Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 28. 6. 2012 16:55

Bublina
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 2. 2006
Příspěvky: 672

cestovní pojištění...u koho?

kde jste se nechali pojistit a za kolik?je toho plno a nevím co vybrat
díky

Není tady

 

#2 28. 6. 2012 18:33

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: cestovní pojištění...u koho?

Tuším, že jsem se pojišovala přes moji zdravotní pojišovnu, která za zvýhodněnou cenu nabízí i cestovní připojištění.
Ale, zjistila jsem, že pokud jedeš do zemí EU, tak jsi automaticky (na kartičku pojišovny) pojištěna i tam a to v takové míře, jako bys byla občanem země, kam jedeš. Tak jestli v tomhle případě není zbytečné si platit připojištění.
Samozřejmě nevím, jestli nejedeš mimo EU :-)

Není tady

 

#3 28. 6. 2012 22:17

Bublina
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 2. 2006
Příspěvky: 672

Re: cestovní pojištění...u koho?

Aha to sem nevěděla.
Dík za info.
my jedem jen na Slovensko...
dík

Není tady

 

#4 28. 6. 2012 22:38

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: cestovní pojištění...u koho?

zkusím efinance-tam ted mají nějakou akci na cest.poj-přišlo mi to do mejlu a porovnám to i s jinýma pojištovnama.
To co píše Martinka,že se nemusíš pojištovat do zemí EU,je pro mě novinka,a nějak se mi tomu nechce věřit.

Kdes to četla či slyšela?Jakto že stále doporučují se i do těchto zemí připojišovat?Já bych řekla že proto,že na zdrav.kartu bude zadara jen opravdu to nejzákladnější ošetření a v dnešní době jen do 1.úkonu.To si ale ještě zjistím.

Není tady

 

#5 29. 6. 2012 9:38

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: cestovní pojištění...u koho?

Jaku napsal(a):

zkusím efinance-tam ted mají nějakou akci na cest.poj-přišlo mi to do mejlu a porovnám to i s jinýma pojištovnama.
To co píše Martinka,že se nemusíš pojištovat do zemí EU,je pro mě novinka,a nějak se mi tomu nechce věřit.

Kdes to četla či slyšela?Jakto že stále doporučují se i do těchto zemí připojišovat?Já bych řekla že proto,že na zdrav.kartu bude zadara jen opravdu to nejzákladnější ošetření a v dnešní době jen do 1.úkonu.To si ale ještě zjistím.

Myslím, že to doporučují, protože se jim to finančně vyplatí.
Kde jsem to slyšela? Od paní, která jela rodit do Belgie, tak zjistila, že má nárok na všechny zdravotnické úkony, jako by byla Belgičanka - pokud má zdravotní kartičku EU - to máme všichni. A platí to pro všechny členské státy EU. (Akorát to skoro nikdo neví).

Samozřejmě si to ověřte :-)

Teda týká se to zdravotního pojištění, nespadá do toho pojištění zavazadel, škod a tak - to se připojistit musí, pokud to pojištěné mít chcete.

P.S.: Vždy koukněte na svoji kartičku pojišovny, je tam napsáno EVROPSKÝ PRŮKAZ ZDRAVOTNÍHO POJIŠTĚNÍ stolt A na druhé straně dole anglicky: We recommend the data verification with ID card or passport :-)

Upravil(a) Martinka1 (29. 6. 2012 9:42)

Není tady

 

#6 9. 7. 2012 22:53

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: cestovní pojištění...u koho?

Martinka1 napsal(a):

Jaku napsal(a):

zkusím efinance-tam ted mají nějakou akci na cest.poj-přišlo mi to do mejlu a porovnám to i s jinýma pojištovnama.
To co píše Martinka,že se nemusíš pojištovat do zemí EU,je pro mě novinka,a nějak se mi tomu nechce věřit.

Kdes to četla či slyšela?Jakto že stále doporučují se i do těchto zemí připojišovat?Já bych řekla že proto,že na zdrav.kartu bude zadara jen opravdu to nejzákladnější ošetření a v dnešní době jen do 1.úkonu.To si ale ještě zjistím.

Myslím, že to doporučují, protože se jim to finančně vyplatí.
Kde jsem to slyšela? Od paní, která jela rodit do Belgie, tak zjistila, že má nárok na všechny zdravotnické úkony, jako by byla Belgičanka - pokud má zdravotní kartičku EU - to máme všichni. A platí to pro všechny členské státy EU. (Akorát to skoro nikdo neví).
Samozřejmě si to ověřte :-)

Teda týká se to zdravotního pojištění, nespadá do toho pojištění zavazadel, škod a tak - to se připojistit musí, pokud to pojištěné mít chcete.

P.S.: Vždy koukněte na svoji kartičku pojišovny, je tam napsáno EVROPSKÝ PRŮKAZ ZDRAVOTNÍHO POJIŠTĚNÍ stolt A na druhé straně dole anglicky: We recommend the data verification with ID card or passport :-)

To sice je, ALE pokud se ti v zahraničí něco stane a budou tě léčit, nevztahuje se to na spoluúčast pacienta. V některých zemích je to třeba i 30%! Cestovní připojištění řeší právě tu spoluúčast pacienta.
Mám to jednoho zdroje, kt. pracuje ve VZP a pohybuje se okolo zdravotních pojišoven od sametové revoluce.

Není tady

 

#7 10. 7. 2012 8:43

mala.popelka
Moderátor(ka)
Místo: krásné Podbeskydí
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9473

Re: cestovní pojištění...u koho?

Bublino,
možná už je to mimo, ale co se týká Slovenska, my jsme jeli na lyže, pojištění si samozřejmě zaplatili.... a když jsem si na lyžích způsobila úraz a v nemocnici ukazovala smlouvu.... tak jim to bylo naprosto šumák, ptali se mě, jestli mám kartičku naší pojišovny.... při jejím předložení si ji ofotili a neplatila jsem ve státní nemocnici v Popradě nic, kromě 1 eura za vypálené CD se snímkem z rentgenu, aby mi ho nemuseli u nás dělat znovu


"Proti bolestem duše jsou jen dva léky: naděje a trpělivost" - Pythagoras

http://www.ticker.7910.org/as1cMbUuM2B0010MjAzZHwwMDAwMjY2N2R8TmFzIHphenJhayBLcnlzdHVmZWsgbWE.gif

Není tady

 

#8 12. 7. 2012 22:36

Bublina
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 2. 2006
Příspěvky: 672

Re: cestovní pojištění...u koho?

Dík jedeme v srpnu;)


mala.popelka napsal(a):

Bublino,
možná už je to mimo, ale co se týká Slovenska, my jsme jeli na lyže, pojištění si samozřejmě zaplatili.... a když jsem si na lyžích způsobila úraz a v nemocnici ukazovala smlouvu.... tak jim to bylo naprosto šumák, ptali se mě, jestli mám kartičku naší pojišovny.... při jejím předložení si ji ofotili a neplatila jsem ve státní nemocnici v Popradě nic, kromě 1 eura za vypálené CD se snímkem z rentgenu, aby mi ho nemuseli u nás dělat znovu

Není tady

 

#9 15. 7. 2012 16:03

mala.kitty
♥------
Registrovaný: 15. 7. 2012
Příspěvky: 1

Re: cestovní pojištění...u koho?

rock take je dobre si treba nabidku porovnat, nebo i sjednat pojisteni online, vetsinou je to levnejsi, napriklad https://online.pojisteni.cz/srovnani/ce … affd=71074

Není tady

 

#10 29. 9. 2012 21:22

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: cestovní pojištění...u koho?

mala.popelka napsal(a):

Bublino,
možná už je to mimo, ale co se týká Slovenska, my jsme jeli na lyže, pojištění si samozřejmě zaplatili.... a když jsem si na lyžích způsobila úraz a v nemocnici ukazovala smlouvu.... tak jim to bylo naprosto šumák, ptali se mě, jestli mám kartičku naší pojišovny.... při jejím předložení si ji ofotili a neplatila jsem ve státní nemocnici v Popradě nic, kromě 1 eura za vypálené CD se snímkem z rentgenu, aby mi ho nemuseli u nás dělat znovu

Nyní jsme na slovensku a já se taky i na základě této diskuse osobně šla zeptat do naší zdrav.poj.,jestli je nutné se zvlášst na sr pojištovat nebo jestli stačí zdrav.kartička.Baba na mě vyvalila oči a ssdělila mi,že samotná kartička toto cestovní poj.neřeší,ale že na slovensko jsou pojistky s výhodnější sazbou.Tak jsme se radši pojistili,lebo když se na kúpalisku len treba smýkneš....

Není tady

 

#11 30. 9. 2012 20:48

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: cestovní pojištění...u koho?

to jsem našla když jsem hledala připojištění do zahraniční:
Cestování pouze s kartou zdravotní pojišovny

Problém může snadno potkat Čechy, kteří budou spoléhat jen na kartičku své zdravotní pojišovny, respektive na takzvaný Evropský průkaz zdravotního pojištění (EPZP). I na Slovensku totiž podle mluvčí Poisovny Union Judity Smatanové platí pro Čechy omezený rozsah pojistného plnění hrazený z veřejného zdravotního pojištění, stejně jako v každém jiném státě Evropské unie.

„Na základě EPZP má pojištěnec nárok na nevyhnutelnou lékařskou péči za stejných podmínek, tedy ve stejném rozsahu a dle stejných kritérií jako domácí pojištěnci. To znamená, existuje-li za zdravotní péči v členských zemích EU spoluúčast, turista ji musí zaplatit. V případě, že průkaz pojišovny lékař nepřijme nebo ho pojištěnec nemá s sebou, je pravděpodobné, že bude muset za ošetření zaplatit smluvní cenu stanovenou lékařským zařízením,“ upozorňuje Smatanová.

Pokud chce turista následně v Česku uhradit výlohy, které mu vznikly placením ve zdravotnických zařízeních, může od své zdravotní pojišovny získat výrazně méně, než utratil. Cena výkonu, kterou cizinci ve zdravotnickém zařízení platí na místě, je zpravidla několikanásobně vyšší než ceny domluvené mezi pojišovnami. Pojištěnému může být podle Smatanové uhrazena poskytnutá zdravotní péče pouze do výše uzavřené dohody mezi českou a zahraniční zdravotní pojišovnou.

Není tady

 

#12 22. 1. 2013 16:52

sindyy
♥♥-----
Registrovaný: 27. 9. 2012
Příspěvky: 54

Re: cestovní pojištění...u koho?

Jaké výhody a nevýhody pro turistu znamená v případě potřeby lékařského ošetření v zemích EU prokázat se jen svým průkazem pojištěnce oproti situaci, kdy má uzavřené cestovní pojištění?

Více se dozvíte zde: http://www.vzp.cz/otazky-a-odpovedi/ota … -pojisteni

Není tady

 

#13 27. 12. 2013 15:29

terezkalongbery
♥------
Registrovaný: 27. 12. 2013
Příspěvky: 1

Re: cestovní pojištění...u koho?

A už jste vyzkoušeli cestovní pojištění od ERV pojišovny? http://www.ervpojistovna.cz/
Využívám jejich produkty již třetím rokem. Loni jsem měla, vzhledem k častému cestovní do zahraničí, uzavřené celoroční cestovní pojištění. Letos jsem využila pojištění pro těhotné, což je supr. Nabízí také pojištění na lyže (http://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-na-lyze), pro studenty (http://www.ervpojistovna.cz/cs/s-batohem-do-28) a další. A to vše lze sjednat také online na internetu (https://secure.evropska.cz/cestovni-poj … yFB-SKLJ?0).

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů