Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 24. 5. 2012 8:49

majkafa
Host

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

mamba napsal(a):

Majkafo,
my si zase  užíváme vanu s bylinkami, olejíčky. Tak to máme rádi a v tom se neomezujeme.  Přitom posloucháme rádio, nebo si čteme, nebo vidíme z okna na veverky, ptáky, na padající sníh, jak prší, prostě relax podle nálady a okolností.  Potom se osprchujeme čistou vodou. Nebo se sprchujeme, když rychle někam potřebujeme odejít, ale to není žádná potopa.  Jinak opravdu vana. Nevadí nám, že nacákáme, je to čistá voda.  Vlastně s tím počítáme cíleně.  Každý potom jedním pohybem popadne koště s bílým hadrem a hned to vytře, trvá to jen několik vteřin a mokré koště  vrátí na místo, do výklenku, kde není vidět. Většinou u výklenku ani nezavíráme dveře. Žádnou špínu nešmudláme, než se napustí voda, tak vlasy, případně drobná smetíčka a prach "sebereme" ručním vysavačem, což trvá jen pár vteřin.  Máme v koupelně velké okno a zajištěné dobré větrání. Mám tak jistotu, že je denně automaticky vytřeno, koupelnová předložka se po použití dá usušit a nemusím udržovat ještě zástěnu. Bílá podlaha jen září. Nám to tak vyhovuje.

Já jsem při minuloroční rekonstrukcí řešila, jestli sprchový kout, nebo vanu. Mám malou koupelnu. Vyřešila to atypicky tvarovaná vana se zástěnou, takže mám obojí. Jsem ráda, že jsem se tak rozhodla. A vymyslela jsem si luxfery mezi kuchyní a koupelnou, takže tam mám i trochu denního světla a příjemné intimní prostředí bez svícení. Taky ráda relaxuju při svíčkách a s olejíčky. A nejlépe ve dvojici. Mytí zástěny mi nevadí. Pro mě je to nejlepší řešení. A když máme ve vaně intimní chvilku, tak nenacákáme a nevytopíme sousedy pod námi. gloria

 

#52 24. 5. 2012 9:05

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

Teda majkafo - klobouk dolů. Ty dokážeš vecpat alespoň zmínku o "intimní chvilce" i do debaty o uklízení... http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.pnghttp://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.pnghttp://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#53 24. 5. 2012 9:25

majkafa
Host

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

Si piš. Byla jsem pamětliva vaší stížnosti. lollollol
Napsala jsem to úmyslně. Nezklamalas mé očekávání. lol

Tímto se omlouvám autorce vlákna.

 

#54 24. 5. 2012 9:39

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

Nezklamalas mé očekávání.
Ještě není deset hodin a já už mám splněno... http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#55 24. 5. 2012 9:44

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

helena napsal(a):

Nezklamalas mé očekávání.
Ještě není deset hodin a já už mám splněno... http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif

Kdo umí, ten umí! big_smiletummenuppbig_smile


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#56 24. 5. 2012 10:13

mamba
♥♥♥♥---
Registrovaný: 19. 9. 2011
Příspěvky: 310

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

Majkafa:
Nojo, on je rozdíl mezi přímým světlem, odpoledne se sluníčkem. To je pak vidět na dálku každá zaschlá  kapička. My máme koupelnu velkou a při nedávné rekostrukci jsme si připravili  vše pro sprchový kout a další záchod s bidetem. Zatím to máme zaslepené,  jsme sami s manželem a s občasnými  návštěvami dětí není problém. Kdyby to bylo třeba, nebudeme muset bourat, jen nainstalovat.  Zatím tam mám kytky.  V koupelně žádné vytopení nehrozí, máme pod podlahou  perfektní izolační vanu. Mimo to, nepředstavuj si, že při sprchování plaveme, nacákáme tak akorát na setření, ani není potřeba ždímat hadr, nebo vyždímu jen pár kapek.

Není tady

 

#57 24. 5. 2012 13:50

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

Vlaďka napsal(a):

Tak nevím, ale přijde mi ujeté, že někdo potřebuje internet k tomu, aby zvládal úklid domácnosti.
My jsme čtyři + dva psi. Luxuje se 3x týdně, pže ten mladší pes má delší chlupy a teď fakt línal dost. Jednou já, 2x synové. Nádobí umyje ten, kdo je doma první, postele ustele taky, prach se utře jednou za týden - většinou v pátek nebo v sobotu. Když odjedu na chatu, tak prostě někdy jindy smile , podlaha se myje v kuchyni o víkendu spolu s domovní chodbou. Nevím tedy, ale mě to nepřijde nijak náročný jak na práci, tak na organizaci. A fakt nemáme doma neuklizeno.
Naopak. Když přijdu někdy ke známým, tak koukám jak může vypadat domácnost a přitom to jsou všechno fajn a normální lidi. Prostě hodně lidí si netrvá na tom, že stráví život s hadrem, koštětem a leštícími přípravky. Každého volba. Ale když už potřebuju návod, který mi každý den řekne co mám dělat, tak to je mi opravdu divný.

Mě taky a navrch ten duchaplný název.dumbomdumbom

Tak nevím, ale přijde mi ujeté, že někdo potřebuje internet k tomu, aby zvládal úklid domácnosti. - já si to vysvětluju i tak,že než zkouknu všechny možné blbiny na netu a jak kdo uklízí či neuklízí,tak mám taky uklizeno:zjistím totiž,že už je na tyhle aktivity třeba moc pozdě nebo že už se mi dnes fakt nechce,tož už zítra   u r č i t ě big_smilebig_smile

Upravil(a) Jaku (24. 5. 2012 13:51)

Není tady

 

#58 24. 5. 2012 13:55

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

mamba napsal(a):

Majkafo,
my si zase  užíváme vanu s bylinkami, olejíčky. Tak to máme rádi a v tom se neomezujeme.  Přitom posloucháme rádio, nebo si čteme, nebo vidíme z okna na veverky, ptáky, na padající sníh, jak prší, prostě relax podle nálady a okolností.  Potom se osprchujeme čistou vodou. Nebo se sprchujeme, když rychle někam potřebujeme odejít, ale to není žádná potopa.  Jinak opravdu vana. Nevadí nám, že nacákáme, je to čistá voda.  Vlastně s tím počítáme cíleně.  Každý potom jedním pohybem popadne koště s bílým hadrem a hned to vytře, trvá to jen několik vteřin a mokré koště  vrátí na místo, do výklenku, kde není vidět. Většinou u výklenku ani nezavíráme dveře. Žádnou špínu nešmudláme, než se napustí voda, tak vlasy, případně drobná smetíčka a prach "sebereme" ručním vysavačem, což trvá jen pár vteřin.  Máme v koupelně velké okno a zajištěné dobré větrání. Mám tak jistotu, že je denně automaticky vytřeno, koupelnová předložka se po použití dá usušit a nemusím udržovat ještě zástěnu. Bílá podlaha jen září. Nám to tak vyhovuje.

notak tolik času já nikdy nemám,když   r y c h l e    musím odejít,abych se ještě sprchovala:dumbom:

KOukám,že u vás ten život máte rozpočítaný na vteřiny:samé rychle pohyby s koštětem,pak následuje jen pár vteřin s ručním vysavačem-já bych se u vás docela i bála.

Není tady

 

#59 24. 5. 2012 14:11

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

Jaku napsal(a):

Vlaďka napsal(a):

Tak nevím, ale přijde mi ujeté, že někdo potřebuje internet k tomu, aby zvládal úklid domácnosti.
My jsme čtyři + dva psi. Luxuje se 3x týdně, pže ten mladší pes má delší chlupy a teď fakt línal dost. Jednou já, 2x synové. Nádobí umyje ten, kdo je doma první, postele ustele taky, prach se utře jednou za týden - většinou v pátek nebo v sobotu. Když odjedu na chatu, tak prostě někdy jindy smile , podlaha se myje v kuchyni o víkendu spolu s domovní chodbou. Nevím tedy, ale mě to nepřijde nijak náročný jak na práci, tak na organizaci. A fakt nemáme doma neuklizeno.
Naopak. Když přijdu někdy ke známým, tak koukám jak může vypadat domácnost a přitom to jsou všechno fajn a normální lidi. Prostě hodně lidí si netrvá na tom, že stráví život s hadrem, koštětem a leštícími přípravky. Každého volba. Ale když už potřebuju návod, který mi každý den řekne co mám dělat, tak to je mi opravdu divný.

Mě taky a navrch ten duchaplný název.dumbomdumbom

Tak nevím, ale přijde mi ujeté, že někdo potřebuje internet k tomu, aby zvládal úklid domácnosti. - já si to vysvětluju i tak,že než zkouknu všechny možné blbiny na netu a jak kdo uklízí či neuklízí,tak mám taky uklizeno:zjistím totiž,že už je na tyhle aktivity třeba moc pozdě nebo že už se mi dnes fakt nechce,tož už zítra   u r č i t ě big_smilebig_smile

Nekdo na uklid nema bunky , treba ja - neporadek takzv. nevidim - chystam se ty stranky prozkoumat , treba by mne to take pomohlo .


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#60 24. 5. 2012 14:14

REŇAS
Host

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

AnotherWorld napsal(a):

Je smile ja jsem na ty teple vecere zvykla od maminky. Tim se mysli klidne i michana vajicka nebo ohrate parky, ale teple jidlo, ja mam proste rada.
Pritel pomuze, ale ja bych strasne rada zvladala domacnost jako kazda samostatna a sobestacna zenska.
Tatka doma taky mamince pomahal, ale delal spis takove ty veci jako vymenit zarovku, opravit neco, posekat zahradu, vystrcit popelnici na ulici a tak.

Já nic nedělám podle toho jak to bylo u maminky a právě proto snad jsem soběstačná a samostatná. Možná právě u toho bych začla,nedělat věci,tak jak jsem byla zvyklá u maminky,ale dělat věci,tak abych byla spokojená já. Žít podle toho,jak maminka měla nebo ona dělala,to není nic podle mých představ. vissla U nás doma NĚKDY vládne organizovaný bordel a chaos,no já se z toho rozhodně nehroutím,to spíš můj manžel. big_smile No a ten,když se nemůže dívat na nádobí v dřezu a dokonce ani na odkapávači né,tak si hold ho umyje a utře sám,pokud má tu akutní potřebu. V mém případě to klidně může chvíli počkat.  No a u Tebe bych řekla,že by bylo vhodné nelpět tak na všem,když prostě vařím teplé jídlo,které mám ráda,tak se hold dnes uklízet nebude. wink Úklid nemá nožičky,nikam neuteče. sova

Upravil(a) REŇAS (24. 5. 2012 14:22)

 

#61 24. 5. 2012 14:34

REŇAS
Host

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

AnotherWorld napsal(a):

big_smile Jaku to mas pravdu, ze doba se hodne zmenila, v praci si toho tlaku a pozadavku na pracovni vykony uziju taky dost.
Tech slev je vsude spoussta a pro nekoho, kdo se sotva orientuje v zakladni verzi (v tom co nutne potrebuje viz mobil, internet, elektrina, plyn, voda atd ) je tezke jeste vedet, kde usetri, ktera sleva vyhodna je a ktera nabidka je tu jenom pro to aby z takovych troubu nezkusenych jako jsem ja vytahla nejake ty penize navic. )

Ja myslim, ze imunitu mame doma posilenou az az big_smile a jsem spis ten typ, co rad pouzije klasicke savo, na nadobi kupuje jar, na pradlo strouhane mydlo a pece domaci chleba. Trochu tak do toho z prace bych rada utikala. V praci plnit ty nejtvrdsi pozadavky a pak doma "relaxovat" a vest tak nejak domacnost z casu nasich babicek. To je asi to, co citim, co by me naplnovalo.
Mam predstavu tech teplych veceri, vonici pradlo na snure, dobry pocit z ciste podlahy a splnene pracovni povinnosti
, viken si potom s pritelem uzit venku, na vyeltech, na lyzich, na kole, na chalupe a na uklid a domacnost zase nemyslet vubec.
Tak nejak to zkloubit dohromady.

Ta Fly Lady se mi libi cim dal tim vic smile

Hezká představa,ale do budoucna,pokud  by přibyly i děti,zda se mi dost nereálná.. Ale možná budeš šikovnější než já a děti budete mít taky pořádnější(než mám já). wink

 

#62 24. 5. 2012 15:40

majkafa
Host

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

Jaku napsal(a):

mamba napsal(a):

Majkafo,
my si zase  užíváme vanu s bylinkami, olejíčky. Tak to máme rádi a v tom se neomezujeme.  Přitom posloucháme rádio, nebo si čteme, nebo vidíme z okna na veverky, ptáky, na padající sníh, jak prší, prostě relax podle nálady a okolností.  Potom se osprchujeme čistou vodou. Nebo se sprchujeme, když rychle někam potřebujeme odejít, ale to není žádná potopa.  Jinak opravdu vana. Nevadí nám, že nacákáme, je to čistá voda.  Vlastně s tím počítáme cíleně.  Každý potom jedním pohybem popadne koště s bílým hadrem a hned to vytře, trvá to jen několik vteřin a mokré koště  vrátí na místo, do výklenku, kde není vidět. Většinou u výklenku ani nezavíráme dveře. Žádnou špínu nešmudláme, než se napustí voda, tak vlasy, případně drobná smetíčka a prach "sebereme" ručním vysavačem, což trvá jen pár vteřin.  Máme v koupelně velké okno a zajištěné dobré větrání. Mám tak jistotu, že je denně automaticky vytřeno, koupelnová předložka se po použití dá usušit a nemusím udržovat ještě zástěnu. Bílá podlaha jen září. Nám to tak vyhovuje.

notak tolik času já nikdy nemám,když   r y c h l e    musím odejít,abych se ještě sprchovala:dumbom:

KOukám,že u vás ten život máte rozpočítaný na vteřiny:samé rychle pohyby s koštětem,pak následuje jen pár vteřin s ručním vysavačem-já bych se u vás docela i bála.

Já taky. Tak nějak moc plánovité hospodářství. To by mě partner hnal, kdybych ho takhle drezírovala a naplánovala mu každý pohyb v koupelně a obávám se, že to pak platí u vás, mambo, i v celém domě. A chudáci děti. A chudák já. smile
Píšeš - denně je automaticky vytřeno. Nu, automaticky věru ne, ono se to samo neudělá. Přijde mi to, že jste otroky svého domu. Dům má sloužit nám a ne my domu.

 

#63 24. 5. 2012 15:51

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

helena napsal(a):

uklízím pořád stejně, možná víc, protože na to mám více času
Teda já co mám dětičky z baráku a tím pádem víc času, tak preferuju jiný aktivity http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png... takový, na který jsem právě kvůli tý péči o domácnost a žaludky tolik času neměla, ani když se dítka podílela.
A upřímně řečeno - ono se to nezblázní ... když zrovna nemám dobrej den, tak si klidně vypiju kafe i v nevyluxovaným bytě http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png

mám čas i na jiné aktivity wink

Není tady

 

#64 24. 5. 2012 16:19

Xsara
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 12. 2006
Příspěvky: 1005

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

majkafa napsal(a):

Jaku napsal(a):

mamba napsal(a):

Majkafo,
my si zase  užíváme vanu s bylinkami, olejíčky. Tak to máme rádi a v tom se neomezujeme.  Přitom posloucháme rádio, nebo si čteme, nebo vidíme z okna na veverky, ptáky, na padající sníh, jak prší, prostě relax podle nálady a okolností.  Potom se osprchujeme čistou vodou. Nebo se sprchujeme, když rychle někam potřebujeme odejít, ale to není žádná potopa.  Jinak opravdu vana. Nevadí nám, že nacákáme, je to čistá voda.  Vlastně s tím počítáme cíleně.  Každý potom jedním pohybem popadne koště s bílým hadrem a hned to vytře, trvá to jen několik vteřin a mokré koště  vrátí na místo, do výklenku, kde není vidět. Většinou u výklenku ani nezavíráme dveře. Žádnou špínu nešmudláme, než se napustí voda, tak vlasy, případně drobná smetíčka a prach "sebereme" ručním vysavačem, což trvá jen pár vteřin.  Máme v koupelně velké okno a zajištěné dobré větrání. Mám tak jistotu, že je denně automaticky vytřeno, koupelnová předložka se po použití dá usušit a nemusím udržovat ještě zástěnu. Bílá podlaha jen září. Nám to tak vyhovuje.

notak tolik času já nikdy nemám,když   r y c h l e    musím odejít,abych se ještě sprchovala:dumbom:

KOukám,že u vás ten život máte rozpočítaný na vteřiny:samé rychle pohyby s koštětem,pak následuje jen pár vteřin s ručním vysavačem-já bych se u vás docela i bála.

Já taky. Tak nějak moc plánovité hospodářství. To by mě partner hnal, kdybych ho takhle drezírovala a naplánovala mu každý pohyb v koupelně a obávám se, že to pak platí u vás, mambo, i v celém domě. A chudáci děti. A chudák já. smile
Píšeš - denně je automaticky vytřeno. Nu, automaticky věru ne, ono se to samo neudělá. Přijde mi to, že jste otroky svého domu. Dům má sloužit nám a ne my domu.

Kolik stupudních závěrů se dá vydedukovat z toho, když někdo napíše, že po sobě uklízí koupelnu. godlike lol lol


Morálka je postoj vůči lidem, které nemáme rádi.
Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde

Není tady

 

#65 24. 5. 2012 17:44

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

Grainne napsal(a):

Jaku napsal(a):

Vlaďka napsal(a):

Tak nevím, ale přijde mi ujeté, že někdo potřebuje internet k tomu, aby zvládal úklid domácnosti.
My jsme čtyři + dva psi. Luxuje se 3x týdně, pže ten mladší pes má delší chlupy a teď fakt línal dost. Jednou já, 2x synové. Nádobí umyje ten, kdo je doma první, postele ustele taky, prach se utře jednou za týden - většinou v pátek nebo v sobotu. Když odjedu na chatu, tak prostě někdy jindy smile , podlaha se myje v kuchyni o víkendu spolu s domovní chodbou. Nevím tedy, ale mě to nepřijde nijak náročný jak na práci, tak na organizaci. A fakt nemáme doma neuklizeno.
Naopak. Když přijdu někdy ke známým, tak koukám jak může vypadat domácnost a přitom to jsou všechno fajn a normální lidi. Prostě hodně lidí si netrvá na tom, že stráví život s hadrem, koštětem a leštícími přípravky. Každého volba. Ale když už potřebuju návod, který mi každý den řekne co mám dělat, tak to je mi opravdu divný.

Mě taky a navrch ten duchaplný název.dumbomdumbom

Tak nevím, ale přijde mi ujeté, že někdo potřebuje internet k tomu, aby zvládal úklid domácnosti. - já si to vysvětluju i tak,že než zkouknu všechny možné blbiny na netu a jak kdo uklízí či neuklízí,tak mám taky uklizeno:zjistím totiž,že už je na tyhle aktivity třeba moc pozdě nebo že už se mi dnes fakt nechce,tož už zítra   u r č i t ě big_smilebig_smile

Nekdo na uklid nema bunky , treba ja - neporadek takzv. nevidim - chystam se ty stranky prozkoumat , treba by mne to take pomohlo .

já ho taky kolikrát právě nevidím,ale je to i tím(si myslímwink,že ze své výšky 166 cm prostě díky tomu,že vidím blbě na dálku,nemůžu přeci vidět nějaké malé drobínky na zemi,o kterých tady taky byla řeč-a že stačí jen pár vteřin práce s ručním vysavačem:D

Není tady

 

#66 24. 5. 2012 17:47

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

Xsara napsal(a):

majkafa napsal(a):

Jaku napsal(a):


notak tolik času já nikdy nemám,když   r y c h l e    musím odejít,abych se ještě sprchovala:dumbom:

KOukám,že u vás ten život máte rozpočítaný na vteřiny:samé rychle pohyby s koštětem,pak následuje jen pár vteřin s ručním vysavačem-já bych se u vás docela i bála.

Já taky. Tak nějak moc plánovité hospodářství. To by mě partner hnal, kdybych ho takhle drezírovala a naplánovala mu každý pohyb v koupelně a obávám se, že to pak platí u vás, mambo, i v celém domě. A chudáci děti. A chudák já. smile
Píšeš - denně je automaticky vytřeno. Nu, automaticky věru ne, ono se to samo neudělá. Přijde mi to, že jste otroky svého domu. Dům má sloužit nám a ne my domu.

Kolik stupudních závěrů se dá vydedukovat z toho, když někdo napíše, že po sobě uklízí koupelnu. godlike lol lol

Zatím celé 2 Xsaro,netřeba umět počítat ani do 5.Pro tebe možná stupidní závěry,pokud se ztotožňuješ s mambou,ale já a myslím že i Majkafa to myslíme smrtelně vážně.
No a pokud se i tak neztotožňuješ s Mambou,tak jenom proto ještě nemusí jít o stupidní závěry.Spíš ta tvoje poznámka byla jen hodně offtopic a dumbomdumbom

Není tady

 

#67 24. 5. 2012 18:15

mamba
♥♥♥♥---
Registrovaný: 19. 9. 2011
Příspěvky: 310

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

Jaku, Majkafa:

Tak já mám větší štěstí, čas na hygienu, když odcházím do společnosti,  mám. 
Někdo úklid po sobě považuje za drezúru, někdo to dělá rád sám od sebe, protože je tak spokojený v prostředí, ve kterém žije. Mám vážně štěstí, jsme s manželem stejně nastavení  co se týče úklidu, fungujeme beze slov.  Stejně tak se někdo pohybuje rychle, někdo jak zpomalený film, ale to je každého věc, to neřeším. Ani nemám potřebu posměšně překrucovat a předhazovat to, že jinému "plánuji každý pohyb".Víš jak to u nás funguje, nebo se to jen domníváš?

Ano, péči o celou domácnost máme vychytanou a dobře jsme si všechno promysleli, naplánovali a při rekonstrukci zrealizovali, oba společně, tak jsme to chtěli.   Máme to tak  právě PROTO, aby jsme NEBYLI otroky svého domu a dům  sloužil nám a ne my jemu, o to se fakt obávat nikdo nemusí. Vidíš Majkafo, , já si zase neumím představit partnera, který by po sobě nechal binec a čekal, až ho uklidím,  takového bych zase hnala já. Děti není třeba litovat, jsou už mnoho let dospělé a mají vlastní domácnosti.
Jestli někoho iritují zmíněné vteřiny, musím ještě přidat, že např. záclony sundám a pověsím bez štaflí také během několika vteřin, oproti dřívějším desítkám minut na štaflích ( hodně oken). Takže, vše máme tak, aby to bylo účelné, jednoduché a  s údržbou a úklidem   trávili co NEJMÉNĚ času, bylo to pohodlné a nebylo to  na úkor čistého domova, kde je nám dobře.

Asi  by ses u nás opravdu bála, ale jen do té doby, než bys poznala, jak nám naše vychytávky usnadňují život.

Upravil(a) mamba (24. 5. 2012 18:20)

Není tady

 

#68 24. 5. 2012 18:36

mamba
♥♥♥♥---
Registrovaný: 19. 9. 2011
Příspěvky: 310

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

Xara:
Souhlasím.smile)

Není tady

 

#69 24. 5. 2012 18:50

majkafa
Host

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

mamba, to je dobře, že si v tom vzájemně rozumíte. Pak je to v pohodě, když to vyhovuje oběma. Vy máte koníček takový, a někdo jiný zase jiné, co ho baví.

 

#70 24. 5. 2012 20:05

mamba
♥♥♥♥---
Registrovaný: 19. 9. 2011
Příspěvky: 310

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

Majkafa:
Ne ne, úklid není nᚠkoníček, právě proto to tak máme, aby nám zbylo víc času na to, co nás babví.smile)

Není tady

 

#71 24. 5. 2012 21:26

Astra
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 5. 6. 2007
Příspěvky: 605

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

Myslím, že Mamba i Xsara se docela normálně snaží udržovat bežně domácnost, aby se jim nekupila práce. Já taky považuji za samozřejmost, že každý člen rodiny opouští koupelnu i WC čisté a použitelné ihned pro dalšího člena. Neustále po někom něco uklízet je vyčerpávající.
Máme v práci kolegyni, která když opustí WC, tak další hned pozná jakou provedla potřebu a to mu připadá nechutné. Vzít štětku a WC po sobě očistit je snad normální a zabere pár vteřin.
Zrovna tak po sobě opláchnout vanu a nenechávat nikde chlupy a vlasy.
Když se hned odstraňují  a uklízejí maličkosti, tak nikdy nevzniká velký nepořádek. Nenechávat nikde povalovat svlečené prádlo, špinavé ihned hodit do koše, boty zasunout do botníku, nádobí uklidit ze stolu, přečtené časopisy nepovalovat všude možně, ale vrátit je na určené místo atd.
Ono se to nezdá, ale právě ty maličkosti, které zaberou minimum času,  když se hned neudělají, tak je za pár dnů velký nepořádek.
Ale to musí dělat všichni členové rodiny, ne jen žena.
A to není koníček, ale normální kultura bydlení. Právě aby na ty koníčky pak byl čas.

Upravil(a) Astra (24. 5. 2012 21:30)


Každý chce být šastný. Aby toho dosáhl, musí především vědět, co vlastně štěstí je.

Není tady

 

#72 24. 5. 2012 22:10

mamba
♥♥♥♥---
Registrovaný: 19. 9. 2011
Příspěvky: 310

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

Astra:
Přesně tak. smile)

Není tady

 

#73 25. 5. 2012 7:47

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

mamba napsal(a):

Astra:
Přesně tak. smile)

Take souhlasim i kdyz se to u nas tak nedeje a ani ja to tak nedelam.A pak nez uklizime a uklizeme a mame porad neporadek.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#74 25. 5. 2012 8:15

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

ono se to samo neudělá
Mᚠrecht - "SE" to opravdu neudělá http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png (jak já bych si někdy přála nějaký to "SE"... http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png)
Ale taky nevidím důvod, proč by "SE" měla bejt převážně ženská (páč je to tak ňák její hobby, žejó... http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png), tedy proč by si další členové rodiny po sobě neuklízeli ten "drobnej binec" = umejt hrnek od snídaně, vanu, setřít pocákanou podlahu... tím totiž ubyde, ač se to na první pohled nezdá, hodně práce a hodně toho "svinčíku", kterej je na první pohled vidět.
Pokud nepřijde na návštěvu tchýně, jejímž koníčkem je kontrola vršků skříní v bílejch rukavičkách, pak si většina návštěv ostatních ani tak nevšimne, jestli je vyluxováno před hodinou nebo předevčírem a kdy se naposledy šůrovala okna... ale zakopne-li o neuklizený boty, na věšáku visí v srpnu kožíšek a hrnek na kafe nutno vylovit z dřezu a umejt... to nepřehlídne téměř nikdo.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#75 25. 5. 2012 11:24

mamba
♥♥♥♥---
Registrovaný: 19. 9. 2011
Příspěvky: 310

Re: Jak organizovat svoji domacnost?

Ono většinou všechno trvá jen chvilku, jen těch chvilek je někdy hodně najednou.

Osvědčilo se mi, když věci mají svoje místo tam, kde se používají. Např. deky ve skříňce vedle sedačky, stejně tak skříňka, kde je šuplík jen na ovladače, programy a pohovostně kapesníčky. Další šuplík je na časopisy a rozečtené knížky, ve zbytku jsou hry, které často hrajeme.  Nemusíme  pro nic chodit, stačí natáhnout ruku. Po použití hned vracíme na místo, zavřeme šuplík a je uklizeno. Nojo, já jsem "šuplíková", ale nedám na ně dopustit.  Máme to tak se vším, i s oblečením. Skříň na čisté oblečení, vedle skříň na domácí a vedle věšák na věci, které potřebují "vydýchnout".  Pod ním je místo na tašku. Naproti skříním jsou zase mnou oblíbené  šuplíky na svetry, spodní prádlo, pyžama a drobnosti, včetně "bordel šuplete", kam se odkládají různé věci z kapes, účtenky, poznámky a prostě všechno možné. Každý máme svoji  "linku", kde z jednoho místa dosáhneme na vše potřebné.  Není třeba žádná drezúra, protože ODLOŽIT  VĚCI ROVNOU NA SVÉ MÍSTO JE NEJJEDNODUŠŠÍ,  pohodit je není kam a nosit  jinam by už byla nesmyslná "práce".  "Bordel šuple" si každý uklízí dle nálady sám, důležité  účtenky zařadí a je hotovo.

Každý si domácnost zorganizuje podle svého tak, jak mu to vyhovuje. Já si tento systém nemůžu vynachválit, osvědčil se mi už v době, kdy byly děti malé.  Stejně tak to má od začátku zařízené dcera a snacha si to zařídila hned, jak to okoukala.

Určitě máte mnohé z vás i jiné a lepší nápady, jak zorganizovat domácnost, tak prosím, sem s nima.  Ráda se přiučím, dobrých nápadů není nikdy dost.

Upravil(a) mamba (25. 5. 2012 11:27)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů