Oznámení

20. února : Vážení uživatelé, jak jste si jistě všimli, jsme momentálně hojně pod palbou robotických účtů. Prosíme tímto o trpělivost, mažeme ihned, jak zjistíme další jejich spamové účty. Děkujeme !

18. ledna : Reklama zde je zakázaná !!! Nebudu zde tolerovat reklamní odkazy, ani rádoby diskuze jedné a též osoby pod různými nicky. Díky za pochopení.

18. ledna : V naší tvůrčí dílně na vás čeká návod na jednoduchou tašku.

26. prosince : Novinka v sekci recepty - to jsou nově udělané kategorie receptů. Přijďte se podívat. A jako ochutnávku přidáváme recept na domácí toustový chléb.

#1 29. 6. 2012 22:58

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava

Nealko nápoje pro parné letní dny

Nemáte nějaké zajímavé recepty na osvěžující nealko nápoje, koktejly, ledové čaje a podobně pro tyto parné letní dny? Předem moc díky za tipy a inspiraci.

Někde tu je...

#2 1. 7. 2012 18:32

aiga
♥♥♥----

Re: Nealko nápoje pro parné letní dny

Nevím, jestli Ti budou vyhovovat nápoje, které v tomto vedru vařím, ale třeba ochutnáš.
Chodím je kupovat do čajovny, ale ve skutečnosti mají s čajem společný jen název, protože jsou ze sušených plodů nebo bylinek. Opravdoví labužníci čaje je sice neuznávají, ale mně chutnají právě jako nápoj ve vedru, neobsahují kofein, takže je vhodný pro děti i kardiaky.

Ve skleněné konvici přeliji horkou vodou a nechám krátce vyluhovat některou z těchto směsí (Divoká višeň, Indiánské léto, Brusinková paseka). Přecedím do jiné konvice a ještě do nápoje přidám pár kousků pokrájeného čerstvého ovoce (jahody, broskev, borůvky, jablko nebo mátu). Vždycky jen jeden druh. Nebo do horkého čaje nasypu pár lžic mraženého ovoce. Nesladím.

Na osvěžení mi chutná taky bílý čaj nebo sypaný rooibos. Stačí nechat jen slabě vyluhovat a chutnají jemně, až nasládle. Nebo jen spařím čerstvou mátu a pak přidám pár kostek ledu.

Zkusila jsem i bubble tea, což je čaj s mlékem a různou příchutí (sirup, ovoce, želé, čokoláda atd.), ale nechutnal mi. Nikdy mi kombinace čaje a mléka nechutnala, ale dětem prý chutná.

A ještě je dobrý bezinkový sirup a nějaký šumivý nápoj z bezinkových květů. Sice nevím, jak se to dělá, ale pilo se to dobře. Ten šumivý nápoj byl i lehce alko, takže vlastně nic do vedra:-).

A tam, kde nejsou lidé, snaž se být člověkem.

Není tady

#3 2. 7. 2012 20:50

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

AndreaP. napsal(a):

Nemáte nějaké zajímavé recepty na osvěžující nealko nápoje, koktejly, ledové čaje a podobně pro tyto parné letní dny? Předem moc díky za tipy a inspiraci.

vařící vodou zaleju lístky meduňky nebo máty, ochutím cukrem, citronem a vychladím
totéž se dá udělat s jakýmkoliv čajem
a čaj mlékem a medem miluju, ale váže se mi k zimnímu období wink

Není tady

#4 3. 7. 2012 17:52

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

Jo, a nechávám to ve džbánku přes noc.
Nealko mochíto, Andrejko - nejosvěživější ňamka a ideální do veder.

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#5 3. 7. 2012 20:45

Ing. Iva Veselá
Partner Babinet.cz

Dobrý je jednoduchý ledový čaj - kvalitný sypaný čaj, (trocha sirupu z agáve, citron, máta - nemusí být), kostky ledu. Moc dobré!

Není tady

#6 13. 2. 2014 15:43

Bruninka
♥------

Sice je jeste zima, ale my si stejne doma delame tento bananovy koktejl:

dva zmrzle banany rozmixujeme s hrnekm a pul mleka (pripadne dva hrnky, pokud to chcete mit mene huste), jednim espressem, dvema lzicemi nutelly, a cca 10 kavovymi zrnky smile je to mnamka!

Není tady

#7 19. 2. 2014 12:56

Alzbeta
♥♥♥----

Já mám nejradši klasickou citronádu. Voda + cintrón + cukr + led. To je pro mě ideálka na teplé dny. A nebo klasické mojito, ale bez alkoholu, to je taky super.

Není tady

#8 28. 6. 2015 18:18

Zenuska235
♥------

Já osobně si nejvíc pochutnávám na nealkoholickém víně.

Hlavně si to můžeme vychutnat ve chvíli kdy máte i děti doma smile

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí