své péči děti s adhd? Ale musí to být lidi, kteří jsou schopni toto zvládnout. Proto říkám, že by měl být náročný výběr.
Pokud se ale v takové rodině už řeší případ týrání - pak ano - jak to, že tam posílají další děti?

P.S. Reaguji na Helu, ne dost rychle

Upravil(a) Judyna (27. 2. 2015 14:29)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#3207 27. 2. 2015 14:27

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Judyna napsal(a):

Proč by nemohli mít pěstouni ve své péči děti s adhd? Ale musí to být lidi, kteří jsou schopni toto zvládnout. Proto říkám, že by měl být náročný výběr.
Poku se ale v takové rodině už řeší případ týrání - pak ano - jak to, že tam posílají další děti?

můžou mít v péči děti s adhd, ale jedno v rodině  je až nad hlavu . ale bohužel jen málo dětí je skutečně adhd, většina je jen bohužel nevychovaných

Není tady

 

#3208 27. 2. 2015 14:31

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

aprill napsal(a):

Judyna napsal(a):

Proč by nemohli mít pěstouni ve své péči děti s adhd? Ale musí to být lidi, kteří jsou schopni toto zvládnout. Proto říkám, že by měl být náročný výběr.
Poku se ale v takové rodině už řeší případ týrání - pak ano - jak to, že tam posílají další děti?

můžou mít v péči děti s adhd, ale jedno v rodině  je až nad hlavu . ale bohužel jen málo dětí je skutečně adhd, většina je jen bohužel nevychovaných

Může být. Ale i tak ta výchova musí být náročná - děti příjdou z různých prostředí, s různými návyky, některé zase s vůbec žádnými....


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#3209 27. 2. 2015 14:40

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

tady je průser ten, že to ta paní dělala pro prachy. průser je ten, že soud ty děti do rodiny dal.  je logické, že 13 dětí doma mít je na mašli.
Právě proto jsem psala, že mě šokovaloto, co bylo v tom pořadu  řečeno -  že pěstounství dostanou i lidé s exekucí či jsou nabádáni k této práci nezaměstnaní.
U člověka v exekuci je opravdu možné, že si tímto pouze řeší svoji finanční situaci. Člověk nezaměstnaný může být samozřejmě kvalitním pěstounemi, ale musí se prověřit, zda má opravdu takový zájem či zkušenosti  s prací s dětmi nebo zase jenom řeší svou nezaměstnanost. A znovu se tedy dostávám k tomu, že výběr pěstounů by měl být náročný.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#3210 27. 2. 2015 14:46

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Judyna napsal(a):

Seli, tam se probíralo pěstounstí u nás.

Tak u vás ho neviem posúdi, ale u nás to vo všeobecnosti funguje, asi lepšie ako hromadné detské domovy a bohužiaž občas lepšie ako vlastní rodičia. hmm


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#3211 27. 2. 2015 15:28

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Jaku napsal(a):

Judyna napsal(a):

April dle Tvé logiky by nikdo, kdo pracuje s dětmi, nepotřeboval žádné vzdělání. Stačí, že je rodičem. Naopak. Učitelé, vychovatelé, ti všichni vzdělání mít musí. Profesionální pěstounství je také jakýsi druh zaměstnání - velice záslužný a náročný. Pěstouni by tedy měli projít a pokud vím i procházejí různými testy, zda jsou na tuto práci vhodní. Nehledě na to, že do pěstounské péče se často dostávají děti nějak narušené původní rodinou a tedy práce s nimi musí být velice náročná. Jde o výkon práce, ne rodičovství. Na to opravdu nikdo nikoho neškolí. Příprava a výběr pěstounů by naopak měl být podle mého náročný dost, protože to odpovídá důležitosti této práce. Aby se pak nestávalo to, že děti jdou od jednoho pěstouna ke druhému a nikde nevydrží. To pro ně snad musí být horší než dětský domov.
Ale to je jen můj pohled, lehce ovlivněný i tím, co jsem včera slyšela.

Souhlasím s tebou Judyno,na pořad jsem se nedívala,ale jak píšeš,když nabízí pěstounství nezaměstnaným nebo dají děti k pěstounům,kteří mají exekuce,to tedy nemám slov. Opět mám vztek na téměř všechny st.ouřqdy,co je to za dobytek.

Mě to přijde,že stát bude dělat všechno možné proto,aby se zbavil dětí a mohl co nejdříve zavřít co nejvíce dětských domovů.
Je poněkud velký rozdíl vychovávat vl. dítě a když dají cizí dítě cizím lidem,navíc tak neschopným,kteří se nejsou schopni sami uživit (viz nezaměstnaní)nebo mají exekuce - ideální výchova tohle musí být v také ideální rodině,ne?

A tohle April opravdu neni až tak o to samotném vzdělání,jako o tom,co má kdo v hlavě,jestli nakakáno nebo mozek k přemýšlení,který nás tak taky odlišuje od zvířátek,i když ty se o svá mládata dovedou mnohdy postarat lépe než lidi.

Nepochybne, preto si každý myslí, že je ideálny rodič a cíti sa oprávnený posudzova "úroveň rodičovstva" druhých... Netvrdím, že by sa pestúni nemali vybera - naopak - ale nemyslím si, že by na nich mali by kladené výrazne iné nároky ako na bio rodičov... Nebuďme pápežskejší ako pápež. A nezamestnaní - mno, ide o to, že ak sa profesionálny pestún/ka stará o povedzme 6-9 detí, tak si neviem predstavi, aké zamestnanie sa pri tom dá stíha. big_smile To snáď MUSÍ by nezamestnaný/á, aby sa to dalo zvládnu, a hlavne poriadne a tak ako treba, nie?

Upravil(a) Selima (27. 2. 2015 15:33)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#3212 27. 2. 2015 16:05

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Judyna napsal(a):

tady je průser ten, že to ta paní dělala pro prachy. průser je ten, že soud ty děti do rodiny dal.  je logické, že 13 dětí doma mít je na mašli.
Právě proto jsem psala, že mě šokovaloto, co bylo v tom pořadu  řečeno -  že pěstounství dostanou i lidé s exekucí či jsou nabádáni k této práci nezaměstnaní.
U člověka v exekuci je opravdu možné, že si tímto pouze řeší svoji finanční situaci. Člověk nezaměstnaný může být samozřejmě kvalitním pěstounemi, ale musí se prověřit, zda má opravdu takový zájem či zkušenosti  s prací s dětmi nebo zase jenom řeší svou nezaměstnanost. A znovu se tedy dostávám k tomu, že výběr pěstounů by měl být náročný.

a myslím, že je....sestra mé kolegyně toto podstoupila

Není tady

 

#3213 27. 2. 2015 16:08

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Selima napsal(a):

Jaku napsal(a):

Judyna napsal(a):

April dle Tvé logiky by nikdo, kdo pracuje s dětmi, nepotřeboval žádné vzdělání. Stačí, že je rodičem. Naopak. Učitelé, vychovatelé, ti všichni vzdělání mít musí. Profesionální pěstounství je také jakýsi druh zaměstnání - velice záslužný a náročný. Pěstouni by tedy měli projít a pokud vím i procházejí různými testy, zda jsou na tuto práci vhodní. Nehledě na to, že do pěstounské péče se často dostávají děti nějak narušené původní rodinou a tedy práce s nimi musí být velice náročná. Jde o výkon práce, ne rodičovství. Na to opravdu nikdo nikoho neškolí. Příprava a výběr pěstounů by naopak měl být podle mého náročný dost, protože to odpovídá důležitosti této práce. Aby se pak nestávalo to, že děti jdou od jednoho pěstouna ke druhému a nikde nevydrží. To pro ně snad musí být horší než dětský domov.
Ale to je jen můj pohled, lehce ovlivněný i tím, co jsem včera slyšela.

Souhlasím s tebou Judyno,na pořad jsem se nedívala,ale jak píšeš,když nabízí pěstounství nezaměstnaným nebo dají děti k pěstounům,kteří mají exekuce,to tedy nemám slov. Opět mám vztek na téměř všechny st.ouřqdy,co je to za dobytek.

Mě to přijde,že stát bude dělat všechno možné proto,aby se zbavil dětí a mohl co nejdříve zavřít co nejvíce dětských domovů.
Je poněkud velký rozdíl vychovávat vl. dítě a když dají cizí dítě cizím lidem,navíc tak neschopným,kteří se nejsou schopni sami uživit (viz nezaměstnaní)nebo mají exekuce - ideální výchova tohle musí být v také ideální rodině,ne?

A tohle April opravdu neni až tak o to samotném vzdělání,jako o tom,co má kdo v hlavě,jestli nakakáno nebo mozek k přemýšlení,který nás tak taky odlišuje od zvířátek,i když ty se o svá mládata dovedou mnohdy postarat lépe než lidi.

Nepochybne, preto si každý myslí, že je ideálny rodič a cíti sa oprávnený posudzova "úroveň rodičovstva" druhých... Netvrdím, že by sa pestúni nemali vybera - naopak - ale nemyslím si, že by na nich mali by kladené výrazne iné nároky ako na bio rodičov... Nebuďme pápežskejší ako pápež. A nezamestnaní - mno, ide o to, že ak sa profesionálny pestún/ka stará o povedzme 6-9 detí, tak si neviem predstavi, aké zamestnanie sa pri tom dá stíha. big_smile To snáď MUSÍ by nezamestnaný/á, aby sa to dalo zvládnu, a hlavne poriadne a tak ako treba, nie?

profesionální pěstoun nemá téměř nikdy doma najednou šest dětí. a má je jen na poměrně krátkou dobu. než se vrátí do původní rodiny nebo se najde trvalá rodina. a je v pohotovosti 24 hodin denně, protože nikdy neví, kdy dítě dostane.

Není tady

 

#3214 27. 2. 2015 18:50

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Profesionální pěstoun je přece zaměstnání. Proto je profesionální.
V neděli v podvečer dávají na ČT1 pořad Děti na tahu, uváděný Martinem Dejdarem. Nedávno tam byla rodina, kde maminka je profesionální pěstounka. Má miminka hned anebo krátce po narození a má je nejdýl snad rok, než jsou adoptované anebo se vrací do původní rodiny. Je to její zaměstnání. To je práce na 24 hodin denně. Těžká práce. Fyzicky i psychicky. Mluvila o tom, jak se snaží příliš se na miminka neupínat, aby jí to nebylo příliš líto, když zase odcházejí.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#3215 12. 3. 2015 17:52

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Zemřel spisovatel Terry Pratchett, tvůrce ڞasné Zeměplochy sad

Není tady

 

#3216 12. 3. 2015 18:47

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Tak a je mu v jeho kouzelnejch krajinách už jen dobře...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#3217 12. 3. 2015 20:05

PetraP
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Jižní Čechy
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 4763

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

AndreaP. napsal(a):

Zemřel spisovatel Terry Pratchett, tvůrce ڞasné Zeměplochy sad

grater


http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/l/lf3dz62ty.png

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/r/rhmcv1xd8.png

Není tady

 

#3218 12. 3. 2015 23:09

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Já ho nečtu, ale syn smutní..... Tak aspoň teď malou chvilku koukal na Plovárnu, kde byl svého času hostem....


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#3219 3. 11. 2015 11:51

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

To je zajímavý! Tady se rozpadá Evropa a tohle vlákno opuštěný už od března! Musela jsem si ho dát do vyhledávače, abych ho našla lol

Protože mně teda dneska Šokovalo!! Normálně mi spadla brada.
Řekněte mi, že je to kecmec lívanec! A že to neprojde! grater
Já vím, že svět se zblázňuje, ale až tak??


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#3220 3. 11. 2015 12:54

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

A že to neprojde!
Vzhledem k současný legislativě... ale ne, nechám ti aspoň lžičku naděje...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#3221 3. 11. 2015 13:56

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Copak my, Helčo....my si prostě jen oprášíme staré schopnosti, kterak přežít v nablblým systému - pokud možno beze ztráty kytičky. Ale ta mládež, co už nemá tušení, jak se to dělá!


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#3222 3. 11. 2015 18:12

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

No hezké. Vůbec -  paní Šabatová mě šokovala i tím, že v rámci ochrany lidských práv utečenců (její zpráva z Bělé), neváhala pošpinit svoji vlast. Œpinavé prádlo by se mělo prát doma.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#3223 3. 11. 2015 18:30

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

No, na niektoré ažšie prípady domáca práčka už ale zjavne nestačí... wink A dtto u nás, mmch.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#3224 17. 12. 2015 9:42

Alzbeta
♥♥♥----
Registrovaný: 6. 11. 2013
Příspěvky: 168

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

mě šokovalo, že se mi ráno chtělo jít do práce big_smile

Není tady

 

#3225 17. 12. 2015 13:29

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

tummenupp


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů