Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 1. 6. 2012 11:41

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Zlatý retriever

Prosím o názory. Dcera si vymyslela, že nevyhnutně musí mít retvrieva. Máma její kamarádky totižto cvičí slepecké psy a mají doma plno zvířat (v bytě!-3 psy, hada, morče, papouška a ještě něco a něco). Dcera chce psa taky vycvičit, sama dle svého, ale já odolávám. Máme malý byt, jenom jednu místnost a v druhé 12 m2 je kuchyň, chodbička, koupelna. Málo místa.
Jaké máte zkušenosti s retrievrem v bytě? Mne se zdá, že je moc velký. Jo, a když se pořídí štěně, vadilo by mu, kdyby první měsíc byl jinde, ale s páníčkem?(jakože na prázdniny u babičky).

Není tady

 

#2 1. 6. 2012 17:06

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Zlatý retriever

Být na prázdninách u babičky by asi štěněti nevadilo smile , ale mít tak velkého psa na 30m2 nebo jak máte velkou tu jednu místnost, to bych asi neriskovala. Pravda je, že my máme dva psy v bytě, kde je koupelna 12m, chodba a 2*25m2 místnosti. Taky nic moc, ale máme jezevčíka a welsh corgiho, takže podstatně menší. Na druhou stranu, když si ho zamilujete, tak se tam určitě vejdete smile Umíš si ale představit, kolik chlupů to bude na tak malém prostoru?


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#3 1. 6. 2012 21:51

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Zlatý retriever

Tak znama ma 1+kk a ma tam dva velke pejsky + jeste s chodby kadernicky salon.
Zlaty retrivr se me taky moc libi,ale neznam nikoho z okoli kdo by ho mel v byte.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#4 2. 6. 2012 8:14

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Zlatý retriever

eremuruss napsal(a):

Tak znama ma 1+kk a ma tam dva velke pejsky + jeste s chodby kadernicky salon.
Zlaty retrivr se me taky moc libi,ale neznam nikoho z okoli kdo by ho mel v byte.

znám lidi co mají takové psy v bytě, většinou to jsou asistenční psi. retrievr není boudní pes. potřebuje společnost. 
záleží je na tobě, jestli to miio zvládnete , já bych do toho s ohledem na prostory asi nešla. vlaďka má pravdu, chlupů bude nepočítaně, ale zase budeš mít výhodu budou jenom v jedné místnosti, my máme malého psa, větší byt  a chlupy máme po celém bytě.

Není tady

 

#5 2. 6. 2012 23:22

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Re: Zlatý retriever

No jo, na chlupy jsem nějak nemyslela, protože co jsme měly, to jsem musela stříhat, takže chlupy nepouštělo. Má matka je kožešnice, takže jsem s "chlupama" vyrůstala....Třeba proto mám teď hodně alergií. Kdo ví. Dcera spadla i s koněm na hlavu, tak to by byl ústupek pro ní, aby se vyléčila.
Vymluvila jsem ji potkana a s povolením psa bojujeme už dlouho. Taky věřím, že by ji pes pomohl.

Není tady

 

#6 3. 6. 2012 19:12

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Zlatý retriever

Do tak malého bytu bych si tak velkého psa nepořídila. Retrívra jsme mělim ale máme velký barák. Nějaký malý by nestačil?

Není tady

 

#7 3. 6. 2012 23:16

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Re: Zlatý retriever

Mne bohatě, ale ona ho chce prostě vycvičit jako asistečního. Měly jsme vždy něco do 5,5 kg. Pudlíka, pak nějakého voříška, pak bišonka.

Není tady

 

#8 4. 6. 2012 11:43

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Zlatý retriever

miaa napsal(a):

No jo, na chlupy jsem nějak nemyslela, protože co jsme měly, to jsem musela stříhat, takže chlupy nepouštělo. Má matka je kožešnice, takže jsem s "chlupama" vyrůstala....Třeba proto mám teď hodně alergií. Kdo ví. Dcera spadla i s koněm na hlavu, tak to by byl ústupek pro ní, aby se vyléčila.
Vymluvila jsem ji potkana a s povolením psa bojujeme už dlouho. Taky věřím, že by ji pes pomohl.

Tak to ji kup toho potkana.Sleduji,že se psy typu retrívr nemáte vůbec žádné zkušenosti,přeci nestačí co si přeje dítě - tak by mohla chtít 7hlavého draka;od toho jsou tady rodiče,aby dítko usměrnili,takový pes bude u vás jenom chudák a jen proto,že dcera ho chce.

A už zcela se musím smát,jak vážně píšeš o tom,že ho chce vycvičit jako asistenčního:dumbom:dumbomlollol

Není tady

 

#9 4. 6. 2012 12:31

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Zlatý retriever

Dcera chce psa taky vycvičit, sama dle svého
Chce ho cvičit pro sebe nebo pro někoho jinýho?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#10 4. 6. 2012 15:37

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Re: Zlatý retriever

To ji ovlivňuje ta jeji kamarádka s mámou, že od nich něco odkouká a vlastně možná i pro nás? Taky si říkám, že jsem měla povolit potkana, ovšem mne stačilo, jakou škodu tady jednou napáchaly při úteku vosmáci. Chce prostě pro sebe němou tvář.

Není tady

 

#11 4. 6. 2012 19:33

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Zlatý retriever

Menší pes jako kompromis by teda neprošel? Pak by měla smůlu:-( ...u nás

Není tady

 

#12 4. 6. 2012 22:41

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Re: Zlatý retriever

Odolávám už dlouho. Uvidíme. Díky za rady, hlavě s tou srstí.

Není tady

 

#13 4. 6. 2012 23:15

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Zlatý retriever

miaa napsal(a):

Odolávám už dlouho. Uvidíme. Díky za rady, hlavě s tou srstí.

No nemysli si,že jediným problémem bude srst.Takový velký pes s nevybitou energií vám udělá z bytu kůlničku na dříví dřív,než ti vosmáci.A hlavně mi je už ted takové,němé tváře,jak ty píšeš,líto,že padne za obě lidem,kteří o tom,co to obnáší mít psa typu retrívra nemají ani základní ponětí.
Mít doma němou tvář,to přeci neznamená mít živého retrívra,to by mohl být i plyšák přeci,tomu alespon nebude vadit,až se tvé dceři okouká a ona ztratí o něj zájem;a takový retrívr,jak je to ze začátku roztomilounké bílé cosi,tak jen už za pár měsíců to bude velká bílá obluda alá lední medvěd,kdy menší dítě takového psa ani nebude schopno samo venčit;a o potřebě a spotřebě žrádla nemluvě.

Není tady

 

#14 5. 6. 2012 6:40

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Zlatý retriever

miaa napsal(a):

Odolávám už dlouho. Uvidíme. Díky za rady, hlavě s tou srstí.

Mio delej podle sveho rozhodnuti.Moje dcera take touzila po stafordovi.Zalozila jsem tu pred lety take diskuzi,protoze ja o tom psovi nic nevela.Nikdo nam ho nedoporucoval a ,uz vubec ne pro dite,ze ho ma jen na chvilku,ze se o nej nebude starat.
Poridili jsme nakonec fenku.Sveho rozhodnuti nelituju.Protoze je to strasne hodny pes a rodina je pro ni vsim.Sousede maji labradora a zdemoloval jim cely byt .Nam nas pes neznicil vubec nic,az na rezy ktere jsem nechala v obyvaku na stolku po navsteve a odesla jsem do prace.Kdyz jsem prisla byli ty rezy rozdrobene na sedacce.Bylo to v dobe kdy byla jeste stene.
Dcera se o fenku stara venuje ji veskery svuj cas.Ma ji jako dite.Vari ji a vecne ji schani po obchodech nejake maso.Stoji ji urcite hodne penez,ale co by pro ni neudelala.
Ja se psem ven nechodim, jestli jsem s ni za ty 4 roky byla 10x tak je to moc,protoze,kdyz s ni jdu ja tak silene tahne na voditku.Za hodinovou prochazku s ni jsem byla servana jak po 16 hodinove smene. lol


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#15 5. 6. 2012 11:14

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Zlatý retriever

eremuruss napsal(a):

miaa napsal(a):

Odolávám už dlouho. Uvidíme. Díky za rady, hlavě s tou srstí.

Mio delej podle sveho rozhodnuti.Moje dcera take touzila po stafordovi.Zalozila jsem tu pred lety take diskuzi,protoze ja o tom psovi nic nevela.Nikdo nam ho nedoporucoval a ,uz vubec ne pro dite,ze ho ma jen na chvilku,ze se o nej nebude starat.
Poridili jsme nakonec fenku.Sveho rozhodnuti nelituju.Protoze je to strasne hodny pes a rodina je pro ni vsim.Sousede maji labradora a zdemoloval jim cely byt .Nam nas pes neznicil vubec nic,az na rezy ktere jsem nechala v obyvaku na stolku po navsteve a odesla jsem do prace.Kdyz jsem prisla byli ty rezy rozdrobene na sedacce.Bylo to v dobe kdy byla jeste stene.
Dcera se o fenku stara venuje ji veskery svuj cas.Ma ji jako dite.Vari ji a vecne ji schani po obchodech nejake maso.Stoji ji urcite hodne penez,ale co by pro ni neudelala.
Ja se psem ven nechodim, jestli jsem s ni za ty 4 roky byla 10x tak je to moc,protoze,kdyz s ni jdu ja tak silene tahne na voditku.Za hodinovou prochazku s ni jsem byla servana jak po 16 hodinove smene. lol

Napsalas to Erem velmi pěkně a pravdivě;bohužel takových dětí,jako je tvoje dcera je mezi těmi,co chtějí pejska menšina.Vᚠpesan a i celá vaše rodina to štěstí měla.

Není tady

 

#16 5. 6. 2012 11:56

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Zlatý retriever

miaa napsal(a):

Prosím o názory. Dcera si vymyslela, že nevyhnutně musí mít retvrieva. Máma její kamarádky totižto cvičí slepecké psy a mají doma plno zvířat (v bytě!-3 psy, hada, morče, papouška a ještě něco a něco). Dcera chce psa taky vycvičit, sama dle svého, ale já odolávám. Máme malý byt, jenom jednu místnost a v druhé 12 m2 je kuchyň, chodbička, koupelna. Málo místa.
Jaké máte zkušenosti s retrievrem v bytě? Mne se zdá, že je moc velký. Jo, a když se pořídí štěně, vadilo by mu, kdyby první měsíc byl jinde, ale s páníčkem?(jakože na prázdniny u babičky).

Pes bude rad kde budete vy,kdyz se k nemu budete chovat hezky.Nas pes,kdyz jsme v praci tak mu staci dcery valenda.Tam je cely den na stejnem miste a spi.Nejvice je me lito psu co jsou zavreny v kotci... to byt 1+1 je pro ne luxus.
Mio ty sama musis vedet jestli dceru pes neomrzi.Ja u sve dcery verila tomu,ze neomrzi.Protoze,uz pred tim jsme meli voriska dceri bylo 12 let a vsude ho tahala sebou.Ona miluje vsechny zviratka.

Upravil(a) eremuruss (5. 6. 2012 12:01)


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#17 8. 6. 2012 23:20

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Re: Zlatý retriever

Sama jsem zvědavá. Já byla taky blázen do zvířat, ale na vesnici to je něco jiného. Svého Rexíka si pamatuji dodnes a když jsme se ho dali do jiné vesnice z důvodu stěhování do města (tenkrát se nenosilo mít psa v bytě), a to 90 km daleko, tak si k nám našel cestu 2x zpět!(co ted píšou na int.,že šel domů 50 km, to nic není. Normální pes ví, kde bydlí, i když se odveze autem).
Kůlničku mne z bytu dělal bišonek. S chlupama říká ,že bude denně kartáčovat.
Jo, a ta rodina, jak popisuji, tak přes den drží psa v kleci, a mne se to nelíbí.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů